YS Dargın Çiçekler 2.Bölüm(Özel Konuk denizz19)

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
cooltext267316619929064-png.57885

Özel konuk @denizz19

2.Bölüm

Kızlar evde kavga ederken birden kapı (pat pat) sert bir şekilde çalınır.

Kader: Ahaa bu kesin erkek böyle sert kapı mı çalınır ayol , koca istiyorum kocaaa

Meral: Geldimm.. Geldim..

Kapıyı açarlar karşılarında Feride eli ayağı titreyerek

Feride: Kızlar niye bana haber vermediniz buraya taşındığınızı, diyerek ,Meral'i itekleyerek içeriye girer.

Feride ( İç ses) : Allahım bunlar çürümüş bu ne koku adeta , etraf rezalet . Telefonunu çıkarır (İç ses) bakkalın önünden geçerken telefonunu iyi ki almışım, diyerek bakkalı arar.

.....

Melek : Kızz Çiğdem bugün sevgilim Deniz gelecek ona göre azcık akıllı davran görmeyeyim spastik özürlü gibi davrandığını.

Çiğdem ablası Melek'e dil çıkarır ve içinden ( Aman neyse bende Selim ile buluşurum ohh)

....

Selim babasının mobilya mağazasında ofis koltuğuna oturmuş elindeki oyuncak kız bebek ve erkek bebek ile oynamaktadır. Tam o sırada babası çıkagelir ve Selim'in oyuncaklarla oynadığını görünce koca adam oldun halen bebeklerle mi oynuyorsun der birde ensesine patlatır Selim'im.
....

Deniz elinde çiçeklerle Çiğdem ve Melek'lerin kapıyı çalar. Melek kapıya koştura koştura gider , kapıyı açmadan kapının deliğinden bakar, saçını düzeltir ve kapıyı açar.

Melek : İçeri gel sevgilim , haydi gel içeri.

Deniz : meleğim sana söylemek istediğim birşey var

Melek: hayrola bonişim benimm

Deniz : Aşkböcüğüm dur otur hele , diyerek Melek'i kanepeye götürür.

.....

Bir kamyon evin önünde durur ve ikide bir kornaya basar .

Feride : heh bize geldi sanırım , ohh adresi bulmuşlar .

Kapıya çıkar eliyle işaret eder içeri dercesine .

....

Deniz ve melek içeride konuşurken içeriye patavatsız bir şekilde içeriye dalan Çiğdem

Çiğdem: abla dolap siparişini verdim gelir bu akşamüstü haberin olsun ben çıkıyorum dışarı

Melek: Evet bonişim aşkım söyle bakalım derdini ,diyerek Deniz'İn yüzüne bakar

Deniz: Askere gideceğini söyler

Bunları duyan melek üzüntüden mahvolur, tam o sırada dışarıda bir gürültü kopar mahalledeki kadınların sesine benzer, kavga tarzı sesler. Deniz ve Melek dışarı çıkarlar .
Feride ve diğer kızlar birbirinin saçlarını çektiği sırada Denizi gören Feride

Feride: Aaa abi ne işin var burada ,

Deniz: Kesin kavgayı yine mi kavga ediyorsunuz, diyerek ayırır onları ve ekler ; Kızlar kavgayı boşverin askere gideceğim ben.

Feride şaşırarak na.. nasıl yani diye kekeler, hemen abime asker eğlencesi hazırlamalıyız kızlar, sizler dışarı ben evi çamaşır suyuna yatırayım akşama hazırlanalım

.....

Tüm kızlar Feride'nin abisi Deniz'e güzel bir asker eğlencesi hazırlarlar ve eğlenirler ertesi sabah Deniz askeriye'ye teslim olur.

....

Selim babası yine Selim'i oyuncaklarla görünce sert şekilde kızar, Kalk ta Çiğdem hanımların dolabını götür eşek herif diye bağırır.

Selim'in aklına bir cinlik gelir ve dolaba sürter mağazada çalışan adamlara da kağıt verir bu adrese götüreceksiniz!

.....

Akşam olmuş hava kararmıştı Melek ve Çiğdem'in kapısı çalar ,kapıyı açan melek şok olur karşısında Askerden kaçan Deniz'i görür ve baygınlık geçirir.

2.Bölüm Sonu

Son düzenleme:

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Çok güzel olmuş bir de benim konuk olmam diziye artı hava katmış işini biliyorsun. :A emeğine sağlık ama neden askerden kaçtım acaba :F

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Çok güzel olmuş bir de benim konuk olmam diziye artı hava katmış işini biliyorsun. :A emeğine sağlık ama neden askerden kaçtım acaba :F
Kırgın Çiçekler izlettirmeyip Vatanım Sensin izlettirmişler sana sanırım Askerde ,gerçek hayatta bile kaçma ihtimalin var senaryo diyip geçme :A :A :A @gözlemci

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,171
Puanı
1,060
@gözlemci :kiki::kiki::kiki:ayy koptum gülmekten paşam emeğine sağlık @destere selimm babana fena yakalanmışsın yaa o nasıl hareketlerdi öylee :F@denizz19 ay feride kızkardeşin çıktı iyimi bakalım nasıl bir eğlence yapacaz denize ve o dolapla neler olacak acaba

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Hhahaha @destere ile babasının sahneleri çok komik olmuş @gözlemci
:F :F :F
benim diziye beni etiketlememiş saftirik gözlemeci :)) o kadar iş bilmez biri :)

cooltext267316619929064-png.57885

Özel konuk @denizz19

2.Bölüm

Kızlar evde kavga ederken birden kapı (pat pat) sert bir şekilde çalınır.

Kader: Ahaa bu kesin erkek böyle sert kapı mı çalınır ayol , koca istiyorum kocaaa

Meral: Geldimm.. Geldim..

Kapıyı açarlar karşılarında Feride eli ayağı titreyerek

Feride: Kızlar niye bana haber vermediniz buraya taşındığınızı, diyerek ,Meral'i itekleyerek içeriye girer.

Feride ( İç ses) : Allahım bunlar çürümüş bu ne koku adeta , etraf rezalet . Telefonunu çıkarır (İç ses) bakkalın önünden geçerken telefonunu iyi ki almışım, diyerek bakkalı arar.

.....

Melek : Kızz Çiğdem bugün sevgilim Deniz gelecek ona göre azcık akıllı davran görmeyeyim spastik özürlü gibi davrandığını.

Çiğdem ablası Melek'e dil çıkarır ve içinden ( Aman neyse bende Selim ile buluşurum ohh)

....

Selim babasının mobilya mağazasında ofis koltuğuna oturmuş elindeki oyuncak kız bebek ve erkek bebek ile oynamaktadır. Tam o sırada babası çıkagelir ve Selim'in oyuncaklarla oynadığını görünce koca adam oldun halen bebeklerle mi oynuyorsun der birde ensesine patlatır Selim'im.
....

Deniz elinde çiçeklerle Çiğdem ve Melek'lerin kapıyı çalar. Melek kapıya koştura koştura gider , kapıyı açmadan kapının deliğinden bakar, saçını düzeltir ve kapıyı açar.

Melek : İçeri gel sevgilim , haydi gel içeri.

Deniz : meleğim sana söylemek istediğim birşey var

Melek: hayrola bonişim benimm

Deniz : Aşkböcüğüm dur otur hele , diyerek Melek'i kanepeye götürür.

.....

Bir kamyon evin önünde durur ve ikide bir kornaya basar .

Feride : heh bize geldi sanırım , ohh adresi bulmuşlar .

Kapıya çıkar eliyle işaret eder içeri dercesine .

....

Deniz ve melek içeride konuşurken içeriye patavatsız bir şekilde içeriye dalan Çiğdem

Çiğdem: abla dolap siparişini verdim gelir bu akşamüstü haberin olsun ben çıkıyorum dışarı

Melek: Evet bonişim aşkım söyle bakalım derdini ,diyerek Deniz'İn yüzüne bakar

Deniz: Askere gideceğini söyler

Bunları duyan melek üzüntüden mahvolur, tam o sırada dışarıda bir gürültü kopar mahalledeki kadınların sesine benzer, kavga tarzı sesler. Deniz ve Melek dışarı çıkarlar .
Feride ve diğer kızlar birbirinin saçlarını çektiği sırada Denizi gören Feride

Feride: Aaa abi ne işin var burada ,

Deniz: Kesin kavgayı yine mi kavga ediyorsunuz, diyerek ayırır onları ve ekler ; Kızlar kavgayı boşverin askere gideceğim ben.

Feride şaşırarak na.. nasıl yani diye kekeler, hemen abime asker eğlencesi hazırlamalıyız kızlar, sizler dışarı ben evi çamaşır suyuna yatırayım akşama hazırlanalım

.....

Tüm kızlar Feride'nin abisi Deniz'e güzel bir asker eğlencesi hazırlarlar ve eğlenirler ertesi sabah Deniz askeriye'ye teslim olur.

....

Selim babası yine Selim'i oyuncaklarla görünce sert şekilde kızar, Kalk ta Çiğdem hanımların dolabını götür eşek herif diye bağırır.

Selim'in aklına bir cinlik gelir ve dolaba sürter mağazada çalışan adamlara da kağıt verir bu adrese götüreceksiniz!

.....

Akşam olmuş hava kararmıştı Melek ve Çiğdem'in kapısı çalar ,kapıyı açan melek şok olur karşısında Askerden kaçan Deniz'i görür ve baygınlık geçirir.

2.Bölüm Sonu

harika olmuş bazı yerler ama heyecan ve tempo hala düşük yani pekde beğendim sayılmaz fok gibi olmuş la bu nasıl senaryo :)) gittikçe yorumum dahada batacak gibi :)

şu dolaba sürtme işi nasıl oluyor ben onu anlamadım bir çeşit dolap fantazisi falanmı yapıyoruz :)
@denizz19 i bir an önce konudan dışlaman güzel olmuş daha şarkıya başlamadan askere göndermek en iyi çözüm bencede :)

@Çiğdem- in ablası meleğe dil çıkardığı sahneyi resimli olarak göstermen lazımdı böyle heyecanı düşüyor olayın o sahneyi canlı izlemek isterim :)

birde şu kısım çok ilginç :) feride evi çamaşır suyuna yatırıyor :)

Son düzenleme: