Star Ömer - Dizi Yorumları

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
253
Puanı
75
Diziyi bıraktığımdan beri (Tahir'in Vicdan'dan kızı olduğunu öğrenmesi civarı) diziyi sadece bu başlıktan takip ediyorum. Fragman, sahne hiç bakmadım.

@SafNac🕊
Senaristin X hesabında beğendiği paylaşımdan yola çıkacak olursak orijinale göre ilerleyip final yapacak.
Zaten 2 - 2,5 aylık bir süreç kaldı.
Paylaşımı görmedim ama ben de bu görüşteyim.
@Dante

yazilmayan vaz gecilen karakterler de oldu. misal, emine ve partneri konusu
Emine ve Yaman güzel bir çift olabilirdi, Yaman diziden çıktıydı sanırım.

Orjinale göre ilk sezon sonuna yakın Hakan geri dönüyor. Bizde erken döndü. Hakan ile Lippe Weiss'in karakterleri farklı. Hakan'ı ......... yazmışlar. Lippe öyle değildi. Ailesini terk etmesinden ve eşini aldatmasından pişman oluyordu.

Yaman da diziye erken girdi.

@Dante

gokce gibi skalasi yuksek a klas bir oyuncuyu gozden cikarmak buyuk riskti ilk sezon biter bitmez,,,, hos, keske 2.sezonu kabul etmeseydi gokce, garipsemezdik. ,,,gelinen durumu gorunce.

Altına imzamı atarım.

Son düzenleme:
  • Beğendim
  • Aynen
Reactions: Dante and SafNac

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
403
Puanı
104
Diziyi bıraktığımdan beri (Tahir'in Vicdan'dan kızı olduğunu öğrenmesi civarı) diziyi sadece bu başlıktan takip ediyorum. Fragman, sahne hiç bakmadım.
merhabalar sevgili mehmet, tekrardan ilk sezonki gibi yorumlasmamiz guzel anlamda de ja vu etkisi gosterdi . :bhr:

aynen. tahir'in vicdan konusu yazilimi, kizi olusu,, ozellikle sukran'in yazilimina da buyuk sekte vurdu. < ben o donem -bekliyordum ki,
bu kizi/gonulu vicdan cocukken bulup himayesine alip buyutmus uvey anne gibi. yani tahir le alakasi olmadan hikaye de yer alabilirdi gonul konusu. . . boylelikle tahir sukran kimyasi derinden sarsilmazdi.bence.

benim o donem birakis donemim yaklasirken zaten hafiften mesajlarda ima etmistim. akabinde biraktim. ara ara kesitler algoritma yuzunden onume dusuyor,,,
fragman ise klasik baktigimdan diziyi izlemeden ne olduguna vakif oluyorum. < ozellikle *youtube en cok *like alan *yorumlar en ustte oldugundan *derinlikli oluyor, < diziyi birakanlar icin guzel bir done olaya vakif olma adina...........

vicdan konusunun mevcut haline gelisi,,sule konusunun baslayis ilerleyis ve bitisini bu tur yorumlar ve kesitler ile vakif olmak cok kolay izlemeyenler adina.

@SafNac🕊

Paylaşımı görmedim ama ben de bu görüşteyim.
@Dante
yani, ilk sezonun bitiminde yapilacak seyler,,,tekrar ilk sezonumsu yazilima donusle *yapilmaya baslaniyor ^ izlenimi aldim >>son bolum omgam kesitleri, resatin ilk sezon yazilimina donup gamze'ye mesafe koymasi ,es aramasi.... < like alan yorumlarda da benzer yorumlar mevcut.

eger durum boyleyse ve bu donusumun devami olacaksa, nerden baksan elde kalir,,reyting iyi gitseydi bu karar olurmuydu- yoruma acik....

her halukar da nasil final yaparlarsa yapsinlar. omgam sihri bozulmasi kirilma ani,,ustte dedigim tahir konusu kirilma ani.,,,,,, nisa nin konusu kirilma ani,,,,,,
< bu 3 denklemin beklenti alti ve farkli islenmesi, ,,,dizinin ilk sezon izleyicisinin *kacmasina -kapi acan yapi tasi basamaklar oldular........
ki, uzun sure olmasina ragmen ben biraktigima pisman olmadim.

Emine ve Yaman güzel bir *çift olabilirdi, Yaman diziden çıktıydı sanırım*.
ilk sezon ,omgam disinda potansiyelli naif bir ikili yazilim olarak bu ikisiydi*, malesef 2.sezon baslarin da yaman'in asiri pasifize olmus ele alinmasi,,emine nin gereksiz mesafe koymasi,,, derken, izlemedigim bolumler de *yaman *vurulup cikmis. denilene gore nerdeyse hic islenmemis ikili yazilim.....

Orjinale göre ilk sezon sonuna yakın Hakan geri dönüyor. Bizde erken döndü. Hakan ile Lippe Weiss'in karakterleri farklı. Hakan'ı ......... yazmışlar. Lippe öyle değildi. Ailesini terk etmesinden ve eşini aldatmasından pişman oluyordu.
diziyi hep beraber aktif izledigimiz donemler hatirlarsan ;

*nisa nin hakan konusundaki *tutumu, aksiyon almamasi dolayli ARTIK kendisini sempati ve empati odakli bakmadan izliyecegim demistim.
o sira hep gamze destek oldu kendisine bir tik da omer.
nisa ilk sezon ve sonlarina dogru > emine ve yaman sayesinde hakanin gercek yuzunu ogrenip,,gamze ve omer yardimiyla tumden koparacakti beraberligi... 2.sezon absurd basladi,, ayrilmayi,bosanmayi birak,, nisa hakan koskte beraber calisiyor bulduk. o sira soguma basladi bunyem de.

derken vicdan tahir *konusunda olaya gamze ve omeri dahil etmeleri egreti durdu, soguttu,,, uzerine omer'in gamze'ye yuzugu verdigi berber sahnesi ,ayrilik bosanmak istiyorum diyisi ile adeta Gamze nin ayarlariyla oynanmasi nihayetinde OMGAM sihrini zedeler gidisatti. sule konusunda da kapanisi yapmislar. diziyi biraktiktan sonra denilene gore dizi dark ve kasvet tarza evrilmis. velhasil -ilk sezon omer dizisini genel anlamda bir iki durum disinda begenerek izledim.
Yaman da diziye erken girdi.
iyiki girdi, okul sahneli emine ile guzel isleniyordu,,keza hakan konusundaki cabalari ortaya cikarma icin gayretleri,,guzel br sinerji uyumu cikmasina kapi acti. keske bu cizgide 2.sezona giris yapsalardi.....
@Dante

Altına imzamı atarım.

dizinin bastan beri omgam ozelinde *sezen aksu parcalariyla bezeli olmasi en guzel yaniydi.....
bunda da tahminim gokce nin dokunusu ve onerisi olmussa -sasirmam.

saygi ve selamlar.

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
223
Puanı
54
Merhabalar forumdaşlarım :)
@Dante @Mehmet Can @Hobbit

Güzel yorumlarınızı keyifle okudum. Toplu olarak birkaç noktaya değinmek istiyorum.

Yaman karakterini canlandıran Ahmet Haktan Zavlak kendi kararıyla diziden çıkmak istemiş, dolayısıyla Emine & Yaman ilişkisi maalesef yarım kaldı.

Yeni senarist (Masumlar Apartmanı'nın senaristi) Deniz Madanoğlu Ömer'i yazmaya başladıktan sonra senaryodaki olumsuzluklar nedeniyle çok eleştiri aldığı için X hesabını "Herkese Açık" konumundan değiştirerek "Korumalı Hesap" hâline getirdi. Yani profilini kilitledi. Ben kendisini önceden takip ettiğim için hâla gönderilerini ve favladıklarını görebiliyorum. Daha önce bahsettiğim favladığı gönderi şuydu :

20240328_162043.jpg

Deniz hanımın bu gönderiyi favlamasından dolayı finale doğru nasıl bir yol izleyeceğine dair az çok tahmin yürütebildi Ömer izleyicileri.

Bakalım Ömer nasıl bir final yapacak...
Bunu zaman gösterecek...

Sevgiler...

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,426
Puanı
280

Güzel yorumlarınızı keyifle okudum. Toplu olarak birkaç noktaya değinmek istiyorum.

Yaman karakterini canlandıran Ahmet Haktan Zavlak kendi kararıyla diziden çıkmak istemiş, dolayısıyla Emine & Yaman ilişkisi maalesef yarım kaldı.

Yeni senarist (Masumlar Apartmanı'nın senaristi) Deniz Madanoğlu Ömer'i yazmaya başladıktan sonra senaryodaki olumsuzluklar nedeniyle çok eleştiri aldığı için X hesabını "Herkese Açık" konumundan değiştirerek "Korumalı Hesap" hâline getirdi. Yani profilini kilitledi. Ben kendisini önceden takip ettiğim için hâla gönderilerini ve favladıklarını görebiliyorum. Daha önce bahsettiğim favladığı gönderi şuydu :

Ekli dosyayı görüntüle 126087

Deniz hanımın bu gönderiyi favlamasından dolayı finale doğru nasıl bir yol izleyeceğine dair az çok tahmin yürütebildi Ömer izleyicileri.

Bunu zaman gösterecek...

Sevgiler...
Ömer dizisi için 41 benim için sondu. Sonra hiçbir şekilde bakmadım. Yaman'ın cenazesi olmuştu 41'de.
Sonrası için soruyorum bu soruyu; Tahir ve Hakan herhangi bir olumsuz durum ile karşılaştı mı aileden yoksa bütün yaptıklarını sineye çekip aileye tekrar kabul mü ettiler ?

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
403
Puanı
104

merhabalar.

bunun detayi nedir merak ettim. yani, yaman'in yaziliminda *ozellikle 2.sezon baslar baslamaz ilk sezona kiyasla *suresi sahnesi bariz azaldiysa (ki, 2.sezon baslari icin konusursam *azaldi bayagi) ayrilmak istemesi, anlasilir bir durum,sayet genel kadro bu kararini onaylamissa, bana da saglik olsun yolu acik olsun demek duser.
sonuc olarak ; performansini begendigim genc isimlerden ahmet haktan kardesimiz. yer aldigi sahneler dolayli kendi adima tesekkur ederim.
@Mehmet Can in da dedigi gibi , burda ilk sezon ,emine ile olan uyumlari ve sahneleri ile kendilerini izlettiler. 2.sezon cizgisin de *biraktigim bolume kadar -bu ikili adeta yeterli islenmedi dersek yanilgi olmaz. malesef .

Yeni senarist (Masumlar Apartmanı'nın senaristi) Deniz Madanoğlu Ömer'i yazmaya başladıktan *sonra *senaryodaki *olumsuzluklar *nedeniyle *çok *eleştiri *aldığı *için X hesabını "Herkese Açık" konumundan değiştirerek "Korumalı Hesap" hâline getirdi. Yani profilini kilitledi.
< * . bunu youtube bolum alti yorumlarda izleyiciler bayagi konustu, elestiri getirdi / asiri like alan yorumlar oldu. ozetle : yeni bir durum degil.
Ben kendisini önceden takip ettiğim için hâla gönderilerini ve favladıklarını görebiliyorum. Daha önce bahsettiğim favladığı gönderi şuydu :

Ekli dosyayı görüntüle 126087

Bunu zaman gösterecek...

Sevgiler...
aks konusu ; sevgili @Mehmet Can in orj dolayli dizi basladigindan beri ilk sezon bolca bahsettigi orj ve bizim versiyon *kiyas konusu yoruma doktugumuzde ; mehmet'in dedigi nuans da > gamze hikaye den ayriliyor, omer aile yakini mi ne ,daha genc biri ile iliski yasayip dizi devam ediyor...gibi gibi bir anektod hatirliyorum. kendisi daha net duzeltebilir .

yeni senaristin dedigi / denilen aks , orj aks'sa ; yani orj'a sadik kalip gamze gidici olur omer yeni iliski ardindan -final yapar.

ilk sezondaki OMGAM ozelinde muhtesem uyum vs dolayisiyla , *ilerisine dair *izleyici de o donemki *beklenti ise ; yeni sezon olursa , ileride de *finali olursa ; en azindan *OMGAM'cilar *mutlu *final *istiyordu. < yani bi nevi ; orj dan bagimsiz yazilim.

velhasil :

2.sezon orj dan mi,
yoksa bagimsiz bizim versiyon cizgisinde mi bugune gelindi, o da diziyi *halen *birakmamis izleyicilerin yapacagi yorumlar dan cikarimla gorulebilir.

.
nasil bir final yaparlarsa yapsinlar, omgam sihri bozuldugundan ,
malesef, tahminim buruk bir tat *birakacak halen izleyenler adina....

neyse. *tum *bunlar *goreceli *elbette. omgam dan, sukran'a ,emine yaman'a,, ilk sezon dolayli cok guzel anilar birakti belleklerde en azindan -benim gibi dusunenler adina.
- kapanis : ben ilk sezon omer yazilimini asagi yukari cok iyi buldum. omgam zaten dizinin reytingiydi,ozellikle ilk sezon icin konusursam.

saygi ve selamlar.

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
223
Puanı
54
Ömer dizisi için 41 benim için sondu. Sonra hiçbir şekilde bakmadım. Yaman'ın cenazesi olmuştu 41'de.
Sonrası için soruyorum bu soruyu; Tahir ve Hakan herhangi bir olumsuz durum ile karşılaştı mı aileden yoksa bütün yaptıklarını sineye çekip aileye tekrar kabul mü ettiler ?
Tahir amcasının oyununa geldiğini anladıktan ve tutuklanma olayından sonra pozitif anlamda çok değişti. Reşat Tahir'in amcasına gitmesinin kendi suçu olduğunu farketti. O yüzden de Tahir'i geri kazanabilmek ve onun hayattan kopmasını önlemek için tüm aile onu affetti. O da şimdi kendisini düzeltmeye, Şükran, çocukları, ailesi ve lokanta için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Her insan hata yapabilir, önemli olan bu hatayı anlayıp kendisini düzeltebilmek için çaba göstermektir diye düşünüyorum.

Hakan'a gösterilen toleransı ben de fazla buluyorum. Çocuklar babalarını istedikleri için hâla evde kalıyor. Emine babasına Nisa'nın şefle konuştuğunu söylediği için Nisa biraz mahçup oldu, o yüzden de Hakan'ın evde kalmasına çok fazla ses çıkaramadı. Ama Hakan'a aralarındaki karı koca ilişkisinin bittiğini ve sadece çocukları için evde kaldığını sürekli hatırlatıyor. Hakan salonda yatıyor. Ha bu arada şunu da söyleyeyim, kendisini Nisa'ya affetirmek için çok fazla çaba harcamaya başladı. Zatten Zerrin de bayadır dizide görünmüyor.

bunun detayi nedir merak ettim. yani, yaman'in yaziliminda *ozellikle 2.sezon baslar baslamaz ilk sezona kiyasla *suresi sahnesi bariz azaldiysa (ki, 2.sezon baslari icin konusursam *azaldi bayagi) ayrilmak istemesi, anlasilir bir durum,sayet genel kadro bu kararini onaylamissa, bana da saglik olsun yolu acik olsun demek duser.
Sanırım kendisine yeni bir dizi veya film projesi teklifi gelmiş. O nedenle Ömer'den ayrılmayı kendi istemiş. Belki de sahneleri az olduğu için bu kararı almıştır.

Son düzenleme:

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,426
Puanı
280
Tahir amcasının oyununa geldiğini anladığından ve tutuklanma olayından sonra pozitif anlamda çok değişti. Reşat Tahir'in amcasına gitmesinin kendi suçu olduğunu farketti. O yüzden de Tahir'i geri kazanabilmek ve onun hayattan kopmasını önlemek için tüm aile onu affetti. O da şimdi kendisini düzeltmeye, Şükran, çocukları, ailesi ve lokanta için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Her insan hata yapabilir, önemli olan bu hatayı anlayıp kendisini düzeltebilmek için çaba göstermektir diye düşünüyorum.

Hakan'a gösterilen toleransı ben de fazla buluyorum. Çocuklar babalarını istedikleri için hâla evde kalıyor. Emine babasına Nisa'nın şefle konuştuğunu söylediği için Nisa biraz mahçup oldu, o yüzden de Hakan'ın evde kalmasına çok fazla ses çıkaramadı. Ama Hakan'a aralarındaki karı koca ilişkisinin bittiğini ve sadece çocukları için evde kaldığını sürekli hatırlatıyor. Hakan salonda yatıyor. Ha bu arada şunu da söyleyeyim, kendisini Nisa'ya affetirmek için çok fazla çaba harcamaya başladı. Zatten Zerrin de bayadır dizide görünmüyor.

Sanırım kendisine yeni bir dizi projesi teklifi gelmiş.
O nedenle Ömer'den ayrılmayı kendi istemiş.
Belki de sahneleri az olduğu için bu kararı almıştır.
Yani kimsenin cezalandırma gibi bir durumu olmamış. İzlemeyi bıraktığım için tekrar sevindim. Cevap için teşekkürler 😊

@Dante 3391 kilometre film'i ve daha sonrasında olacaklar için diziden affını istediğini biliyorum.

• Okudum
Reactions: Dante

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
223
Puanı
54
Yani kimsenin cezalandırma gibi bir durumu olmamış. İzlemeyi bıraktığım için tekrar sevindim. Cevap için teşekkürler 😊

@Dante 3391 kilometre film'i ve daha sonrasında olacaklar için diziden affını istediğini biliyorum.
Vicdan'la evlilik dışı ilişkisinden çocuğu olduğunun ortaya çıkması durumundan dolayı mı yoksa amcasının tarikatına kızlarını kapattığı için mi diyorsunuz? @Hobbit

• Okudum
Reactions: Hobbit and 12.Adam

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
403
Puanı
104

@SafNac🕊 ,

ben burda sevgili @Hobbit gibi dusunuyorum.
su nokta *youtube da bayagi like almisti elestiri yorum olarak ; *yaman dolayli olarak -tahir yuzunden, canin dan olmadi mi? *

(b)

diziyi birakmadan izlediysen, * < detayini okumak isterim.

bu arada,
yani salt yaman konusu uzerinden de degil, tum bu *dedigin olaylar madem tahir yuzunden sarmal olmus , neticesin de bu olanlardan sonra -basa donup -sukran ile yola devam etmesi , vs,,
tum bunlar ,bilemedim konu hava da kalmis gibi . . .
------

bu filme - film bolumunde yorum yapmistim. ;). bayagi ovuluyor...
*yan oda dizisinde oynayan yetenekli oyuncu ile basrolu paylasiyorlar.]

dizinin ilk sezonki ciftler(omgam, emyam) naif isleniyordu, bu cizgi de devam edilseydi - tahminim ayrilmazdi . . .

:rolleyes:

Son düzenleme:
  • Okudum
Reactions: SafNac and Hobbit

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,426
Puanı
280
Hayır Tahir yüzünden değil. Yaman Eda'nın bulaştığı olayın sonuçlarından dolayı kavgaya karıştı ve bıçaklanarak öldü.
Şöyle düşünebiliriz. Eda baba baskısı yüzünden bu hallere düştü. Dolayısıyla Yaman, Tahir'in hataları yüzünden öldü. Eda sonuç olarak Tahir'in kızı. Evet Eda'nın bulaştığı olay yüzünden Yaman gitti ama Eda'nın o kısma gelmesinde ki sebep Tahir'in ta kendisi.

• Aynen
Reactions: Dante and SafNac

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
223
Puanı
54
Şöyle düşünebiliriz. Eda baba baskısı yüzünden bu hallere düştü. Dolayısıyla Yaman, Tahir'in hataları yüzünden öldü. Eda sonuç olarak Tahir'in kızı. Evet Eda'nın bulaştığı olay yüzünden Yaman gitti ama Eda'nın o kısma gelmesinde ki sebep Tahir'in ta kendisi.
Evet %100 katılıyorum.

Benim anlatmak istediğim, Yaman'ın senaryosal olarak direkt Tahir'den kaynaklanan bir olaydan (tarikat vs.) dolayı ölmediğiydi. Yoksa tabi ki dolaylı olarak Tahir'in katkısı var. Eda'ya yıllardır sergilediği yanlış tutum ve davranışlarından dolayı Eda kendisine ilgi gösteren ilk adama güvenip tehlikeli şeylere bulaştı. Neyse ki o olaydan çok fazla hasar almadan kurtulabildi.

• Beğendim
Reactions: Hobbit

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
403
Puanı
104
*Şöyle *düşünebiliriz. Eda baba baskısı yüzünden bu hallere düştü. Dolayısıyla Yaman, Tahir'in hataları yüzünden öldü. Eda sonuç olarak Tahir'in kızı. Evet Eda'nın bulaştığı olay yüzünden Yaman gitti ama Eda'nın o kısma gelmesinde ki sebep Tahir'in ta kendisi.
*. tam da ozne olarak nokta denklemi daha detaya indirgemissin... tesekkurler.

bunu ben genel de *kronolojik olarak ele aldigim icin -tespitin tam isabet olmus. yani, ilk sezon baslarindan bugune gelinen surec dolayli bakilmali. bence de.

• Aynen
Reactions: SafNac and Hobbit