Altın Portakal'da Sansür Krizi Festivali İptal Ettirdi!

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,997
Puanı
1,060
Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum @Dosi sence düşmanımın düşmanı dostumdur mantığıyla gitmek ne kadar doğrudur?
Sizin yerine senin diye yazabilirsin :A

Konunun içeriğine gelince üstten okudum ve bir şey anladığımı söyleyemem. Tüm yazıları okumaya üşendim. Çok ilgi alanımda değil açıkçası.

• Güldürdün
Reactions: BARON疼痛

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Müziği yasaklayın, festivalleri iptal edin, sansürün her türlüsünü uygulayın. Devam böyle, yeni Türkiye.
Ülkede darbe yapmış bir terör örgütünün propagandasını yapan film kaldırıldı diye buna isyan ediyorsunuz. Şaka gibisiniz.
Filmi izledin mi? Yok filmi izlemeden böyle keskin yorumlar yapabiliyorsan asıl şaka gibi olan sensin. Senin ülkenin en köklü festivallerinden birinin seçkisinde yer alıyor bu film, sonra siyasal gerekçelerle seçkiden çıkarılıyor, devamında bu köklü festival iptal ediliyor. Bu düpedüz sansür.

Sen, izlemekten muhtemelen memnun olmayacağın bir şeye sansür uygulanmasını istiyorsun. Bunu istersen ileride başkası senin sevdiğin veya potansiyel olarak sevme ihtimalinin yüksek olduğu bir şeye sansür uygulanmasını istediğinde itiraz etme hakkına sahip olamazsın. Bu belgesel önce bir yayınlansaydı ve devamında gerçekten içerik olarak sakıncalı olduğu ortaya çıksaydı hemen herkes tepki verecekti zaten, varsayımlar ve siyasi çekincelerden dolayı festivalin iptal noktasına gelmesi doğru değil.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Hak ehli muhabbetinin devreye girmeye müsait olduğu bir durum fakat yine de filmi izlemek ve filme konu olan karakterlerin ne yaptığına bakmak lazım.

"Sanat yeaaaa", "sansürcü müsünüz yeaaa" diye savunmak da ilginç. Argümanlara bak. 😂 Eğer bir film terör örgütü proragandası yapıyorsa onu festivalden çıkarmakla kalmaz başını böcek ezer gibi ezersin.

• Beğendim
Reactions: mesmeso

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,488
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Sizin yerine senin diye yazabilirsin :A

Konunun içeriğine gelince üstten okudum ve bir şey anladığımı söyleyemem. Tüm yazıları okumaya üşendim. Çok ilgi alanımda değil açıkçası.
o yüzden Türkiye’de dizi yazasım yok Avrupa’ya yazarım daha iyi
şu anda en ucuz yer Yunanistan Avrupa’da @Dosi
irlandada bagrağı indirip İngiltere bayrağı koydular Red Rock sezon finalinde
Dizi hiç ceza almadı @12.Adam @Dosi

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,625
Puanı
860
Müziği yasaklayın, festivalleri iptal edin, sansürün her türlüsünü uygulayın. Devam böyle, yeni Türkiye.

Filmi izledin mi? Yok filmi izlemeden böyle keskin yorumlar yapabiliyorsan asıl şaka gibi olan sensin. Senin ülkenin en köklü festivallerinden birinin seçkisinde yer alıyor bu film, sonra siyasal gerekçelerle seçkiden çıkarılıyor, devamında bu köklü festival iptal ediliyor. Bu düpedüz sansür.

Sen, izlemekten muhtemelen memnun olmayacağın bir şeye sansür uygulanmasını istiyorsun. Bunu istersen ileride başkası senin sevdiğin veya potansiyel olarak sevme ihtimalinin yüksek olduğu bir şeye sansür uygulanmasını istediğinde itiraz etme hakkına sahip olamazsın. Bu belgesel önce bir yayınlansaydı ve devamında gerçekten içerik olarak sakıncalı olduğu ortaya çıksaydı hemen herkes tepki verecekti zaten, varsayımlar ve siyasi çekincelerden dolayı festivalin iptal noktasına gelmesi doğru değil.
Sansür uygulamak ile propaganda engellemek arasında kocaaa bir fark var. Yönetmenin fikrinin ne olduğu ortadayken ve filmin arkasında durup reklamını yapanlar belliyken bu yapımın benim tarafımdan savunulacak hiç bir yanı yok. Organizasyonu düzenleyenler de bunu bile bile yarışmaya dahil ettiler. Baştan bunu engellemeyi seçmek yerine yine mağdura yatmayı tercih ettiler. Ne komiktir ki o zihniyetin en büyük kozu da sürekli "mağdur" olduklarını iddia etmesidir.

Sanat adı altında değerlerimizi yok etmek isteyenlere destek vermenizi gülerek takip ediyorum. Adamlar istediklerini elde ettiler olan asıl sanatçılara oldu. Antalya BB ve bir çeşit insanlar el ele güzel bir propaganda yapılmasına neden oldu ve yıllardır süregelen bir festivalin adının kirlenmesine izin verdiler.

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,896
Puanı
360
Kültür bakanlığı bu sene ki festivalde başından beri baş aktör rolünde. Törende ki filmlerden haberi yok demesin kimse. Dıdısının dıdısına kadar bakmışlardır filmleri alırlarken. Geçen sene altın portakalda iktidarı eleştiren çok yorum yapıldığından iktidar tarafı intikamını böyle almaya çalışmış bence. Fetö metö bahane. Eğer sebep fetöyse o filmi onaylayan da devletin bakanlığı. Bunu kimse unutmuş gibi yapmasın.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Sansür uygulamak ile propaganda engellemek arasında kocaaa bir fark var. Yönetmenin fikrinin ne olduğu ortadayken ve filmin arkasında durup reklamını yapanlar belliyken bu yapımın benim tarafımdan savunulacak hiç bir yanı yok. Organizasyonu düzenleyenler de bunu bile bile yarışmaya dahil ettiler. Baştan bunu engellemeyi seçmek yerine yine mağdura yatmayı tercih ettiler. Ne komiktir ki o zihniyetin en büyük kozu da sürekli "mağdur" olduklarını iddia etmesidir.

Sanat adı altında değerlerimizi yok etmek isteyenlere destek vermenizi gülerek takip ediyorum. Adamlar istediklerini elde ettiler olan asıl sanatçılara oldu. Antalya BB ve bir çeşit insanlar el ele güzel bir propaganda yapılmasına neden oldu ve yıllardır süregelen bir festivalin adının kirlenmesine izin verdiler.
Sansür bu?

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Film yayınlanmamış bile. Filmin kaldırılmasına tepki gösterenlerin elinde bu filmin terör örgütü proragandası olmadığına dair nasıl bir kanıt var merak ediyorum. Anlatın lütfen.

• Güldürdün
Reactions: Gizmen

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,992
Puanı
1,061
İkincil veya üçüncül kanıtlar olabilir aşağıdaki tweet gibi.

@mesmeso şaşırmış gibi yapalım mı, ne dersin?

Yönetmeni tanımam etmem ama çok duyarlılarsa filmi izleyip ona göre karar versinler hemen sansüre sarılmasınlar. Onca başvurunun arasından elemeyi geçip seçkiye alındığına göre bu konuda bir sorun görülmemiş ki izleyenler filmin yaratılan algıyla hiçbir alakası olmadığını belirtiyor.

• Beğendim
Reactions: Gizmen

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Yönetmeni tanımam etmem ama çok duyarlılarsa filmi izleyip ona göre karar versinler hemen sansüre sarılmasınlar. Onca başvurunun arasından elemeyi geçip seçkiye alındığına göre bu konuda bir sorun görülmemiş ki izleyenler filmin yaratılan algıyla hiçbir alakası olmadığını belirtiyor.

Son raddeye kadar tabiki de bekleyecekler. Adamların taktiği bu. Gündeme bomba gibi düşmesini sağlayıp terör örgütünün reklamını yapacaklar. Enayi mi bunlar daha ilk turda falan filmi eleyecekler.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,625
Puanı
860

Belgesele konu olan kişiler suçlu mudur ben bilmem ancak yönetmen masum birisi değil. Belki de başarısız olacak belgeselinin çok güzel reklamını yaptı. Şimdi yurt dışında çok güzel mağdur rolünü oynar ve fonunu devam ettirir.

Yönetmen eğer bu konulara ilgiliyse bu iki kişinin hayatını karartan örgütün ülkeye verdiği zararı anlatan bir belgesel yapmasını isterim böylece samimiyetine inanırım. Hayvan hakları hakkında paylaşasım yapan kadının fetö veya pkk hakkında bir tane bile paylaşımı yok. Kadının amacı mağdur olmak mağdur insanların sesini duyurmak değil.

Şu körü körüne muhalif olma huyunuzdan vazgeçmeyi bence artık öğrenin. Bazı olaylar muhalif olmaktan daha önemlidir.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Belgesele konu olan kişiler suçlu mudur ben bilmem ancak yönetmen masum birisi değil. Belki de başarısız olacak belgeselinin çok güzel reklamını yaptı. Şimdi yurt dışında çok güzel mağdur rolünü oynar ve fonunu devam ettirir.

Yönetmen eğer bu konulara ilgiliyse bu iki kişinin hayatını karartan örgütün ülkeye verdiği zararı anlatan bir belgesel yapmasını isterim böylece samimiyetine inanırım. Hayvan hakları hakkında paylaşasım yapan kadının fetö veya pkk hakkında bir tane bile paylaşımı yok. Kadının amacı mağdur olmak mağdur insanların sesini duyurmak değil.

Şu körü körüne muhalif olma huyunuzdan vazgeçmeyi bence artık öğrenin. Bazı olaylar muhalif olmaktan daha önemlidir.
Ekşi'de biri "halkların demokratik kongresinde desteği olan biri" diye entry girmiş kadın hakkında. Aradım ama alakasını bulamadım.

Duayen usta gazeteci ismail saymazın söylediğine göre sol örgütlere üye oldukları için meslekten atılmışlar. Sol örgütlerin adını vermemiş. Maksimum ismail saymaz gazeteciliği.

• Güldürdün
Reactions: mesmeso