Kış Uykusu Oscar Aday Adayı

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
thumbnail_1407142795.jpg

67. Cannes Film Festivali'nde büyük ödül Altın Palmiye'yi kazanan, Nuri Bilge Ceylan imzalı Kış Uykusu 87. Akademi Ödülleri'nde ülkemizi temsil edecek.

Başrollerinde Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Melisa Sözen'in yer aldığı Kış Uykusu eleştirmenlerin de büyük beğenesini kazanmıştı. Nitekim film dünyaca ünlü film/dizi değerlendirme sitesi IMDb'de 5 bini aşkın oylayıcının oylarıyla 9.3 puanda bulunuyor.

Geçen sene Oscar'da ülkemizi Yılmaz Erdoğan'ın Kelebeğin Rüyası filmi temsil etmişti. Ancak film ilk turu dahi geçmeyi başaramayıp, ilk dokuza kalamadan elenmişti.

Nuri Bilge Ceylan daha önce Bir Zamanlar Anadolu'da filmi ile Oscar aday adayı olmuştu. Ancak adaylığa yükselememişti.​

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Güzel haber, zaten %100 gibi bir şeydi ama erkenden resmileşmesi doğru karar. :)

Haberde Bir Zamanlar Anadolu'da ile aday adayı olduğu yazılmış ama asıl başarıyı Üç Maymun ile yakalayıp tarihte ilk ve tek olarak ilk dokuza girmişti. :)

Bu filmden ben en başından beri çok umutluyum. Fakat düşündürücü nokta Bir Zamanlar Anadolu'nun da çok beğenildiği halde ilk dokuza girememesi. Ayrıca kabul etmek gerekir ki Nuri Bilge Ceylan'ın tarzı fazla sanatsı kalıyor Oscar için. Zaten bu faktörler olmasa birincilik için çok iddialı konuşurduk. İnşallah Nuri Bilge Ceylan Oscar gecesinde yer alarak bize ayrı bir gurur daha yaşatır. :)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Çok merak ediyorum bu filmi.
İzleyip ona göre değerlendirme yaparm :)
Oscar adaylığını hak ediyor mu bakalim :)

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Güzel haber, zaten %100 gibi bir şeydi ama erkenden resmileşmesi doğru karar. :)

Haberde Bir Zamanlar Anadolu'da ile aday adayı olduğu yazılmış ama asıl başarıyı Üç Maymun ile yakalayıp tarihte ilk ve tek olarak ilk dokuza girmişti. :)

Bu filmden ben en başından beri çok umutluyum. Fakat düşündürücü nokta Bir Zamanlar Anadolu'nun da çok beğenildiği halde ilk dokuza girememesi. Ayrıca kabul etmek gerekir ki Nuri Bilge Ceylan'ın tarzı fazla sanatsı kalıyor Oscar için. Zaten bu faktörler olmasa birincilik için çok iddialı konuşurduk. İnşallah Nuri Bilge Ceylan Oscar gecesinde yer alarak bize ayrı bir gurur daha yaşatır. :)
Her şeyi sığdıramayız ya habere. :A

Bence de aday olacak ama Çinli bir yönetmenin filmi var. İçimden bir ses ona verecekler gibi. :(

Ayrıca haberi Kultür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Twitter'da "87.si düzenlenecek Oscar Akademi Ödülleri'nde ülkemizi "En iyi yabancı film" dalında temsil edecek film belli oldu.67. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülü kazanan Nuri Bilge Ceylan'ın "Kış Uykusu" filmi Oscar yolcusu. Tebrikler. Uluslararası arenada büyük başarılar elde eden N.B. Ceylan'ın aynı başarıyı Oscar yolunda da göstereceğini ümit ediyor, başarılar diliyorum." diyerek açıkladı. Bu gereksiz bilgiyi de paylaştıktan sonra, filmin yolu açık olsun temennisinde bulunuyorum. Adaylık alması bile heyecanlandırıyorken -ilk 5'e kalmasını kast ediyorum.- kazanması nasıl bir heyecan yaratacak bende tahmin edemiyorum. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Her şeyi sığdıramayız ya habere. :A

Bence de aday olacak ama Çinli bir yönetmenin filmi var. İçimden bir ses ona verecekler gibi. :(

Ayrıca haberi Kultür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Twitter'da "87.si düzenlenecek Oscar Akademi Ödülleri'nde ülkemizi "En iyi yabancı film" dalında temsil edecek film belli oldu.67. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülü kazanan Nuri Bilge Ceylan'ın "Kış Uykusu" filmi Oscar yolcusu. Tebrikler. Uluslararası arenada büyük başarılar elde eden N.B. Ceylan'ın aynı başarıyı Oscar yolunda da göstereceğini ümit ediyor, başarılar diliyorum." diyerek açıkladı. Bu gereksiz bilgiyi de paylaştıktan sonra, filmin yolu açık olsun temennisinde bulunuyorum. Adaylık alması bile heyecanlandırıyorken -ilk 5'e kalmasını kast ediyorum.- kazanması nasıl bir heyecan yaratacak bende tahmin edemiyorum. :D
Valla gece yarısı "acaba kazanır mı" heyecanını yaşamak bile inanılmaz olur. İlk 5'e kalmasını gerçekten çok istiyorum. :):)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Zaten öyle olacaktı.Genelde Altın Palmiye alan filmler Oscar adayı oluyor ama Nuri Bilge Ceylan'ın tarzı pek uymuyor Akademi'ye.Ama umarım aday oluruz mükemmel olur.:)

china_shangai

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
31,942
Puanı
859
yolu açık olsun ülkelerin güzellikleri sanat olaylarıyla özellikle filmler ile daha büyük kitlelere gösteriliyor:)