Starz Black Sails 1. Sezon Yorumları

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
İlk bölüm 1 saat 4 dakika. Normalden biraz uzun evet ama sanırım ilk bölüm diye öyle. 55 dakika olacak sanırım sonraki bölümlerde.

1. sezon 8 bölüm olacak sadece. :)
1 mi saat 4 dk :eek: İnşallah sıkıcı değildir :D Ben ki 50 dakikalık Dexter'ın "önceki" ve jenerik kısmını izlemeyen insanım :X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1 mi saat 4 dk :eek: İnşallah sıkıcı değildir :D Ben ki 50 dakikalık Dexter'ın "önceki" ve jenerik kısmını izlemeyen insanım :X
İlk başta karakterleri tanıyana kadar biraz sıkıcı gelebilir ama sonrasında seveceğini tahmin ediyorum. Bence ikiye bölüp izle ben öyle yaptım. Tabii arayı birkaç saatten fazla tutma sonra unutursun falan. :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
İlk başta karakterleri tanıyana kadar biraz sıkıcı gelebilir ama sonrasında seveceğini tahmin ediyorum. Bence ikiye bölüp izle ben öyle yaptım. Tabii arayı birkaç saatten fazla tutma sonra unutursun falan. :D
İkiye bölünce bir daha izleyesim gelmiyor :D Bakalım güzeldir inşallah.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bende Dexter'in o kısımlarını izlemiyordum. 3 veya 4 dk. sürüyordu çünkü :D
Dexter'ın jeneriği izlenmez mi ya. Ben her seferinde aynı zevkle izliyordum. :D Yalnız salamı yerken açlık hissi yaratabiliyordu. :D

Ben Homeland'in jeneriğini geçiyorum hep. Hem sıkıcı hem aşırı uzun. :D @Forumdash

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
@OzaN güzel ben de seviyorum jeneriği ama çoğu zaman izlemek gereksiz geliyor her sezon max 3-4 defa falan izliyorumdur :D

Ben de GoT jeneriğini hiç geçmem hep aynı zevkle izlerim :))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
uzun zamandır bekliyordum ama alt yazı hala gelmedi orjinal izledim sahneler çok heyecanlı ama ne dediklerini anlamadım haliyle :D birde neden 1 saat gibi uzun onu anlamadım genelde 40 dakika oluyordu diziler 2 bölümün birleşimimi acaba (b)(b)(b)

dizi sana hitap etmiyi tam benlik bir diziymiş muhteşemdi :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
S01 B01 izledim

Dizi tam beklediğim çıktı senaryo var, çekim kaliteli. Özellikle çekim olarak etkileyici. Starz bayaa masraf etmiş belli ki. Spartacus gibi bir diziyi bir orta düzeydeki ev kadarcık studyoda çekip efsaneler arasına soktuysa bu diziyle ne olacak görecez.

Evet dizinin özellikle senaryosu ilk bölüme oranlar eh işte dedirtti ama sonlara doğru adından söz ettirecek gibiydi. Ben en çok dizinin efektlerini beğendim. G.o.T ile yarişir. Denizler oldukça sahici.Belki gerçekten de denizde çekild? Kanlı sahneler Spartacus'teki gibi fazla efektli değil.

Kısaca ilk diziye genel oy olarak değilde bölüm oyu vereceksem 7.5 rahatlıkla verebilirim. Dizinin ilerleyen bölümlerinde 8 ve üstü alır benden (umarım)

Dün diziyi izlediğimden beridir kafayı yiyordum şimdi baktim IMDB'den:X Anti ergenik dizilere karşi çıkıp ama ergenik dizi izleyen @xemrexxx dizide Secret Circle'de Melissa var hani şu en ezik olan kız:F

emre anlamaz bu diziden :)

ben diziyi beğendim herşeyiyle süperdi başları biraz anlayana kadar sıktı ama sona doğru coştu final muhteşemdi :)

İzledin herhalde biraz daha detaylı yorum bekliyoruz. :D

evet izledim başları seninde anlattığın şekilde biraz bunalttı ortalarda açıldı sona doğru şahaneydi :)
got a benzerlikleri çok sadece o açıdan sevdim desem yalan olur tarihi bir konu işlediği için özellikle korsanlarla ilgili olduğu içinde sevdim ben genelde her zaman kuralsızları severim kural içinde hareket edenleri değil :)

konuya gelince orayı gizli anlatalım:)

dizinin başllarında alt yazıyı takip ederken anlamakta güçlük çektiğim sahneler oldu ilerleyen bölümlerde toparlandı konu , aşçı rolündeki luk arnoldun karasakalla tanışma yerinde diziye olan bağlılığım epey bir artı :)
elenor gutrienin sahnelerinde coştu mükemmele ulaştı ah birde kızda lezlik olmasa dahada hoş olurdu ama neyse katlanacağız got dada buna benzer sahneler var:) son sahnede kaptan filn in rakibi singletonla dövüş sahnesi mükkemmeldi, üçkağıtçı rakibini öldürdükten sonra boş kağıdı yardımcısına uzatarak böylece rakibini tayfanın içinde hırsız durumuna düşürdüğü sahne mükemmeldi yalnız singletonun zamansız ölümüne üzüldüm o adamda daha çok malzeme çıkardı :)

başroldeki kaptan flint rolündeki toby stebhens, aşçı olarak işe alınan üçkağıtçı bir karakter çizen luke arnold ve elanor gutrie karakterini oynayan hannah new rollerinin hakkını vermişler genelde oyunculukları beğendim girişteki sıkıntıyı yaşamamızın nedeni başlangıç olması diye düşünüyorum

puanım 8.75 dir :)

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
emre anlamaz bu diziden :)

ben diziyi beğendim herşeyiyle süperdi başları biraz anlayana kadar sıktı ama sona doğru coştu final muhteşemdi :)

evet izledim başları seninde anlattığın şekilde biraz bunalttı ortalarda açıldı sona doğru şahaneydi :)
got a benzerlikleri çok sadece o açıdan sevdim desem yalan olur tarihi bir konu işlediği için özellikle korsanlarla ilgili olduğu içinde sevdim ben genelde her zaman kuralsızları severim kural içinde hareket edenleri değil :)

konuya gelince orayı gizli anlatalım:)

dizinin başllarında alt yazıyı takip ederken anlamakta güçlük çektiğim sahneler oldu ilerleyen bölümlerde toparlandı konu , aşçı rolündeki luk arnoldun karasakalla tanışma yerinde diziye olan bağlılığım epey bir artı :)
elenor gutrienin sahnelerinde coştu mükemmele ulaştı ah birde kızda lezlik olmasa dahada hoş olurdu ama neyse katlanacağız got dada buna benzer sahneler var:) son sahnede kaptan filn in rakibi sinletonla dövüş sahnesi mükkemmeldi üçkağıtçı rakibini öldürdükten sonra boş kağıdı yardımcısına uzatttığı sahne böylece rakibini tayfanın içinde hırsız durumuna düşürdüğü sahne mükemmeldi yalnız sinletonun zamansız ölümüne üzüldüm o adamda daha çok malzeme çıkardı :)

başroldeki kaptan flint rolündeki toby stebhens, aşçı olarak işe alınan üçkağıtçı bir karakter çizen luke arnold ve elanor gutrie karakterini oynayan hannah new rollerinin hakkını vermişler genelde oyunculukları beğendim girişteki sıkıntıyı yaşamamızın nedeni başlangıç olması diye düşünüyorum

puanım 8.75 dir :)
İlk bölümden karakteri harcamaları iyiye işaret. Demek ki malzeme bol. :):)

Bu arada puan vermeyi unutmuşum. 8.5 alır benden de ilk bölüm. :):)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Dexter'ın jeneriği izlenmez mi ya. Ben her seferinde aynı zevkle izliyordum. :D Yalnız salamı yerken açlık hissi yaratabiliyordu. :D

Ben Homeland'in jeneriğini geçiyorum hep. Hem sıkıcı hem aşırı uzun. :D @Forumdash
Dexter'in jeneriğini izlerken sırf o kahvaltı yaparken (aynen salamını yerken) gene de canım çekiyordu:F Elimde cips, ancak yle izlerdim:X
Homeland sıkıcı ama ben es geçmiyorum gene de:X Bu aralar en favori jenerik True Detective:X

dediklerin spartaküs için geçerliyse doğru olabilir? bu dizideki sahneler hbo dan pek farklı değildi aynı oranda açıklık vardı :))
Yok spartacuste HBO ile aynıydı. Da Vinci için demiştim:X Bir sahne vardı ki izlemez olaydım demiştim:F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
Dexter'in jeneriğini izlerken sırf o kahvaltı yaparken (aynen salamını yerken) gene de canım çekiyordu:F Elimde cips, ancak yle izlerdim:X
Homeland sıkıcı ama ben es geçmiyorum gene de:X Bu aralar en favori jenerik True Detective:X

Yok spartacuste HBO ile aynıydı. Da Vinci için demiştim:X Bir sahne vardı ki izlemez olaydım demiştim:F

bu arada true dedective nin ilk bölümü imdb de 9.5 ibresine ulaşmışken

black sails in imdb de hala puanı olmaması şaşırtıcı :)