En Son Okuduğunuz Kitap? 📖

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
images

Daha önce okumaya alışkın olmadığım bir tür ve dilde kaleme alınmış ilginç bir kitap. Modern Türk romanlarından Puslu Kıtalar hariç hiçbirini okumamıştım, bu da ilk Pamuk kitabı oldu. Dili gerçekten çok ilginç, belli bir zaman örgüsü yok ya da farklı bir şekilde ele alınıyor, okurken okuyucu ile konuşuyor yazar ve kahraman. Meşhur "Bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti" ile başlayan ilginç ve kasvetli bir serüven, sürükleyici olması ve dili yönüyle oldukça beğendim.

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Tolstoy- Diriliş

Bir kitap beni ilk defa derinden etkiledi, bir kadının hayata tutunmak için hayat kadınlığına soyunmasını anlatan bir kitap en az 3 defa okudum ama yine elimde kopamadım bir türlü, ağır dram ve ağır erotik sahneler içerir.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,164
Puanı
1,060
Kürk mantolo madonna
bitmek üzere çok ama çok güzel bir kitapmış bayıldım kitaba Raif ne iyi adamdı ya Mariayı nasıl sevdi öyle mutlaka herkesin okuması gereken bir kitap

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Tolstoy- Diriliş

Bir kitap beni ilk defa derinden etkiledi, bir kadının hayata tutunmak için hayat kadınlığına soyunmasını anlatan bir kitap en az 3 defa okudum ama yine elimde kopamadım bir türlü, ağır dram ve ağır erotik sahneler içerir.

Beni de etkilemişti özellikle hapishane kısmı fakat o derece erotik sahne pek hatırlamıyorum? :D

Eğer bunu beğendiysen yazarın asıl başyapıtı olan ve dünya edebiyatının en büyük eserlerinden kabul edilen Anna Karenina'yı çok daha seversin, ilk başlarda ağır gibi geliyor fakat ilerledikçe kitabın dili seni kitabın içine dahil ediyor resmen. Ama İletişim ya da İş Bankası yayınlarından okuman gerekir en iyi çeviri için. :D

0000000642752-1.jpg

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Beni de etkilemişti özellikle hapishane kısmı fakat o derece erotik sahne pek hatırlamıyorum? :D

Eğer bunu beğendiysen yazarın asıl başyapıtı olan ve dünya edebiyatının en büyük eserlerinden kabul edilen Anna Karenina'yı çok daha seversin, ilk başlarda ağır gibi geliyor fakat ilerledikçe kitabın dili seni kitabın içine dahil ediyor resmen. Ama İletişim ya da İş Bankası yayınlarından okuman gerekir en iyi çeviri için. :D

0000000642752-1.jpg
Aşırı erotiklikten kastım yazar olayları kadının hayat kadınlığı yaptığını çok iyi çözümlemişti :D

Bunu da okudum ama hangi yayıncı olduğunu hatırlamıyorum :D Bu da çok iyiydi ama bu kitabı Diriliş kitabından önce okudum :D Bu adamın yazılarına bayılıyorum zaten :D

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
images

Daha önce okumaya alışkın olmadığım bir tür ve dilde kaleme alınmış ilginç bir kitap. Modern Türk romanlarından Puslu Kıtalar hariç hiçbirini okumamıştım, bu da ilk Pamuk kitabı oldu. Dili gerçekten çok ilginç, belli bir zaman örgüsü yok ya da farklı bir şekilde ele alınıyor, okurken okuyucu ile konuşuyor yazar ve kahraman. Meşhur "Bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti" ile başlayan ilginç ve kasvetli bir serüven, sürükleyici olması ve dili yönüyle oldukça beğendim.

2012 yazındaydı sanırım okumuştum, tekrar okunası bir kitap ama. Orhan Pamuk demişken Cevdet Bey ve Oğulları'nı öneririm.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Yanılsamalar Kitabı - Paul Auster

Çok iyi kitaptı, 327 sayfa boyunca sizi hikayenin içine çekiyor. Ailesini kaybeden David Zimmer'in kendini bıraktığı sıralarda televizyonda Hector Mann'ı görmesiyle hikaye başlıyor. Hector Mann sessiz sinemacı, Mann'ın Avrupa'nın çeşitli yerlerine dağılmış filmlerini izliyor ve onun hakkında kitap yazmaya başlıyor. Kitap sonrası eline bir mektup geçiyor ve olaylar başlıyor...

Bu yazdıklarım spoiler değil, kitabın tanıtım yazısı zaten. Umarım sizde bir gün şans verirsiniz, sıkıcı gibi görünse de bir haftada rahat okursunuz. :bhr:

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
KÜRK MANTOLU MADONNA
Şimdiye kadar okuduğum kitaplar arasında Suç ve Ceza'dan sonra en beğendiğim kitap oldu. Bu kadar mı naif anlatılır bir hikaye, insanı içine çeken bir anlatımı var ben bir kitabı okurken ilk defa bu kadar karakterleri hissettim. Sonu tahmin ettiğim gibi biterken büyük bir sürpriz oldu yıllar sonra gelen bir sürpriz... Tek eleştirim kitabın giriş kısmı biraz ağırdı günlüğü okumasıyla birlikte her şey muazzamdı.​

Thequeer

Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145
Dostoyevski- Yeraltından Notlar : Kaçıncıya okudum hatırlamıyorum ama her seferinde bir kez daha kendini çözümlüyorum.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Sir Arthur Conan Doyle - Ölümcül Oyun.

Tepelerdeki Korku, Yeni Mezarlık, Mavi John Boşluğu'nun Korkusu, Brezilya Kedisi, Yahudi'nin Zırhı hikayeleri güzeldi.

Bunlardan ayrı olarak Özel Kayıp ve Saatçi Adam hikayeleri daha güzel ve sağlamdı.

Genel olarak okunulası bir kitap, bundan dolayı da yazar yine şaşırtmıyor bizleri.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Suskunlar - İhsan Oktay Anar

Okuduğum en ilginç ve ağır bir kitap diyebilirim. Yazarın bu eseri yazmak için 5 yıl hazırlandığı, Osmanlı ve musiki ile ilgili bilgiler alıp hazırlandığını duyunca ayrı bir istekle aldım kitabı. Dili cidden çok iyi ama bir o kadar da ağır, Farsça tamlamalar fazla. Kitabın sürükleyiciliği sebebiyle anlayıp geçiyorsun neyse ki. :)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Toprak Ana - Cengiz Aytmatov

Tek kelimeyle bayıldım. Uzun zamandır Cengiz Aytmatov'un eserlerinin övüldüğüne şahit oluyordum, okuyacağım ilk kitabı da bu olsun istedim. Savaşın ağır şartlarını, köylülerin açlığını ve kötü durumunu çok iyi anlatmış. Köy severlerin de ayrı istekle okuması gereken bir kitap. Hasat zamanından biçerdöverlere kadar birçok şeyi de betimlemiş. Tolganay Ana ne ana be, kadın nasıl ayakta... Muhakkak okumanızı öneririm, 140 sayfa zaten. :)

• Beğendim
Reactions: sokak sanati

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Kuyucaklı Yusuf - Sabahattin Ali

Sabahattin Ali'nin ilk romanı, biraz acemilikle yazılmış. (Kürk Mantolu Madonna'yla kıyaslayınca.) Güzel bir roman, baya sürükleyici. Annesi ve babası öldürülen Yusuf'u, oranın kaymakamı Selahattin Bey'in evlatlık alması ve Edremit'e gitmesiyle hikaye başlıyor. Selahattin Bey'in kızı Muazzez'e aşık oluşu, imkansız aşkı anlatıyor diyebilirim. Sonu da boğazınızı düğümlüyor. :)