Başyapıt - 1 3 Idiots / 3 Aptal (2009) - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1187043.jpg

3 Aptal - 3 Idiots (2009)

Türü:
Komedi, Dram
Yönetmen: Rajkumar Hirani
Senaryo: Rajkumar Hirani, Abhijat Joshi, Vidhu Vinod Chopra (screenplay)

Oyuncular:
Aamir Khan
Madhavan
Sharman Joshi
Kareena Kapoor
Boman Irani

IMDb Sayfası

Filmin Özeti

Hindistan'ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor özet olarak. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istedikleri.Ranco karakterinin başrol oynadığı film dram ve komedi türünü en iyi şekilde harmanlayıp bize öğretici bir film olmakta.

Filmin Fragmanı

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Bu filmi ben seçtim. Daha önce 4-5 defa izlemişimdir, her seferinde okul yıllarıma beni geri götüren ana mesajının yanında arkadaşlık ve dostluk kavramlarını da çok iyi anlatan hayatımda izlediğim en iyi filmlerden biri. Özellikle @Çiğdem- sen çok seveceksin. @Tolstoyevski'nin puanlama sisteminden 10 üzerinden 12 bile verebilirsin bu filme. :)

Mutlaka izleyin. @OzaN @MEnes @destere @Danger UA! .... gerçi sinema kültürü olan her insan bu filmi biliyor ve izlemiştir zaten... boşuna etiketlemiş gibi oldum. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
bende yakın zamanda izlemiştim hint filmleriyle pek aram olmamasına rağmen çok çok başarılı bir film güzel yönleri çok fazla ama dramı çok abartttıkları bir kaç sahnesi var o kısımlarda hemen bizim yerli diziler akla geliyor onun haricinde güzel bir film :) özellikle komedi kısımları çok iyiydi ..
duygusallığın dibine vurdukları veya abartı sahne dediklerim mesela
rajunun intihar girişiminden sonraki hastane sahneleri..
veya doğum sahnesi falan çok abartılıydı

ayrıca aamir khan ın yanısıra profösör viru yu oynayan boman irani ve chatur karakterini canlandıran omi vaidya çok başarılıydı ..

puanım = 8

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Bu filmi ben seçtim. Daha önce 4-5 defa izlemişimdir, her seferinde okul yıllarıma beni geri götüren ana mesajının yanında arkadaşlık ve dostluk kavramlarını da çok iyi anlatan hayatımda izlediğim en iyi filmlerden biri. Özellikle @Çiğdem- sen çok seveceksin. @Tolstoyevski'nin puanlama sisteminden 10 üzerinden 12 bile verebilirsin bu filme. :)

Mutlaka izleyin. @OzaN @MEnes @destere @Danger UA! .... gerçi sinema kültürü olan her insan bu filmi biliyor ve izlemiştir zaten... boşuna etiketlemiş gibi oldum. :)
2 kez falan izlemiştim. Bir daha üstünden geçer yorumu yaparım. :D

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
bu filmi izlemiştim on numara gerçekten

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
sende beğendiysen filme verdiğim 8 puanı 2 olarak değiştireyim :) bir kere aynı filmden veya diziden hoşlanmamız doğanın yasalarına aykırı bir durum :)

@Doğu da beğendim derse filme sıfır puan vereceğim :)
Yarısını falan izlemiştim güzel film :A Özellikle o sınav sahnesi çok zekice :A Bi ara deneyecektik lisede ama yemedi tabii :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Harika bir filmdir. İzlemeyen izlesin kesinlikle.
normalde yabancı film izlemeyenlerin bu filmi izlemiş olması cidden üzdü beni:) puanım -2 ye indi :)

Yarısını falan izlemiştim güzel film :A Özellikle o sınav sahnesi çok zekice :A Bi ara deneyecektik lisede ama yemedi tabii :D

komik sahneleri harikaydı :) mesela chatur elindeki değiştirilen konuşma metnini tüm salonun önünde okurken prof viruyu yerin dibine soktuğu sahne :)
yalnız başroldeki kızı pek sevmedim çok mal bişeye benziyordu :)

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
normalde yabancı film izlemeyenlerin bu filmi izlemiş olması cidden üzdü beni:) puanım -2 ye indi :)

komik sahneleri harikaydı :) mesela chatur elindeki değiştirilen konuşma metnini tüm salonun önünde okurken prof viruyu yerin dibine soktuğu sahne :)
yalnız başroldeki kızı pek sevmedim çok mal bişeye benziyordu :)
Oraları tam hatırlayamıyorum bi ara tekrar izlerim :A
Bu arada
Prison Break'e başladım :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Lise 3'te izlemiştik sınıfça. :D Sene 2013-2014 olması lazımdı. ( Heyy gidi günler :X)
Tabi film çok uzun olduğu için parça parça izlemiştik. :F

Filmin içinde hem komedi hemde drama vardı. Ve özellikle film baya iyi hayat derside veriyordu. Yani izlemeyen varsa izlesin bence. Ayrıca filmdeki kızıda çok beğenmiştim. Adını unuttum şimdi. :X

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Oraları tam hatırlayamıyorum bi ara tekrar izlerim :A
Bu arada
Prison Break'e başladım :A
sende bayağı bir değişim var :))
prison break muhteşemdir heleki ilk iki sezonu harikadır :) son iki sezonda çok iyide ilk iki sezona göre biraz daha düşük tempo :)
prison break bitince breaking bad le devam et :)
breaking bad kalitenin ilk adresidir hatta yabancı dizileri sevmemi sğlayan dizidir onun sayesinde kötü yerli dizilerden kurtarabildim kendimi :)

Lise 3'te izlemiştik sınıfça. :D Sene 2013-2014 olması lazımdı. ( Heyy gidi günler :X)
Tabi film çok uzun olduğu için parça parça izlemiştik. :F

Filmin içinde hem komedi hemde drama vardı. Ve özellikle film baya iyi hayat derside veriyordu. Yani izlemeyen varsa izlesin bence. Ayrıca filmdeki kızıda çok beğenmiştim. Adını unuttum şimdi. :X

la her konuya giren ben izledim ama izlemeyen varsa izlesin diyor :) duruma bakılırsa izlemeyen yok zaten:) bari girmişken konuya filme puanda verin filmin ortalama puanı artsın :)

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
prison break muhteşemdir heleki ilk iki sezonu harikadır :) son iki sezonda çok iyide ilk iki sezona göre biraz daha düşük tempo :)
breaking bad kalitenin ilk adresidir hatta yabancı dizileri sevmemi sğlayan dizidir onun sayesinde kötü yerli dizilerden kurtarabildim kendimi :)
Aynen değişim sancılı olacak ama 46 ile geç de olsa gül gibi uyuyan yılan uyandı :A Artık 6 saat yerli dizi izlemekten yoruldum uykum geliyor :A Yabancı dizilere olan ön yargımı kırmak için bir adım attım bakalım PB de aksiyonuyla, hikayesiyle, sürükleyiciliğiyle bana adım atacak mı :A Bakalım eğer üşenmeden bitirirsem Breaking Bad'e şans verebilirim. :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061

la her konuya giren ben izledim ama izlemeyen varsa izlesin diyor :) duruma bakılırsa izlemeyen yok zaten:) bari girmişken konuya filme puanda verin filmin ortalama puanı artsın :)
Bence benim izlememe şaşırmışsındır kesin. :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Aynen değişim sancılı olacak ama 46 ile geç de olsa gül gibi uyuyan yılan uyandı :A Artık 6 saat yerli dizi izlemekten yoruldum uykum geliyor :A Yabancı dizilere olan ön yargımı kırmak için bir adım attım bakalım PB de aksiyonuyla, hikayesiyle, sürükleyiciliğiyle bana adım atacak mı :A Bakalım eğer üşenmeden bitirirsem Breaking Bad'e şans verebilirim. :A

zaten prison da 4 sezonu bitirmeyi başarırsan bir kere yabancı dizi izleme alışkanlığı kazanmış olacaksın ondan sonra kimse söylemesede hızını alamayıp bodoslama diğer kaliteli dizilere dalacaksındır :)
breaking bad den sonrası ise tamamen aydınlık bir dünya ondan sonra yerli dizilerden anca ya bir tane ya da iki tane izleyebilirsin onlarıda anca atlata atlata izlersin :))

Bence benim izlememe şaşırmışsındır kesin. :A
hayır sen yabancı dizi izleyen birisin o açıdan yabancı film izlemiş olman pek sürpriz olmadı :) ama @takas la @denizz19 in bu filmi izlemiş olması gerçekten büyük sürpriz adamlar kazayla yabancı dizi veya film konularına düşseler 6 saat çıkış yolunu bulamazlar o kadar fransızlar konuya :)) buna rağmen bu filmi izlemişler :)

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
zaten prison da 4 sezonu bitirmeyi başarırsan bir kere yabancı dizi izleme alışkanlığı kazanmış olacaksın ondan sonra kimse söylemesede hızını alamayıp bodoslama diğer kaliteli dizilere dalacaksındır :)
breaking bad den sonrası ise tamamen aydınlık bir dünya ondan sonra yerli dizilerden anca ya bir tane ya da iki tane izleyebilirsin onlarıda anca atlata atlata izlersin :))
güzel reçeteymiş beğendim :A İhanet içindeymiş gibi hissediyorum ama çekilecek dert değil cidden 3 saat dizi mi olur lan araya reklamlar falan ohoo verem kanser olma sebebi cidden. Bizim de süreleri kısaltmamız lazım goygoyu bırakıp söylüyorum bu sürelerle falan daha çok izleyici kaybeder Türk Tv'leri..

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
güzel reçeteymiş beğendim :A İhanet içindeymiş gibi hissediyorum ama çekilecek dert değil cidden 3 saat dizi mi olur lan araya reklamlar falan ohoo verem kanser olma sebebi cidden. Bizim de süreleri kısaltmamız lazım goygoyu bırakıp söylüyorum bu sürelerle falan daha çok izleyici kaybeder Türk Tv'leri..
birde evde tek başına olsan, tv yi kapatırsın ya da tv yi balkondan aşağı fırlatırsın kurtulursun diziden:) ama evdekilerde diziyi izliyorsa ve sesine bile tahammül edemiyorsan dizinin ya kendi odana kaçıp kulaklığı takıp huzura ereceksin ya da evi terkedeceksin başka kurtuluşta yok :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
birde evde tek başına olsan, tv yi kapatırsın ya da tv yi balkondan aşağı fırlatırsın kurtulursun diziden:) ama evdekilerde diziyi izliyorsa ve sesine bile tahammül edemiyorsan dizinin ya kendi odana kaçıp kulaklığı takıp huzura ereceksin ya da evi terkedeceksin başka kurtuluşta yok :)
Sizinkiler çok boş dizi izliyorlar ya. :A Bir ara Kaderimin Yazıldığı Günüde izliyorlardı. :F