Netflix Barbarians (Barbaren) - 1. Sezon Yorumları

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,662
Puanı
1,060
Almanya menşeili bir aksiyon dram dizisi olan Netflix yapımı Barbarians dizisi 23 Ekim 2020 tarihinde yayınlandı. Gaetano Aronica, Bence Ferenczi ve Jeanne Goursaud gibi ünlü isimlerin yer aldığı bu dizinin konusu ise savaş sonrasındaki üç farklı insanın hayatlarının bir araya gelerek işleri iyice karıştırmasıyla devam eder. Bu kriz sonucu başroller ve diğer oyuncular hem kendi geçmişleriyle hem gelecekte olacak şeylerle baş başa kalır. Toplam 6 bölümden oluşan dizi 2. sezon onayını da almış durumda.

barbarians-dizi-konusu-ve-oyunculari-.jpg

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.
------

Willkommen. Yarın başlıyoruz. :Z @Forumdash

• Harika
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
2'şer bölüm ilerleyeceğiz sanmıştım. Öyle de olur, 6 bölümcük zaten, Unorthodox gibi. :A
Sen dili anladiğin için karakterlere hemen alişirsin ben hem dil zorlugu çekicem(kulaklarım alişsin) hem de karakterlere yogunlaşacam edicem derken diziden bişey anlamam:F

• Güldürdün
Reactions: kerem

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,662
Puanı
1,060
Sen dili anladiğin için karakterlere hemen alişirsin ben hem dil zorlugu çekicem(kulaklarım alişsin) hem de karakterlere yogunlaşacam edicem derken diziden bişey anlamam:F
LCDP'yi Almanca dublajla izlediğimi söylemiş miydim? :F

Yoruyordu çok. Bende dayanamadım. Dublajını İngilizce ya da Türkçe yapabilirsin. :A

• İlginç

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
LCDP'yi Almanca dublajla izlediğimi söylemiş miydim? :F

Yoruyordu çok. Bende dayanamadım. Dublajını İngilizce ya da Türkçe yapabilirsin. :A
Dublaja cok karşi değilim ama sıradan dizilerde olursa izleyebilirim:X Almanca neden izlemedin ki sen:A

• Güldürdün

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,662
Puanı
1,060
1x1

Çok klişe başladı. Baş kısımları özellikle aşırı klişeydi.

Hem Almanca konuşuyor olmasından hemde diğerlerine göre daha iyi niyetli olmasından dolayı sonradan Romalı'nın aslında Romalı olmadığı kanısına kesin vardım. Bundan sonra Roma'ya mı ihanet edecek yoksa kendi soyundaki insanların sonunu mu getirecek sorusunun cevabı senaryoya bağlı aslında. Ben Romalılara ihanet edeceğini düşünmüyorum. Onun dışında o kolyeyi kimse görmedi çünkü. :A

@Forumdash

• Beğendim

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x1

Hem Almanca konuşuyor olmasından hemde diğerlerine göre daha iyi niyetli olmasından dolayı sonradan Romalı'nın aslında Romalı olmadığı kanısına kesin vardım. Bundan sonra Roma'ya mı ihanet edecek yoksa kendi soyundaki insanların sonunu mu getirecek sorusunun cevabı senaryoya bağlı aslında. Ben Romalılara ihanet edeceğini düşünmüyorum. Onun dışında o kolyeyi kimse görmedi çünkü. :A

@Forumdash
İlk bölümü izlemek farz oldu:A

• Güldürdün

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x1

@Forumdash
Cumartesi izledim ben de:X devam etmeyeceğim gibi. Çünkü 1.5x izledim:F GoT gibi başlıyor kız vermeler filan sonrası hepten saçmalık.
Asayı çalıyorsunuz bari gizlemeyin göz daği verin. Kendileri çalip kendileri oynadılar.

İhanet dediğin olay sanırım sondan gelen atlı baba mı ne demişti. Orasıysa ihanet edebilir. Boşuna yerleştirilmemiştir onların içine:X Sex sahnelerini hiç beğenmedim ayrıca:F Onu bizimkiler de çekerdi:A

• Güldürdün

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,662
Puanı
1,060
Cumartesi izledim ben de:X devam etmeyeceğim gibi. Çünkü 1.5x izledim:F GoT gibi başlıyor kız vermeler filan sonrası hepten saçmalık.
Asayı çalıyorsunuz bari gizlemeyin göz daği verin. Kendileri çalip kendileri oynadılar.

İhanet dediğin olay sanırım sondan gelen atlı baba mı ne demişti. Orasıysa ihanet edebilir. Boşuna yerleştirilmemiştir onların içine:X Sex sahnelerini hiç beğenmedim ayrıca:F Onu bizimkiler de çekerdi:A
Boşuna vakit kaybettik. Neyse bende ilk bölümden bırakmıştım zaten, senin de devam etmeyeceğini öngörüdüğüm için. :A

Öyle sahneler yoktu ya, varsa da flash tv filmleri gibi çekildiği için seyirci anlam vermemiştir bile. :A

• Güldürdün