2015 Oscar Adayları Açıklandı!

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,181
Puanı
1,061
Gone Girl bize göre cok iyi olan bir filmdi ama sadece Rosamund Pike kadin adaylarda aday oldu. Ilginc geldi bana.

Boyhood cok fazla yerde aday oldu bence.

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Favorim Bradley Cooper inşallah kazanır Oscar'ı :D

@OzaN listeleri bugün hazırlada ne izleyeceğimizi bilelim :D

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bitti galiba. Neil Patrick Harris'i bekliyoruz.:Z

Onun dışında Gone Girl sadece Rosamund Pike haricinde görünmedi.:(

Jake adaylık alamadı galiba gördüğüm kadarı ile.:Z Filmde de yoktu orjinal senaryoda mı vardı sadece oda zaten onun hakkı değil.:Z

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Evet Brodley Cooper'ın adaylığını destekliyorum bende.:Z Reis bu yıl kazanabilir mi bilmem ama şans theory of Everything'deki elemandan yana olacaktır.:/

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
En İyi Film
American Sniper
Birdman
Boyhood
Selma
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
The Theory of Everything
Whiplash

Sadece 8 aday çıktı!
american sniper,birdman ve selma, yı izlememiştim diğerleri tamamdır ,
theory listeye girmiş:)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Interstellar 4 dalda aday

Boyhood 6 dalda aday

The Imitation Game 8 dalda aday!

The Theory of Everything 5 dalda aday

American Sniper 6 dalda aday!

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,181
Puanı
1,061
Birdman ve The Grand Budapest Hotel costu gercekten. Birdman'i izlemedim daha.

Boyhood abartildigini düsünüyorum.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Whiplash 5 dalda aday

Foxcatcher 5 dalda aday (ama en iyi filmde değil!)

Selma sadece iki dalda aday ve bunlardan biri en iyi film!

Unbroken 4 dalda aday.

Asıl büyük şoku yiyenler: Nightcrawler ve Gone Girl sadece birer dalda aday!

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Gurgu'yu izlerken yazmıştım hem izleyip hem yazmak zor.:F

Bu arada geçmiş olsun.:Z Oyunculuk adayı bile yok galiba jake'in @OzaN .:J

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Toparlanmış liste bu sanırım.:X

EN İYİ FİLM
American Sniper
Birdman
Boyhood
Grand Budapest Hotel
Imitation Game
Selma
Theory of Everything
Whiplash

EN İYİ KADIN OYUNCU
Marion Cotillard
Felicity Jones
Julianne Moore
Rosamund Pike
Reese Witherspoon

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Michael Keaton
Eddie Redmayne
Benedict Cumberbatch
Steve Carell
Bradley Cooper

EN İYİ YÖNETMEN
Alejandro Inarritu
Richard Linklater
Bennett Milller
Wes Anderson
Morten Tyldum

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Robert Duvall
Ethan Hawke
Edward Norton
Mark Ruffalo
J K Simmons

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
Patricia Arquette
Laura Dern
Keira Knightley
Meryl Streep
Emma Stone

EN İYİ FİLM MÜZİĞİ
Everything is Awesome, "The Lego Movie"
Glory, "Selma"
Grateful, "Beyond the Lights"
I'm not Gonna Miss You, "Glen Campbell...I'll Be Me"
Lost Stars, "Begin Again"

EN İYİ UYARLAMA SENARYO
American Sniper
The Imitation Game
Inherent Vice
The Theory of Everything
Whiplash

YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM
Ida
Leviathan
Tangerines
Timbuktu
Wild Tales

ORİJİNAL SENARYO
Birdman
Boyhood
Foxcatcher
The Grand Budapest Hotel
Nightcrawler

Birde Boyhood'daki annenin aday olması bence mantıksızdı keşke olmasaydı iyi değildi çünkü.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Ben şoktadayım.

Nerden başlayacağımı bilemiyorum. American Sniper'ın adaylık alıp da Foxcatcher, Gone Girl, Nightcrawler'ın adaylık alamamasından mı, The Lego Movie'nin adaylık alamasından mı, Bradley Cooper'ın adaylığından mı, Gone Girl senaryo adaylığı alamamasından mı?

En İyi Film: Aslında beklediğimiz adaylıklar ama sekiz görünce şaşırdım. 9 adaylık bekliyordum. Belki o zaman American Sniper'ın adaylığına daha az üzülürdüm. Filmi izlemedim ama zorlama adaylıklar olduğu çok belli oluyor. -Selma da iddialı değil ya o adaylık almasaymış bari. :(-

Yönetmen: Bennett Miller burada aday olup, filminin aday olmaması komik olmuş. Eğer bir film hem yönetmen, hem oyuncu hem de senaryo ödüllerinde adaylık alıp da filme aday olamıyorsa bu apaçık saçmalıktır. Whiplash'ın yönetmenini de görmek isterdim burada ama daha çok filmler yapar o.

Erkek Oyuncu: Jake Gyllenhaal'ın adaylığı kaçırmasına şaşırdım. Adaylık almasını isterdim. Bradley Cooper'ın adaylık alabilecek kadar iddialı olduğunu hiç sanmıyorum. Yine de izlemeden bu kadar yermek yersiz ama iyi olsaydı sezon içinde duyardık.

Kadın Oyuncu: Jennifer. :( Neden olmadı? :( En azından Marion Cotillard'a kaptırmış, iyi bir şey. -anlamadığım Two Days, One Night son 9'a bile kalamamışken kadın oyunculukta aday alması çok garip.-

Yardımcı oyuncu kategorileri beklediğimiz gibi. Ödüller de belli muhtemelen.

Uyarlama Senaryo: American Sniper hayranlığı burada da gösterilmiş. Gone Girl'ün adaylık alamaması yanlış. Whiplash'ın adaylık alamaması çok da kötü olmamış. Çünkü senaryosunun adaylığı hak edecek bir şeyi yoktu. Inherent Vice'ı görmek tuhaf oldu. :D Ama iyi olmuş adaylık alması.

Kurgu: Yine Gone Girl'ün adaylık alamaması haksız olmuş. Boyhood'un da burada ödülü kesin gibi duruyor.

Animasyon: The Lego Movie üzüldüm yani. Çok beğenmemiştim de adaylık almalıydı.

İlk izlenimim bunlar. Daha sonra ekleyebilirim. American Sniper'ı çok merak ettim. :(

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Çok sürprizli oldu gerçekten.Bradley Cooper'ı çok severim adaylığına sevindim ve 3 yıl üst üste aday olmak büyük başarı.Ancak Gyllenhaal ve Fiennes varken kendisinin aday olması... Gerçi filmini henüz izlemedim belki çok iyi oynamıştır.

Gone Girl'e çok üzüldüm.Bari senaryoda aday gösterseydiniz.Fincher varken Morten Tyldum nedir.Eastwood usta varken Bennett Miller.Bir büyük sürpriz de Jessica Chastain.Laura Dern kendisinin yerine girmiş.Bu da üzücüydü.

Ve bence çok çok büyük bir sürpriz The Lego Movie'nin adaylığı kaçırması.Biz ödül alacak derken film aday bile olamadı.

Son bir lafım da Akademi'nin tutarsızlığına.Sadece 1 adaylık verdiğin Selma'ya neden en iyi film adaylığını da verirsin.Bir de 8 aday az olmuş 9 ya da 10 olsaydı daha adaletli olurdu.

American Sniper ve Selma'nın da neden aday olduğunu hepiniz az çok biliyorsunuzdur.:)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben şoktadayım.

Nerden başlayacağımı bilemiyorum. American Sniper'ın adaylık alıp da Foxcatcher, Gone Girl, Nightcrawler'ın adaylık alamamasından mı, The Lego Movie'nin adaylık alamasından mı, Bradley Cooper'ın adaylığından mı, Gone Girl senaryo adaylığı alamamasından mı?

En İyi Film: Aslında beklediğimiz adaylıklar ama sekiz görünce şaşırdım. 9 adaylık bekliyordum. Belki o zaman American Sniper'ın adaylığına daha az üzülürdüm. Filmi izlemedim ama zorlama adaylıklar olduğu çok belli oluyor. -Selma da iddialı değil ya o adaylık almasaymış bari. :(-

Yönetmen: Bennett Miller burada aday olup, filminin aday olmaması komik olmuş. Eğer bir film hem yönetmen, hem oyuncu hem de senaryo ödüllerinde adaylık alıp da filme aday olamıyorsa bu apaçık saçmalıktır. Whiplash'ın yönetmenini de görmek isterdim burada ama daha çok filmler yapar o.

Erkek Oyuncu: Jake Gyllenhaal'ın adaylığı kaçırmasına şaşırdım. Adaylık almasını isterdim. Bradley Cooper'ın adaylık alabilecek kadar iddialı olduğunu hiç sanmıyorum. Yine de izlemeden bu kadar yermek yersiz ama iyi olsaydı sezon içinde duyardık.

Kadın Oyuncu: Jennifer. :( Neden olmadı? :( En azından Marion Cotillard'a kaptırmış, iyi bir şey. -anlamadığım Two Days, One Night son 9'a bile kalamamışken kadın oyunculukta aday alması çok garip.-

Yardımcı oyuncu kategorileri beklediğimiz gibi. Ödüller de belli muhtemelen.

Uyarlama Senaryo: American Sniper hayranlığı burada da gösterilmiş. Gone Girl'ün adaylık alamaması yanlış. Whiplash'ın adaylık alamaması çok da kötü olmamış. Çünkü senaryosunun adaylığı hak edecek bir şeyi yoktu. Inherent Vice'ı görmek tuhaf oldu. :D Ama iyi olmuş adaylık alması.

Kurgu: Yine Gone Girl'ün adaylık alamaması haksız olmuş. Boyhood'un da burada ödülü kesin gibi duruyor.

Animasyon: The Lego Movie üzüldüm yani. Çok beğenmemiştim de adaylık almalıydı.

İlk izlenimim bunlar. Daha sonra ekleyebilirim. American Sniper'ı çok merak ettim. :(
Inherent Vice'ın senaryo adaylığına ben de sevindim. En azından tamamen dışlamamışlar iki adaylık aldı film. :)

Foxcatcher'ın durumu gerçekten tuhaf. Bence 9 adaylık olsaydı 9. film kesin Foxcatcher olurdu.

Marion Cotillard sürpriz oldu ama Two Days, One Night'ın ilk 9'a kalamamasıyla pek alakası yok olayın. Çünkü tamamen farklı kişiler oyluyor. Hatta bir yerde Marion Cotillard'ın şansının arttığını bile okumuştum. (Çünkü filmin aday olmamasına kızanlar kadın oyuncu kategorisinde daha da sahipleneceklerdi.)

Çok sürprizli oldu gerçekten.Bradley Cooper'ı çok severim adaylığına sevindim ve 3 yıl üst üste aday olmak büyük başarı.Ancak Gyllenhaal ve Fiennes varken kendisinin aday olması... Gerçi filmini henüz izlemedim belki çok iyi oynamıştır.

Gone Girl'e çok üzüldüm.Bari senaryoda aday gösterseydiniz.Fincher varken Morten Tyldum nedir.Eastwood usta varken Bennett Miller.Bir büyük sürpriz de Jessica Chastain.Laura Dern kendisinin yerine girmiş.Bu da üzücüydü.

Ve bence çok çok büyük bir sürpriz The Lego Movie'nin adaylığı kaçırması.Biz ödül alacak derken film aday bile olamadı.

Son bir lafım da Akademi'nin tutarsızlığına.Sadece 1 adaylık verdiğin Selma'ya neden en iyi film adaylığını da verirsin.Bir de 8 aday az olmuş 9 ya da 10 olsaydı daha adaletli olurdu.

American Sniper ve Selma'nın da neden aday olduğunu hepiniz az çok biliyorsunuzdur.:)
Selma'yı tam dışlayamamışlar. Dışlamışken en iyi filme de aday etmeselermiş dediğin gibi. :D

Bennett Miller'ın yönetmenliği iyi ama zaten adam Cannes'da da ödül aldı. :)