2014 Avrupa Film Ödülleri Adayları Açıklandı!

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
thumbnail_1401474056.jpg

Bu yıl 27. kez düzenlenecek olan Avrupa Film Ödüllerinde adaylar açıklandı.

Ida 5 adaylıkla başı çekerken Oscar temsilcimiz Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu da (Winter Sleep) üç adaylık birden alarak başarılarını sürdürdü. Kış Uykusu; en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi senaryo gibi üç önemli kategoride adaylık elde etti.

Avrupa Film Ödülleri'nde son iki yılın kazananları The Great Beauty ve Amour Oscar'da da yabancı dilde en iyi film ödülünü kazanmayı başarmıştı.

İşte adaylar:

En İyi Film
“Force majeure”
“Ida”
“Leviathan”
“Nymphomaniac Director’s Cut – Volume I & II”
“Kış Uykusu”

En İyi Komedi
“Carmina & Amen”
“Le Week-End”
“The Mafia Only Kills in the Summer”

En İyi Yönetmen
Nuri Bilge Ceylan,” “Kış Uykusu”
Steven Knight, “Locke”
Ruben Ostlund, “Force majeure”
Paweł Pawlikowski, “Ida”
Paolo Virzì, Human Capital”
Andrey Zvyagintsev, “Leviathan”

En İyi Erkek Oyuncu
Brendan Gleeson, “Calvary”
Tom Hardy, “Locke”
Alexey Serebryakov, “Leviathan”
Stellan Skarsgard, “Nymphomaniac Director’s Cut -Volume I & II”
Timothy Spall, “Mr. Turner”

En İyi Kadın Oyuncu
Marian Alvarez, “Wounded”
Valeria Bruni Tedeschi, “Human capital “
Marion Cotillard, “Two Days, One Night”
Charlotte Gainsbourg, “Nymphomaniac Director’s Cut -Volume I & II”
Agata Kulesza, “Ida”
Agata Trzebuchowska, “Ida”

En İyi Senaryo
Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan, “Kış Uykusu”
Jean-Pierre, Luc Dardenne for Two Days, One Night”
Steven Knight, “Locke”
Oleg Negin, Andrey Zvyagintsev, “Leviathan”
Pawel Pawikowski, Rebecca Lenkiewicz, “Ida”

En İyi Belgesel
“Just The Right Amount Of Violence”
-“Master Of The Universe”
“Of Men And War”
“Sacro Gra”
“Waiting For August”
“We Come As Friends”

En İyi Keşifler
“10,000 KM”
“71”
“Party Girl”
“The Tribe”
“Wounded”

En İyi Animasyon
“Jack And The Cuckoo-clock Heart”
“Minuscule – Valley Of The Lost Ants”
“The Art Of Happiness”

Ödüller
En İyi Görüntü Yönetmenliği: Łukasz Żal, Ryszard Lenczewski, “Ida”
En İyi Kurgu: Justine Wright for “Locke”
En İyi Prodüksiyon Tasarımı: Claus-Rudolf Amler, “The Dark Valley”
En İyi Kostüm Tasarımı: Natascha Curtius-Noss , “The Dark Valley”
En İyi Müzik: Mica Levi, “Under the Skin”
En İyi Ses: Joakim Sundstrom, “Starred Up”
Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Agnes Varda
Dünya Sinemasında Başarı Ödülü: Steve McQueen

Son düzenleme:

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Nuri Bilge Ceylan da olmasa, film konusunda ön plana çıkamayacağız. Umarım ödüllere döner, ki çok övülüyordu, bu da iyiye işaret. :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
NBC gururumuz olmuş yine.:D

Ben yönetmenlik ve en iyi film dalında çok iddialı buluyorum Kış Uykusunu kazanma ihtimali var bence her ne kadar diğerleri ile ilgili bilgim olmasada Kış Uykusu hiç birinden aşağı kalmaz.

Ama ben oyunculuktada bir adaylık beklerdim en azından Haluk Bilginer çok başarılıydı ve bir adaylık alsaydı hiç fena olmazdı.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
NBC gururumuz olmuş yine.:D

Ben yönetmenlik ve en iyi film dalında çok iddialı buluyorum Kış Uykusunu kazanma ihtimali var bence her ne kadar diğerleri ile ilgili bilgim olmasada Kış Uykusu hiç birinden aşağı kalmaz.

Ama ben oyunculuktada bir adaylık beklerdim en azından Haluk Bilginer çok başarılıydı ve bir adaylık alsaydı hiç fena olmazdı.
Haklısın oyunculuklara da adaylık gelse güzel olurdu. Fakat bu şekilde de yeterince gurur verici.

Umarım Ida'ya bırakmaz en iyi film ve en iyi yönetmen ödüllerini. Benim tahminim ise sadece en iyi yönetmen ödülünü alacağı yönünde ama bakalım. :):)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Haklısın oyunculuklara da adaylık gelse güzel olurdu. Fakat bu şekilde de yeterince gurur verici.

Umarım Ida'ya bırakmaz en iyi film ve en iyi yönetmen ödüllerini. Benim tahminim ise sadece en iyi yönetmen ödülünü alacağı yönünde ama bakalım. :):)
Biraz baktım IDA'ya afiş dikkat çekici ama siyah beyaz bir filmmiş ben olsam vermezdim çok itici çünkü ama konu ve fragman güzel.:( Özellikle konu çok çekici o dönemi anlatan 10 bin film olsa yinede çekici geliyor bana.:D

Kış Uykusu en iyi film olabilir ama yönetmen dalında daha başarılı çünkü senaryo düşürüyor filmi bence biraz. Ida'nın fragmanına baktım bencede çok etkili sahneler var fragamanda bile akıllarda iz bırakabilecek noktalar görünüyor.:)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,945
Puanı
1,061
Kış Uykusu için çok sevindim, NBC bizi gururlandırmaya devam ediyor. Oyunculuklar da alsaydı keşke, ama henüz o kadar kucaklamaya hazır değiller galiba. Umarım bir ödül alırız da Oscar için daha hazırlıklı oluruz... :)

Ida da iddialı gibi ama, ikisi karşı karşıya yarışacak gibi görünüyor... :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Biraz baktım IDA'ya afiş dikkat çekici ama siyah beyaz bir filmmiş ben olsam vermezdim çok itici çünkü ama konu ve fragman güzel.:( Özellikle konu çok çekici o dönemi anlatan 10 bin film olsa yinede çekici geliyor bana.:D

Kış Uykusu en iyi film olabilir ama yönetmen dalında daha başarılı çünkü senaryo düşürüyor filmi bence biraz. Ida'nın fragmanına baktım bencede çok etkili sahneler var fragamanda bile akıllarda iz bırakabilecek noktalar görünüyor.:)
Ida'yı istersen izleyip kendi yorumunu yapabilirsin. 80 dakikalık bir film zaten. Ben hiç sevmedim ama belki sen seversin. :):)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Ida'yı istersen izleyip kendi yorumunu yapabilirsin. 80 dakikalık bir film zaten. Ben hiç sevmedim ama belki sen seversin. :):)

Ben çıkmadı diye tahmin ediyordum ama izlemeyeceğim tabi ki. Geçen yıl siyah beyaz film vardı protesto etmiştik o protestoya devam.:F Neydi o sen ve @destere çok sevmiştiniz.:D