CBS How I Met Your Mother 9. Sezon (Final Sezonu) Yorumları

Lordly

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
1,186
Puanı
284
9x22

Güzeldi, duygusaldı, güldürdü de...

Yüzük ayısı varmış hakkaten Barney'de yalan yok. :)

Son iki bölüm hiç puan kırılır mı. :)

Tabi ki 10/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben izlemiyorum ki bunu düzenli olarak. :D Benim bu sezona gelmem 2 seneyi bulur. :D

Ben düzenli takip ediyorsun diye hatırlıyordum. :D

Kopyalıyorum altyazı dosyasından repliği. :D

Marshall:
Ben de Vikingler'in bu sezonunda
daha az ağlayacağıma söz veriyorum.

Lily:
Yalnız şu andaki duruma bakarsak
böyle bir söz verme bence.

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,692
Puanı
1,061
Ben düzenli takip ediyorsun diye hatırlıyordum. :D

Kopyalıyorum altyazı dosyasından repliği. :D

Marshall:
Ben de Vikingler'in bu sezonunda
daha az ağlayacağıma söz veriyorum.

Lily:
Yalnız şu andaki duruma bakarsak
böyle bir söz verme bence.
Diziler arası böyle göndermeler güzel oluyor ya. :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
9*20

Yine düğünle pek alakası olmayan bir bölümdü ama bence bölümün tek eksi yanı buydu, onun haricinde gayet iyiydi.

Hiç sıkılmadan izledim, akıcı bir bölümdü ve güldürdü hatta uzun zamandır duymadığımız için "Thank you Linus" sahnesinde sesli güldüm. :D

Robin'in annesi de çok eğlenceliydi o da güldürdü. :)

Sonlara doğru duygusallaştı yine. :( Ted'in sırrı açıklama sahnesi çok iyiydi özellikle söylemek için beklemek istediğini söylediğinde de sesli güldüm. :D

Keşke Robin'in babasıyla Barney bu kadar benzemeseydi çok abartmışlar. :D

8.7/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
9*21

20 çok iyiydi ama bu başlarda vasat gibi beldi bana sonradan açıldı.

Sezonu doldurmak için çekilmiş bölümlerden biri olduğu belli ama sezonun bu amaçla çekilmiş diğer bölümlerine baktığımızda en azından güldürdüğünü farkediyorum. :D

Güldürmese de tebessüm ettiren bir bölümdü, Glauman bana şu Anne'nin grubunda solistliği çalan adamı hatırlattı o da pek sevilmezdi hatta keşke Glauman yerine o olsaydı. :D

Glauman konusuna herkesin dahil olması güldürdü, Barney'nin "I..." dedikten sonra beklemesine sesli güldüm çok iyiydi ve şairin konuya girdiği sahnede sesli güldüm :X

7/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
9*22

Marshall ve Lily'nin yeminleri batırdı resmen bölümü fazlasıyla iğrençti. :(

Koskoca HIMYM bitiyor finale bir kaldı o yüzden puanlama da biraz bol keseden olacak :D

Bölüm genel olarak 7 yi geçmezdi ama o kadar sezonun hatrına 9.5/10.

Final fragmanı heyecanlıydı bekliyoruz. :(

Haftaya final, eksikleri kapayın mutlaka. :)
haftasonu dedim ama dayanamadım bitirdim bile. :D böyle biriktirip izlemek çok iyi oluyor ve tabii bu HIMYM için sondu bir daha böyle bir şansım olmayacak.. :(

primavera

Favori Üye
Reaksiyon puanı
525
Puanı
234
Son 3 bölümü ağlayarak izledim :F bitcek olmasına hala hazırlayamadım kendimi :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
9x23-24 (Final)

Bütün bir sezon boyunca vakit geçirmeye oynayan dizi, son bölüme olaylar olaylar saklamış resmen. :(

İnternetteki yorumlara baktım genel olarak hiç beğenilmemiş ama ben çok beğendim finali.

Barney & Robin evliliği benim kafama hiç yatmamıştı. Bence en başından beri Ted & Robin daha mantıklı bir ikiliydi. Fakat madem olmayacaktı ne diye Barney & Robin arasında efsanevi bir aşk yaratıldı kaç sezondur anlamadım.

Barney'nin baba olduğu sahne duygulandırdı ama işte bir anda çıkıp baba olması pek de akla yatan bir durum olmadı. Annesini göremedik bile bebeğin.

Ted'in sanıyorum son bölümde adını öğrendiğimiz karısı Tracy'nin ölmüş olmasına üzüldüm. Çok şükür o sahneleri göstermediler yoksa ağlamamak çok zor olurdu. :(

Eskilerden de bir şeyler göstermeleri duygulandırdı. Keşke aradaki birkaç boş sezon olmasaydı da gerçekten efsane olarak bakabilseydik diziye. :(

Eleştirilmesini de anlarım ama benim için olabilecek en iyi finallerden biri oldu eleştirilebilecek pek çok noktası olmasına rağmen.

Puanım:

9x23: 9/10
9x24: 10/10

Not: Diziyle ilgili son sezon yorumunu ve buna bağlı olarak 9 sezon sonundaki genel yorumumu ilerleyen saatlerde yapacağım. :(

Son düzenleme:

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
FİNAL
Bütün sezon boş beleş bölümler yazan senaristler yaptı yapacağını..

Çok duygu yüklü bir bölümdü o kadarını soyleyeyim şimdilik.

(suan mobilim ayrıntılı yorumu sonra yapacağım)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
İki bölümü birlikte değerlendireceğim.

Finale yakışır bir bölüm oldu bence ama imdb'si düşük gelmiş neden beğenilmemiş anlamadım.

Robin&Barney aşkının bitmesi şaşırttı @OzaN'a katılıyorum madem sonunda Ted&Robin olacaktı neden "legendary" bir Barney&Robin yarattılar ki hem ayrılmaları da saçma bir nedenden oldu bence böyle efsane bir aşkı bitirmek için daha iyi bir neden bulunmalıydı. :)

Barney reyizin bile çocuğu oldu kızına söyledikleri çok güzeldi. :) Ayrıca kızlara söyledikleri de şaşırttı yaşlandı adam :( :D

Marshmallow yine çok iyiydi keşke Yüce Şekerleme halini de görseydik.

Ekibi ne kadar çok seviyormuşum ben meğer; dağılmaya başladıklarında çok üzüldüm gerçekten hele Robin'in Lily'ye söyledikleri.. :(

Robin açıkçası en az sevdiğim karakterdi dizide ve son halleriyle de pekişmiş oldu bu. :D

Ekibin uzun bir aradan sonra yeniden biraraya geldiğinde Barney'nin halleri gülümsetti. :)

Annenin de ismini öğrenmiş olduk Tracy'ymiş. :) :)

Olumsuzluklar olsa da onlara kocaman bir AMA çekiyorum ve "legendary" bir final oldu diyorum. :)

10/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şurada sezona dair genel yorum yaptım, buraya da kopyalayım.

https://fav10.net/forum/threads/son-bitirdiğiniz-yabancı-dizi-sezonu-ve-yorumu.213625/page-3#post-1799634

İzlemeye başladığım ilk yabancı komedi dizisiydi How I Met Your Mother. O nedenle her ne kadar zaman zaman çok kızsam da senaristlerine yeri her zaman ayrı olmuştur, olacaktır.

Dizi 9 yıldır devam etmesine rağmen ben dört yıl önce üniversiteye ilk başladığım yıl, ilk zamanlarda başlamıştım. Üniversitenin bitmek üzere olduğu şu günlerde de bitirdim. Sanki üniversite hayatımla özdeşleşmiş şeylerden biri olacak bu dizi. O nedenle bitiyor olması bir ayrı hüzünlendirdi.

Ayrıca bunca yıldır belki de onlarca yabancı komedi dizisi izlemiş olmama rağmen bitirdiğim ilk yabancı sit-com da How I Met Your Mother oldu. Yani hem ilk başladığım hem de ilk bitirdiğim dizi oldu bir anlamda. :)

Neyse dizinin benim için özel önemini bir kenara koyacak olursak...

Kabul etmek gerekir ki özellikle son 1-2 sezon dizinin eski günlerinden eser yoktu. Pek çok bölüm bitse de gitsek havasında yazılmış, çekilmiş zayıf bölümlerdi. Özellikle bu son sezonda pek çok bölüm bu şekildeydi. Bütün sezonun bir düğüne yaslanması büyük hataydı. Keşke bu sezon hiç olmasaydı ve geçen sezon final kararından vazgeçmeselerdi. Eminim dizi biraz olsun daha iyi hatırlanacaktı. Çünkü bu sezon tam anlamıyla hayal kırıklığıydı. Tabii karakterleri yıllardır tanıyıp sevmemiz nedeniyle çoğu bölümü yine sıkılmadan izledik ama yani beklediğimiz kesinlikle bu değildi.

Yine de her şeye rağmen zaman zaman dizinin eski günlerdeki tadını da veren bazı bölümler yok değildi zaman zaman.

Dizinin finalini ise dizinin yorum konusunda da yazdığım gibi oldukça beğendim ve bu durum bütün sezonu büyük hayal kırıklığı olarak görmemi engelledi. :)

Dizinin sezon karnesi:

1 bölüm 10 puan (9x24)
3 bölüm 9 puan
3 bölüm 8 puan
11 bölüm 7 puan
4 bölüm 6 puan
1 bölüm 3 puan
1 bölüm 1 puan

Ortalama: 6.91

İyi finalin hatrına sezona puanım:

7.5/10

------------------------------------------------------

9 sezon sonunda diziye genel puanım:

8.5/10

(Final ile genel puan da yükseldi)

S9-CAST1.png

Son düzenleme:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S09 B22-23 İzledim

Off off offf:(
Barney ve Robin ikisini bende yakıştıramıyordum ama 22.bölümde iyi götürdüler:X

Barney'nin baba olmasına çoook sevindim hayatının gerçek kadınını buldu:X Barney'nin kızına yaptiği konuşma ve sondaki öpücüğü :X Barney'i spin-off yapsalar:A

Marshal ve Lily dizinin en mutlu çiftleriydi ve öyle bitti.Üzerlerinde fazla konuşmaya gerek yok.

Ted gerçek aşkını buldu mu?? Bence de buldu.Hepimiz biliyorduk gerçek aşkının Robin oldugunu. Diziyi izleyenler sezonla birebir gidenlerek izlediğinizde bunu hissedebiliyorduz.(Ayrıntı:Kızı ve oğlu bile renkli gözlü Robin gibi:X Robin'e anne deseler sırıtmaz:F)

Bu arada dizinin en acıların kadını modunda olanı Robin'di. Kızın ne evlilikte yüzü güldü ne de çocugu olacakti:( Köpekleriyle hayat sürdürüyordu:( (köpekler ve Robin'in camdan bakma sahnesi çok güzeldi)

Ayrıntı:Fark ettiniz mi bilmem ama 9.sezon boyunca kızı ve oğlunu alıp anasıyla nasıl taniştiğini anlatan "hey kids" diyen adamın sesi adeta gitti :F Neden Ted ile çocuklar yüz yüze konuştugunda adamın sesi yoktu??? Sonda onu seslendiren adamın resmini gösterselerdi.Haa birde eski resimler neydi öyle yaa ne kadar geçlermiş:( Resmen yaşlandiğimi hissettim diziyle:(

Böyle bir ekip bir daha gelir mi bilmem ama sizi çok sevdik. Tüm sezon çuvallasanız da son bölümüyle unutturdunuz. Sizi seviyoruz:love1:

Bölüme 10/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
9x23-9x24

Bu sezon beğenmediğim bölümlerden sonra bir an önce bitse diyordum, bu şekilde giderse finalde kötü olur diyordum ama belkide dizinin en iyi bölümüydü. İlk başlarda güldürsede sonlara doğru acayip duygulandırdı :( Özellikle Barney reyizin kızıyla konuşması ve Ted'in Robin'in kapısında mavi şeyi gösterdiği sahnelerde baya duygulandım :(

Diziye ilk başladığımda yanlış hatırlamıyorsam 3 bölüm sonra bırakmıştım ama sonra devam edeyim dedim ve bırakamadım bir daha :( Şu finali izlemek için bile 9 sezon izlenirmiş diyorum şimdi :(

10/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Final bizlerden tam puan aldı ama genel olarak çok tepki de var. IMDb puanı 6.5 :eek:

Tepkinin sebebini anlayabiliyorum:

Çoğu kişi Barney & Robin aşkına bağlanmıştı ve bunu kabullenemediler herhalde. Ben ise aksine bir şekilde Ted & Robin olmasını umuyordum ve bu şekilde çok da iyi oldu. :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Final bizlerden tam puan aldı ama genel olarak çok tepki de var. IMDb puanı 6.5 :eek:

Tepkinin sebebini anlayabiliyorum:

Çoğu kişi Barney & Robin aşkına bağlanmıştı ve bunu kabullenemediler herhalde. Ben ise aksine bir şekilde Ted & Robin olmasını umuyordum ve bu şekilde çok da iyi oldu. :)
6.4 olmuş :eek: gerçekten bu kadarı da çok düşük. :(

primavera

Favori Üye
Reaksiyon puanı
525
Puanı
234
olmadı arkadaşlar olmadı kabul edinn tamam hepimiz bir ted&robin istiyorduk ama bu barney&robin efsaneleşmeden öncedi barneynin evlilik teklifini bile ben ağlayarak izlemiştim ( yanlış hatırlamıyorsam) şimdi bir bölümde barneyle robini ayırıp tedle tekrar birleştirirseniz bünye kabul etmez

ama sonuç olarak bu dizi başladığında ben orta sondaydım ve bölümlerini yakaladıkça izlesemde sürekli takip ettiğim söylenemezdi ama liseyi bitirdiğim yaz baştan başlamıştım izlemeye o zamandan beride benim için çok özel bir yeri oldu en kötü bölümleriyle ile ben devam etmesini tercih ederdim çünkü kendinizi 6. bir kişi gibi hissedebiliyodunuz benim için çok çok çok özel ve efsane bir dizi olarak kalacak üzüldüm ya la

Lordly

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
1,186
Puanı
284
Final hayal kırıklığı! :bağır:

Senaristler kendileri bile saçmaladıklarını söylemiş oldular şu şekilde;

Ted'in oğlu ve kızı'nın sözleri manidardı. "Baba bu senin annemizle tanışma hikayen değil apaçık Robin teyzeyle aşkınızı anlatan bir hikaye."

9 yıl boyunca Ted, Robin diye deli oldu. Kiminlele birlikte olursa olsun Robin'i unutamadı ama son sezon aniden karısına aşık oldu biz de bunu yedik?...

Hadi onu geçtim koskoca 9.sezonu Barney ve Robin'in düğünüyle geçiştirdiniz o kadar kötü bir sezondu ki final sezonu diye tahammül ettik.

Ama ne oldu? Barney beyimiz ve Robin evlendikten 1-2 yıl sonra saçma sapan bir nedenden dolayı ayrıldılar, bir bakmışız Barney çok aşığım dediği Robin'i hemen unutup çapkınlığa dalmış bile!

Ted'in en sonda çocuklarının desteğiyle(!) Robin'e geri dönmesi biraz geç oldu o yaşa kadar iş işten geçti...

Sonu acele bağlanmış düşünülmemiş biz gibi enayilere 9 sezon izletilmiş bir dizi olarak tarihe geçti. :)

2.Lost Vakası. :F

Puanım normalde 5/10 olurdu ama final olduğu için 10/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
IMDB'si 6'ya kada düşmüş gerçekten çok haksızlık etmişler..

Telefonda resmini görünce birden "gerçekten bitti mi la dizi?" diye düşündüm hüzünlendim yine :(