Bugün Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ÜN Doğum Günü; Siz Ne Hediye Etmek İsterdiniz?

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,458
Puanı
1,060
Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK doğum günü sorulduğunda;

“Anacım hep derdi ki oğlum seni bir bahar günü doğurdum”.

Sonrasında da ilave eder:

"Bu bir 19 Mayıs günü niçin olmasın?" demiştir.
1551104876.jpg

Bugün 19.Mayıs.2021 ATAMIZIN kendi deyişiyle Doğum Günü;

Bugün ATAMIZA Doğum Günü hediyesi verme şansınız olsaydı, kendisine ne hediye vermek isterdiniz?

***Konu Çalıştığım Kurumun Reklam Filminden Alınmıştır.

Zeyno

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
6,812
Puanı
560
Bize cennet gibi bir vatan, yaşam vermiş olan, bize sayısız hak tanıyan Türkler olarak kimliğimizi bulmamızı sağlayan kişiye ancak sevgimizi, saygımızı ve minnetimizi ve O'nu ilelebet unutmayacak olmak sözü en büyük hediye olurdu sanırım ..

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,936
Puanı
360
Ne yazacağımı bilemedim. Bize özgür bir ülke bırakabilmek adına kendi hayatını hiç düşünmeden akıllıca ortaya koymuş bir lidere, bilmem kaça bölünmüş ülkeyi tek bir vatan haline getiren bir lidere, giyim konusunda tanıdığım herkesten 100 yıl önce şık olmayı başarmış bir lidere, eğitime gençlere önem veren bir lidere ancak eğitim düzeyi yüksek bir nesil, onun mirasına sahip çıkacak bir türk milleti ve asla birisinin karşısında eğilmeden durabilecek Türk çocukları armağan olarak verebiliriz bence. Somut bir hediye isteyeceğini düşünmüyorum. Özgür bağımsız bir cumhuriyet bırakabilirsek işte atam o zaman mezarında rahat uyur...

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,458
Puanı
1,060
Bize cennet gibi bir vatan, yaşam vermiş olan, bize sayısız hak tanıyan Türkler olarak kimliğimizi bulmamızı sağlayan kişiye ancak sevgimizi, saygımızı ve minnetimizi ve O'nu ilelebet unutmayacak olmak sözü en büyük hediye olurdu sanırım ..

Ne yazacağımı bilemedim. Bize özgür bir ülke bırakabilmek adına kendi hayatını hiç düşünmeden akıllıca ortaya koymuş bir lidere, bilmem kaça bölünmüş ülkeyi tek bir vatan haline getiren bir lidere, giyim konusunda tanıdığım herkesten 100 yıl önce şık olmayı başarmış bir lidere, eğitime gençlere önem veren bir lidere ancak eğitim düzeyi yüksek bir nesil, onun mirasına sahip çıkacak bir türk milleti ve asla birisinin karşısında eğilmeden durabilecek Türk çocukları armağan olarak verebiliriz bence. Somut bir hediye isteyeceğini düşünmüyorum. Özgür bağımsız bir cumhuriyet bırakabilirsek işte atam o zaman mezarında rahat uyur...

Biran gerçekten genç neslin olduğu bir forumda olduğumu unutacaktım...Neyseki 2 tanede olsa dğşüncesini sunabilen varmış.

Harikasınız! :love1:

• Harika
  • Beğendim
Reactions: Zeyno and Gizmen

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,396
Puanı
710
Valla benim vereceğim her türlü hediye gerçek hediye olmazdı en iyi hediye ona gelecekte de Türkiye Cumhuriyeti'nin ayakta kalkıp dünyanın en iyi ülkelerinden biri olup herkesin onu hatırlayacağını söylemek ama bu hediye ne yazık ki benim vereceğim bir hediye değil.

Son düzenleme:

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,518
Puanı
1,060
Düşündüm de ona ne hediye versek az olur onun gibi bir adam daha gelmedi bu ülkeye 23 nisanı çocuklara 19 mayıs gençlere armağan eden bir adamı düşünürsek eğer yok keşke kendine daha iyi baksaydıda daha çok yaşasaydı dahada güzel şeyler olurdu bence..

@The_Erinch harika bir konu abi emeğine sağlık

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,167
Puanı
1,061
Onun bize verdiği hediyenin yanında bizim hediyemiz ne ki. Maddi bir şey verir miydim bilmiyorum ama kocaman sarılır ve minnettarlığımı sunardım herhalde. Aslında yukarıda da denildiği gibi ülkeye fayda sağlayan bir gençlik görmek onun için en anlamlı hediye olurdu.

• Harika
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,458
Puanı
1,060
Düşündüm de ona ne hediye versek az olur onun gibi bir adam daha gelmedi bu ülkeye 23 nisanı çocuklara 19 mayıs gençlere armağan eden bir adamı düşünürsek eğer yok keşke kendine daha iyi baksaydıda daha çok yaşasaydı dahada güzel şeyler olurdu bence..

@The_Erinch harika bir konu abi emeğine sağlık
Teşekkürler Melekcim. Her zaman ki gibi boş geçmedin :love1:
Onun bize verdiği hediyenin yanında bizim hediyemiz ne ki. Maddi bir şey verir miydim bilmiyorum ama kocaman sarılır ve minnettarlığımı sunardım herhalde. Aslında yukarıda da denildiği gibi ülkeye fayda sağlayan bir gençlik görmek onun için en anlamlı hediye olurdu.
Eraycım; seni görünce sevindim konuda;çünkü senin bu konuya cevap yazacağını düşünüyordum.

Yüksek ihtimalle canlı görebilme şansım olsaydı bende sımsıkı sarılırdım. :bhr::bhr::bhr:

• Beğendim
Reactions: Aserat

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,458
Puanı
1,060
1622295420949.png

ATAM ,gurur duyuyorsundur eminim.

Sen olmasaydın,Kızlarımız.Kadınlarımız Şanlı Bayrağımızı Taşıayacak başarılara imza atacak haklara sahip olamayacaktı...

Bunlar sana mükemmel hediyler.