2014 Interstellar / Yıldızlararası | Film Bilgileri & Yorumları

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
aslında filmin en güzel yeri o mısır tarlasıydı ben o tarlaya bayıldım keşke hiç uzaya çıkmasaydılar :) keşke ufak kız hiç büyümeseydi hep öyle salya sümük ağlayan sempatik kızı izleseydik keşke ama olmadı işte zaman ilerledikçe kızın büyüyesi tuttu filmi kuruttu namısız :))
O hayaletler bana mesaj veriyor diyen kız büyüyecek mi? :eek: Gerçi film 2 saat 40 DK evlenene kadar yolu var. :))

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
ben hepsini izledim sende çileyi çek öyle beleşe bilgi vermek yok :))
Film başı gibi yavaş ilerliyorsa nasıl dayanırım bilemiyorum. :D Neyseki abim ikinci defa izlemek istiyorum diyordu o gelince birlikte izleriz bir an önce izlemem lazım tablette boşa yer işgal ediyor. :D

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Film başı gibi yavaş ilerliyorsa nasıl dayanırım bilemiyorum. :D Neyseki abim ikinci defa izlemek istiyorum diyordu o gelince birlikte izleriz bir an önce izlemem lazım tablette boşa yer işgal ediyor. :D
Sil o zaman (b)
Filmi nerden indirdin (b)

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Dün izledim filmi ama yorum şimdiye kısmet oldu.

- Beklentimin altında kaldı. Bana biraz sıradan geldi nedense. Özellikle ilk dakikaları kötüydü.
Kitapların düşmesi, kumun yerçekiminde koordinatlar vermesi ve şans eseri NASA'yı bulmaları filme bağlanmamı geciktirdi.
- Oyunculukları beğenmedim. Kadın oyuncular bana mı çok kötü geldi yoksa gerçekten mi kötülerdi anlayamadım. Matthew kötü değildi ama akılda kalıcı bir performansı da yoktu bence.
-
Kütüphane olayından hemen önce "geçmişi değiştiremiyiz" demişlerdi. Ama o kitapları düşürerek geçmişe müdahale etmediler mi? Aynı şekilde saat olayı, kum olayı? Hepsi geçmişe müdahaleydi.
- Efektler hakkında pek yorum yapmaya gerek yok. Gravity'de de aynılarını görmüştük. Ama 3 boyutlu izlemeyi çok isterdim filmi. :(
- Her şeye rağmen, oldukça akıcı bir filmdi uzun süresine rağmen. Devam etseydi izlemeye devam ederim. Ama filmde beni etkileyen ne dram, ne de gerilim vardı. Bir de unutmadan,
gezegendeki kavga inanılmaz gereksizdi. Uzaydasın yahu zaten. Yalanı da açıklama boşver. Biraz kendini acındırırdın. Evlatlarımı özledim, karım var vs. Ne diye saçma saçma hareketler yapıyorsun?

Bir de ara ara aşka, sevgiye bağlantılar yapılmasını da saçma buldum. :( O kadar bilimsel şeyin arasında komik durmuş.

8/10

Nolan'ı seviyorum ve gelecek işlerini merak ediyorum. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şaşırtan yorumlar gelmeye başladı. :):)

Nasıl etkileyen dram yoktu ya. :( @berkann

Adamın çocuklarının büyüdüğünü öğrendiği sahne bence gelmiş geçmiş en duygusal sahnelerdendi. :(

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Şaşırtan yorumlar gelmeye başladı. :):)

Nasıl etkileyen dram yoktu ya. :( @berkann

Adamın çocuklarının büyüdüğünü öğrendiği sahne bence gelmiş geçmiş en duygusal sahnelerdendi. :(
Orayı abartmışım ya. :D Dram da vardı gerilim de, ama
sizin yorumları okuduktan sonra benim o kadar etkilenmediğimi fark ettim. Baksana gelmiş geçmiş en duygusal sahne diyorsun. :(

Puanıma mı şaşırdın? :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Orayı abartmışım ya. :D Dram da vardı gerilim de, ama
sizin yorumları okuduktan sonra benim o kadar etkilenmediğimi fark ettim. Baksana gelmiş geçmiş en duygusal sahne diyorsun. :(

Puanıma mı şaşırdın? :D
Hem puan hem de olumsuz yanlar fazla yani yorumda. :):)

Katıldığım noktalar da var tabii.

Uzayda kavga olayı bence de gereksizdi.

Anne Hathaway biraz yetersiz gibiydi ama diğer oyuncular çok iyilerdi bence genel anlamda. Özellikle McConaughey. :) (Matt Damon ve Casey Affleck genelleme dışı sıradanlıktalardı o ayrı)

Diğer söylediğin şeylerin çoğu hep paradoks. Onlara mantıklı bir şey bulmamız zor. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

Anne Hathaway biraz yetersiz gibiydi ama diğer oyuncular çok iyilerdi bence genel anlamda. Özellikle McConaughey. :) (Matt Damon ve Casey Affleck genelleme dışı sıradanlıktalardı o ayrı)

Diğer söylediğin şeylerin çoğu hep paradoks. Onlara mantıklı bir şey bulmamız zor. :D

aslında berkanın yorumuyla puanı uyumsuz :) yorumu çok olumsuz olmuş puanı yoruma göre yüksek vermiş :))

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
aslında berkanın yorumuyla puanı uyumsuz :) yorumu çok olumsuz olmuş puanı yoruma göre yüksek vermiş :))
Beklentimin altında kalmasıyla ilgili bir durumdu. Yoksa kötü bir film değildi. Ama beklediğimi bulamayınca olumsuz olmuş. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Beklentimin altında kalmasıyla ilgili bir durumdu. Yoksa kötü bir film değildi. Ama beklediğimi bulamayınca olumsuz olmuş. :)
konu uzayla alakalı olduğundan soğuk yaklaştım filme, ama matthew olunca başrol, beklentim arttı. yani hem bişeyler bekliyordum hemde pek bir beklentim yoktu:) o yüzden bende bir hayal kırıklığı olmadı ? büyümüş murph biraz daha kaliteli ve sempatik bir oyuncu olsaydı ve bir kaç gereksiz sahne olmasaydı çok daha iyi olacaktı gibi :)
birde şu kitaplık arasındaki misket gibi cooper ın orda ne işi olduğunu çözebilseydik :)
...küçük murph şeker gibi kızdı öyle sempatik bir kızın büyüyünce tilkiye döneceğini düşünmemiştim :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Filmle ilgili yoruma nerden başlayacağımı bilemedim gerçekten. Çok farklı bir filmdi. Öncelikle filmi izleme hikayemden başlayım. :D Aslında filmi izlemeye önceki gece başlamıştım. Filmin başları gerçekten sıkıcıydı bence. Hatta ilk 1 saat diyebilirim. Tamam filme giriş için belki belli bir süre sıkıcı sahneler izleyecektik ama bu bende niyeyse çok uzun sürdü. Neyse filmi izlerken tahmini 65. dakikasında falan kendimi uykuya dalmış halde buldum. :D Ama bunun filmle ilgisi var mıydı gerçekten bilmiyorum. Tamam sıkıcıydı ama uyacak kadar da sıkıcı mıydı emin değilim. Her neyse filmi o gün izleyemeyeceğimi fark ettim ve bu gece izledim filmi. Yani bir nevi iki kısım halinde izledim filmi.

Filmin ikinci kısmı yani son 110 dakikası ilk kısmına göre çok daha iyiydi bu çok net. Filmin ikinci kısmı oldukça akıcı, kafa yorucu ve duygusaldı. Tabi duygusallık bu tür filmlerde pek görülecek bir şey değil. Bu filmde de zaten sonları hariç pek duygusal bir sahne yoktu.

Bence filmin en etkileyici sahnesi yaşlı Murph'le babasının konuştuğu sahneydi. O sahnede gözlerim doldu.

Karışık bir filmdi. Hatta bana Inception'dan daha karışık geldi. Filmde anlamadığım birçok fiziksel terim ve ilgimi pek çekmeyen yasaların ve kuramların olması bunun baş nedeniydi. Belki de yorumlardan okuduğum mantık hataları bunun sebeplerinden birisiydi bilemiyorum. Yalnız kimsenin bahsetmediği ya da sadece benim anlamadığım bir olay var.

Murph'ün babasının yardımıyla çözdüğü şey tam olarak ne işe yaradı? İnsanlar anladığım kadarıyla Satürn'ün yörüngelerine taşınmış ama bu taşınma nasıl oldu?

Bu soruya cevap verebilecek varsa sevinirim. Ben anlayamadım çünkü galiba filmin başlarını yeteri kadar takip edemediğim için orada bir şeyler kaçırdım ve filmi bir daha izler miyim bilmiyorum.

Şimdiye kadar geneli eleştiri yönlü bir yorum oldu. Filmde elbette takdiri hak eden şeyler vardı. Tabii bunların en başında görsel efektler var. Filmi izlerken ne kadar büyük emekler verildiğini filmi izlerken görüyoruz. Nolan gerçekten yine çok iyi şeyler yapmış.

Oyunculuklar iyiydi. Filmin bütün yükü Matthew McConaughey'in sırtındaydı. Bu yükü iyi taşımış gerçekten. Anne Hathaway genel olarak pek beğenilmemiş ama ben onu da beğendim. Murph'ü canlandıran bütün oyuncular iyiydi. Ama en çok küçük kızı beğendim.

Kısacası bilim-kurgu türünü sevmediğim ve genel olarak ilgimi çekmediği için bir başyapıt mıdır bilemeyeceğim. Ama izlenilmeye değer bir film olduğu ortada. :)

Puanım: 7/10

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Filmle ilgili yoruma nerden başlayacağımı bilemedim gerçekten. Çok farklı bir filmdi. Öncelikle filmi izleme hikayemden başlayım. :D Aslında filmi izlemeye önceki gece başlamıştım. Filmin başları gerçekten sıkıcıydı bence. Hatta ilk 1 saat diyebilirim. Tamam filme giriş için belki belli bir süre sıkıcı sahneler izleyecektik ama bu bende niyeyse çok uzun sürdü. Neyse filmi izlerken tahmini 65. dakikasında falan kendimi uykuya dalmış halde buldum. :D Ama bunun filmle ilgisi var mıydı gerçekten bilmiyorum. Tamam sıkıcıydı ama uyacak kadar da sıkıcı mıydı emin değilim. Her neyse filmi o gün izleyemeyeceğimi fark ettim ve bu gece izledim filmi. Yani bir nevi iki kısım halinde izledim filmi.

Filmin ikinci kısmı yani son 110 dakikası ilk kısmına göre çok daha iyiydi bu çok net. Filmin ikinci kısmı oldukça akıcı, kafa yorucu ve duygusaldı. Tabi duygusallık bu tür filmlerde pek görülecek bir şey değil. Bu filmde de zaten sonları hariç pek duygusal bir sahne yoktu.

Bence filmin en etkileyici sahnesi yaşlı Murph'le babasının konuştuğu sahneydi. O sahnede gözlerim doldu.

Karışık bir filmdi. Hatta bana Inception'dan daha karışık geldi. Filmde anlamadığım birçok fiziksel terim ve ilgimi pek çekmeyen yasaların ve kuramların olması bunun baş nedeniydi. Belki de yorumlardan okuduğum mantık hataları bunun sebeplerinden birisiydi bilemiyorum. Yalnız kimsenin bahsetmediği ya da sadece benim anlamadığım bir olay var.

Murph'ün babasının yardımıyla çözdüğü şey tam olarak ne işe yaradı? İnsanlar anladığım kadarıyla Satürn'ün yörüngelerine taşınmış ama bu taşınma nasıl oldu?

Bu soruya cevap verebilecek varsa sevinirim. Ben anlayamadım çünkü galiba filmin başlarını yeteri kadar takip edemediğim için orada bir şeyler kaçırdım ve filmi bir daha izler miyim bilmiyorum.

Şimdiye kadar geneli eleştiri yönlü bir yorum oldu. Filmde elbette takdiri hak eden şeyler vardı. Tabii bunların en başında görsel efektler var. Filmi izlerken ne kadar büyük emekler verildiğini filmi izlerken görüyoruz. Nolan gerçekten yine çok iyi şeyler yapmış.

Oyunculuklar iyiydi. Filmin bütün yükü Matthew McConaughey'in sırtındaydı. Bu yükü iyi taşımış gerçekten. Anne Hathaway genel olarak pek beğenilmemiş ama ben onu da beğendim. Murph'ü canlandıran bütün oyuncular iyiydi. Ama en çok küçük kızı beğendim.

Kısacası bilim-kurgu türünü sevmediğim ve genel olarak ilgimi çekmediği için bir başyapıt mıdır bilemeyeceğim. Ama izlenilmeye değer bir film olduğu ortada. :)

Puanım: 7/10
herşeyi soraydında o soruyu sormayaydın :) sen sadece orayı çıkaramamışsın ben bir kaç yerden bişey anlamamıştım zaten:) mesela geçmişe dönen küçük cooper neden kitaplığı bir türlü terketmedi ? senin sorduğun kısımsa sanırım şöyle bir şeydi tam anlayamasamda ? cooper karadelikten geçiş maceralarını ve edindiği tecrübeyi geçmişe giderek küçük kızı murph e bir şekilde anlatmayı başardı.. murph de kitaplıktan aldığı sinyalleri değerlendirerek insanlığın yeni bir dünyaya göç etmesini sağlayacak plan projeler geliştirdi gibi bir anlamı vardı ya da yoktu tam bilemiyorum:) aslında ben konuyu anlamayanlardanım dur bu soruyu @OzaN a soralım ? :) ozan orda noluyordu ? :))

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
herşeyi soraydında o soruyu sormayaydın :) sen sadece orayı çıkaramamışsın ben bir kaç yerden bişey anlamamıştım zaten:) mesela geçmişe dönen küçük cooper neden kitaplığı bir türlü terketmedi ? senin sorduğun kısımsa sanırım şöyle bir şeydi tam anlayamasamda ? cooper karadelikten geçiş maceralarını ve edindiği tecrübeyi geçmişe giderek küçük kızı murph e bir şekilde anlatmayı başardı.. murph de kitaplıktan aldığı sinyalleri değerlendirerek insanlığın yeni bir dünyaya göç etmesini sağlayacak plan projeler geliştirdi gibi bir anlamı vardı ya da yoktu tam bilemiyorum:) aslında ben konuyu anlamayanlardanım dur bu soruyu @OzaN a soralım ? :) ozan orda noluyordu ? :))
Geçmişe dönen küçük Cooper derken? :)

Kitaplık ile iletişim kurmuşlardı herhalde izleyeli kaç ay geçti unutmaya başlamışım ayrıntıları zaten tek seferde her şeyin oturacağı bir film değil. Kaliteli sürümü çıkar çıkmaz tekrar izleyeceğim. :):)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Geçmişe dönen küçük Cooper derken? :)

Kitaplık ile iletişim kurmuşlardı herhalde izleyeli kaç ay geçti unutmaya başlamışım ayrıntıları zaten tek seferde her şeyin oturacağı bir film değil. Kaliteli sürümü çıkar çıkmaz tekrar izleyeceğim. :):)
hanı şu küçük kız murph ün karşısındaki kitaplık arasında kızına ulaşmak için çırpınıp duran misket büyüklüğündeki 4. boyut ürünü cooper ı diyorum :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Sorduğum tam olarak o değil aslında. :D

Babasının yardımıyla çözdüğünü anladım ama neyi çözdü? Filmin genelinde sürekli olarak yerçekiminden falan bahsediliyordu onunla alakalı bir şey miydi acaba? Yani kızın insanlığı nasıl kurtardığına dair bir şey göstermediler. Bilmiyorum bana mantıksız geldi o kadar insanın başka yörüngelere taşınması. Ya da anlamadığım için bana öyle geliyor. :)

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Sorduğum tam olarak o değil aslında. :D

Babasının yardımıyla çözdüğünü anladım ama neyi çözdü? Filmin genelinde sürekli olarak yerçekiminden falan bahsediliyordu onunla alakalı bir şey miydi acaba? Yani kızın insanlığı nasıl kurtarıldığına dair bir şey göstermediler. Bilmiyorum bana mantıksız geldi o kadar insanın başka yörüngelere taşınması. Ya da anlamadığım için bana öyle geliyor. :)
ben orayı şöyle düşünmüştüm? kızın dünyadaki insanları başka bir dünyaya nasıl taşıdığı zaten gösterilmemişti filmde, diğer konuya gelirsek cooper mutlaka kızına bişeyler anlattıda ben anlamadım o kısmı diye düşünüp fazla kurcalamadan bırakmıştım :)) yani kızın neyi çözdüğünü ya da cooper ın kızına neyi çözdürdüğünü anlamadım anlamış gibi yapıp geçtim orayı :))

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
ben orayı şöyle düşünmüştüm? kızın dünyadaki insanları başka bir dünyaya nasıl taşıdığı zaten gösterilmemişti filmde, diğer konuya gelirsek cooper mutlaka kızına bişeyler anlattıda ben anlamadım o kısmı diye düşünüp fazla kurcalamadan bırakmıştım :)) yani kızın neyi çözdüğünü ya da cooper ın kızına neyi çözdürdüğünü anlamadım anlamış gibi yapıp geçtim orayı :))
Anladım. :D Yalnız değilim o zaman anlamama konusunda. :D