Çukur - 36.Bölüm Yorumları | 2. Sezon 3.Bölüm

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Evet aynı şeyi yazmışız, o konuyu görmemişim :A Çok korkak çıktılar ya, sezon finalinde öyle sahneler yazdıysanız devamını da getirin artık. Zaten yeni karakterler ekleniyor diziye eskileri çıkarın işte ne olacak :D
Nasıl yaşadıklarını görücektik 3 bölüm oldu ve güncele geldiler göstermediler :A

Şu oğlanı öld sanıyorduk onu bile göstermeleri lazım nasıl ölmemiş ben merak ediyorum :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Nasıl yaşadıklarını görücektik 3 bölüm oldu ve güncele geldiler göstermediler :A

Şu oğlanı öld sanıyorduk onu bile göstermeleri lazım nasıl ölmemiş ben merak ediyorum :A
Yok göstermezler, yaptık oldu bitti deyip geçecekler işte :A

En son linç ediyorlardı işte @Sherlock un da dediği gibi :A Ha bu arada onun da neden dirildiğini anlamadıysan söyleyeyim :A Sultan'ın Cumali'ye intikamımızı al dediği sahneyi bir kez daha gösterdiler. O herif de Kahraman'ı öldüren kişiydi Medet ile birlikte. Emri asıl veren Vartolu'yu öldüremeyecekleri için Cumali de o adamı öldürerek intikamını almış olacak :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Yok göstermezler, yaptık oldu bitti deyip geçecekler işte :A

En son linç ediyorlardı işte @Sherlock un da dediği gibi :A Ha bu arada onun da neden dirildiğini anlamadıysan söyleyeyim :A Sultan'ın Cumali'ye intikamımızı al dediği sahneyi bir kez daha gösterdiler. O herif de Kahraman'ı öldüren kişiydi Medet ile birlikte. Cumali de onu öldürerek intikamını alacak :A
Vartolu ile Medet ölmesin yeter :A

Ama Selim ve Medeti kesinlikle göstermeleri lazım nasıl ölmediler , emmi ve idris nasıl kurtuldu paşa nasıl öldü en önemlisi bu düğündekiler toğlu halde nasıl kurtuldu hastanesi sahnesi vsyle lazım ben ilk defa bu dizide gördüm ölenin nasıl ölmedini göstermediler :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Vartolu ile Medet ölmesin yeter :A

Ama Selim ve Medeti kesinlikle göstermeleri lazım nasıl ölmediler , emmi ve idris nasıl kurtuldu paşa nasıl öldü en önemlisi bu düğündekiler toğlu halde nasıl kurtuldu hastanesi sahnesi vsyle lazım ben ilk defa bu dizide gördüm ölenin nasıl ölmedini göstermediler :A
Ee artık kimin nasıl kurtulduğunu sen düşüneceksin, kafanda yaz senaryoyu, yapamazsan @pompy e söyle o yazsın :A Adamlar bir de onun için sahne mi çekecekler :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Ee artık kimin nasıl kurtulduğunu sen düşüneceksin, kafanda yaz senaryoyu, yapamazsan @pompy e söyle o yazsın :A Adamlar bir de onun için sahne mi çekecekler :A
Öyle basit yaralar değil düğünde herkesi tarıyorlar bir kadın bir adam 1-2 çocuk dısında okadar insan nasıl ölmemiş :F Selim ve Medeti zaten yaşamaları en zor ihtimaldi açıklama şart paşa ölürken diğer ikisi nasıl kurtuluyor emmi idris yanı bunlar açıklanması şart bu amatorlukten baska bir şey değil :A :A :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Öyle basit yaralar değil düğünde herkesi tarıyorlar bir kadın bir adam 1-2 çocuk dısında okadar insan nasıl ölmemiş :F Selim ve Medeti zaten yaşamaları en zor ihtimaldi açıklama şart paşa ölürken diğer ikisi nasıl kurtuluyor emmi idris yanı bunlar açıklanması şart bu amatorlukten baska bir şey değil :A :A :A
Kuzuların onların yaşamasına izin vermiş olması lazım, başka da bir açıklaması olamaz. Öyle bir sahne çekebilirler en azından, yaptıkları katliamdan sonra bir tarafta Çeto diğer tarafta Mahsun gitsin başlarına bakın anam babam aranızdan birkaç kişiyi öldürdük geri kalanınızın yaşamasına izin veriyoruz ama bundan sonra Çukur'un sahibi biziz falan desinler bari :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Kuzuların onların yaşamasına izin vermiş olması lazım, başka da bir açıklaması olamaz. Öyle bir sahne çekebilirler en azından, yaptıkları katliamdan sonra bir tarafta Çeto diğer tarafta Mahsun gitsin başlarına bakın anam babam aranızdan birkaç kişiyi öldürdük geri kalanınızın yaşamasına izin veriyoruz ama bundan sonra Çukur'un sahibi biziz falan desinler bari :A
Acaba öldü olarak yazdılar oyuncular gitmedide nasıl bir bahane uydurucaklarını bilemediler diyemi açıklamıyorlar :F

Hhaha ne sahne yazarsam yazayım inandırıcı olmucak sizi nasıl kurutlma sahnesi yazayım en iyisi hortlak gibi çıkın meydana bir şey olmamış gibi devam edin @pompy in en büyük taktiğidir bu :A :A :A @Sherlock @Bully @serhatt @xemrexxx @mrt-06

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Acaba öldü olarak yazdılar oyuncular gitmedide nasıl bir bahane uydurucaklarını bilemediler diyemi açıklamıyorlar :F

Hhaha ne sahne yazarsam yazayım inandırıcı olmucak sizi nasıl kurutlma sahnesi yazayım en iyisi hortlak gibi çıkın meydana bir şey olmamış gibi devam edin @pompy in en büyük taktiğidir bu :A :A :A @Sherlock @Bully @serhatt @xemrexxx @mrt-06
Hayır bir de niye veletleri öldürüyorsunuz, çocukların size masrafı da yok çikolata şekerle kandırıp oynatırsınız onları dizide :A Sultan'ı öldürsenize koskoca Perihan Savaş yani az para almıyordur o kadın, ona vereceğiniz parayı gidin Barış Falay'a verin :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Hayır bir de niye veletleri öldürüyorsunuz, çocukların size masrafı da yok çikolata şekerle kandırıp oynatırsınız onları dizide :A Sultan'ı öldürsenize koskoca Perihan Savaş yani az para almıyordur o kadın, ona vereceğiniz parayı gidin Barış Falay'a verin :A
Aslında haklılar ne sahne yazsalar siz kesin mantıksız bulup burda car car edeceksiniz bildiğin öldü sahneleriydi onlar :A :A :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,699
Puanı
1,060
Aslında haklılar ne sahne yazsalar siz kesin mantıksız bulup burda car car edeceksiniz bildiğin öldü sahneleriydi onlar :A :A :A

Edecektik tabii, öyle saçma iş mi olur? :A Arka Sokaklar bunu yapınca tüm ülke dalga geçiyor, Çukur yapınca “Moruk ne güzel ters köşe olduk, heyecanı meyecanı yok” diye dolaşıyor herkes ortada. Üstelik Arka Sokaklar’da vurulan bir karakterin hastane sahnesi olmadığını hatırlamıyorum. Çift haneli reytingler alan bir dizi bunları düşünmeli. Birde bu diziyi Ezel’le falan kıyaslıyorlar, Ezel’de atlanan veya unutulan tek bir detay hatırlamıyorum. :A

Medet 350 kurşun yedi hiçbir şeyi yok, nasıl yaşadığı belirsiz. Selim bileklerini kesti, kim buldu hastaneye götürdü belirsiz. Akşın’ın yüzünün yarısı yok, nasıl o hale geldi belirsiz. Celasun topal olmuş, nasıl oldu belirsiz. Meke kafayı yemiş, neden yemiş belirsiz. Olan berber Muhittin’e, Paşa’ya ve çocuğa oldu. Hayır hepsini öldürdünüz, çocuk yaşasaydı bari. :A @MasacRE-

Onu geçtim Cumali, Vartolu’yu öldürmesin diye Kütük Bey’in de dediği gibi Vartolu ve adamlarının dövdüğü adamı geri getirmişler. Cumali onu öldürüp, intikamını almış olacak. Cumali, Vartolu, Yamaç üç silahşörler olarak takılacaklar. Bak bak olaya bak, kimsenin aklına gelmez zaten bu. :A @MasacRE-

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Edecektik tabii, öyle saçma iş mi olur? :A Arka Sokaklar bunu yapınca tüm ülke dalga geçiyor, Çukur yapınca “Moruk ne güzel ters köşe olduk, heyecanı meyecanı yok” diye dolaşıyor herkes ortada. Üstelik Arka Sokaklar’da vurulan bir karakterin hastane sahnesi olmadığını hatırlamıyorum. Çift haneli reytingler alan bir dizi bunları düşünmeli. Birde bu diziyi Ezel’le falan kıyaslıyorlar, Ezel’de atlanan veya unutulan tek bir detay hatırlamıyorum. :A

Medet 350 kurşun yedi hiçbir şeyi yok, nasıl yaşadığı belirsiz. Selim bileklerini kesti, kim buldu hastaneye götürdü belirsiz. Akşın’ın yüzünün yarısı yok, nasıl o hale geldi belirsiz. Celasun topal olmuş, nasıl oldu belirsiz. Meke kafayı yemiş, neden yemiş belirsiz. Olan berber Muhittin’e, Paşa’ya ve çocuğa oldu. Hayır hepsini öldürdünüz, çocuk yaşasaydı bari. :A @MasacRE-

Onu geçtim Cumali, Vartolu’yu öldürmesin diye Kütük Bey’in de dediği gibi Vartolu ve adamlarının dövdüğü adamı geri getirmişler. Cumali onu öldürüp, intikamını almış olacak. Cumali, Vartolu, Yamaç üç silahşörler olarak takılacaklar. Bak bak olaya bak, kimsenin aklına gelmez zaten bu. :A @MasacRE-
Benim hala umudum var 45 dk 1 saatlik bir flashbackle sezon finalindeki çatışmalar ve sonrasının açıklanacağına dair. Çünkü bu sezon dizi ufak ufak detaylar veriyor bazı konularda. Karakuzuların mesela arkasında güç var mı merak konusuydu. Bir anda hiç birşey yokken bu bölümde Mahsun Çeto konuştu. Şampiyonlar ligi muhabbetinden fark etmişsindir. Arkalarında güç yok gibi duruyor veya Çeto Mahsun'dan bile bir şeyler saklıyor. O ikisinin arasında zaten değişik şeyler var. Çıkar kokusu ilerde. Keza önceki bölümlerde yine bahsedilmişti, Çeto veya Mahsun biz Çukur'u hoop hadi gidip alalım diyerek mi aldık sanıyorsun demişti Kemal'e. Yine bir sahnede neler çektik burayı almak için falan denmişti. Mesela o Çukur ele geçirilmeden önceki hazırlıklar da ilerde anlatılabilir. Bu gibi detayları veren bir senaryo sezon finalini açıklar, açıklamalı yani. Orda boşluk bırakmak büyük komedi olur, sanmıyorum bunun olacağını, düşünmek istemiyorum daha doğrusu. :A Yine senarist ilk bölümle nasıl bir bağlantı kurdu Halil olayıyla gördük. Bunu elbette sonradan düşündü ama yine de bu gibi güzel bir bağlantı kurabildiğini gördük.

Çiyan olayı bence dediğiniz yere çıkmayacak. Vartolu her seferinde olayı üstüne aldı. Yüzleşme olacak ve bir şekilde altından kalkacaklar. O dediğin basite kaçmak olur. Vartolu silahı çekenleri hedef gösterse desek Medeti hedef göstermez, karakterinde bu yok. Veya Cumali (ağa babalarını, emri vereni indirdim diyen adam) Çiyan'ı öldürmekle intikamı soğumaz. Vartolu işi üstlenir (sneak peakde zaten o minvalde konuştu) ve bir şekilde olayı çözerler. Cumali Vartolu'nun neler yaşadığını falan öğrenir sakinleşebilir. Keza Yamaç var orda aradaki dengeyi bir şekilde sağlar.

Az kişinin öldüğü konusunda ise size sonuna kadar katılıyorum. O kadar iddialı bir sezon finali yapıldıktan sonra bu kadar az kişi ölmemeliydi. Yamaçın orda düğün yerinde soğukkanlılığı devreye girdi bana kalırsa. Ama İdrisler başka yerdeydi onlar nasıl kurtuldu muamma. Düşünüyorum yok yani, o olaylar açıklanmadan bu sezonu kotaramazlar, imkansız. Bekleyeceğim merakla ne kadarını göstereceklerini. :A

Son düzenleme:

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Aaa bizde bunu eleştiriyoruz kütük @MasacRE- ile aynı fikirdeyiz 40 yılın başı :F

Sarı çiyanın yüzünün yarısının olmadını nasıl anladın şuan duydum :eek::eek::eek: @serhatt @xemrexxx @kerem

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Celasun’la evlerinde geçen sahnede gözüküyordu, yüzünün yarısı yoktu. :A
herkes senin gibi iki yüzlü değil,bazı insanlar yarım yüzlü oluyor :A
Aaa bende annesi öldü diye delirdi sanıyordum anneyi düşünen kim geri kafalılık olur :A :A :A @Bully @MasacRE-

Yüzünün yandını şuan youtubede videosunda gördüm o bölümü netten bakmıstım ecünnüyü atlarkan kaçırmışım :A :A :A