FOX Gotham 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,738
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yılın en çok beklenen dizisi Gotham için nihayet başlangıç vakti geldi. Dizinin ilk bölümü Amerika'da bu gece yayınlanacak ve yarın Türkiye'de izlenebilecek.

Batman'den önce Gotham şehrinin hikayesini anlatacak olan dizi daha başlamadan çok büyük ilgi gördü.

Diziyle ilgili bölüm yorumlarını sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

gotham.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,738
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Dizi için öyle herkes gibi çok büyük beklentilerim yoktu ama o kadar tanıtımdan sonra merakla bekler hale gelmiştim ben de.

Bölümün başları alışma faslıydı ve ilk 20 dakika pek parlak geçmedi ama ikinci yarısı "dizi olmuş" dedirtti.

Gordon'u sevdim. Oynayan oyuncu yakışmış role. Konu da iyi gibi ve genel olarak oyunculuklar falan da sırıtmıyor. Şimdilik izlenir durumda gözüküyor dizi ama devamını diğer bölümler belirler. :)

9.0'a düşmüş puanı biraz daha düşer ama 8.5 altına ineceğini hiç sanmam şu aşamada. :)

8/10

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,769
Puanı
460
S01-E01

Dizi için beklentilerim bayağı yüksekti açıkcası. Dizinin ilk yarısında tempo düşük olsa da, nasıl geçtiğini anlayamadım şahsen. Çekimler güzel, hikaye sağlam.
Ben McKenzie'den başka James Gordon düşünemiyorum ayrıca. Adam cidden iyi oynamış ve role girmiş.
Harvey Bullock karakteri favori karakterim oldu şimdiden. neden böylesi pislik ve çıkarcı bir karakteri sevdiğimi bende bilmiyorum, sormayın.
Dizideki dünya iyi kurulmuş.
Jada Pinkett Smith'i yine harikalar yaratırken görmek güzel :)

9,2/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S01B01 izledim

Oldukça beğendim:X Fragmandaki karamsar hava, dizide hiç bozuntuya vermeden filmdeki gibi karanlık sahnelerle doluydu ve beni iyice içine çekti:X

İlk 5'dk'dansonra noluyoruz derken son 20 dk'da içinde heycan arttırdılar:X
Karakterlerin her biri olmuş. Özellikle Penguen'i çok beğendim:X
Gordon ve nişanlısı da bu seki ekranlarin en iyi çifti olabilir:X Nedense yakıştırdım:X Nişanlının önceki hayatını aşiri merak ettim :X

Karakterler o kadar çoktu ki kafam karişti resmen :X Zamanla sonraki bölümlerde hafizama kazanır umarim.

Bruce'un zengin hayatı Batman'in son çekilen serisinde de bayaa ilimi çekiyordu :X Bruce'u oynayan çocugu pek beğenmem Touch'ta çok gıcıktı burda da aynı rolde gibi sadece konuşuyor:X Çiğlık attiği sahnede aha dediği o çırtlak ses :F

Kedi kızın yürüyüşü de ilginçti :X Kız insanlar arasında yürürken catwalk bile yapadı bayaa yalpalanıyordu:F Geri sahnelerde bakışı bile yetti :X

Fazla abartmayayım göz var nizam var 8/10 iyidir :X

smiley'ları azaltamıyorum bu neee :F:F

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x1

Dizi için öyle herkes gibi çok büyük beklentilerim yoktu ama o kadar tanıtımdan sonra merakla bekler hale gelmiştim ben de.

Bölümün başları alışma faslıydı ve ilk 20 dakika pek parlak geçmedi ama ikinci yarısı "dizi olmuş" dedirtti.

Gordon'u sevdim. Oynayan oyuncu yakışmış role. Konu da iyi gibi ve genel olarak oyunculuklar falan da sırıtmıyor. Şimdilik izlenir durumda gözüküyor dizi ama devamını diğer bölümler belirler. :)

9.0'a düşmüş puanı biraz daha düşer ama 8.5 altına ineceğini hiç sanmam şu aşamada. :)

8/10
bu nete düşen bölümümü yoksa başladımı dizi tam olarak :-):-)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
merakla bekliyordum ben bu diziyi ama saatte geç oldu sayılır yarın mutlaka izlicem bende :-)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x1

Yorumları okuduktan sonra kötü çıkmasından korkarak izledim çünkü beklentim yükseltti ama ilk bölümden anlaşılan takip edeceğim gayet iyi yazılıp çekilmiş. Bu ayarda devam ederse televizyonda yeni bir güzelliğimiz oldu demektir.:)

Biraz daha karanlık olursa daha çok izlenilebilir. Dedektif Gordon' da maske takarak geceleri suçlularla savaşıp ve kötü polisleri temizler. Bu arada Wonder Woman a bayıldım. Yavaş yavaş diğer karakterlerde oturacaktır.:)

Malikanen var ama gecenin bir vakti ailecek ara sokaklarda dolaşıyorsun, araban yokmuşcasına. Saçma başladı sanki dizi he?:(

Dedectif Bullock (Donal Logue), Vikings'de ki Kral Horik çıktı. @OzaN

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,738
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Yorumları okuduktan sonra kötü çıkmasından korkarak izledim çünkü beklentim yükseltti ama ilk bölümden anlaşılan takip edeceğim gayet iyi yazılıp çekilmiş. Bu ayarda devam ederse televizyonda yeni bir güzelliğimiz oldu demektir.:)

Biraz daha karanlık olursa daha çok izlenilebilir. Dedektif Gordon' da maske takarak geceleri suçlularla savaşıp ve kötü polisleri temizler. Bu arada Wonder Woman a bayıldım. Yavaş yavaş diğer karakterlerde oturacaktır.:)

Malikanen var ama gecenin bir vakti ailecek ara sokaklarda dolaşıyorsun, araban yokmuşcasına. Saçma başladı sanki dizi he?:(

Dedectif Bullock (Donal Logue), Vikings'de ki Kral Horik çıktı. @OzaN

8/10
Orası Batman serisinin orijinalinde öyle, yani seriye sadık kalınmış. Çok da anormal değil bence. :):)

Bir yerden tanıdık geliyordu ama Kral Horik olduğunu 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi. :D

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Batman olduğu hali yok bu dizide. Batman'den önceki Gotham şehrini anlatıyor dizi ve Gordon'un gençliği var. Bruce Wayne küçük çocuk olarak var sadece. :)

Oooo izlenmez ki o zaman :D Gordon'un gençliğinden veya Gotham'dan banane, Batman olmadıktan sonra bi işe yaramıyorlar :D