2017 I, Tonya / Ben, Tonya - Film Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2-3 gün demişim de şimdi baktım 8 mart(b) Ben 2 mart sanıyordum. Gerçekten ilk bölüm kötümüydü yoksa westerndeki gibi mi yapıyorsun? :X
ilk bölümde bir kız var kız hangi insanın öleceğini bakarak keşfediyor yakın zamanda ölecek kişinin üstünde siyah duman çıkıyor kız dokununca ise onun ne zaman nasıl öleceğini tam anlayabiliyor , bu hikaye bana sıradan geldi :) devamındaki bölümde ise sadece ilginç özellikleri olan kişinin kız olmadığını daha çins insanlar olduğunuda anlıyoruz :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
ilk bölümde bir kız var kız hangi insanın öleceğini bakarak keşfediyor yakın zamanda ölecek kişinin üstünde siyah duman çıkıyor kız dokununca ise onun ne zaman nasıl öleceğini tam anlayabiliyor , bu hikaye bana sıradan geldi :) devamındaki bölümde ise sadece ilginç özellikleri olan kişinin kız olmadığını daha çins insanlar olduğunuda anlıyoruz :)
Aslında bizlik gibi duruyor bu anlattığına göre (b)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Aslında bizlik gibi duruyor bu anlattığına göre (b)
işte sizlik benlik dizi ama siz ha bugün ha yarın diyip insanın hevesinin içine ediyorsunuz @Çiğdem- le birlikte:) o yüzden tek izlemek zorunda kalıyorum ilk bölümüne bak şimdi devam edeceksen birlikte devam edelim(bu gece yorumunu bekliyorum :) ) yok yarın diğer gün diye erteleyecekseniz ben özgürce takılacağım diziye :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
işte sizlik benlik dizi ama siz ha bugün ha yarın diyip insanın hevesinin içine ediyorsunuz @Çiğdem- le birlikte:) o yüzden tek izlemek zorunda kalıyorum ilk bölümüne bak şimdi devam edeceksen birlikte devam edelim(bu gece yorumunu bekliyorum :) ) yok yarın diğer gün diye erteleyecekseniz ben özgürce takılacağım diziye :)
Bu gece bakamam bugun hiç uyuyamadım malasef:( Ama yarın söz:hand: bakıcam :X

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
kız satsada peşimizden gelmeye devam ediyor azmine hayranım hogathanın şu dark için iki kelime yorum yapayım sonra i tonya filmine dalacağım :)
Benden dert yana yanmana gerek yok sen hogathana bak asıl :A Geçen bizi sattıydı ne cabuk unutun @Çiğdem-
destere günlük gelip yorum yapacaksa ortak dizi izleriz ama gelmeyecekse zaten öyle tadı olmuyor :A

Jessica Deredevil Iron Fıst falanda izliyordu destere bunların üçüde başlayacak değilmi Mart da :A @Harunnn60

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Sıkıcı desem sıkıcı değildi. Heycanlı desem heycanlı da değildi. Değişikti. İçimden kapamak gelse bile elim bi türlü gitmedi.

Gerçek bi hayat olmasına karşi dram olarak anlatılmamiş.Trajikomik olarak anlatilmiş. Absurd filmlerde bile yapılmaz böyle şeyler. Şiddet dolu bir yaşamın içinde yaşayan bir insanı nasıl karikatürize etmişler anlamadım. Sonradan tv figürü oldugu için heralde? Atıyorum;Nihat Doğan'ın hayatı film olsa acılar içinde bile geçse hayatı tv figürü oldugu için böyle anlatılır??? Bence kadına hakaret edilmiş resmen:X Tabi para için filme onay vermiştir.
Bence mahkemede aldiği sonuç çok kötüydü. Buz pateninde men edilmeseydi belki başka yerlerde olurdu?

Margot güzelliğini nereye bıraktı acaba? Çok çirkindi:( Sanırım gerçeğine benzetmeye çalişmişlar. Bence buz pateni eğitimi almiştir @mesmeso61 mesela bizim ünlüler 1 haftalık eğitimlerle neler yapıyorlardı(buzda dans). Haa uzak çekimlerde dublör kullanılmıştır ama yakın çekimlerde kendisi oynamiştir.

Kocası Jeff'i oynayan adam CW dizilerinde mi oynamadı OUAT'ta mı oynamadı sanki:A Bence filmlerde oynamasın tv yüzü olarak kalsın. Ayrıca biyografideki gerçek adama hiç benzemiyordu.

Şarkılı türkülü, trajikomik bir filmdi. Aç tvyi ses arkadan gelsin arada ekrana bakmalık bir film. 5.5'dan 6/10

ehh akşama kadar izlemekzorundasınız @destere @Çiğdem- :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
İzlediğim halde yorum yapmadığım bir film daha.

Biyografi filmlerini seven birisi olduğum için baştan sona sıkılmadan izledim, sıkmayan ve kendini izlettiren başarılı bir biyografi filmiydi.

Filmin kurgusunu ve senaryosunu beğendim, yönetmenlik de iyiydi. Teknik açıdan oldukça başarılı bir film olmuş. Filmin senaryosu güzel hazırlanmış, hem abartıdan uzak hem de tempolu bir senaryo vardı. Hiç bir karakter kahramanlaştırılmamış.

Oyunculuk olarak öne çıkan üç isim vardı: Margot Robbie, Sebastian Stan ve Allison Janney. Margot Robbie karakterini çok başarılı bir şekilde canlandırmış, paten sahnelerinin hepsinde o olmasa bile bu konuda eğitim aldığı ve emek verdiği belli. Bu yüzden kendisini tebrik ederim. Oyunculuğunu sürekli geliştiriyor.

Sebastian Stan'de gayet başarılıydı, filmin akışını değiştiren önemli bir karakteri canlandırmış. Ancak bana göre filmin asıl yıldızı Allison Janney. Kötü anne rolünü çok başarılı oynamış, çok cool bir havası vardı karakterinin. Hayranlıkla izledim kendisini, çok başarılıydı.

Kısacası senaryosuyla, oyunculuklarıyla ve teknik detaylarıyla oldukça başarılı bir biyografi filmi olmuş.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Bu yılki en iyi biyografi bence buydu. Bunda filmin cesurluğu ve hayli değişik kurgusu etkili diyebilirim. Klasik başarı öyküsü anlatan biyografiden ziyade böyle ilginç bir hikayeyi, değişik süslemelerle sağlam anlatmışlar. Bu filmi en iyi kurguya aday yapan Akademi en iyi filme de aday yapmalıydı kesinlikle.

Oyunculuk performansları zaten klasik şekilde çok iyiydi. Margot Robbie The Wolf of Wall Street'ten sonra iyice parlayan kariyerini böyle çılgın bir rolle adaylık alarak taçlandırmış. Bu cesur rolün altından çok iyi kalkmış. Allison Janney de aldığı ödülü hak etmiş. Manyak ve şiddet seven anne rolünü sağlam oynamış. Lady Bird gibi burda da çok ilginç anne kız ilişkisi vardı. Daha sert cinsten tabi. :D Sebastian Stan de bu filmlerde görmeye pek alışık olmadığımız bir oyuncu ama yakışmış. Tonya ile aralarındaki ilişki anne - kızdaki kadar ilginçti. Orda şiddet daha başka boyutlara çıkmış. :D

Paten sahneleri, sporla ilgili bilgilendirmeler, triple axel muhabbeti sporu takip etmeyen biri olarak hoşuma gitti. Çekim kalitesi üst düzeydi gerçekten. Ve başarı hikayesinden ziyade filmin başka yerlere gitmesi klişelikten uzak olması daha da hoşuma gitti. Film gerçekten sağlam spor biyografisi olarak farklı bir noktada yerini aldı bende.

8/10