Futbu Gelişmeleri Duyuru Konusu

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,806
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Evet bir benzerlik olmuşama birebir de aynısı değil. Yeşil renk logoyla uyumlu olsun diye kullanmışım sanırım. Anasayfa tamamen yenilenecek zaten. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,806
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bugünlük paydos vakti. %43'e geldim. Tasarımda da temel konuları hallettim. Eski tasarımdan pek farkı olmayacak sadece çok küçük bazı farklar olacak. Yarın hedef %50'ye gelmek umarım başarabilirim.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,806
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çalışmalar son sürat devam ediyor. Bugün itibariyle son durum %57 civarı.

Tasarımda önemli yol aldım ama hala bir sürü eksik var...

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,806
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
%57 :( 20 Güne Anca Biter Büyük İhtimal ile

Hedef 10 Mart Pazar gününe kadar bitirmek. Günde ortalama %3.5 civarı ilerleyebiliyorum. Bu da 12 güne işaret ama bakalım. Aksilik çıkar bazı günler çalışamam ya da ek sorunlar çıkar uzar. O nedenle kesin tarih veremem kolay kolay. Fakat şu an için hedefe uygun gittiğimi söyleyebilirim.

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,136
Puanı
560

Hedef 10 Mart Pazar gününe kadar bitirmek. Günde ortalama %3.5 civarı ilerleyebiliyorum. Bu da 12 güne işaret ama bakalım. Aksilik çıkar bazı günler çalışamam ya da ek sorunlar çıkar uzar. O nedenle kesin tarih veremem kolay kolay. Fakat şu an için hedefe uygun gittiğimi söyleyebilirim.

Admin Hedef Verdimi %90 O Tarih Açılır 15 Mart da Futbu Başlıyor İnşallah :)

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,856
Puanı
910
Aaa oluyor muydu ? :D Bana çok az oldu. Hatta @endgame sadece 11 kişi bırakmıştı takımda. :F

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,806
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aaa oluyor muydu ? :D Bana çok az oldu. Hatta @endgame sadece 11 kişi bırakmıştı takımda. :F

15'ten az kişi bırakamama gibi bir özellik eklemek gerek. :):)

Sakatlık ve cezalar vardı hep.

Bugün en zorlayıcı kısımları yaptım belki de ve bu saate kadar sürdü. Yarın bugünkü biten kısımların ışığında önemli bir ilerleme göstereceğim inşallah. Yavaş yavaş detay kısımlar kalmaya başladı geriye... Önemli özelliklerden yapılmayan epey az kaldı...

- - - Ekleme - - -

Bugün en zorlayıcı kısımları yaptım belki de ve bu saate kadar sürdü. Yarın bugünkü biten kısımların ışığında önemli bir ilerleme göstereceğim inşallah. Yavaş yavaş detay kısımlar kalmaya başladı geriye... Önemli özelliklerden yapılmayan epey az kaldı...

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,356
Puanı
535

- - - Ekleme - - -

Bu kadar uğraşıyorsun.Çok yüksek tutuyorum beklentileri ona göre.:D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,806
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Bu kadar uğraşıyorsun.Çok yüksek tutuyorum beklentileri ona göre.:D

Beklenti yüksek olmasın daha önce de söylediğim gibi ben yenilik yapmak için uğraşmıyorum oyunu yeniden yapmak için uğraşıyorum. Oyun sizin gözünüzde eskisiyle hemen hemen aynı olacak. Bazı ufak tefek denilebilecek yenilikler olacak sadece hatta belki eskisine göre eksik kalan bazı yerler bile olabilir ilk etapta. :) Fakat altyapısı çok iyi olacak ve ilerleyen zamanlarda oyun herkese açıkken yenilik yapmam kolay olacak...

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,356
Puanı
535

Beklenti yüksek olmasın daha önce de söylediğim gibi ben yenilik yapmak için uğraşmıyorum oyunu yeniden yapmak için uğraşıyorum. Oyun sizin gözünüzde eskisiyle hemen hemen aynı olacak. Bazı ufak tefek denilebilecek yenilikler olacak sadece hatta belki eskisine göre eksik kalan bazı yerler bile olabilir ilk etapta. :) Fakat altyapısı çok iyi olacak ve ilerleyen zamanlarda oyun herkese açıkken yenilik yapmam kolay olacak...

Ben ciddi olarak söylemedim zaten.:) Zaten önemli olan oyunun iyi işlemesi.Tasarım,yenilikle kolay.:)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,806
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İşler yolunda gitmiyor iki gündür. %70 civarında takıldım çeşitli problemler dolayısıyla. İnşallah yarından itibaren yeniden tempo yakalar ve bir an önce hazır hale getiririm...

yuksel18

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
0
Puanı
12
hocam öncelikle bir şey soracağım menajerlik oyunu şuan aktif mi çünkü ben üye oldum aktif lig yok diyor aslında size hem fikir edinmeniz hemde çalışmalarınızı hızlandırmanız için platin üye olduğum bir menajerlik oyunu tavsiye etmek istiyorum fakat buradan yazmam doğru olurmu bilmediğimden yazmadım direk size mesajda atamıyorum sizinle birebir mesajlaşabileceğim bir yol gösterebilirmisiniz

- - - Ekleme - - -

Birçoğunuz forumda da 3 sezon boyunca oynadığımız kodlamasını & tasarımını yaptığım online futbol menajerlik oyunu Futbu'yu biliyorsunuzdur. Forumda yaptığımız FF Futbu Ligi 3. Sezonun ardından uzun bir süre oyunla ilgili yeni gelişme maalesef olamamıştı.

Aslında planlarıma göre 3. sezon sonunda gerekli son ayarları da yapıp oyunu tam sürüm olarak yayınlamak istiyordum. Fakat açıkçası altyapısı içime sinmeden oyunu herkese açık bir şekilde yayınlamak istemedim. Gerekli vakit de bulamayınca altyapı çalışması da yapamadım.

Nihayet birkaç gün önce yeniden çalışmalara başladım. Oyunun altyapısını en baştan kodlamaya başladım. Şu anki kodlama öncekine göre çok daha profesyonel oluyor. Bunun katkısı gözle görülür şekilde olmasa da hız, güvenlik,hataların en aza inmesi, olası sistem hatalarına çözüm, olası hataların çabuk giderilmesi gibi pekçok artısı olacak. Yani özetle oyun daha stabil bir hale gelecek ve beklenmedik hataların büyük ölçüde önüne geçilecek.

Bu altyapı değişiklikleriyle birlikte oyunda da çeşitli yenilikler olacak, tasarımda yenilikler olacak. Yani artık tam anlamıyla herkese açık hale sunulmaya hazır bir Futbu olacak inşallah.

Bu konudan günlük olarak ilerlemeyi ve son durumu aktarmaya çalışacağım. Bu işlemler elbette kolay olmayacak sonuçta sıfırdan sistem yenileniyor en az 1 ay gibi bir süre söz konusu. Sizlerin de aklında oyunla ilgili olabilecek şeyler gelirse onları da planlara ekleyebilirim. Desteğinizi bekliyorum bu konuda.

İşe başlamadan önce yapılacak işleri parçacıklara ayırdım ve ağırlıklarını belirledim. Buna göre oyunun geliştirme sürecinin yüzde kaçının tamamlandığını duyurabileceğim. Şu an çalışmaların henüz %1'i tamamlandı...
hocam sizinle birebir mesajlaşa billecegim bir yol varmı çünkü size benim platin olduğum bir menajerlik oyunu için buradan link paylaşmam doğru olmadığından yayınlayamadım bu bahsettiğim oyun sizin için daha iyi ve daha hızlı bir yol almanızı sağlayacağına eminim birde oyun şuan aktif mi ben üye oldum fakat aktif lig yok diyor

darksaal

Emekli
Reaksiyon puanı
3,579
Puanı
910
hocam öncelikle bir şey soracağım menajerlik oyunu şuan aktif mi çünkü ben üye oldum aktif lig yok diyor aslında size hem fikir edinmeniz hemde çalışmalarınızı hızlandırmanız için platin üye olduğum bir menajerlik oyunu tavsiye etmek istiyorum fakat buradan yazmam doğru olurmu bilmediğimden yazmadım direk size mesajda atamıyorum sizinle birebir mesajlaşabileceğim bir yol gösterebilirmisiniz
Şuan için aktif değil oyun, çok yakında hazır hale gelecek ve ligler başlayacak.

Tavsiyeye gerek yok, oyunun altyapısı kısa zamanda bitecek inşallah, konuyu takipte kal.