AKP Türkiye'de Değil Futbolda Yabancı Sınırını Getiriyor!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Yabancı sınırı kalkmasıyla birlikte ligin kalitesinin on gömlek arttığı bu dönemde AKP bu istikrarı bozmak ve Burak Yılmaz, 'Selçuk Şahin, Tarık Çamdal, Baki Mercimek gibi futbolcuların piyasa değerini kat kat arttırmak adına futbolda yabancı sınırına gidileceğinin kesin sinyallerini vererek siyasetin spora karıştırılmasının en etik dışı örneğini göstermiş olacak.

img-feghouli-enchaine-atila-turan-s-installe-1506888097_700_440_center_articles-448560.jpg

Bu sınırdan sonra geçtiğimiz senelerde kalkan eski yabancı sınırını bile aratacak kadar adaletsiz bir sistemin geleceği, ilk 11'de değil kadronun tamamında en fazla 5-6 yabancı futbolcu olabileceği söylentiler arasında. AKP, bir iki sene içerisinde aşama aşama kulüpleri bu sınıra uymak zorunda bırakacak.

Konuyla ilgili konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi hükümeti bakanlarından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Spor kulüplerindeki yabancı oyuncu sayısının sınırlandırılması gerektiğine inanıyorum. Şu andaki durum arzu etmediğimiz durum, bu milli takımın başarılarına da yansıyor. Eğer üretim yapmazsak, altyapıdan oyuncu yetiştirmezsek bu yapıyla sürdürülmesi mümkün değil" dedi.

Öte yandan Türk futbol tarihinin "Şeytan" lakaplı eski futbolcusu Rıdvan Dilmen adlı kişinin de Fenerbahçe'nin, yetersiz kadrosu dolayısıyla kulüp olarak yabancı sınırını içten içe desteklemelerinden dolayı Rıdvan Dilmen'in bu işi bir vazife olarak üstlendiği ve sürükli yabancı sınırının olması gerektiğine yönelik propagandalar yaptığı bilinirken, 12 Kasım 2017 Cumartesi günü NTV'deki programında R.Tayyip Erdoğan'ı konuk edeceği ve yabancı sınırına yönelik "Kanun hükmünde son sözün" o programda kesinleşeceği bekleniyor.

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
Böyle birşey olursa ülke futbolunu izlemeyi bırakırım.Canımdan çok sevdiğim Gs maçlarını bile izlemem,Galatasaray'ın iyiliği ve kendi sağlığım için.

Eeeeyyyy beyler herşeyi bilmek zorunda değilsiniz, ya abi sporu da bilmeyin bırakın bilenler yapsın vallahi sinirden duvarları yumrukluyorum.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
Rezalet bir karar. Şimdiki sistemle en azında vicdanı olan kararlı türk oyuncular daha fazla çalışıp rekabete giriyordu. Şimdiki sistemle misalen Serdar Aziz'in kendini geliştirmesine neredeyse hiç bir gerek kalmadı, hatta isterse antrenmanların yarısına katılmasın. Rahat bir şekilde daha 10 sene Süper Lİgde oynar. :):)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Yerli ve milli futbol istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın destekçisiyim.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Eskisi gibi max 5-6 yabancı bulundurma zorunluluğu olacağını sanmıyorum. Şayet böyle bir şey olursa felaket olur. Daha large bir sistem gelecek diye düşünüyorum. Tabii o bile olmamalı. Bu kuralı siz getirdiniz, 11 yabancı hakkını siz verdiniz kendinizle çelişiyorsunuz şimdi de. Üstelik milli takım bahane ediliyor. Sanki yabancı sınırı varken turnuvalara katılabiliyorduk :)