Star Ömer - Dizi Yorumları

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
403
Puanı
104
@Dante dediğim oldu sanırım. :bhr: Buyursunlar..
sormayi unuttum , dizinin senaristi mi degismis ? ben youtube yorumlarda denk geldim de ,dikkatim den kacmadi.

dizi de yeni sezon basladigindan beri birden fazla konular islenmeye basladi.
ana iki basrolun ilk sezonki naif hikaye uzerine kurulu yazilimi 2.sezonda yoklari oynuyor,yan hikaye gibi takiliyorlar bas basayken . bu da haliyle dikkatlerden kacmiyor izleyiciler adina....
< gamze yine pasifize edilmeye calisilirsa *yazilim olarak, bu sefer bayagi seyirci donmemek uzere diziye elveda ederse sasirmam. < bu yonde izleyici tepkilerini de kaale almamaya basladiklari belirtiliyor kimi yorumlarda.

dram,kaos, 3.kisi, vs vs dizi farkli ilerliyor .... adeta ilk sezon dan bagimsiz bir yeni dizi gibi(buna benzer yorumu yeni sezonun 1.bolumu biter bitmez yapmistim sanirim).

dizi nin sonraki bolumune /bolumlerine dair net bir yorum getiremiyorum.
senarist degisimi /yazilimin tarzi *yeni sezon dolayli genel anlamda albenili olamadi........

dizi yeni sezonda hikaye akisi ve surekliligi anlaminda ilk sezona nazaran pek iyi gitmese de , kimi ust duzey oyunculuk performansi dolayli diziye tekrar sans vereyim dedim.., < bakalim nereye kadar izlerim....

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
sule , omer den ziyade gamze'ye zarar verecek . bu tabii benim tahminim
Yazının şimdilik bu kısımda yazan tarafına cevap vereceğim. Daha ayrıntılı yarın yazacağım.
Senin tahminini kabul etmekle beraber, bana öyle geliyor ki Şule karekteri ile Gamze sonrası oluşacak olan başrole oynamış olacak senarist.
Daha kısa yazarak anlatmak gerekirse Şule bana göre artık başrol. ÖmGam fan kitlesinin bunu sevmeyecekleri aşikar. Kabulde etmezler zaten. Ama sonuç olarak senaristin yazmış olduğu bir hikaye düşünürsek ve fan kitlesinede boyun eğilmez ise gayet yazabilir. Al sana el arttırımı :)
İyi okumalar..
(Sadece tahmindir)

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
403
Puanı
104
Yazının şimdilik bu kısımda yazan tarafına cevap vereceğim. Daha ayrıntılı yarın yazacağım.
Senin tahminini kabul etmekle beraber, bana öyle geliyor ki Şule karekteri ile Gamze *sonrası oluşacak olan başrole oynamış olacak senarist.
Daha kısa yazarak anlatmak gerekirse Şule bana göre artık başrol. ÖmGam fan kitlesinin bunu sevmeyecekleri aşikar. Kabulde etmezler zaten. Ama sonuç olarak senaristin yazmış olduğu bir hikaye düşünürsek ve fan kitlesinede boyun eğilmez ise gayet yazabilir. Al sana el arttırımı :)
İyi okumalar..
(Sadece tahmindir)

* <
bu dedigin denklemi - @Mehmet Can orj hikaye dolayli dizinin ilk bolumunden beri bizlere burada hatirlatiyordu sagolsun.
kendisi orj diziyi izlediginden , bizim versiyonun orj dan ayrildigi noktalari da detaylica yoruma dokuyordu.

dolayisiyla, o gunlerden beri boyle bir olasiligi bizim versiyonun mudavimleri elbette bekliyor -sayet orj'a sadik kalinirsa baglaminda.

ben misal, diziye a klas kimi oyunculuk performanslari olan isimler icin basladim. gokce ve baris .
< bu bir tur fanlik degil -yanilgi olmasin lutfen,
salt kaliteli oyunculuk performansi izlemek icin basladim, oyunculardan biri ayrilirsa -haliyle yarim kalindigindan bende malesef hepten izlemeyi birakacagim. bastan bu yorumu yapmistim zaten. dedigin sekil bir yola girilirse kartlari acik oynadigimdan bana surpriz olmaz. :)

bu arada, senaryo anlaminda keskin degisim dolayli -sule 'yi oynayan oyuncu ile ilerlemeleri elbette reytinge bir yansimasi olur tahminim.

iyi seyirler.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
omer yine sasirtmamis tutulan eve gitmemis,,,,,
birde uzerine halen tavir yapiyor vs.......
Bu konuda bende senin gibi düşünüyorum. Gereksiz uzatıyor Ömer. Ne evde olup biten ile herhangi bir haberi var, ne neler olduğunu soruyor bir de yetmiyor Gamze olup bitenleri söylemesine rağmen yinede trip atıyor. Gamze eylem'e geçince de bu sefer de kızıyor.
Kendi ailelerini kurma adına oluşturulan bu senaryoda Ömer gerçekten çocuk gibi davranıyor.
Evet dar bir zamanında aile büyükleri bize yardım edebilir ama bu tepkiler artık aşırı fazla kaçıyor Ömer karekteri adına. Bir yerde de dizide kendi çizdiği imajın tersini yapmış oluyor, tutarsızlık var.

fragmanda en beklemedigim sahne - vicdan-tahir sahnesi. surpriz oldu.
Ben kendi adıma Vicdan/Tahir denkleminde bir hareketlilik bekliyordum. Daha önceki mesajlarımdada belirtmiştim. Vicdan bence hala yalan söylüyor. Aklının bir yerinde Ademoğlu ailesinden intikam almak var. Vicdan'ın Tahir sonrası geçmişi, Ademoğlu ailesine anlattığı gibi değil. Buna eminim. İzleyip göreceğiz.

Evet, bana kalırsa da diziye gereken önemi geçte olsa vermeye başladılar. Sadece fragman özelinde değil. YouTubeda da farklı tarzda birlestirmeli videolar yapıldı bu hafta. Bakalım devamı gelecek mi. Ama ne olursa olsun güzel sevindirici bir gelişme.. :)
İyi Seyirler :)

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,227
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
gec oldu ama guc oldu .sezon basindan beri izleyiciler fragman gec gelisine, haftalik bolum tanitiminin cok az yapilmasina,ozen gosterilmemesine devamli elestiri yapiyordu.ben dahil,eminim sende ayni dusunuyorsundur .
<
son donemde kanal gittikce sasirtmaya basladi :) fragmanlari erken vermeler, uzerine 2.fagmanlari da sicagi sicagina vermeler vs .

hayretler icerisindeyim iyi anlamda .
En büyük rakiplerinden birisi geliyor, Kızıl Goncalar. Ondan öncesinde böyle bir şey yapmaları gerekiyordu ama bu yaptıkları yeter mi kendilerini kurtarmalarına bilemiyorum. :A

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
403
Puanı
104
Bu konuda bende senin gibi düşünüyorum. Gereksiz uzatıyor Ömer. Ne evde olup biten ile herhangi bir haberi var, ne neler olduğunu soruyor bir de yetmiyor Gamze olup bitenleri söylemesine rağmen yinede trip atıyor. Gamze eylem'e geçince de bu sefer de kızıyor.
Kendi ailelerini kurma adına oluşturulan bu senaryoda Ömer gerçekten çocuk gibi davranıyor.
Evet dar bir zamanında aile büyükleri bize yardım edebilir ama bu tepkiler artık aşırı fazla kaçıyor Ömer karekteri adına. Bir yerde de dizide kendi çizdiği imajın tersini yapmış oluyor, tutarsızlık var.

oncelikle merhabalar .
ellerine ve kalemine saglik. -keyifle okudum yanitlarini.

omer kiskanclik,ima'lar , dusunmeden laflar yaparken > sanki tahir & hakan kombosunu izliyorum hissiyatina kapiliyorum... o derece darliyor gamze'yi.... >
misal son iki bolumdur omer'in > nevzat dolayisiyla her an bankaya vs baskin yapar tavri asiri irrite ediciydi, bu hareketler hem ergence hem bogucu olmasi bir yana, esine de bi nevi saygisizlik ve de guven duymuyor gbi bir durumu ortaya cikariyor... < gamze ise aksine > omer ozelinde daha kendine ve ona guvenen bir bakista bastan beri....

mesela ilk sezon da erdal dolayli omer yine ayni tavirlara burunmustu.bencil vs.

yeni sezon basinda vicdan dolayli gamze'ye demedigini birakmamisti. kiskandirma hareketleri de fazla ucuzdu ve kendinden sogutan cinsten di.

cunku, bildigimiz ilk sezon baslarindaki omer karakteri - fazla naif, empati yapabilen, saygi duyan ve duyulasi bir rol modeldi adeta...
gamze de bu yonunden elbette etkilenmistir kalbini acarken.
biz izleyenler de(en azindan benim gibi dusunenler) omer'in bu yonune sempati besleyip takdir edip desteklemistik...

yeni sezon - omer 'i - :
adeta , naif, sempatik, saygi duyan, saygi gormek isteyen bir yapi dan aura olarak git gide uzaklasiyor olmasi, karakter butunlugunu de zedeliyor bence. ilk sezon pozitif olan yonleri adeta torpulenmis baska bir role burunmus olarak bizlere izlettiriliyor.bu da cidden fazla bogucu oluyor ozellikle ergen vs tavri.

tanim ; karakter ozelinde *tutarsizlik cok fazla goze batiyor.malesef.

Ben kendi adıma Vicdan/Tahir denkleminde bir hareketlilik bekliyordum. Daha önceki mesajlarımdada belirtmiştim. Vicdan bence hala yalan söylüyor. Aklının bir yerinde Ademoğlu ailesinden intikam almak var. Vicdan'ın Tahir sonrası geçmişi, Ademoğlu ailesine anlattığı gibi değil. Buna eminim. İzleyip göreceğiz.
hatirliyorum. bu tahminini aklimin bir kosesin de tutuyorum diziyi izlerken.
bakalim gerceklesecek mi. < olursa > ,sukran ve cocuklari icin tekrar tahir ile ayni cati durumu olabilir mi - bu da yoruma acik .

Evet, bana kalırsa da diziye gereken önemi geçte olsa vermeye başladılar. Sadece fragman özelinde değil. YouTubeda da farklı tarzda birlestirmeli videolar yapıldı bu hafta. Bakalım devamı gelecek mi. Ama ne olursa olsun güzel sevindirici bir gelişme.. :)
İyi Seyirler :)
kesinlikle. halbuki kac defa belirttik, ilk sezon baslarindan boyle boyle yapmalari gerekirdi. basrol ikiliye bastan beri bariz buyuk ilgi vardi ozellikle cok uyumlu enerjileri yuksek oluslari dolayli.......
kiz kulesi onu sahnelerini izlerken mest oluyorduk ilk sezon baslarinda. cekimler,renk kullanimi,muzik,arka plan konusmalari <. hepsinin harmanlanip guzelce editlenmesi ile sahne adeta izlerken devlesiyordu......

<bolum biter, sahneye dair ne kesit ne ozel vidyo yapilirdi. . . fazla bayat,ozensiz bir bakis acisindaydilar.....

yeni sezonda ise,ozellikle son iki bolumdur bu yonlerden duzelme olmusa benziyor dedigin gibi. fragmanlarin fazlalasmasi(eskiden hafta da 1 fragman verirlerdi:) . ) ,,, keza,fragmanlarin erken verilmesi de ayri dikkat cekici oldu.

bu radikal degisimin nedenini merak ediyorum. youtube admin mi degisti ?,
yoksa kanal'in boyle bir istegi mi oldu, diziyi daha da one cikarin rica'si vs mi oldu . yani madem suanki gibi ozen gostereceklerdi,
< sorarlar ne diye ilk sezon ayni ozen vs yapilmadi .

< neyse. olmasi gereken sekle gelindi. kendi adima yine de tesekkur ederim.

yeeni bolum bakalim nasil olacak. hissiyatim , bolum boyu omer tavirlara devam edecek.

nevzat'a da sempati beslemeye basladim, < > gamze ve omer'in yuvasinin yikilmamasi icin adeta dis ses gibi gamze'ye yol gosteriyor sule'ye dair- onlem almasi adina....

kendisinin(nevzat) bu minvalde ilerleyecegini acikcasi beklemiyordum. simdilik ters kose oldum. diziye girisi ve ilk oldugu bolumdeki hal hareketleri gamze'ye ilgili oldugunu hissettirmisti,,, son bolum dolayli niyeti hem kardesini korumak ,hem evli ciftin bu durum dolayli problem yasamamasi icin onden ikazlari yapmasi, iyi niyet gostergesi olarak aks ediliyor gibi.

ha olurda nevzat'in niyeti cok baska, o zaman ustteki yorum gecersiz sayilir.

bekleyip gorelim . :)

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
Bölüm özelinde Çiçek'in üzerine çok gidiyorlar. Eminim altından bir şey çıkacak. 🤭☺️ @Dante

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
Ben mi yanlış anladım, yoksa atladığım bir sahne mi var diye fragman'a tekrar dönüp baktım ve sanırım dizide bir sahneyi kesmişler.

Fragmanda; çekim falan yok, insanların keyfini yerine getirmek için buradasınız repliği duyuluyor. Ancak bölüm içinde bu sahneye denk gelmedim. RTÜK dolayısıyla kestiklerini düşünüyorum. (İnternet'e özel yayınlamadıkları takdirde)

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
sormayi unuttum , dizinin senaristi mi degismis ? ben youtube yorumlarda denk geldim de ,dikkatim den kacmadi.
Gülizar Irmaktan bahsediyorsun sanırım. 32. Bölümde diziden ayrılmış olarak gözüküyor. 1. Bölümden 32. bölüme kadar o yazmış. 3 bölümdür farklı 2 kişi yazıyor.

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
403
Puanı
104
Bölüm özelinde Çiçek'in üzerine çok *gidiyorlar. Eminim altından bir şey çıkacak. 🤭☺️ @Dante
* .
ne yazsam bilemedim.

acikcasi bolumun ilk 1 saatindeki cicek'in tutumunu iyi niyetli bulmadim.
< gamze nin ve omer'in hatta resat'in ve nisa nin *tepkileri surpriz olmadi .

neyse.

gelelim
bolume genel anlamda neler yazabilirim konusuna :

bolumun girisinde omer ve gamze nin bas basa konusmalari etkili bir sahneydi. omer yine beklenen sekilde cocuksu tavirlar, empati den yoksun laflarla gamze'yi anlayamadi- kirici oldu. . .
< gamze ise bu yuz yuzede -her reaksiyonu adeta kombo ustune kombo laflarla omer'in yuzune anlasilir ve sakin sekilde soyleyiverdi-anne duygusu ve sorumlulugunun bilincinde biri olarak.
< ozetle : gamze nin her yaniti yerli yerindeydi.

bolumde gamze & omer sahnesi bir elin parmaklarini gecmiyor malesef.

1- bolumun girisi lokanta da ve kapi onundeki konusma.
2- galeri de sule dolayli mini merhabalasma.
3- yeni dukkana ekmek getirirken ufak konusma.
4- bolumun sonundaki sule nin evindeki yemek masasi dolayli sahne.

koca bolumde ana basrol ikilinin sahneleri bunlar. baska da varsa ben hatirlamiyorum.

yeni sezon basindan beri - bayagi kasvetli bir hale gecis yapti omer dizisi...

reytingler iyiyse, izleniyorsa, degistirmezler boyle devam ederler.
youtube bolum alti yorumlari kaale aldiklarini dusunmuyorum. bayagi elestiri var basrol ikilinin sahne azligi ve hikayelerinin kavga tartisma mutsuz halde ele alinmasina dair.

ozellikle ikili ozelinde mutlu sahneler bekleneyen cok izleyici vardi. dolayisiyla anlasilir bir durum bu tepkiler.

dizi yeni sezon baglaminda
tahir ve yeni cevresi ,,,,
vicdan ,,
vicdan & hakan,,
eda ,,,,
cicek,,,,
sule,,,
sule & nevzat,,
ekseninde ilerliyor .

( nisa , sukran ve omer'lerin evi ,ailesine ,unuttugum vardir,,, ) .>
< gamze kendisine yapilan tum haksizliklara ragmen herkesin arkasini topluyor,, maddi manevi kendini heba ediyor,, en sonunda da kendi oglunu ihmal ediyor... hakli olarak cocuk gecen bolum nokta laflar soyledi hem gamze'ye hem omere......

ilk sezonki basrol ikili sahneleri artik olmaz. yeni sezon basladigindan beri ben umudu biraktim bu konu da.

tek beklentim *gamze kararli olsun. once kendisi ve cocugunu dusunsun.
*omer cocuklugu birakirsa onlerine baksinlar.

< oyleki, cidden *ikisini dizi den cikarsaniz, yadirgamam,,, cunku dizi ikisi ile alakasiz ilerliyor .

@Hobbit
fragman 'a yanitim :

topluca gamze nin yeni tuttugu buyuk daire'ye gecerlerse sasirmam.

< tahminim -yine dedigim yere geliyoruz :) .gamze iyilik melegi olarak yine sineye cekip evi acarsa surpriz olmaz.

fragman da bir yerde gamze nin agladigi sahne var. anlasilan mutluluk yuzu gormeyecek basrol ikili,ozellikle gamze.

acikcasi bolumu izlemeye bilirim...

iyi seyirler.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
ne yazsam bilemedim.

acikcasi bolumun ilk 1 saatindeki cicek'in tutumunu iyi niyetli bulmadim.
< gamze nin ve omer'in hatta resat'in ve nisa nin *tepkileri surpriz olmadi
Merhaba Dante, yazını okudum. İkimiz adına da yazıklarında hem fikir olduğumuz noktalar mevcut. Bu açıdan çok mutlu oldum. Dizinin ekseni ve Ömer / Gamze ikilisinin ayrılırsa yadırgamam demişsin bu noktada bende senle aynı fikirdeyim artık.

Ancak dizinin izlenebilecek hala birçok kısmı bende mevcut. Bende eminim ki diziye bundan sonra eski önemi vermesen bile kısım kısım izlemeye devam edeceğini düşünüyorum. Son bölümün artan oranlarını da düşünürsek bir müddet daha bu şekilde devam edeceğini tıpkı senin gibi bende düşünüyorum.

Şimdi gelelim 35. bölümü yayınlanan fragman ile birlikte yorumlamaya:

Biraz uzun olabilir bölümü karekterler üzerinden ilerisini de hesaba katarak, oluşabilecek olası senaryoları kendimce yazmaya çalışacağım. Şimdiden sana ve dahil olan herkese iyi okumalar dilerim.

İlk olarak Çiçek karekteri ile başlamak istiyorum. Bölüm sonu Nilüfer'in kapıyı hızlıca açıp dedesinden yardım istemesi ile bitmişti. Başlangıcında olaylar silsilesi ile devam etti. Ömer ile Gamze ev meselesi yüzünden tartışırken Çiçek bir kez daha Gamze ile sözlü olarak bir çatışmaya girdi. Bu bağlamda Çiçek sırasıyla Reşat,Nisa,Ömer ile sözsel çatışmalara girmeye devam etti. Birde bence gözden kaçırılan bir detay var. Çiçek eve geldiğinden beri Tahir'i savunur oldu. Savunma nedenleri bence Tahir'in onların evliliğini savunması değil. Aileye bu konuda yalan attığını düşünüyorum. Tahir'in örgüte çalışmasını bildiği için onu arkalandığı düşüncesindeyim. Çiçeğinde bu örgüte çalıştığını ve bunu Tahir gibi bilmeden değil bilerek yaptığını düşünüyorum. Artık bu konudan eminim. Çiçekte onlara çalışıyor. Gamze,Nisa ve Nuran gibi güçlü kadın karekterleri gördükçe de onlar ile çatışmaya giriyor. Yaklaşık 2/3 bölümdür bu şekilde devam ediyor.

Örgüte parasal akış ve genç insanlar bulma işini de Atilla ve Nevzat hallediyor. Bu kanıyada fragmanda Nevzat'ın Şeyh'leri olarak söylenen adamın elini öpmesi ile anlayabiliriz. Son olarak Çiçeğe dönersek bölümün bir kısmında herkes Çiçeği bir şekilde arıyor ama bir türlü bulunamıyor ve olay Çiçeksiz hallediliyor. Çiçek karekterinin gizemini de buradan anlayabiliriz. Bana göre birşeyler karıştırdığına eminim. Altından bir bityeniği çıkacak.

Eda ve Emine ikilisine gelirsek ikiside kurtulacak oradan herkes bundan emin. Bu ya Yaman sayesinde yada Polis yüzünden olacaktır diye düşünüyorum. İlerisini düşünürsek Emine bu olaydan çok rahat sıyrılıp kendini temize çıkaracaktır olanlara dayanamayıp. Eda ise daha çok işin içine batacak diye düşünüyorum. Fragmanda bu görülüyor ancak Eda'da bir değişim olmaz ise bu yolda bir ilerleme olacağını sanıyorum.

1- bolumun girisi lokanta da ve kapi onundeki konusma.
2- galeri de sule dolayli mini merhabalasma.
3- yeni dukkana ekmek getirirken ufak konusma.
4- bolumun sonundaki sule nin evindeki yemek masasi dolayli sahne.
Bu dediklerinde bende hemfikirim. 2:45:00 küsür olan bir bölümde daha fazla süreleri olabilirdi veya bu 4 sahnenin süreleri daha uzun olabilirdi.

Bunlardan ayrı olarak iki şeye daha değinip bitireyim:
1. Gamzenin taşınma muhabbetine Reşat Ademoğlu sonuna kadar destek verdi. Burada bizimle yaşamayı kabul etmesi bile büyüklüktü ve kendi evinde yaşamak istemesinde haklılık payı var diyerek Gamzeye destek çıktı. Üstüne Çiçek ile Gamze hakkında tartışırken Gamzenin benim Gelinim değil o benim Kızım diyerek yine Gamzenin tarafında olması beni ziyadesiyle memnun ve mutlu etti.

2. Arda/Şule/Ömer ve hatta akabinde Gamzenin bu üçlüyü izlemesi çok hoş bir görüntü oluşturdu. Şule'nin tam olarak kötü biri mi yoksa yaşadığı olaylar yüzünden mi bu hale geldi bilmiyorum ancak, resim konusunda ki tutumu hoşuma gidiyor. Umarım bu tarz Arda'nın da olduğu veya Arda gibi olan başka çocuklarında sahneleri olur. Bu iki sahne dizide benim için 10/10 şeklinde bir sahneydi.

Bir tane de kafamı kurcalayan ve henüz daha düşündüğüm zaman bulamadığım bir sahne vardı. Vicdan'ın hapisten çıktıktan sonra Reşat'ın böyle yapmaya devam edersen ne olursa olsun Nilüfer'i alırım demesi bende bir sürü soru işareti bıraktı. Henüz daha bununla alakalı bir şey tam kestiremedim ancak ileriki bölümler adına büyük bir spoiler verilmiş olabilir. Bekleyip göreceğiz.

@Dante sende dahil olmak üzere forumdaki herkese iyi okumalar dilerim.
İYİ SEYİRLER :)

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
* < 2.fragman eklenmis ,
yorumunu 2.fragmani da ekleyip guncellenmis sekliyle yorumlayayim istedim. < . >
Nevzat

nevzat anlasilan yine gamze ve omer'in arasina giriyor. . .
gamze'ye gonderilen cicege kart yazarak neyi amaclamis soru isareti.... < gamze kotu etkilenmis yazi dan, merak ettim simdiden....

* < dedigin malesef oluyor gibi :(

umarim bir an once bu durum dan kurtulur.
dedigim gibi, tek yaman'in halledecegi bir durum degil bu. rasyonel bir cozum bulunmali .

yeni 2.fragman bu baglam da yaniyor. romantik sahneler civil civil gorunuyor. opme nin gectigi yer istiklal sandim hizli geciste, yavaslatinca farkli bir cadde oldugunu dusundum. o civar da olabilir, yeni calistigi *sanat galerisi nin caddesi olabilir....
<cok guzel bir sahne ~ ilk sezon ilk bolumlerinden firlamis gibi adeta...
merakla bekliyorum .

omer yeni eve mi gecis yapmis :p ?
olmasi gereken de bu halbuki. aklin yolu bir.

iyi bir bolum olacaga benziyor..... bu arada eklemeyi unuttum ;
resat hoca nin *ev dolayli yakarisi ic acitan turden di. . . bakalim bu olay nasil cozulecek.
< cicek'lerin evine resat hoca ve annesi ile gecebilirler veya nisa'lara... omer de gamze nin oraya.
geriye tahir kaliyor < ona da yeni calistigi mekan dolayli yer verirler veya olur da vicdan'lar da kalmasina yol yapilirsa kizi dolayli-sasirmam.....

ps:

bi de uzerine yeni bolum on izleme gelirse guzel olur.

iyi seyirler.
Bana karmaşık geldi ilk fragman göre. Ama seninde Gamze/Ömer ikilisinde istediğin oluyor sanki. 😅 Berber sahnesine benzer bir şey izleyebiliriz. Tâbi herhangi bir kesme gibi bir şey olmazsa.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
Gerçekten tadı kaçtı, katlanılır tarafı kalmadı.
Yani, yeni diziydi, arka sokaklar falan derken diziyi bir şekilde seyirci kaybetmemek için yapıyor olabilirler ama gerçekten çok sıkıntılı bir hal aldı. Son 5 bölüm nerede ise 15 saat. Şaka gibi bir durum. 😕

• Aynen
Reactions: serhatt

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
Aga bu nasıl bölüm, (iyi manada ama çok uzun) bölümde en az 5 kere kapanış sahnesi diyebileceğim yer var. Bir bölüm içinde resmen 5 bölüm anlatmışsınız. Bu hafta için bu kadar kastırmaya gerek var mıydı?

Vicdan kapıdan göründüğü anda bölüm bitecek sandım, aga o nasıl bir dönüş. Resmen 5 bölümlük hikâye harcamışsınız, yazık olmuş gerçekten. Bu bölümü 5 hafta üst üste yayınlasalar ekmeğini çok rahat yerdi kanal ama comboyu bırak resmen başka bir tarife uygulamış..

Koskoca 3 saatlik bölüm tek reklam ile verildi. 2 saat 5 dakika sonra dizi ilk reklamını verip 55 dakika sonra tekrar reklama girdi.

This is Vicdan diye bağırdım evde. (Sahalara geri dönüyor manasında) Sonra şakkk diye bir sahne geçişi. Bu bölümü anlatmaya, özetlemeye kalksan özetleyemezsin, o kadar uzun ve ayrıntılı bir bölüm. Bölümü çekenlere geçmiş olsun diyorum. Umarım bir daha bu kadar uzun bir bölüm yetiştirmek zorunda kalmazlar.

36 ile alakalı her gün bir mesaj yazarım ben buraya kesin. Hadi iyi geceler. Bölümü baştan sona bitirebilene Allah kolaylık versin. ☺️😅

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
403
Puanı
104
@Aserat , @Hobbit ve konuya hakim diger forumdaslar ,
bilgi amacli ben sunu merak ediyorum :

dizinin eski senaristi -gulizar irmak hangi ara dizi den ayrildi ?
(kacinci bolumde) .

(b)