FK3 Insomnia / Uykusuz (2002) Film Bilgileri & Yorumları

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
@OzaN ben sana demiştim @cevaa'nın 8'in üstüne çıkacağını, hatta 9 vereceğini. Bunda en büyük faktör, tabi ki Al Pacino'nun oyunculuğu. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,768
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@OzaN ben sana demiştim @cevaa'nın 8'in üstüne çıkacağını, hatta 9 vereceğini. Bunda en büyük faktör, tabi ki Al Pacino'nun oyunculuğu. :D
Ben @cevaa fazla beğenmeyebilir ağır bir film olduğu için diye tahmin ediyordum öyle de olmuş zaten ama puana yansımamış bu durum. :D

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911

Zaten Al Pacino oynuyorsa kafadan 9 puan garanti konuyuda beğensem 10 verirdim :D

Ben @cevaa fazla beğenmeyebilir ağır bir film olduğu için diye tahmin ediyordum öyle de olmuş zaten ama puana yansımamış bu durum. :D
Al Pacino filmlerini fazla beğenmesemde kafadan 9 puan garanti, ama dediğim gibi konuyuda beğenseydim 10 puan verirdim :D

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Olayı psikolojik tarafa çekerlerse, tabi ağır gider. Bir de Al Pacino'nun o yaşta koşuşturmacalarda yer alması da büyük başarı. :D

Zaten Al Pacino oynuyorsa kafadan 9 puan garanti konuyuda beğensem 10 verirdim :D

Al Pacino filmlerini fazla beğenmesemde kafadan 9 puan garanti, ama dediğim gibi konuyuda beğenseydim 10 puan verirdim :D
Oyunculuk konusunda Al Pacino usta. O yaşta o performans çok iyi. :D

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
9 kafadan vermek için biraz fazla yüksek bir puan değil mi? :D
Konu Al Pacino olunca pek yüksek değil bence :D

Bide yukarda ''Al Pacino filmlerini fazla beğenmesemde'' diye yazmışım. Yanlış anlaşılmasın Al Pacino'nun izleyipte fazla beğenmediğim filmi filan olursa 9 puan garanti :D Beğenirsem zaten 10 puan veriyorum ki genellikle beğeniyorum filmlerini :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,768
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Olayı psikolojik tarafa çekerlerse, tabi ağır gider. Bir de Al Pacino'nun o yaşta koşuşturmacalarda yer alması da büyük başarı. :D

Oyunculuk konusunda Al Pacino usta. O yaşta o performans çok iyi. :D
Psikoljik taraf benim için sıkıntı olmaz da filmin başları fazla ağırdı olaya epey geç girdiler. Bence sıkıntı daha çok ilk kısımdaydı yani. Yine de genel olarak iyi filmdi tabii. :):)

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Psikoljik taraf benim için sıkıntı olmaz da filmin başları fazla ağırdı olaya epey geç girdiler. Bence sıkıntı daha çok ilk kısımdaydı yani. Yine de genel olarak iyi filmdi tabii. :):)
Olayı gizemli yapmaya çalıştılar biraz da, o açıdan kopukluk yaşandı. O gizem çözülesiye kadar her şey ağır gitti. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Al Pacino ismini gördüğüm an konusuna ve diğer oyunculara bakmadan izlemeye karar verdim ama film tam anlamıyla beklediğim gibi çıkmadı. Sürükleyici bir filmdi ama ağır ilerlemesi biraz sıktı açıkcası. İzlerken olayların nasıl gelişeceğini az çok tahmin ediyorsunuz.

Filmin en büyük şansı oyunculardı.

Al Pacino reyiz yine döktürmüş her zaman ki gibi. Yaşına rağmen kovalama sahnesinde iyiydi. Ayrıca uykusuz kaldığı yerlerde de çok iyiydi.

Robin Williams çok farklı bir roldeydi. Rolü itibariyle pek fazla oyunculuk sergileyememiş ama filmde olması önemliydi.

Al Pacino reyizin müthiş oyunculuğu için

9/10
9 iyidir iyidir :)
10 puajn falan verirsin diye tahmin ediyorduk ama yine 9 normal sayılır :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
9 kafadan vermek için biraz fazla yüksek bir puan değil mi? :D

Al Pacino bana Righteous Kill gibi bir filmi izletmiş adam.[emoji23] 9 fazla tabii ama ben onun filmlerini az biraz beğensem 8 garantidir.Mesela Sea Of Love'a 8 verdim.Başkası oynasa izlemem bile.[emoji5]️

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,768
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Al Pacino bana Righteous Kill gibi bir filmi izletmiş adam.[emoji23] 9 fazla tabii ama ben onun filmlerini az biraz beğensem 8 garantidir.Mesela Sea Of Love'a 8 verdim.Başkası oynasa izlemem bile.[emoji5]️

8 yine anlaşılabilir ben de çok sevdiğim bazı oyuncuların filmlerine 8'den aşağı kolay kolay puan vermem de 9 biraz fazla kaçıyor. :D

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
8 yine anlaşılabilir ben de çok sevdiğim bazı oyuncuların filmlerine 8'den aşağı kolay kolay puan vermem de 9 biraz fazla kaçıyor. :D

Aynen eğer 9 vereceksen filmin herşeyiyle başyapıt olması lazım.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Al Pacino varsa asla bir filme kötü demem. Sinemada tartışmasız bir idol. Filme gelirsek, Nolan anlatılmak isteneni çok başarılı bir şekilde işlemiş, Psikolojik yönü fazla yok filmin, aksiyonda beklendiği gibi değil, filmin sonu büyük bir süpriz şekilde ters köşede yapmıyor ama yinede izlerken büyük keyif veren bir film.:)

Robin Williams kötü adam olarak izlemek ilginçti. .Özellikle polis ve katil arasında yaşanan akıl oyunları izlemeye değer. Bu türe ilgi duymayanlar için sıkıcı olabilir fakat bir polisiye sever olarak vasat diyemem bu filme.:)

En etkileyici sahne ;

Katili pusuya düşürmeye çalıştıkları sisli sahne ve kıyıda tomrukların üzerindeki kovalama sahnesi çok güzeldi.:)

Ayrıca Al Pacino'nun içinde bulunduğu ikilem, uykusuzluk zihinsel yorgunluk fevkalade güzel vurgulanmış.:)

Bence olağanüstü olmasa da güzel bir film. 8/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Iki büyük üstat döktürmüş. Hele Al Pacino'nun muhteşem oyunculuğu.... O uykusuz hali çok başarılı. Sanki gerçekten de günlerce uyumamış gibi Al Pacino.

Ama bu film, iyi oyuncular ve iyi yönetmen ile bir filmin mükemmel olmayacağını kanıtlar nitelikte.

Filmde etkileyici, şaşırtıcı, olağanüstü bir şey göremedim. Doğal ortamı iyi ama o kadar. Etkileyici müzik filan da yok.

Polisiye anlamında da başarılı değil. Baştan sona kadar hiç izleyiciyi şaşırtacak, ters köşe yaratacak bir olay olmadı. Oysaki polisiye dediğin biraz zeka dolu olur.

Sıkıcı değildi ama sürükleyici de değildi. Bir şeyler eksikti filmde. Bende hiçbir türlü heyecan uyandırmadı.

Yani açıkçası ters köşe olmayı beklerdim. Gayet sıradan bir finali vardı. Ne bileyim insana "haddi be!" Dedirtseydi...

Bir de filmin adına bakıyoruz "İnsomnia" ama filmde İnsomnia'nın akışa bir etkisi yok. Sadece Al Pacino'nun gözleri ve uykusuz hali.

İnsomnia olmasaymış da filmin kaderini değiştirecek bir şey olmazmış pek
sis sahnesinde uykusuz olduğu için değil adamı seçemediği için vurdu, insomnia olmasaydı da vururdu

Al Pacino'nun oynadığı en kötü filmlerden biri. + Christopher Nolan izlediğim 8-9 küsür filminden en kötü filmi bu filmdir.

Bu filmin doğal ortamı ve oyunculuğu dışında yüksek puana hakettiğine inanmıyorum.

Vasatı aşamamış, iyi oyunculu kötü bir senaryolu film.

5.5/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Film şahaneydi sanırım bu etkinliğin en iyilerindendi.

Konu gerçekten çok bir şey vadetmiyordu uyarlama olduğu için ama öyle bir sarıyor ki film pekde ihtiyaç duyduymuyor ilgi çekici bir konuya.:D

Filmde Al Pacino döktürüyor. Filmde bu kadar Al Paçino'ya yer verilmeside süper onun olmadığı sahne yoktu neredeyse ve bu gerçekten iyiydi.
Robin Williams'ı üst üste 2 kez izlemek çok iyiydi. 2 gün önce Ölü Ozanlar Derneğini izledim şimdi ardında bu çok iyi oldu. Rolede çok yakışmıştı.

Filmi izleyeli 1 gün olunca pek yorumlayamadım ama güzel filmdi. Etkinliğin en iyilerinden olabilir Celda211'den sonra.:D

Puanım 8/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bu arada Filmde uyku olayı şahaneydi. Son dakikayada çok güzel olmuştu zaten biraz daha uyumasa ben sinirden kapatacaktım.:F
Bir nokta daha vardı çok sevdiğim ama onu unuttum şimdi.:D