2014 Big Eyes / Büyük Gözler | Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
1126590.jpg

Büyük Gözler - Big Eyes (2014)

Türü: Biyografi, Dram
Yönetmen: Tim Burton
Senaryo: Scott Alexander, Larry Karaszewski

Oyuncular:
Amy Adams
Christoph Waltz
Krysten Ritter
Jason Schwartzman
Danny Huston

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Church filmde 1950'li yıllarda büyük gözlü çocukların resimlerini yaparak ünlenen ressam Walter Keane'i canlandıracak. Hudson ise Walter'ın eşi Margaret Keane rolünde olacak. Keane çifti boşanmaya karar verdiğinde, resimleri hangisinin yaptığı sorunu ortaya çıkacak.

Filmin Fragmanı

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: http://izleryazar.com/big-eyes-2014/

1-2 gündür server problemlerinden dolayı bir türlü gönderemedim yazıyı. :)

Filmi gerçekten çok sevdim. Bu kadar seveceğimi hiç tahmin etmiyordum. Edward Scissorhands'ten bu yana en sevdiğim Tim Burton filmi oldu. (Onun yanına bile yaklaşamaz o ayrı)

Baştan sona sürükleyici. Yer yer güldüren, yer yer sinir krizleri geçirten, yer yer geren her türlü duyguyu veren bir filmdi. :)

Amy Adams iyi sayılır yine, zaten hep belli bir çıtanın üstünde oyunculuğu. Fakat Oscar adayı olmaması doğru karar. Rakiplerinin çok gerisinde. :)

Christoph Waltz kendinden iyi nefret ettirdi, yani başarılıydı. Ayrıca yardımcı oyuncu falan değil baya başroldü. Altın Küre'de niye orada aday olduğunu izleyince anladım. :)

Özetle yılın iyi, hak ettiği değeri göremeyen filmlerinden biri. Fakat beklentiyi çok da yüksek tutmayın, ben çok beklentim olmadığı için bu kadar sevdim belki de. :)

8/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Aslında Tim Burton'dan pek hazetmem ama bu filmi beğendim.Bence beğenmemde işlediği tarzın dışına çıkmasının etkisi büyük diye düşünüyorum.

Sevmeyeceğimi düşündüm ama başladıktan sonra hiç sıkılmadan izlediğim bir filmdi.Konusu ilgi çekiciydi ve orjinal sayılabilir bir konuydu.Gerçek hikaye olması da etkileyiciliği arttırdı çünkü bazı yerleri bana pek gerçekçi gelmemişti filmin ama gerçek hikaye olduğunu bildiğimden önemliydi.

Daha önce Tim Burton'un Edward Scissorhands'ini izledim ama bunu daha çok beğendim.

Amy Adams çok iyiydi.Sade ve abartısız oynamış.Altın Küre'yi kazanması doğru ama Oscar'a aday olmaması da doğru.

Christoph Waltz ise iyiydi ama bana çok abartılı geldi bazı sahnelerde.Fazla teatraldi ama yine de iyiydi.

Yılın iyi filmlerinden olduğu şüphesiz.2014 ilk onuma girer.

7/10

Son düzenleme:

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Otobüste yolculuk sırasında izlediğim sanırım 3. film oldu. Nedense üstteki yorumlar kadar beğenemedim ben filmi.

Tim Burton'a dair hiçbir şey yoktu filmdi. Böylesine tarzı olan bir yönetmenin düz bir film çekmesi şaşırttı. Keşke araya bir yerlere kendi imzasını da atsaydı.

Konuyu ilk başta sevemedim. Her şey çok ani gelişti, karakterler daha derin olmalıydı yaptıklarını tam olarak onaylamak için. İkinci yarısı daha iyiydi ilk yarısına oranla.

Son olarak dublaja hayır. Resmen oyunculuğun en büyük düşmanı. İki başrolün de önceki filmlerinde oyunculuklarını sevmiş biri olarak bu filmde berbat oynadıklarını hissetmemin sebebinin dublaj olduğunu düşünüyorum.

7.5/10 -Dublaj olduğu için 0.5 puanı benden olsun. :D-

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Otobüste yolculuk sırasında izlediğim sanırım 3. film oldu. Nedense üstteki yorumlar kadar beğenemedim ben filmi.

Tim Burton'a dair hiçbir şey yoktu filmdi. Böylesine tarzı olan bir yönetmenin düz bir film çekmesi şaşırttı. Keşke araya bir yerlere kendi imzasını da atsaydı.

Konuyu ilk başta sevemedim. Her şey çok ani gelişti, karakterler daha derin olmalıydı yaptıklarını tam olarak onaylamak için. İkinci yarısı daha iyiydi ilk yarısına oranla.

Son olarak dublaja hayır. Resmen oyunculuğun en büyük düşmanı. İki başrolün de önceki filmlerinde oyunculuklarını sevmiş biri olarak bu filmde berbat oynadıklarını hissetmemin sebebinin dublaj olduğunu düşünüyorum.

Nedensenin cevabı dublaj. :A

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560

Ben de puanımı 7 olarak güncelledim. Tim Burton bence kötü bir yönetmen. Senin dediğin tarzı yansıtmaya çalıştığından bence filmi cıvıklaştırmış. Özellikle Christoph Waltz'ın karakterinde ağır saçmalamış.

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Ben de puanımı 7 olarak güncelledim. Tim Burton bence kötü bir yönetmen. Senin dediğin tarzı yansıtmaya çalıştığından bence filmi cıvıklaştırmış. Özellikle Christoph Waltz'ın karakterinde ağır saçmalamış.

Benim de çok sevdiğim bir yönetmen değil ama farklı bir kişi. Bu filmde göremedim ama Burton imzası. -gotik olma durumundan bahsediyorum.- Özellikle mahkeme sahnesindeki tavırlarını ben de anlayamadım ama cıvıklaştırıcı bir özelliği olduğunu bilmiyordum Burton'ın. :D Fark etmemiştim öyle bir şey.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Benim de çok sevdiğim bir yönetmen değil ama farklı bir kişi. Bu filmde göremedim ama Burton imzası. -gotik olma durumundan bahsediyorum.- Özellikle mahkeme sahnesindeki tavırlarını ben de anlayamadım ama cıvıklaştırıcı bir özelliği olduğunu bilmiyordum Burton'ın. :D Fark etmemiştim öyle bir şey.
Gotik yapmaya çalışsa daha da berbat ederdi. Cıvıklaşma olayı da var bence. Mesela Scissorhands'te vardı. Karakterleri çok teatral ve bence rahatsız edici. Bu filmde de Waltz'ın karakteri öyleydi. Sadece mahkeme sahnesi değil mesela evi yaktığı sahne de aşırı saçma değil miydi ya?

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Gotik yapmaya çalışsa daha da berbat ederdi. Cıvıklaşma olayı da var bence. Mesela Scissorhands'te vardı. Karakterleri çok teatral ve bence rahatsız edici. Bu filmde de Waltz'ın karakteri öyleydi. Sadece mahkeme sahnesi değil mesela evi yaktığı sahne de aşırı saçma değil miydi ya?
Evet o bölüm de komikti biraz. :D Ama dublaja bağlamıştım bunu. :D

Scissorhands'te bilerek yapılmış bir şeydi o bence. Açıkçası ben o filmi bayağı samimi bulmuştum. Tabi bunda en büyük etken Depp'ti belki ama gözüme batmamıştı pek.

Gotik olma yakışırdı bu filme bence. Resimler tam gotik olsun bu filmlikti. :D

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Evet o bölüm de komikti biraz. :D Ama dublaja bağlamıştım bunu. :D

Scissorhands'te bilerek yapılmış bir şeydi o bence. Açıkçası ben o filmi bayağı samimi bulmuştum. Tabi bunda en büyük etken Depp'ti belki ama gözüme batmamıştı pek.

Gotik olma yakışırdı bu filme bence. Resimler tam gotik olsun bu filmlikti. :D
Dublajla alakası yoktu. :D Biyografi filmini eğer o tarz bir filme çevirseydi bence daha da kötü olurdu. Burton'un tarzını pek seven biri olmamakla birlikte bence yanlış bir tür ya da konu seçmiş bence.

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,685
Puanı
1,061
Filmi izlemiştim bu yaz ama yorum yazmamışım hemen kısaca değineyim. :)

Başrolde 2 oyuncumuz var Amy Adams ki bu sene de Arrival ile gördük yine çok iyi bir oyunculuk çıkarmış. Diğeri ise Christoph Waltz, oyunculuk olarak başarılıydı ama filmdeki karakter olarak acayip sinir bozucuydu tabi Amy Adams'ın filmdeki karakterinin de pasif, ezik bi tip -en azından başlarda- olmasıyla durum daha da vahimleşiyor. :D Sonu da iyi bitti en azından.

8/10