Gülse Birsel'den Özel Açıklamalar!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
s-466358245d938ccfa79b340edd9d7d59a2238665.jpg

Başarılı senarist ve oyuncu Gülse Birsel'den özel açıklamalar!

Dün akşam Candaş Tolga Işık'ın sunduğu 'Az Önce Konuştum' (TV100) programına konuk olan Birsel, 30 Aralık'ta Disney+'ta yayınlanacak olan yeni filmi 'Yılbaşı Gecesi' ile ilgili bilgiler verirken televizyondan siyasete kadar pek çok alanda kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı:

'Yılbaşı Gecesi' ne anlatıyor?:

'Avrupa Yakası'nın doğuş hikayesi:

En iyi işi 'Avrupa Yakası' mı, daha iyilerini yapabileceğini düşünüyor mu?:
"İnşallah daha iyilerini yaparım, her seferinde onun için yola çıkıyoruz. Avrupa Yakası'nın şöyle bir avantajı da var, şeker kaplı bir hikayedir. İnsanın ruhuna iyi gelir, aile birbirini çok sever, çok mükemmele yakındır, arkadaşlık çok güzeldir. Komedisinin yanı sıra insanlara iyi hissettiren bir dizidir. Mesela 'Yalan Dünya' bence daha iyi yazılmıştır, oradaki senaryoları daha çok beğenirim, diyalogları daha ilginç bulurum, daha çok espri vardır ama karanlık dünyaya gider gelir. 'Avrupa Yakası' neredeyse içinde hiç kötülük olmayan insanların topladığı için daha çok sevilir."

'Avrupa Yakası' neden bitti?:
"Avrupa Yakası’nı biz bitirdik. Altıncı sezonda 190’ıncı bölümde bitti. Ben dedim ki; ‘Artık Burhan Altıntop’a, Aslı’ya şuna buna yazabileceğim bir hikâye kalmadı. Engin ve ben de çok yorulmuştuk. Birinci oluyorduk, kanal ne diyeceğini şaşırdı. Israr ettiler ama yapmak istediğimiz başka işler vardı. Hatta Avrupa Yakası sonsuza kadar sürebilirdi ama 190 bölümü şanıyla şerefiyle…Belki devam etseydik eski hevesimiz olmayacaktı."

TV-dijital farkı:

Televizyon izleyicisinde yaşanan değişiklikler:

Programın tamamı:

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
AB grupu ile ilgili dediklerinde çok haklı. Resmen eskiden kaliteli diziler ve komediler vardı. Şu an o grup TOTAL & ABC1 karışımı birşey olmuş, o yüzden hep aynı tarz diziler tutuyor.

• Beğendim
Reactions: Mehmet Can

offensive

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,070
Puanı
410
Dediklerinde tam videoda 21:53'te yanlış bilgi var. Hala birinci oluyorduk demiş.

Avrupa Yakası 120'li bölümlerde Nisan 2007 ve devamında Totalde birinciliği Yaprak Dökümü'ne kaptırdı (YD'nün Necla'nın ilk sezon Oğuz'la öpüşürken annesinin görüp dövmesine denk geliyor) kendi finaline kadar birdaha hiç Yaprak Dökümü'nü geçemedi.

Eylül 2007'den sonra (kendisinin 130. bölümünden sonra) ise totalin yanında artık AB ve ABC'de de birinciliği Yaprak Dökümü'ne kaptırdı ve kendi finaline kadar birdaha hiç geçemedi.

Ek bilgi: Avrupa Yakası kendi finalinden 60 bölüm önce birinciliği tüm gruplarda kaybetmiştir,
kendisine yakın sayıda bölümü olan rakibi Yaprak Dökümü ise finale kadar tüm gruplarda birinci olmuştur. Finalde de 20+ reyting, 50+ share almıştır.

FİNAL REYTİNGLERİ
TOTAL
AVRUPA YAKASI %6,06 %21,67

AB
AVRUPA YAKASI %9,62 %33,65

TOTAL
YAPRAK DOKUMU %22,84 %52,01

AB
YAPRAK DOKUMU %23,62 %57,79

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,981
Puanı
1,060
Avrupa Yakası hakkında söylediklerini ağzım açık dinledim. :eek:

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
Dediklerinde tam videoda 21:53'te yanlış bilgi var. Hala birinci oluyorduk demiş.

Avrupa Yakası 120'li bölümlerde Nisan 2007 ve devamında Totalde birinciliği Yaprak Dökümü'ne kaptırdı (YD'nün Necla'nın ilk sezon Oğuz'la öpüşürken annesinin görüp dövmesine denk geliyor) kendi finaline kadar birdaha hiç Yaprak Dökümü'nü geçemedi.

Eylül 2007'den sonra (kendisinin 130. bölümünden sonra) ise totalin yanında artık AB ve ABC'de de birinciliği Yaprak Dökümü'ne kaptırdı ve kendi finaline kadar birdaha hiç geçemedi.

Ek bilgi: Avrupa Yakası kendi finalinden 60 bölüm önce birinciliği tüm gruplarda kaybetmiştir,
kendisine yakın sayıda bölümü olan rakibi Yaprak Dökümü ise finale kadar tüm gruplarda birinci olmuştur. Finalde de 20+ reyting, 50+ share almıştır.

FİNAL REYTİNGLERİ
TOTAL

AB

TOTAL

AB
Tamam en büyük Yaprak Dökümü fanı sensin sakin ol. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059

FİNAL REYTİNGLERİ
TOTAL

AB

TOTAL

AB
Kimse ayranım ekşi demez. :A TV’deki isimlerin böyle açıklamaları bana çok samimiyetsiz geliyor. :A Acun da çıktığı her yerde sanki kimse o bilgilere ulaşamayacakmış gibi şeyler söylüyor Gülse gibi. :A Avrupa Yakası’na 42 dakikayla başladım diyor ama YouTube’daki bölüm süresi 75 dakika. :F

offensive

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,070
Puanı
410
Kimsenin gerçekleri değiştirdiği yok sadece aklında yanlış kalmıştır elli sene önceki olay olduğu için. :A
He canım he 190 bölüm senaryosunu bizzat yazdığı, her bölüm kendi de oynadığı dizinin son bölümlere kadar birinci olduğu şeklinde aklında kalacak oldu, sanki 80 yaşında :A
Biz sade vatandaşlar bile biliyoruz 2007-2008-2009 çok çok eski yıllar değil :A

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
He canım he 190 bölüm senaryosunu bizzat yazdığı, her bölüm kendi de oynadığı dizinin son bölümlere kadar birinci olduğu şeklinde aklında kalacak oldu, sanki 80 yaşında :A
Biz sade vatandaşlar bile biliyoruz 2007-2008-2009 çok çok eski yıllar değil :A
Demeye çalıştığı asıl şey dizi tutmaz denilmesine rağmen tutup uzun süre başarılı şekilde devam ettiği. AB'de 1. olmuyorsa da 2. oluyormuş yani başarısından bir şey eksilmediği için bu kadar kafa takılacak bir laf yok ortada. :A