2015 Oscar Ödülleri Kazananları Belli Oldu!

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
thumbnail_1413458139.jpg

Sinema dünyasının en prestijli ödül töreni Oscarlar veya resmi adıyla Akademi Ödülleri bu gece sahiplerini buluyor buldu.

Neil Patrick Harris'in sunacağı ve 3.30'da başlayacak ödül töreni Digitürk 1. kanalda canlı olarak izlenebilecek. Digitürk'ü olmayanlar için ise Digitürk ücretsiz izleme imkanı sunacak. Şuradaki linkten töreni canlı takip edebilirsiniz: http://www.digiturk.com.tr/oscar-canli-izle/

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ödüller FavoriForumum'da da canlı olarak takip edilebilecek. Herkesi canlı canlı yorumlamaya bekliyoruz...

Adayları hatırlayalım:

En İyi Film
American Sniper
Birdman
Boyhood
Selma
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
The Theory of Everything
Whiplash

En İyi Yönetmen
Alejandro Gonzalez Inarritu | Birdman

Bennnett Miller | Foxcatcher
Morten Tyldum | The Imitation Game
Richard Linklater | Boyhood
Wes Anderson | The Grand Budapest Hotel

En İyi Erkek Oyuncu
Benedict Cumberbatch | The Imitation Game
Bradley Cooper | American Sniper
Eddie Redmayne | The Theory of Everything
Michael Keaton | Birdman
Steve Carell | Foxcatcher

En İyi Kadın Oyuncu
Felicity Jones | The Theory of Everything
Julianne Moore | Still Alice
Marion Cotillard | Two Days One Night
Reese Witherspoon | Wild
Rosamund Pike | Gone Girl

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Edward Norton | Birdman
Ethan Hawke | Boyhood
J.K. Simmons | Whiplash
Mark Ruffalo | Foxcatcher
Robert Duvall | The Judge

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Emma Stone | Birdman
Keira Knightley | The Imitation Game
Laura Dern | Wild
Meryl Streep | Into the Woods
Patricia Arquette | Boyhood

En İyi Özgün Senaryo
Birdman

Boyhood
Foxcatcher
Nightcrawler
The Grand Budapest Hotel

En İyi Uyarlama Senaryo
American Sniper
Inherent Vice
The Imitation Game
The Theory of Everything
Whiplash

En İyi Görüntü Yönetmenliği
Birdman

Ida
Mr. Turner
The Grand Budapest Hotel
Unbroken

En İyi Kurgu
American Sniper
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Whiplash

En İyi Prodüksiyon Tasarımı
Interstellar
Into the Woods
Mr. Turner
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game

En İyi Kostüm Tasarımı
Inherent Vice
Into the Woods
Maleficent
Mr. Turner
The Grand Budapest Hotel

En İyi Makyaj & Saç Tasarımı
Foxcatcher
Guardians of the Galaxy
The Grand Budapest Hotel

En İyi Görsel Efekt
Captain America: The Winter Soldier
Dawn of the Planet of the Apes
Guardians of the Galaxy
Interstellar
X-Men: Days of the Future Past

En İyi Ses Miksajı
American Sniper
Birdman
Interstellar
Unbroken
Whiplash

En İyi Ses Kurgusu
American Sniper

Birdman
Interstellar
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Unbroken

En İyi Müzik
Interstellar
Mr. Turner
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
The Theory of Everything

En İyi Şarkı
Begin Again (Lost Stars)
Beyond the Lights (Grateful)
Glen Campbell… I’ll Be Me (I’m Not Gonna Miss You)
Selma (Glory)
The Lego Movie (Everything Is Awesome)

En İyi Yabancı Film
Ida

Leviathan
Tangerines
Timbuktu
Wild Tales

En İyi Animasyon
Big Hero 6

How to Train Your Dragon 2
The Tale of the Princess Kaguya
Song of the Sea
The Boxtrolls

@destere @berkann @aserat54 @sokak sanati @gundix123 @Danger UA! @Tzira @cevaa @Tolstoyevski @Yiğitt @kaan955 @-potterhead-

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3.30 da başlayacakmış yine çok geç :) aslında uykum gelse şimdi uyurum 2 de uyanırım ama öyle bir inat uykum var istediğim zaman gelmez şimdi 3 saat yatakta beklesemde boşuna olduğunu biliyorum :) o yüzden bakalım dayanabildiğimiz yere kadar gideceğiz :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Güzel bir gece olur umarım.

Bu benim canlı izlediğim 4. Oscar olacak ve ilk kez bu kadar heyecanlı olacak. Çünkü Boyhood mu Birdman mi kazanacak gerçekten bilmiyoruz. Çoğu kategori de benzer durumda. Umarım çıkan sonuçlar beni memnun eder. Herkesi memnun eder demek isterdim ama herkesi memnun edecek sonuçların çıkması imkansız. :):)

3.30 da başlayacakmış yine çok geç :) aslında uykum gelse şimdi uyurum 2 de uyanırım ama öyle bir inat uykum var istediğim zaman gelmez şimdi 3 saat yatakta beklesemde boşuna olduğunu biliyorum :) o yüzden bakalım dayanabildiğimiz yere kadar gideceğiz :)
Ben de kolay uyuyamam ama ödül geceleri bir şekilde uyumaya çalışıyorum. Şimdi yatmaya çalışıp 3 gibi geleceğim. Muhtemelen 12'ye kadar anca uyurum ama o bile iyidir hiç yoktan. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bence aç sıkıcı bir şeyler izle uykun gelir belki. :D Bir de battaniyeyle televizyon karşısında uzanınca uyku gelmesi oldukça kuvvetli ihtimal. :):)
the missing mi izlesem :)) sıkıcılık dediğinde ilk aklıma gelen dizi the missing :) zaten sırf o dizi yüzünden @Forumdash ı kaybettik adam diziyi izlememek için forumu terkedip gitti :))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
movimax şimdilik süper yayın yapıyor meltem cumburlop un oscar üzerine sohbetlerini izlemek zevkli bayağı :)

oscar törenini gösterseler nasıl eğleniyorlarmış bir görsek, meltemin konuklarının laf kalabalığından bunaldık :)

ne kadar sürpriz tahminler yapıyor bodur kadın :) boyhood u sevmiş falan ida nında kazanmasını istiyormuş sanırım diğerlerini izlemedi :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
movimax şimdilik süper yayın yapıyor meltem cumburlop un oscar üzerine sohbetlerini izlemek zevkli bayağı :)

oscar törenini gösterseler nasıl eğleniyorlarmış bir görsek, meltemin konuklarının laf kalabalığından bunaldık :)

ne kadar sürpriz tahminler yapıyor bodur kadın :) boyhood u sevmiş falan ida nında kazanmasını istiyormuş sanırım diğerlerini izlemedi :)
Vallahi ya kadın zaten çoğu filmi izlememiş bir tane de herif var orada The Grand Budapest Hotel eğlenceliydi o alsın diyor.:D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Vallahi ya kadın zaten çoğu filmi izlememiş bir tane de herif var orada The Grand Budapest Hotel eğlenceliydi o alsın diyor.:D
mehmet açar hem belirsizlikten bahsediyor ilk defa bu yıl kimin alacağı belirsiz diyor hemde iki film den biri alacak diyor sürpriz mi oluyor şimdi bu ?:)
neyse madem öyle ya birdman ya boyhood diyorlar umarım birdman alır :) ben gerçi grand budapest in almasını istiyorum ama bunlar boyhood dedikçe boyhood haricinde kim alırsa mutlu olacağım :)

interstaller in şansını kaybedişi finali dine bağlamamasıymış eğer öyleyse büyük bir hataya imza atmış seçiciler ?

interstaller diyeceğime birdman demişim ikinci cümleye başlarken :) neyse düzelttim interstaller in adaylık alamamasının nedeni filmin finalini dine bağlamamasıymış ? öyle diyor vatandaş ne kadar yanlış ne kadar doğru bilemeyiz :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
mehmet açar hem belirsizlikten bahsediyor ilk defa bu yıl kimin alacağı belirsiz diyor hemde iki film den biri alacak diyor sürpriz mi oluyor şimdi bu ?:)
neyse madem öyle ya birdman ya boyhood diyorlar umarım birdman alır :) ben gerçi grand budapest in almasını istiyorum ama bunlar boyhood dedikçe boyhood haricinde kim alırsa mutlu olacağım :)

interstaller in şansını kaybedişi finali dine bağlamamasıymış eğer öyleyse büyük bir hataya imza atmış seçiciler ?

interstaller diyeceğime birdman demişim ikinci cümleye başlarken :) neyse düzelttim interstaller in adaylık alamamasının nedeni filmin finalini dine bağlamamasıymış ? öyle diyor vatandaş ne kadar yanlış ne kadar doğru bilemeyiz :)
Çok boş konuşuyorlar ya kırmızı halıyı göstersinler biraz aktör-yönetmen görelim.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
julianne moore kazansa hiç üzülmeyeceğim ama bütün desteğim marion cotillard a :)

bu akşam marion cotilard kazanırsa muhteşem olur boyhood kaybedersede harikalar ötesi olur :) beklediğime değer ?
rosamund pike iyiydi ama bir özelliği yoktu çok düzdü...

Ben Beyaz Futbol'a geçtim saat 2'ye kadar iyi gider.:)
bende black sails izleyeceğim birazdan :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
julianne moore kazansa hiç üzülmeyeceğim ama bütün desteğim marion cotillard a :)

bu akşam marion cotilard kazanırsa muhteşem olur boyhood kaybedersede harikalar ötesi olur :) beklediğime değer ?
rosamund pike iyiydi ama bir özelliği yoktu çok düzdü...

bende black sails izleyeceğim birazdan :)
Julianne Moore alsa üzülmem ama Marion ya da Pike alırsa daha çok sevinirim.Bu Fransız kadınlarında ayrı bir hava var.:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Şimdi de moda ikonları çıktı milletin ne giyeceğini tahmin ediyorlar.:D Bu arada dublajları yapan elemanlar rezalet.:D Orjinal dil izlesem daha iyi anlardım.:D
böyle devam ederse movimax de izlemek işkenceye dönecek :) stüdyodaki dedikodulara gelince kesinti olmuyor törene bağlanınca donuyor görüntü, ben karga sesli dublajcıyada razıydım ama hep dona dona gitti hiçbişey anlamadım :)