Netflix House of Cards 4. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,773
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Netflix'in ilk popüler dizisi House of Cards'ta dördüncü sezon vakti!

Oscar ödüllü aktör Kevin Spacey'nin Robin Wright ile başrolleri paylaştığı dizinin merakla beklenen dördüncü sezonu Netflix'te yine tüm bölümleri aynı anda olacak şekilde yayınlanacak.

House of Cards'ın dördüncü sezonuyla ilgili yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz...

920x920.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,773
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x1

Diziyi özlediğimi sanıyordum ve bugün yeni bölüm izleyeceğim için baya heyecanlıydım ama ne yazık ki beklediğimi bulamadım.

Çok zayıf bir açılış olmuş acayip sıkıldım. Nerede o ilk sezon veya ikinci sezon açılışı. :(

6/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
4x1

Diğer sezon açılışlarının gerisinde olsa da sıkıldığımı söyleyemem. Diziyi de fazlasıyla özlediğim için benim için çok kötü bir açılış olmadı.

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,773
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x2

İlk bölümden iyiydi. Frank'in Claire ile ilgili anlattığı hikaye bile +1 puan getirmeye yetti. :)

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,773
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x3

Hala tempo yok bana sıkıcı geliyor dizi iki sezondur. Özellikle dizileri tamamen zaman kaybı olarak gördüğüm bir dönemde zorunluluktan izliyorum büyük ölçüde. Üç sezon izlemişiz bu saatten sonra bırakmak olmaz. :(

Frank ve Claire'ın nasıl tuhaf bir ilişkileri varsa evlilikleri evlilik gibi değil kavgaları kavga gibi değil. :)

Frank fotoğraf olayını iyi kurtardı gibi ama o hikaye gerçek miydi uydurdu mu tam anlamadım? Sonradan fotoğrafı saklama nedenini Claire'a açıkladığı kısma bakarsak doğru ama Frank'ten beklenmeyecek bir şey doğrularla ilerlemek. :D

Bir de şu hapisteki eleman kesin dert açacak bu sezon başa. :)

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,773
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x4

İşte bunu beklemiyordum. :anguished: Sezonun şu ana kadarki açık ara en iyi bölümüydü.

Lucas dert açacak diyordum da bu şekilde oluşunu hiç beklemiyordum. Frank vurulunca şok oldum birkaç dakika kendime gelemedim. :):)

Bakalım bundan sonra neler olacak. Hain Claire ve annesine gün doğdu. :)

8/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
İngilizce altyazıyla izliyorum mecburen, şimdi izlemesem haftaya film etkinliği başlayınca çok sıkışacağım o yüzden izlemem gerek hızlıca. :):)
Başka dizi olsa ben de izlerdim de bu dizinin dili ağır. Sence ne zaman gelir altyazı?

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1 yıl bekliyoruz, yeni bölümler çıkıyor ama izleyemiyoruz 3 gündür. Bir de izleyemediğim dizi House of Cards olunca iyice koyuyor. :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,773
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1 yıl bekliyoruz, yeni bölümler çıkıyor ama izleyemiyoruz 3 gündür. Bir de izleyemediğim dizi House of Cards olunca iyice koyuyor. :(
İlk bölüm var en azından? :(

Aslında Netflix Türkiye'ye de gelmişken Türkiye'de yayınlanmaması da ayrı bir konu. House of Cards'ı bile yayınlamıyorlarsa ne anladık Netflix'ten. :) Diyeceksiniz Netflix alamazdık olsa da ama en azından altyazısı kullanılabilirdi sanırım. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
İlk bölüm var en azından? :(

Aslında Netflix Türkiye'ye de gelmişken Türkiye'de yayınlanmaması da ayrı bir konu. House of Cards'ı bile yayınlamıyorlarsa ne anladık Netflix'ten. :) Diyeceksiniz Netflix alamazdık olsa da ama en azından altyazısı kullanılabilirdi sanırım. :)
Evet ilk bölümü var ama ben haftasonunu daha dolu bir şekilde geçirmek istiyordum. En azından 4-5 bölüm falan izlerim diye düşünüyordum ama hayaller ve hayatlar işte. :D

Netflix'i pek takip etmedim ama House of Cards'ı yayınlamamaları baya saçmaymış cidden. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,773
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x5

Güzel bölümdü yine. Diziye farklı bir boyut kazandırmayı başardılar. Beklendiği gibi sıradan gitmiyor. :)

Claire kurnazlığını konuşturmaya devam ediyor. Petrov'la olan konuşmaya müdahelesi harikaydı. Geçici başkan ezik durumdayken bir anda parlamaya başladı. :):)

Frank reyissiz House of Cards bölümü olması da ayrı oluyormuş. Bu arada Zoe geçen sahnelerde içim sızlıyor. Frank'i Zoe'ye yaptığından sonra nasıl hala sevebiliyorum o da tez konusu falan yapılası durum. :D Zoe ve Russo olaylarının açığa çıkması da ilginç oldu, çok büyük bir suçlama ama fazla basit bir şey gibi geçiştirecekler sanki?

7+ /10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,773
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x6

Ve haftasonu House of Cards mesaisinin son bölümünü de izledim. Güzel bölümdü. :)

Zoe ve Peter Russo'yu tuhaf hallerde de olsa görmek güzeldi. Öyle iyi iki karakter tek sezonda harcandı ya ona yanarım. :(

Frank çabuk kavuştu sağlığına, son sahne çok iyiydi. :)

8- /10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,773
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x7

Açıkçası diziyi yerden yere vuracaktım bölümün sıkıcılığından dolayı ama bölümün sonları harikaydı. Kazandırdıkları yeni konuyu çok sevdim. Yeni bir sezon daha başlamış gibi oldu. :):)

Arama motoru sahibi başkan adayını sevdim. Özellikle ailesi çok sevimli. Frank fena rakibe çattı gibi. Merakla bekliyorum rekabetlerini izlemeyi. Yalnız en sondaki videoda 11 Eylül'le ilgili söylediğini mi kullanacaklar tam anlamadım orayı. Bir de web sitesinde nasıl o kadar detay şeyler yer alabiliyor ki, kamera çekimleri yok mu sadece? Ya da bizim gördüğümüzü herkes görmedi mi sitede. (b)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,773
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x8

Geçen bölüm yükselen beklentilerimi karşılayamadı.

Gazeteci önemli şeyler tespit edecek gibi pek bir hevesli gözüküyor. :)

Yazar adamı unutmuştuk ne güzel niye geldi ki bu adam. :):)

8/10

@Danger UA! @gundix123 ilk 4 bölümün altyazı gelmiş, 5-6 da yarına gelir muhtemelen. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
4x2

İlk bölümden biraz daha iyiydi.

"Frank, Claire'in adaylığına güzel engel oldu. Ayrıca anlattığı hikaye de güzeldi."]

7.5/10

4x3

Bu bölümü beğendim.

"Fotoğraf olayı iyiydi. Claire sert bir darbe vurdu. Frank ve Claire'in sondaki konuşması da çok iyiydi. Özellikle Frank'in babasıyla ile ilgili kısımlar."]

8.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,773
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x9

Kaç yıldır profesyonel Amerikan dizisi izleyicisiyim hala şu Amerikalıların seçim sistemini tam anlamıyla kafamda oturtamadım. Eurovision gibi seçim yapıyorlar. :):)

Vice president için de ayrı seçim varmış meğer. Claire baya iyi oy da aldı. Lakin sadece birinci kazanmıyor mu niye üçüncülük önemli başarı oldu. Neyse fazla kafa yormamak en iyisi galiba. Claire vice president olacakmış üçüncü olunca. :):)

Frank ve Conway'in sahneleri güzeldi. agar.io oynadıkları kısım bilhassa. :):)

8- /10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,773
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x10

Yer yer sıkıcıydı ama bazı sahneleri efsaneydi. :)

Efsane olan sahne elbette Frank'in Durant ile olan sahnesiydi. Dizinin şu ana kadarki en iyi sahnelerinden olduğu gibi tüm zamanların da en iyi sahnelerinden olabilir. Keşke sıkıcı kısım olmasa da 9-10 verebilsek. :):)

Claire şaka maka vice president'lığı kapıyor. :) Koskoca Amerika'da başka kimse kalmadı mı hem başkan hem yardımcısı aynı kişi? İnandırıcı gelmeyecek diyeceğim de benzer durumda Clintonlar var. :D

8/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
4x1

İnternete girmekle ilgili sıkıntılar yaşadığım için bir süre biraz ağır izleyeceğim diziyi. Muhtemelen bu süre zarfında haftada 1 ya da 2 bölüm izlerim gibime geliyor.

Diziye gelecek olursak, diziyi çok özlemişim. Zaten devam eden diziler arasından en sevdiklerimden bir tanesi. O yüzden bölümü izlerken sıkıldığımı söyleyemeyeceğim ama tabii ben de daha iyi bir başlangıç bekliyordum açıkçası.

Claire ile Frank reyis arasındaki kriz pek de büyük değil gibi gözüküyor şimdilik. Büyümez de inşallah. :)

Puanım: 8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x1

Bölümde politikanın kirli yüzüne bir kez daha şahit olduk. Frank ve Claire kendi aralarındaki kavgayı örtbas etmek için, Claire’nin annesinin hastalığını kullandılar. Tabii karşılığında Claire, 30. bölge seçimlerine girmek için kocasından izini kopardı. Yani yakında yeni bir Hillary Clinton doğuyor, ister misiniz kocasından sonra başa o geçsin? Yakışır valla hükümet gibi kadın.

4x2

Frank’in meclis konuşması çok iyiydi. (Orada bize de dönüp birkaç şey söylese daha iyi olacaktı)
Frank 30. bölge seçimlerinde Claire yerine Doris’in kızını destekleyeceğini belirtti. (Claire aday olmaz hedefini daha yüksek olarak belirtti)
O zaman Frank’in senatörlük teklifini kabul edecek. Yoksa Frank baltayı eline alacak. O hikaye de çok iyiydi.

4x3

Claire’i bir yere kadar haklı buluyordum ama çok fazla ileri gitmeye başladı. Milletvekilliği ya da senatörlük yapmadan başkan yardımcılığını istemesi biraz fazla oldu bence. Frank’in de hatası var tabii, 30. bölge seçimlerinde eşini destekleyecekti. Ayrıca Lucas da Frank’in başına bela açacak gibi. Yine de tüm güçlüklerle savaşıp seçimi kazanacağını düşünüyorum. Daha sonra çöküş sürecine geçecektir.

4x4

Lucas, Frank’ı vurdu ben şok. Eğer karaciğeri bir problem yaratmayıp ayağa kalkarsa mağduru oynayarak seçimi kazanacaktır. Anketlerde gerideyken bu vurma olayı ilaç gibi geldi.
Claire gibi eş de düşman başına, kocası can çekişirken hala arkasından iş çevirmekte.

4x5

Eşi olacak Skyler White görünümlü kevaşe kuyusunu kazmaya devam ederken, Doug’a patronuna karaciğerini vermek istedi, helal olsun.

Zoe ve Russo olaylarının peşini gazeteci abla bırakmayacak gibi. Yani günün birinde Frank’ı devirecek geçmişte yaptığı kötülükler. Eee ne demişler hiçbir kötülük karşılıksız kalmaz.

4x6, 4x7

Frank karaciğer nakli sırasında ecelle uğraşırken Zoe ve Peter Russo ikilisini gösterdiler o sahneler güzeldi.

The Killng’ten Holder Cumhuriyetçilerden başkan adayı ve Frank’ı çok zorlayacağa benziyor. Yani yeni düşmanımız belli oldu. Bakalım Frank rakibini devirmek için ne gibi kumpaslar çevirecek?

4x8

Gazeteci abi Meechum üzerinden Zoe olayını aydınlatmaya çalışacak. Kate de var tabii o olayın peşinde, buradan bir şey çıkacağı kesin.

General'in istifası Cumhuriyetçilerin eline koz geçirecek, ne kadar milliyetçi oldukları biliniyor. Hepsi de zaten savaş yanlısı.

4. ve 7. bölüme 8.5/10, diğerleri 8/10.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x9

Güzel bölümdü yine. Bu arada The Killng’ten Holder Cumhuriyetçilerden başkan adayı. @Forumdash @destere dizide çok önemli bir rolü var.

@OzaN Amerika en büyük demokrasiye sahip olduğu için seçim sistemi tüm seçmenleri kapsıyor. Böylece delegeler, milletvekili ve senatörler seçmene hesap vermek zorunda. Bizde ise milletvekilleri Tayyip'e yalakalık yapıyor hepsi bu işte.

Frank ve Conway'in ICO meselesi konuşacakları yerine, kapalı kapılar ardında oyun oynamaları çok iyiydi.

Claire, başkan yardımcılığı koltuğunda önemli bir mesefe kaydetti. Rusya meselesi ve ulaşılan çözüm hanesine oy kazandırdı.
8/10