İngiliz Black Mirror - İlk 2 Sezon Yorumları

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Her zaman iyi olan da olacak diye bir şey yok. İnsanlar aslında yine robotlaşmışlar. Orada oraya tanıklık edenler kendi istekleriyle fotoğraf çekip kayıtsız kalıyorlar. Orada asıl eleştiri o insanlara yapılmış bence. :)

Bence yine çok farklı bir bölümdü böyle bir şey izlemedim daha önce. :):)
Tartışasım var bugün @OzaN Ana fikri çıkartmamız lazım. :D

İlk paragrafta haklısın ama oradaki fikri sonra yıkıyorlar, ne yaptıklarını açıklıyor ve sence bu şekilde kayıtsızlık durumunu elemiş oluyoruz. Resmen insana işkence ederek kötülük yani bu bildiğin. Kötü birine hakettiği bir şeyi yapmakla bizde o seviyede oluyoruz ki olay değişmedi mi sence

Çok harika olan bence bu kayıtsız kalma durumlarıydı ama son partta insanların işlenceden eğlence çıkartmalarına döndü.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x2

Bu dizinin manası çok derin, yine güzel bir bölümdü. :)

Wraith Babes duru güzelliği ve sesiyle juri tarafından beğenilse de erotik şovlarda daha iyi prim yapabileceği söylenerek kandırılmaya çalışılır ki başarılı olur ve Bing'in hayal kırıklığı, odaklanması ve sonunda kendi hayatını masanın üstüne koyuşu inanılmazdı. :)
8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tartışasım var bugün @OzaN Ana fikri çıkartmamız lazım. :D

İlk paragrafta haklısın ama oradaki fikri sonra yıkıyorlar, ne yaptıklarını açıklıyor ve sence bu şekilde kayıtsızlık durumunu elemiş oluyoruz. Resmen insana işkence ederek kötülük yani bu bildiğin. Kötü birine hakettiği bir şeyi yapmakla bizde o seviyede oluyoruz ki olay değişmedi mi sence

Çok harika olan bence bu kayıtsız kalma durumlarıydı ama son partta insanların işlenceden eğlence çıkartmalarına döndü.
Tamam işte işkenceden eğlence çıkartmaları da kayıtsızlık. Hiçbiri durup da demiyor ki "biz ne yapıyoruz" bu çok ağır bir işkence yöntemi diye. Aksine tek yaptıkları fotoğraf çekmek. (Fotoğraf çekmeleri de kendilerine söylenenler arasında olan bir şey değil. :))

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x3

Birinci ve üçüncü bölüm kalite olarak üç aşağı beş yukarı aynılar. İkinci bölüm biraz yavandı ancak verdiği mesaj çok etkileyiciydi. Dizinin üç bölümünün ortak noktası ise toplumun, çağın, insanlığın eleştirisini yapıyor olması.

Sıradışı bir gerilim. Şüphenin yarattığı gerilim ve adamın daha sonra şüphelerinde haklı çıkması ve opsesif davranışlarına kadar hepsi çok gerçekçiydi. Ayrıca o teknolojiyle ne biçim filmler çekilir lan da dedim bir yandan. :)
9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İlk beş bölüm arasından en iyisi bence üçüncü bölümdü. Gerçekten harika bir hayal gücü. Sanırım 8 vermemde ilk kısmın sıkıcılığı etkili olmuştu ama 9'a çıkarasım var. :):)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
İlk beş bölüm arasından en iyisi bence üçüncü bölümdü. Gerçekten harika bir hayal gücü. Sanırım 8 vermemde ilk kısmın sıkıcılığı etkili olmuştu ama 9'a çıkarasım var. :):)
Bende 1 ile 3'ün yeri ayrı. :Z İlk bölümün verdiği şaşkınlık, 3. bölümün kalitesi. Gerçi önümde daha sezon var, ve her sezon özel bölümler çekilmiş 2. sezonun özel bölümünü izlemedim, 3.ünde çıkmış.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bende 1 ile 3'ün yeri ayrı. :Z İlk bölümün verdiği şaşkınlık, 3. bölümün kalitesi. Gerçi önümde daha sezon var, ve her sezon özel bölümler çekilmiş 2. sezonun özel bölümünü izlemedim, 3.ünde çıkmış.
Yok aynı bölüm onlar muhtemelen izlemediğin tek bölüm var. :D Yalnız 2x3 yorumunu yapmamışsın galiba. :):)

Özel bölüme en iyi bölüm diyorlar ama bakalım. :)

İkinci sırada benim de 1 gelir. Gerçekten şaşırtmıştı. Diğer bölümlerin de hakkını yemeyelim adamlar efsane iş yapıyorlar resmen. :D

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Yok aynı bölüm onlar muhtemelen izlemediğin tek bölüm var. :D Yalnız 2x3 yorumunu yapmamışsın galiba. :):)

Özel bölüme en iyi bölüm diyorlar ama bakalım. :)

İkinci sırada benim de 1 gelir. Gerçekten şaşırtmıştı. Diğer bölümlerin de hakkını yemeyelim adamlar efsane iş yapıyorlar resmen. :D
2x3'ü unutmuşum galiba, o bölümüde acayip beğendim yorumlarım.

Ona lafım yok zaten, şuana kadar beni en etkileyen yapımlardan biri olduğunu söyledim, şansa bala izledim senin bildiğin üzere ve sayende. :D

Ben önce 3. sezonun özel bölümün çıktığını gördüm, sizi uyarıcaktım unutmuşum. :D Baktım sonra 2. sezonunda varmış özel bölümü gelenek olmuş heralde, 1. sezonun varmı bilmiyorum.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x3'ü unutmuşum galiba, o bölümüde acayip beğendim yorumlarım.

Ona lafım yok zaten, şuana kadar beni en etkileyen yapımlardan biri olduğunu söyledim, şansa bala izledim senin bildiğin üzere ve sayende. :D

Ben önce 3. sezonun özel bölümün çıktığını gördüm, sizi uyarıcaktım unutmuşum. :D Baktım sonra 2. sezonunda varmış özel bölümü gelenek olmuş heralde, 1. sezonun varmı bilmiyorum.
Yok ya yanlış anlamışsındır sen tek bir tane özel bölüm var ama onu bazıları 2. sezon bazıları 3. sezon olarak algılamış. :D

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Yok ya yanlış anlamışsındır sen tek bir tane özel bölüm var ama onu bazıları 2. sezon bazıları 3. sezon olarak algılamış. :D
Bu akıllı yayınlayanlar neden böyle yanılgı içersine sokuyor beni anlamıyorum ki. :D Onlinedizi.'da tam yayınlandığı gün gördüm 3. sezon özeli sorna başka siteden izliyim dedim 2. sezon özel yazıyor bende gitti kafa zaten. :D

Community'de de aynısı oldu, sorumlusu ttnet akk :(

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x2. bölüm

yine harika bir bölüm izledik doğallığın ortadan kayboluşunu... gelişen teknolojiyle birlikte yapay ve mekanikleşen dünyanın sıkıcılığı, buna isyan eden iribaş oğlanın isyanı ve bu isyanın sonucu toraman oğlancığın yine yapay dünyanın cazibelerine kapılıp aynı çarkın içinde kayboluşunu izlediğimiz muhteşem bir bölümdü :)

her bölüm bol mesaj içeren çarpıcı sahnelerle donatılmış film tadında .. yani kısaca dizi harika gidiyor:)

ayrıca @cevaa kızı gördünmü kızı :)) Abi carner nasıl bişeydi ya öyle söylediği şarkı muhteşemdide kızın kendisi bir başka muhteşemdi :) kıza bakmaktan alt yazıları kaçırıyordum :)

şimdi bu bölüme puan versem sırf abi carner e 9 puan veririm, bölüme kala kala bir puan kalır bölüme haksızlık olur :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x3 . Bölüm

bu bölümde sıkıldım yine ilginç bir konu ? kıskançlık gibi doğal insani bir davranışın teknolojiyle yoğrulmuş bilim kurgu haline getirilmiş şekli, ama konu sıktı beni oyuncularıda sevmedim demekki teknolojiyle veya teknolojisiz kıskançlık ve şüphe her daim var olacakmış o zaman bunu ileri teknoloji ürünleriyle sunmanın ne manası var ?
hatta bence hafızayı teknolojiyle canlı tutmanın yan etkileride varmış sonunda vatandaş dayanamayıp
kulağının arkasındaki grain denen çip i söktü
demekki anıları unutmak en iyisi ya da madem öyle bir alet olacak otomatikman kötüleri ömür boyu silsin sadece iyiler kalsın :)

hadi sundunuz bari bir önceki kıza benzer bir şey koysaydınız diziye? sıkılanlar kıza bakardı... öyle bir çabada göremedim :)

-------------------------------------
soru ? = yukardaki paragrafta konunun anlam bütünlüğünü bozan cümlecik hangisidir ? :)

cevap = tabiki doğru cevap son kıtadaki '' hadi sundunuz '' şeklinde başlayan cümledir o cümleciğin ortaya geçmesi ortadaki cümleciğinde sona geçmesi daha bir anlamlı olurdu :)

@Çiğdem- seni konuya bekleriz canım sıkıldı :Z:Z

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3 . Bölüm

bu bölümde sıkıldım yine ilginç bir konu ? kıskançlık gibi doğal insani bir davranışın teknolojiyle yoğrulmuş bilim kurgu haline getirilmiş şekli, ama konu sıktı beni oyuncularıda sevmedim demekki teknolojiyle veya teknolojisiz kıskançlık ve şüphe her daim var olacakmış o zaman bunu ileri teknoloji ürünleriyle sunmanın ne manası var ?
hatta bence hafızayı teknolojiyle canlı tutmanın yan etkileride varmış sonunda vatandaş dayanamayıp
kulağının arkasındaki grain denen çip i söktü
demekki anıları unutmak en iyisi ya da madem öyle bir alet olacak otomatikman kötüleri ömür boyu silsin sadece iyiler kalsın :)

hadi sundunuz bari bir önceki kıza benzer bir şey koysaydınız diziye? sıkılanlar kıza bakardı... öyle bir çabada göremedim :)

-------------------------------------
soru ? = yukardaki paragrafta konunun anlam bütünlüğünü bozan cümlecik hangisidir ? :)

cevap = tabiki doğru cevap son kıtadaki '' hadi sundunuz '' şeklinde başlayan cümledir o cümleciğin ortaya geçmesi ortadaki cümleciğinde sona geçmesi daha bir anlamlı olurdu :)

@Çiğdem- seni konuya bekleriz canım sıkıldı :Z:Z
Bölümdeki oyuncuyu ben Orphan Black'teki Felix'e benzettim bir ara. Hatta o mu diye imdbden baktım. :D

Başroldeki arkadaş biraz gıcık bir tipti ama kadın iyiydi diye hatırlıyorum. Şu an gözümün önüne gelmedi yüzü ama olsun. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bölümdeki oyuncuyu ben Orphan Black'teki Felix'e benzettim bir ara. Hatta o mu diye imdbden baktım. :D

Başroldeki arkadaş biraz gıcık bir tipti ama kadın iyiydi diye hatırlıyorum. Şu an gözümün önüne gelmedi yüzü ama olsun. :D
felix e çok benziyor ama felix biraz daha zayıftı sanki bu biraz daha topluca :)
ben bu bölüm sarı kadınıda pek sevemedim :)
dün izlediğim ikinci bölümdeki şarkı söyleyen abi carner adlı güzel kızı ise cansu tosuna benzetmiştim ama o cansu tosun un çok daha güzel haliydi :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x1

Öyle ahım şahım değil ama güzel bölümdü yine. :)

Gelişen teknoloji, değişen insanlık! Teknolojinin doğuracağı olumsuzlukları yüzümüze tokat gibi çarpıyor umarım gelecekte buna benzer şeyler yaşanmaz. :)
8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x1

Öyle ahım şahım değil ama güzel bölümdü yine. :)

Gelişen teknoloji, değişen insanlık! Teknolojinin doğuracağı olumsuzlukları yüzümüze tokat gibi çarpıyor umarım gelecekte buna benzer şeyler yaşanmaz. :)
8/10
Bence dizideki pek çok şey gelecekte olabilecek şeyler. Hepsi şu an hayal gibi geliyor ama yakında olmasa bile bundan 100 yıl sonra hemen hepsi yapılabilir. Bu durum da tabii çok hoş olmaz. Getirdiği zorlukları görüyoruz Black Mirror sayesinde. :):)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x3

Dizinin diğer bölümlerine göre bence aşağıdaydı ama yine orijinal bir bölüm izledik. :)

Bölümde sevecek kimse bulamadım belki siyasetçi kadın hariç.

Waldo sinir bozucu bir karakterdi. Politikacılardan bile sinir bozucuydu bence. :)

Waldo'nun yaptığı onca saçmalıklara rağmen herkesin kayıtsız kalması da saçmaydı.

7/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
2x1

Aşırı sıkıcı bir bölümdü bence. 10 dk. zor dayanabildim.

Bu bölümlede diziyi bırakıyorum, ilk bölümden sonra ki bölümlerde düşen bir performansı vardı dizinin,bu bölümde de iyice sıkıcılaştığı için bırakıyorum.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x1

Bu bölümlede diziyi bırakıyorum, ilk bölümden sonra ki bölümlerde düşen bir performansı vardı dizinin,bu bölümde de iyice sıkıcılaştığı için bırakıyorum.
Reyis ilk 10 dakikası acayip sıkıcıydı ama sonrası çok iyiydi acele etmişsin bence. :)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
2x1

Bu kadar kolay kestirip atma bence. :T:

2x2 tek beğenmediğim bölüm serideki, 3x0'ı izlemedim henüz tabi.