2017 Death Note / Ölüm Defteri - Film Yorumları

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
MV5BMTUwOTgzMTEyOF5BMl5BanBnXkFtZTgwNTk3MTM5MjI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Türü: Aksiyon, Macera, Fantastik, Bilim-Kurgu

Yönetmen: Adam Wingard
Senaryo: Charley Parlapanides , Vlas Parlapanides

Oyuncular:
Nat Wolff
Lakeith Stanfield
Margaret Qualley
Shea Whigham

Filmin Özeti
Ryuk adında bir ölüm tanrısının (Shinigami), Death Note (Ölüm Defteri)'ni dünyada kaybetmesiyle başlar. Ölüm Defteri, bir okulun bahçesine düşer. Bu okulun öğrencilerinden Light defteri bulur, üzerinde nasıl kullanıldığı yazmaktadır. Light, buna inanmamaktadır. İlk denemesiyle birlikte bunun gerçekliğine inanmaya başlar.Defterin kurallarına göre 5 gün boyunca kötü olduğunu düşündüğü yüzlerce kişi öldürdükten sonra, Ryuk adında bir Shinigami, Light'ın odasına girer. Onun kendisini öldüreceğini düşünen Light korkmaya başlar. Buna karşın Ryuk Light'a birşey yapmayacağını söyler, çünkü defteri eline alan kişi onun sahibi olur. Kötü yanı ise bu defteri kullanan cennet ya da cehennemden hiçbirine giremez.

Filmin Fragmanı

IMDB Sayfası

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
http://www.hddizifullizle.com/olum-defteri-death-note/ buraya düşmüş hemde 1080 p :A Ayarlardan HD yaparsın. :A

Animesini izlemek lazım zaten hazır bir boşluğa düştük bunu şimdi izleyelim bari. :A
aa teşekkür köye gitmeden bu akşam yada yarın izlemeye çalısıcam ama animesini mutlaka izle derim yabancı dizielrden hiçbir farkı yok çoğunda daha kaliteli ben üni döneminde bir çok okuldan erkeklere bağımlısı yaptırmıştım çocukmuyum çizgi film izleyecem diyorlardı sonra 1 günde 2 günde bitirenlere şahit oldum manyak gibi izliyorlardı :F :F :F

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Animeyi izlemiştim harikaydı... Filmi indireyim sonra izleyeyim. Burayada rez yazayım..

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Death Note / Ölüm Defteri

Evet filmi izledim ben şahsen güzel buldum ama aceleye gelmiş gibiydi konu. :A Hatta izlerken ah bunu dizi yapsaydı Netflix ne harika olurdu diye kendi kendime iç geçirdim. Hem olaylar daha yavaş ama daha mantıklı ilerlerdi. Dizi olsaydı bu senenin Stranger Things'i olurdu kesin. :A

Ölüm defteri ile ismini yazıp öldürmemiz harika gerçekten özellikle bunun suçlular üzerinde kullanması daha iyi burada birkaç filme benzettim bu konuyu. suçlulara cezalandırma filan.

Zenci çocuk ne iş çözemedim sürekli bir korku. :F Halbu ki ilk başlarda iyiydi. Başrolde ki eleman ilk başlar da acemi gibiydi sonlara doğru iyi oynadı. :F Sevgilisi daha iyi iş çıkarttı ama. :A

Bu ölüm defterini veren canavar ne? kim yani? bu sorulara cevap vermediler son sahnelerde nitekim öyle?. Sanki devam filmi gelecek gibi bıraktılar. belki de 2.film yapacaklar.

Dönme dolabın düşme sahnesi en beğendiğim sahne oldu. :)

7.5

Muhakkak animesiini izlemem lazım. bahar aylarında izleyeceğim :Z

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Fecaat yorumlar aldı. Mükemmel olan animesini izlediğim için bu yorumlar ve puanlar karşısında filme şans vermeyebilirim. Çünkü o karakterlerin batırılmasını izlemek beni kötü edecek gibi duruyor. İstanbul'a dönünce belki izlerim kısmet.

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Kötü yorumları dinlemeyip izleyeceğim sanırım. Kendim karar vermek istiyorum. :D