Euro❤ision 2024 l Final Yorumları

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
414
Puanı
104
Angelina Mango diye biri İtalya nın şarkısı :A

-italyan lafi gectigin de -otomatik olarak bi korku filminde denk geldigim asmis sarki aklima gelir istemsizce.

bi ara muzik basligina eklerim unutmazsam :p

basliga genel donersem ;

eurovision'u da bayagidir izlemiyordum. yeni haberim oldu sayenizde .:lol:

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,480
Puanı
1,060

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
273
Puanı
74
Finale kalan ülkelerin performanslarını izliyorum şimdi de, Finlandiya napmış öyle ya ? :A :A :A

• Güldürdün
Reactions: Angelica

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,180
Puanı
1,060
Finale kalan ülkelerin performanslarını izliyorum şimdi de, Finlandiya napmış öyle ya ? :A :A :A
İsminin hakkını vermeye çalışmışlar :A
Ben galiba hepsini tamamlayamadım. Bugün hava o kadar güzelki daha dışarı güneşe çıkacağız.
Hırvatistan’ın şarkısı ilgi çekenlerden oldu. İsim olarak bizim Rimi rimi leye benzemiş :A Sahne performansı iyi. İrlanda da aynısı (performansı ilgi çekici). Fransa’nın şarkısıda güzel. İsveç’in daha önce katılan slow şarkı tarzında olmuş.
Bir kaç öne çıkan şarkılar var. Şu an aklımla hangisi hangi ülke çok kalmadı. Ben genelde yarı finalleride izlerdim bu sene vaktim olmadı. Bugünede sığdıramadım hepsini. Sonra şu oylama videosuna bakarım ayrıca. Favori oluşturmaya fırsatım olmadı.

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,816
Puanı
710
Desteğim İsviçre, İrlanda ve Ukrayna ile. Hırvatistan’ın da birinciliğine razıyım yeter ki adalet yerini bulsun ve İsrail kazanmasın. 🙏

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,478
Puanı
1,060

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,440
Puanı
409
Uzun zamandır şarkı yarışması değil siyasi bir ortama dönüşen bir yarışma.

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
Bu kadar kaoslu bir seneyi kaçırmak olmazdı. :A Çok önceden yarım yamalak bazı şarkıları dinlemiştim ama bugün neredeyse günümün yarısını Eurovision'a ayırarak 1 günde şarkıları hatim ettim sayılır. :A

Hollanda kararının skandal olduğunu belirtmekle birlikte beklediğimden güçlü bir yıl olmuş, son yıllarda bu kadar çok beğendiğim şarkı çıkmıyordu. Top 10'da sıralama yaparken çok zorlandım, Hollanda diskalifiye olmasa sonlardan top10'uma girerdi... @dreamy @kerem
  1. İsviçre (Bayıldım. Tempo olarak gelgitli, birçok farklı türü içinde barındıran tam benlik bir şarkı. :A)
  2. İtalya (Böyle latin esintileri taşıyan fresh şarkıları çok seviyorum, yaz boyu dinlerim ben bunu. :A)
  3. Fransa (2022'de de harika bir ballad ile katılmışlardı ve o yıl favorimdi, bu şarkı da harika olmuş ama rakipleri güçlü. Özellikle son kısma bayıldım. :A)
  4. Yunanistan (Çok eğlenceli bir şarkı, etnik ve enstrümental kısımları çok sevdim ama sahnesi zayıf kalmış. Birçok şarkı canlıda yükselirken bu şarkının stüdyo kaydı daha iyi bence. Kız Alizade vibe veriyor zaten. :A @dreamy)
  5. Hırvatistan (Seyirciden de aldığı güç ve enerjiyle sahne şovları müthiş olmuş, şarkı bazında diğerlerine kıyasla daha zayıf kalıyor ama Eurovision'a çok uygun, tam bir sahne şarkısı)
  6. İsrail (Maalesef çok beğendim ya. :A Güçlü bir ballad olmuş, umarım kazanmazlar yine de. Büyük olay olur...)
  7. Lüksemburg (Sanırım yılın en underrated kalan şarkısı, hiç bahsi geçmiyor ama ben çok beğendim...)
  8. Avusturya (Buradan itibaren bir tık zayıflıyor şarkılar. Klasik, eli yüzü düzgün ama tam Eurovision'luk bir şarkı. Sahnelerini beğendim.)
  9. İspanya (Yılın iyilerinden, nostaljik bir soundu var.)
  10. Ukrayna (İyi ama üsttekilere kıyasla zayıf kalıyor, sonuç bakımından overrated kalacak sanırım. :A)

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,747
Puanı
1,061
Son sıralamalar.

1715454623499.png

------

1.sırada hala Hırvatistan var. Liderliği bi kaptı bir daha vermiyor.
2.sıraya İsrail yükseldi özellikle yarı finaldeki performansı ile yukarılara çıktı.
3.sırada İsviçre var ki uzun süre 1. götürüyordu ama sahne şovu ve provalar sonrası düşüşe geçti.
4.sıraya İrlanda yükseldi. O da yarı final perfomansı ile yukarılara çıktı.
5.sırada Fransa var 4-5 arasında gidip geliyor.
6.sırada Ukrayna var o da ilk 4 içindeydi ama diğerlerinin sahne şovu ile yukarı çıkmasının ardından düştü.
7.sırada İtalya var o da 3.sıranın hakimiydi düşüşe geçti.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,700
Puanı
1,060
Bu kadar kaoslu bir seneyi kaçırmak olmazdı. :A Çok önceden yarım yamalak bazı şarkıları dinlemiştim ama bugün neredeyse günümün yarısını Eurovision'a ayırarak 1 günde şarkıları hatim ettim sayılır. :A

Hollanda kararının skandal olduğunu belirtmekle birlikte beklediğimden güçlü bir yıl olmuş, son yıllarda bu kadar çok beğendiğim şarkı çıkmıyordu. Top 10'da sıralama yaparken çok zorlandım, Hollanda diskalifiye olmasa sonlardan top10'uma girerdi... @dreamy @kerem
  1. İsviçre (Bayıldım. Tempo olarak gelgitli, birçok farklı türü içinde barındıran tam benlik bir şarkı. :A)
  2. İtalya (Böyle latin esintileri taşıyan fresh şarkıları çok seviyorum, yaz boyu dinlerim ben bunu. :A)
  3. Fransa (2022'de de harika bir ballad ile katılmışlardı ve o yıl favorimdi, bu şarkı da harika olmuş ama rakipleri güçlü. Özellikle son kısma bayıldım. :A)
  4. Yunanistan (Çok eğlenceli bir şarkı, etnik ve enstrümental kısımları çok sevdim ama sahnesi zayıf kalmış. Birçok şarkı canlıda yükselirken bu şarkının stüdyo kaydı daha iyi bence. Kız Alizade vibe veriyor zaten. :A @dreamy)
  5. Hırvatistan (Seyirciden de aldığı güç ve enerjiyle sahne şovları müthiş olmuş, şarkı bazında diğerlerine kıyasla daha zayıf kalıyor ama Eurovision'a çok uygun, tam bir sahne şarkısı)
  6. İsrail (Maalesef çok beğendim ya. :A Güçlü bir ballad olmuş, umarım kazanmazlar yine de. Büyük olay olur...)
  7. Lüksemburg (Sanırım yılın en underrated kalan şarkısı, hiç bahsi geçmiyor ama ben çok beğendim...)
  8. Avusturya (Buradan itibaren bir tık zayıflıyor şarkılar. Klasik, eli yüzü düzgün ama tam Eurovision'luk bir şarkı. Sahnelerini beğendim.)
  10. Ukrayna (İyi ama üsttekilere kıyasla zayıf kalıyor, sonuç bakımından overrated kalacak sanırım. :A)
Sıralama farklı olsa da ilk 8'imiz aynı ilginç bir şekilde. :A Büyük ihtimalle Hırvatistan ya da İsrail kazanacaktır ama benim gönlümden de İsviçre ve Yunanistan geçiyor.

Bu gece oylama sırasında çok büyük bir kaos çıkacaktır büyük ihtimalle. O yüzden şimdiden yerimizi aldık. :A @dreamy

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
Sıralama farklı olsa da ilk 8'imiz aynı ilginç bir şekilde. :A Büyük ihtimalle Hırvatistan ya da İsrail kazanacaktır ama benim gönlümden de İsviçre ve Yunanistan geçiyor.

Bu gece oylama sırasında çok büyük bir kaos çıkacaktır büyük ihtimalle. O yüzden şimdiden yerimizi aldık. :A @dreamy
Taste. :bhr:

İsviçre ya da İtalya'nın kazanmasını isterim. İtalya'dan pek umut yok ama İsviçre'nin kazanabileceğini düşünüyorum. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,816
Puanı
710

İsviçre’nin şarkısı şaheser ya. Sana ısrar etmiştim dinle diye anca dinlemişsin. :A Keşke sahnesi daha iyi olsaydı, yoksa şu anda birinci kim olur asla tartışmazdık…