2015 45 Years / 45 Yıl - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3544082.jpg

45 Yıl - 45 Years (2015)

Türü: Dram, Romantik
Yönetmen: Andrew Haigh
Senaryo: David Constantine (short story), Andrew Haigh (adaptation)

Oyuncular:
Charlotte Rampling
Tom Courtenay
Geraldine James
Dolly Wells
David Sibley

IMDb Sayfası

Oscar Adaylıkları (1)

- En İyi Kadın Oyuncu (Charlotte Rampling)

Filmin Özeti
Kate Mercer ve kocası evliliklerinin 45. yılını kutlayacak olan bir çifttir. Kate bunu partiyle kutlamayı planlamaktadır ve hazırlıklara başlamıştır. Bu esnada kocasına bir mektup gelir. Mektupta ilk aşkının cesedinin İsviçre Alplerindeki buzullar içerisinde bulunduğu yazmaktadır. Bu durum evliliklerinde yeni bir dönemin başlamasına neden olacaktır.

David Constantine'in kısa hikayesinden uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Andrew Haigh bulunurken oyuncu kadrosunda Charlotte Rampling, Tom Courtenay ve Geraldine James yer alıyor.

Filmin Fragmanı

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: http://izleryazar.com/45-years-2015/

Çok düz bir filmdi bence. Aslında ilginç sayılabilecek bir konusu var ama bende pek bir etki bırakmadı. Bir şeyler eksikti filmde. Eksik ne tam çözemedim ama eksik olmayan şey oyunculuklardı. İki oyuncu da başarılıydı. Yalnız Charlotte Rampling'in Oscar adaylığını yarışın boş olmasına bağlıyorum. Oscarlık değildi performansı...

5.5/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Sıkıcı bir filmdi. Konu bence çok iyi değil zaten. Türk dizisi kıvamında bir konu olmuş. Yok işte adamın aklı eski aşkına falan gidiyor bilmem ne.

Bir de film çok kopuk. Benim bir ara internetim kesildi ortalarda, sonra kaldığımı düşündüğüm yere geldim ama 10 dakika sonra zaten izlediğim bir kısma denk geldim. Yani film o kadar kopuk.

Charlotte Rampling de sade oynamış. Yarışın zayıflığında araya girmiş işte.

Kısa süresine rağmen çok sıkıldım.

5/10