Deniz Çakır - Biyografi

hayret bi şey

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
DENİZ ÇAKIR

pFZh8fdStVGctS10sMkvbHEe.jpg

31 Aralık 1982 yılında Ankara'da doğmuştur.
Ayrancı Süper Lise'sinden mevzun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvar'ını kazanmıştır. Konservatuvar'da okuduğu yıllarda ise boş durmamış , Ankara Radyosunda ; radyo tiyatroları ve reklam seslendirmeleri yapmıştır.
Konservatuvar'dan mevzun oluktan sonra oyunculuk hayallerini gerçekleştirmek için ailesinin desteği ile İstanbul'a gelmiştir.

ZHoSK4nIKIUYyj8TjRdZoDto.jpg

İstanbul'a geldikten kısa bir süre sonra Hülya Avşar ve Cihan Ünal gibi başarılı ve usta isimlerin kadrosunda yer aldığı Kadın İsterse isimli dizi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır.Dizide kötü gelin Alev karakterine hayat veren başarılı oyuncu bu karakter ile yapımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır.Dizinin reytingleri iyi olsa da yapımcının isteği üzerine senaryo fazla sıkmadan dizi final yapmıştır.

KaFinOtFnc89nuTgOE0SBjH7.jpg

Kadın İsterse'nin ardından İki Arada Aşk isimli sit-com dizisinde baş rol oynamıştır. Bu dizideki performansı ile de dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncu dizinin finalinin hemen ardından yeni bir dizi ile izleyicinin karşısına çıkmıştır. İşte Benim dizisi yaz dizisi olduğu için kısa sürmüş ve erken final yapmıştır.

UapzJjflJ4bCBFn6lN81MZNv.jpg

Üç farklı dizide rol almasına rağmen adını Türkiye'ye Yaprak Dökümü isimli dizi ile duyurmuştur. Dizide canlandırdığı Ferhunde karakteri ile çok iyi bir çıkış yakalamıştır. Dizide gösterdiği başarılı performans sayesinde 2010 yılında ilk kez verilen Antalya Televizyon Ödülleri'nde en iyi drama yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazanmıştır.

Başarılı oyuncu Avrupa Yakası isimli efsane sit-com dizisinde konuk oyuncu olarak da yer almıştır.

Çakır , William Shakespeare'in oyunlarının karışımı olan Aşk Sözleri isimli tiyatro oyununda baş rollerden birini canlandırdı. Oyunda gösterdiği performans ile Afife Jale Ödülleri'nde en iyi tiyatro bayan oyuncu dalında aday olmuştur.

aKiUEzCSH6i8YUFYbkyNy2Zr.jpg
HyPkAGsJtgn9N30EkgLCpMAK.jpg

Üniversite yıllarında Ankara Radyosu'nda seslendirme yapan başarılı oyuncu Demir Adam ve Kung fu Panda gibi ülkemizde ses getiren yabancı filmlerin seslendirmesini de yapmıştır.

UeM79ofPd0M22c4G8zva0lPv.jpg

Cam isimli oyunla tiyatro kariyerinin zirvesine çıkan başarılı oyuncu bu oyunda gösterdiği başarılı performans ile Sadri Alışık Ödülleri'ne aday olmaya hak kazanmıştır.

gBBLr7ar4giMRog9tn0hRJy2.jpg

Bu başarılı performanslarının ardından İffet isimli dizi ile ekranlara dönmüştür. Başarılı oyuncu bu dizi için gözlerden ve gecelerden uzak olmayı göze almıştır. İffet dizisinde gösterdiği performans ile 2011-2012 sezonunun en iyi çıkış yapan bayan oyuncusu olmuştur. Gerek dizi eleştirmenleri gerekse oyuncu arkadaşları tarafından performansı övgüler aldı. 40 bölüm süren dizi sayesinde 3. Antalya Televizyon Ödülleri'ne en iyi drama bayan oyuncu dalında aday olmuştur.

Oyunculuk dışında fotoğrafçılığa da ilgisi bulunun başarılı oyuncu ünlü dergilerin kapakları için pozlar vermiştir.

llzykzV06YokvIvEpaY21Jrc.jpg

Deniz Çakır aynı zamanda kadına şiddete hayır diyerek kampanya için pozlar vermiştir.

944zZYPTj2l6rH5b76kzD2fI.jpg

İffet dizisinin ardından Muhteşem Yüzyıl dizisinin kadrosuna katıldı.Dizide Şah Sultan'ı canlandırıyor.

İşte Deniz Çakır'ın kariyerinin kısa özeti ;

DİZİLER
Kadın İsterse / Alev
İki Arada Aşk / Gizem
İşte Benim / Funda
Avrupa Yakası / Serap
Yaprak Dökümü / Ferhunde
İffet / İffet
Muhteşem Yüzyıl / Şah Sultan

FİLMLER
Kako Si? / Lidya
40 / Sevda Hemşire
Ya Sonra / Didem

SESLENDİRMELER
Kung fu Panda / Usta Engerek
Donkey Xote
The Simpsons : Movie / Rod ve Todd Flanders
Iron Man / Virgina Pepper Potts
Iron Man 2 / Virgina Pepper Potts

TİYATRO OYUNU
Aşk Sözleri
Cam

Moderatörün son düzenlenenleri:

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,337
Puanı
561
Güzel olmuş :)

Yaprak Dökümü'nde zevkle izlediğim birisiydi :D Dizide gerçekleri anlattığını şimdi farkettim, hatırladım o sahneyi.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Eline sağlık.Güzel olmuş :X Avrupa Yakasın'da hiç hatırlayamadım :confused: En güzel dizisi 2 Arada Aşk dizisi.TV8 bölümleri efsanedirdir benim için :)

hayret bi şey

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Arkadaşlar oylama yarışmanın sonuna kadar sürecek ama şimdi kullanın daha iyi olur:)
@çocuklarduymasın :)