FK3 Amores Perros / Paramparça Aşklar Köpekler (2000) Film Bilgileri & Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Celda 211 gibi bu da ilginç bir filmdi. Şuan izleyeli çok olmadığı için filmden çok etkilendiğim söylenemez. Ama çoğu filmi de izledikten belli zaman sonra yavaş yavaş beğenim artmıştı.

Filmde ilk hikayeyi güzel ve akıcı buldum. Ama ondan sonrası gayet durgundu. Sıkıcı olmasa da ne bileyim biraz değişik geldi.

Olay örgüsünden çok diyalogları çok iyiydi. Güzel replikleri vardı şunun gibi

-Neden gözlük takmıyorsun?
- Tanrı bozuk görmemi istiyor.

Ayrıca sakallı adamın kaza geçiren adamdan aldığı paradan sonra yolda terkettikleri köpeği alıp iyileştirmesi ve o köpeğin tek tek sakallı adamın bütün köpeklerini öldürmesi iyi bir dersti.

Eğer filmin sonu adam gibi bitseydi etkinlikteki en iyi film dalında favorim olurdu. Ama o hayal kırıklığı oluşturan bomboş bir son ile bitmesi, ilk 5'ime bile girememesine neden oldu.

Niçin sonunda ne oldu göstermediler? O mankene ne oldu? Sakallı adam kızıyla tanıştı mı? Genç çocuk ile yengesi arasında neler geçti? Hep soru işareti???

Velhasılkelam Celda 211'in yarattığı etkiyi bende uyandıramadı. Belki zaman geçtikçe filme karşı daha olumlu bakabilirim. Keşke filmin bir sonu olsaydı. ..

Son olarak genç çocuğun abisini ben de Felipe Melo'ya benzettim. :D

6.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Celda 211 gibi bu da ilginç bir filmdi. Şuan izleyeli çok olmadığı için filmden çok etkilendiğim söylenemez. Ama çoğu filmi de izledikten belli zaman sonra yavaş yavaş beğenim artmıştı.

Filmde ilk hikayeyi güzel ve akıcı buldum. Ama ondan sonrası gayet durgundu. Sıkıcı olmasa da ne bileyim biraz değişik geldi.

Olay örgüsünden çok diyalogları çok iyiydi. Güzel replikleri vardı şunun gibi

-Neden gözlük takmıyorsun?
- Tanrı bozuk görmemi istiyor.

Ayrıca sakallı adamın kaza geçiren adamdan aldığı paradan sonra yolda terkettikleri köpeği alıp iyileştirmesi ve o köpeğin tek tek sakallı adamın bütün köpeklerini öldürmesi iyi bir dersti.

Eğer filmin sonu adam gibi bitseydi etkinlikteki en iyi film dalında favorim olurdu. Ama o hayal kırıklığı oluşturan bomboş bir son ile bitmesi, ilk 5'ime bile girememesine neden oldu.

Niçin sonunda ne oldu göstermediler? O mankene ne oldu? Sakallı adam kızıyla tanıştı mı? Genç çocuk ile yengesi arasında neler geçti? Hep soru işareti???

Velhasılkelam Celda 211'in yarattığı etkiyi bende uyandıramadı. Belki zaman geçtikçe filme karşı daha olumlu bakabilirim. Keşke filmin bir sonu olsaydı. ..

Son olarak genç çocuğun abisini ben de Felipe Melo'ya benzettim. :D

6.5/10
ben o sondaki belirsizliği sevdim yani iyiyede kötüye yorumlanabilecek bizim hayal gücümüze bırakılmış bir sondu herşey güllük gülistanlık bitse o kadar ilginç olmazdı :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Filmi izlemek çok istedim ancak dün akşama vakit ayırabildim. Etkisinde kalınabilecek başarılı bir iş çıkmış. Sanırım ilk Meksika filmimi izlemiş de oldum.:D

3 ayrı olay ve benzerlikler. Sadece hikaye olsun diye yazılmamış baya ince mesajlarda vardı. Köpekler, aldatma gibi bir kaç ortak nokta vardı ve bu ortak noktalardan ince mesajlar sezdirebildi bana film.

Kurgu bu tarz filmlerde çok sağlam oluyor. Yine çok başarılı bir kurgu olmuş.
İlk hikayeyi bende çok sevdim yani o hikayeden ayrı bir film bile çıkardı çok sevilir bir hikayeydi. 2. Hikaye biraz daha durağandı. Ama Aldatmanın üzerine kurulan bir hikaye de taraflar çok da başarılı olmayacaktı elbette. Mutlu olunması beklenmezdi. Ama olan yine mankene olmuş oldu. 3. Hikaye biraz daha değişikti diğerleri ile pek bağlantı kuramadım ama güzel sahneleri olan bir hikayeydi mesela:
Şu kavgacı köpeğin hepsini öldürmesi unutulacak sahne değildi. Yine ik kardeşin baş başa bırakılması da çok anlamlı ve derindi ama sonuca bağlanmadı o olay o kötü oldu.

İlk hikaye ile spoi ise kesinlikle Octivia ile yengenin kaçması gerekirdi. Ama sanki onlar kaçarsa 2. hikayede neler olabileceğini göstermişlerde. Sonuç değişmeyecekti. Çünkü 2. hikayenin karakterleri de aşk ile başlamışlardı ve sonuç hüsran.

Filmde oyuncular iyiydi. Hepsi başarılıydı ama bu başarının büyük kısmı yönetmene ait. Çok güzel sahneler oluşturarak oyunculara çok da iş bırakmamış gibi.

Müziklerde çok güzeldi. Anında kulağa yapışan hoş müziklerdi.

sokak sanati film ödüllerinde ki adaylıkları: En iyi film, En iyi yönetmen, En iyi kurgu, En iyi yardımcı kadın oyuncu (manken), en iyi yardımcı erkek oyuncu (ihtiyar) En iyi müzik.

Filmin puanı 8.5/10