2022 Empire of Light (2022) - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

MV5BYjM5NzUxOWMtZjhkNC00M2ZmLTk2NzItOTQ1YWI3MGQ1YjBiXkEyXkFqcGdeQXVyODk4OTc3MTY@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg

Empire of Light

Tür:
Dram, Romantik
Süre: 115 dakika

Yönetmen: Sam Mendes
Senaryo: Sam Mendes

Oyuncular:
Olivia Colman
Micheal Ward
Colin Firth

IMDb Linki

Puanlar:
IMDb: 6.6/10
Rotten Tomatoes: 44%
Metacritic: 54/100

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Ne anlattığını pek çözemediğim her şeyden bir tutam eklenmiş çok da iyi bir işleyişe sahip olmayan bir filmdi. Elbette karakter odaklı bir film ama karakterin hayatı üstünden sinemaya ve teknik detaylara mı girilmemiş, siyahi karakter üstünden drama mı kasılmamış, garip ilişkiler mi işlenmemiş ne bileyim her şey yer almış filmde. Ama hiçbirini de yeterli işleyememiş Mendes abim...

Olivia Colman filmi tek başına kurtaramıyor maalesef. Film senaryodan sınıfta kalıyor ve derinlik katamıyor bir çok şeye. Psikolojik sorunları olan Hilary teyzem ve çalıştığı tarihi sinemadaki maceraları pek ilgi çekici şeyler sunamıyor izleyenlere. Stephen karakteri üstünden de kör göze parmak verilen mesajlara doyuyoruz maşallah. 80'lerde 70'lerde 50'lerde her daim ama her daim bu siyahilere eziyet etmişler be kardeşim... Tamam da siz bunları her filme eklemekten sıkılmadınız mı be abi... Bu filmin ana teması neydi gerçi onu da anlamadım ama ana odağını seçemeyen vasatın altı bir film olarak hafızalarda yerini aldı kendisi...

Colman teyzem umarım daha iyi filmlerde oynarsın, Mendes abim de daha üst düzey filmler çekmeye dönüş yapar çünkü olmamış bu film maalesef... Sinematografi adaylığı almış, onu da niye almış anlamadım... Çok daha iyileri vardı bu açıdan düşününce başka filmleri. Babylon, Banshees, Fabelmans adaylık alabilirmiş...

6/10

• Beğendim
Reactions: bazinga