eTV Hissikablelvuku: Bir Katilin Hikayesi | Bölüm 1-2

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
2.defa ölen bir adamın gözünden baıyormusuz 4.bölümde bahsetmiştim ama burayı okuyunca daha iyi anladım @XanTier :F odada geliyorlar kısmı biraz ürpertici :A baya akıcı yazmışsın 2.bölüme bakacam şimdi oda burdada 1 i okudum ikiyi inceliyorum şuan :A

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
2.defa ölen bir adamın gözünden baıyormusuz 4.bölümde bahsetmiştim ama burayı okuyunca daha iyi anladım @XanTier :F odada geliyorlar kısmı biraz ürpertici :A baya akıcı yazmışsın 2.bölüme bakacam şimdi oda burdada 1 i okudum ikiyi inceliyorum şuan :A
Çocuklarını kaybetmiş birisinin ikinci ölümü evet. :A
Roman gibidir, akıp gider yazı. :cool: :F

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
oooo 2.bölüm çok farklı boyutta olmuş :A kadınla erkeğin sahneleri çok insanın tüylerini diken diken ediyor hele son sahne :A

3.bölümede gece bakarım gerçekten çok farklı bir senaryo insan okurken kendini orada hissediyor :A @XanTier

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
oooo 2.bölüm çok farklı boyutta olmuş :A kadınla erkeğin sahneleri çok insanın tüylerini diken diken ediyor hele son sahne :A

3.bölümede gece bakarım gerçekten çok farklı bir senaryo insan okurken kendini orada hissediyor :A @XanTier
Teşekkür ediyorum :love1: Övgüleriniz egomu kabartıyor :A
Şu ana kadar ki istatistiklere dayanarak şunu söyleyebilirim ki gece okuyacağım deyip okumayanlar çok fazla ama sana güveniyorum :F:F

Billy Kane

Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
Güzel ama fazla soru sıkıyor beni daralıyorum gerçek hayatta da bana fazla soru sorulmasından hoşlanmam. :A Son sahne öyle yerde bitti ki kafamda başka şeyler kurmuştum beklediğim şekilde son olmadı. :D Eline emeğine sağlık @XanTier

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Güzel ama fazla soru sıkıyor beni daralıyorum gerçek hayatta da bana fazla soru sorulmasından hoşlanmam. :A Son sahne öyle yerde bitti ki kafamda başka şeyler kurmuştum beklediğim şekilde son olmadı. :D Eline emeğine sağlık @XanTier
Kafanda kurduğun şeyleri biliyorum, fesat şeyler :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,583
Puanı
1,061
İlk 2 bölümü okudum. Bölüm güzel ilerleyiş güzel ama sıkıntılar var kendi açımdan. Öncelikle içeriye giren adamın kendine aşırı derece fazla sorular sorması beni fazlasıyla bunalttı buna dikkat edilmeli. Diğer sıkıntı diyalog tarzı yapmadığın için ve uzun cümleler de kurduğun birbirine karışık hale gelmesi.

Replikler güzel olmuş akıcılığı da yerinde ancak bölüm sonunda bıçağı neden kadına soktu bu adam orası ilgi çekici umarım altı dolu bir hikaye yapmışsındır aksi halde zorlama bir hikaye kıvamına bürünür bence.

Son olarak bölümler umarım daha kısa olur. :A @XanTier

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
İlk 2 bölümü okudum. Bölüm güzel ilerleyiş güzel ama sıkıntılar var kendi açımdan. Öncelikle içeriye giren adamın kendine aşırı derece fazla sorular sorması beni fazlasıyla bunalttı buna dikkat edilmeli. Diğer sıkıntı diyalog tarzı yapmadığın için ve uzun cümleler de kurduğun birbirine karışık hale gelmesi.

Replikler güzel olmuş akıcılığı da yerinde ancak bölüm sonunda bıçağı neden kadına soktu bu adam orası ilgi çekici umarım altı dolu bir hikaye yapmışsındır aksi halde zorlama bir hikaye kıvamına bürünür bence.

Son olarak bölümler umarım daha kısa olur. :A @XanTier
Yaptığın eleştirilerin hepsi daha önce yapıldı ve yapmam gereken düzeltmeleri yaptım ileriki bölümlerde ve bu eleştirileri almadım. Demek ki düzeltmişim kendimi :A
Monologda çok diyalog olmayacak, zaten genelde adamın beyninde kendi kendien olan konuşmalarıyla ve yaptıklarını anlatmasıyla geçecek. Yaptığı eylerlerin ise hepsinin birer sebebi olacak, adamın geçmişine doğru da girmeye başladık 4. ve 5. bölümde. Bundan sonra da olacak. Dediğim gibi kuru aksiyon olsun diye yapmadım öldürme işlerini, adamın psikolojisine alışmak biraz sürebilir.

Uzunluk olarak bu iki bölümdü fark ettiğin üzere, bir bölüm buradaki iki bölümün toplamının dörtte üçü kadar olur, en fazla o da.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
İlk bölüm sıradandı. Ama ikinci bölümün sonu umut vaat etti. Yapılan eleştirilere hiç girmeyeceğim. Zaten cevap vermişsin bir üstte. Sanırım karakterin birbirine uymayan iç sesi ve davranışlarını bol bol göreceğiz. Gerçi bize göre uymayan, yani karakter yaptığının doğru olduğunu düşünüyor sonuçta psikolojisi bozuk. :/

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
İlk bölümü okudum. Müzikle beraber okuyunca güzel bi gerilim hissettim. Sevdim başlangıcı.
Ama hikaye Mantıklı gelmedi bana. Bir adamın çocukları ve eşi ölüyor, trajedi yaşıyor sonra öldürme arzusu doğuyor. Daha sağlam dayanakları olan bi karakter yaratılabilirdi. Dexter mesela çok mantıklı geliyordu. Sadece sıkıcıydı o dizi o yüzden bıraktım ama karakter mantıklıydı. Burada karakter mantıksız. Umarım derinleşir hikayesi. Sırf üzgün ve yıpranmış diye insanı öldürecekse kendini öldürsün.:F