Inherent Vice'tan İlk Fragman Geldi

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
thumbnail_1412082102.jpg

Yılın merakla beklenen filmlerinden Inherent Vice'tan ilk fragman paylaşıldı.

Oyuncu kadrosunda Joaquin Phoenix, Josh Brolin, Reese Witherspoon ve Owen Wilson gibi önemli isimleri barındıran ve yönetmenliğini Paul Thomas Anderson'ın yaptığı film 1980'lerin Los Angeles'ında geçiyor. Bir özel dedektifin, eski kız arkadaşının da kayıplar arasında yer aldığı, bir olayı çözmesini konu alacak olan film izleyiciye farklı tarzda bir polisiye filmi sunacak.

Oscar sezonun en iddialı filmlerinden birisi olarak gösterilen Inherent Vice, Türkiye'de 9 Ocak'ta vizyona girecek.

İşte filmden yayınlanan ilk fragman:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Fragmanı beğendim ben, iyi bir film izleyeceğimize inanıyorum. :)

Joaquin Phoenix çok değişik bir tipte karşımıza çıkıyor. Açıkçası hiç yakışmamış ama umarım en azından bir Oscar adaylığı daha alır. Ödülü alacak kadar ise iddialı gözükmedi fragmanda. :(

Reese Witherspoon çok az gözüküyor. :(

Josh Brolin'in epey rolü var gibi. Fragmanda çok parlamasa da film genelinde iyi olduğunu tahmin ediyorum yardımcı erkek oyuncu dalında adaylık alma şansı var. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Geçen gün senle konuşmuştuk bu filmle ilgili herhalde @berkann

Film New York Film Festivalinde gösterime girdi. Filmle ilgili yorumlar karışık, eleştirmen puanları iyi aslında (90 ortalama) ama film Oscarlar için epey farklı bir filmmiş herhalde. Büyük ihtimalle yarışta gerileyecek. Joaquin Phoenix'e bu yıl da Oscar yok. :(

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Geçen gün senle konuşmuştuk bu filmle ilgili herhalde @berkann

Film New York Film Festivalinde gösterime girdi. Filmle ilgili yorumlar karışık, eleştirmen puanları iyi aslında (90 ortalama) ama film Oscarlar için epey farklı bir filmmiş herhalde. Büyük ihtimalle yarışta gerileyecek. Joaquin Phoenix'e bu yıl da Oscar yok. :(
Evet.

O zaman aday dışında kalma ihtimali bile var. Çünkü yarışta bayağı bir film var gibi. Bu yönetmen oyunculuklarına adaylık kazandırmakla ünlü yönetmen değil mi? :D Film gerileyebilir belki ama oyunculuk dallarında gerilemez belki de. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Evet.

O zaman aday dışında kalma ihtimali bile var. Çünkü yarışta bayağı bir film var gibi. Bu yönetmen oyunculuklarına adaylık kazandırmakla ünlü yönetmen değil mi? :D Film gerileyebilir belki ama oyunculuk dallarında gerilemez belki de. :)
En iyi film dalında ilk 9 dışı kalır bence. Bir önceki filmi The Master'da erken favorilerden olduğu halde aday olamamışken bu filmle kesin kaçırır en iyi film adaylığını ama dediğin gibi oyunculuklar konusunda yönetmen genel olarak çok başarılı. Fakat Josh Brolin daha kolay adaylık alır gibi, o kategori boş zaten. Joaquin Phoenix'in rakipleri çok güçlü. Yine de belli olmaz umarım en azından adaylık alır Joaquin Phoenix. (Ne ara Joaquin Phoenix'i bu kadar sever oldum onu da bilmiyorum. :D)

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
En iyi film dalında ilk 9 dışı kalır bence. Bir önceki filmi The Master'da erken favorilerden olduğu halde aday olamamışken bu filmle kesin kaçırır en iyi film adaylığını ama dediğin gibi oyunculuklar konusunda yönetmen genel olarak çok başarılı. Fakat Josh Brolin daha kolay adaylık alır gibi, o kategori boş zaten. Joaquin Phoenix'in rakipleri çok güçlü. Yine de belli olmaz umarım en azından adaylık alır Joaquin Phoenix. (Ne ara Joaquin Phoenix'i bu kadar sever oldum onu da bilmiyorum. :D)
Erkek oyuncu kategorisindeki yarış da film yarışı kadar çekişmeli olacak. JP'nin çok hayranı değilim ama adaylık almasını isterim. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Erkek oyuncu kategorisindeki yarış da film yarışı kadar çekişmeli olacak. JP'nin çok hayranı değilim ama adaylık almasını isterim. :D
Öyle gözüküyor. Zaten bu yıl genel olarak geçen yıla göre çok daha çekişmeli olacak gibi. Geçen yıl tüm kategorilerde galipler belliydi, aşırı sıkıcıydı Oscar gecesi. Aynı durum bu sene olmayacak inşallah. :):)

Gerçi Oscar gecesinden çok bence adaylıkların açıklanma anı daha heyecanlı. Aday olmak da çok önemli ve tahmini daha zor genellikle. :):)

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Öyle gözüküyor. Zaten bu yıl genel olarak geçen yıla göre çok daha çekişmeli olacak gibi. Geçen yıl tüm kategorilerde galipler belliydi, aşırı sıkıcıydı Oscar gecesi. Aynı durum bu sene olmayacak inşallah. :):)

Gerçi Oscar gecesinden çok bence adaylıkların açıklanma anı daha heyecanlı. Aday olmak da çok önemli ve tahmini daha zor genellikle. :):)
İnşallah olmaz. Zaten doğru düzgün izleyemiyoruz, bari heyecanlandırsınlar. :(

Aynen adaylık anı da heyecanlı oluyor. Hatta geçen sene adaylar daha fazla şaşırtmıştı. :(

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İnşallah olmaz. Zaten doğru düzgün izleyemiyoruz, bari heyecanlandırsınlar. :(

Aynen adaylık anı da heyecanlı oluyor. Hatta geçen sene adaylar daha fazla şaşırtmıştı. :(
Oscar gecesi bir tane bile sürpriz çıkmamıştı çıldıracaktım. :D Önceki senelerde hiç olmadı kurguda, ses miksajında falan şaşırtıyorlardı geçen yıl onlar bile ezbere yerlere gitti. :D

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Oscar gecesi bir tane bile sürpriz çıkmamıştı çıldıracaktım. :D Önceki senelerde hiç olmadı kurguda, ses miksajında falan şaşırtıyorlardı geçen yıl onlar bile ezbere yerlere gitti. :D
Ama çoğu hak edilmiş ödüllerdi. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Beni ilgilendiriyor. :D Sürpriz yapacağız diye saçma bir şeye vermesinler ödülü sonra. :D
Öyle ama biraz heyecan olması lazım. Aslında geçen seneki durumun suçlusu Akademi'den çok birbirinin kopyası ödüller veren diğer organizasyonlardı. Hadi tamam birkaç kategori çok nette Cate Blanchett gibi ama tüm kategoride aynısının olması pek rastlanmayan bir şeydi. Tek farklılığı ilk başlarda eleştirmen grupları yapmıştı herhalde Her'e falan büyük ödülü vererek. :) Bu sene öyle geçmeyecek gibi gözüküyor. :)

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Öyle ama biraz heyecan olması lazım. Aslında geçen seneki durumun suçlusu Akademi'den çok birbirinin kopyası ödüller veren diğer organizasyonlardı. Hadi tamam birkaç kategori çok nette Cate Blanchett gibi ama tüm kategoride aynısının olması pek rastlanmayan bir şeydi. Tek farklılığı ilk başlarda eleştirmen grupları yapmıştı herhalde Her'e falan büyük ödülü vererek. :) Bu sene öyle geçmeyecek gibi gözüküyor. :)
Aynen, bu sene daha iyi olacak gibi. Umarım iyi bir şekilde takip edebilirim. :D