Eurovision 2024’ü Kazanan Ülke İsviçre! 🇨🇭

dreamy

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,816
Puanı
710
55F537BB-151C-49C2-9D56-6F0193EA2B5D.jpeg

Bu sene 68. kez düzenlenen ve Loreen’in birinciliği sonrası İsveç’in Malmö şehrinde gerçekleşen Eurovision Şarkı Yarışması’nın kazananı belli oldu.

İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’nın yanı sıra ev sahibi İsveç’in de doğrudan büyük finalde yer aldığı tören yarışmanın en büyük favorilerinden ve jüri birincisi olan İsviçre’nin galibiyeti ile sonuçlandı. Ülkeyi bu sene 24 yaşındaki genç şarkıcı Nemo, The Code ile temsil etmişti.

İsviçre bu başarısıyla, Eurovision tarihindeki üçüncü (diğerleri 1956, 1988) birinciliğini elde etmiş oldu.

İşte kazanan o şarkı:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,684
Puanı
860
Nemo'nun parça güzeldi ama ben deli gibi Hırvatistan istiyordum. Benim için gerçek Eurovision şarkısı öyle bir şey. Neyse gecenin tesellisi o rezil ülkenin protesto edilmesi ve kazanamamaları oldu.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,684
Puanı
860
Tebrikler @Yakamoz-Asi :A

Birbirine yakın bulduğum çok şarkılar vardı. Hak edilen bir başarı oldu. Alışık ülkelerin değilde 30 küsür sene şampiyonluk görmemiş bir ülkenin kazanmış olması iyi oldu.
İsviçre'nin bu kadar süre şampiyon olamaması çok ilginç ya.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,454
Puanı
1,060
Switzerland GIF by Eurovision Song Contest
Eurovision Song Contest Winner GIF by RightNow
Finding Nemo Morning GIF by Disney Pixar

Vallahi favorilerim ilk 5 in içine girdi..
İsviçre tebrik ediyorum, şarkıyı çok beğenmişdim.

Para ile İnternetden oy verilmeseydi İsrail o puanı alamazdı, her oy aldıklarında yuhalanmaları çok keyifliydii

Ceo nun Hollanda oylarını açıklarken yuhalanmasıda iyidi..

Bu sene nudistlik ve gay erotizimi fazla puan getirmedi tercih eden ülkelere

Son dönemin kaoslu ve heyecanlı yarışması oldu

Umarım ülkemizde artık bu kaos içinde görebiliriz artık..
İnternet oylaması var, Türkiye sahneye inek koysun gene oy alır 😁😁😁😁

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,376
Puanı
1,061
Switzerland GIF by Eurovision Song Contest
Eurovision Song Contest Winner GIF by RightNow
Finding Nemo Morning GIF by Disney Pixar

Vallahi favorilerim ilk 5 in içine girdi..
İsviçre tebrik ediyorum, şarkıyı çok beğenmişdim.

Para ile İnternetden oy verilmeseydi İsrail o puanı alamazdı, her oy aldıklarında yuhalanmaları çok keyifliydii

Ceo nun Hollanda oylarını açıklarken yuhalanmasıda iyidi..

Bu sene nudistlik ve gay erotizimi fazla puan getirmedi tercih eden ülkelere

Son dönemin kaoslu ve heyecanlı yarışması oldu

Umarım ülkemizde artık bu kaos içinde görebiliriz artık..
İnternet oylaması var, Türkiye sahneye inek koysun gene oy alır 😁😁😁😁
Cidden yarışmadaki gay seviciliğinden bıkkınlık geldi. Son 10 yılda hat sahfaya çıktı. Zamanında forumda da eşcinsellerin haklarını savunmuş biri olarak bu durum tiksindiriyor artık. Performans olarak hak etse bile yine etekli bir erkek yarışmayı kazandı. Normali bu hale geldi. Bu kötü bir durum. :(

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,454
Puanı
1,060
Favorim kazandı :ok:

Tebrikler İsviçre 🇨🇭 Tebrikler Nemo 👏👏👏

Hak eden bir şarkı ve sahne performansıydı 💯

Ekli dosyayı görüntüle 126839
(@The_Erinch izninle aldım :Z )
Zaten Forum Gif lerinde çıkıyor, sorun değil :)
Cidden yarışmadaki gay seviciliğinden bıkkınlık geldi. Son 10 yılda hat sahfaya çıktı. Zamanında forumda da eşcinsellerin haklarını savunmuş biri olarak bu durum tiksindiriyor artık. Performans olarak hak etse bile yine etekli bir erkek yarışmayı kazandı. Normali bu hale geldi. Bu kötü bir durum. :(
LGBT konusunda bir sorunum yok,desteklerimde sadece dediğin gibi çok fazla göze sokulmak isteniyor. Sahnede birbiri üstünde sürtünen erkekler yada tangalı erkeklerin olmasının getirisini bilmiyorum. Tartışmam sadece diyebileceğim herşeyin fazlası zarar.

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,668
Puanı
1,060
İlk söylediğin aslında pek doğru değil çünkü öyle olsaydı UK ve İspanya halk oylamasında dibi görmezdi. İsviçre tamamen performansından kaynaklı aldı tüm puanlarını.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,376
Puanı
1,061
İlk söylediğin aslında pek doğru değil çünkü öyle olsaydı UK ve İspanya halk oylamasında dibi görmezdi. İsviçre tamamen performansından kaynaklı aldı tüm puanlarını.
Tamamen hak ettiğini ben de düşünüyorum. Benim de favorimdi İsviçre. Genellikle en iyi şarkı hangisiyse o kazanıyor zaten.

Sorun olan yarışmadaki erkeklerin çoğunluğunun eşcinsel olması. Normal hayatın olağan akışına aykırı. Organize edilmese bir yarışmada bu kadar eşcinsel bireyin bir araya gelmesi mümkün değil. Bilerek, isteyerek yapılan bir durum. Bu eleştiriyi yapınca da genellikle sığlıkla, homofobilikle suçlanıyorsun. Umarım düzelir.

• Beğendim
Reactions: AhmetBayram