Çağatay Ulusoy - Biyografi

dizi kolik

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059

Çağatay ULUSOY

-BİYOGRAFİ-

"2010 - Best Model Of Turkey" yarışmasında 1. olması ile hayatının dönüm noktasını yaşayan yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy, erkek güzeli seçildiği gün Medyapım'ın yapımcılığını üstlendiği türü dram-aşk dizisi olan "Adını Feriha Koydum" dizisinden teklif alarak kariyerinde büyük bir yükseliş yaşamıştır.

AATAY-%257E1.JPG

Çağatay Ulusoy "2010 - Best Model Of Turkey" yarışmasından önce "Arka Sokaklar" dizisi ve "Recep İvedik 3" filmlerinde figüran olarak rol almıştır. Yakışıklı yıldız o zamanlardan oyunculuğunun hedefi olduğunu kafasına koymuştu.

2010 Best Model Of Turkey'da 1. olmasıyla Medyapım'dan gelen teklifi kabul edip Ayla Algan'dan oyunculuk dersleri almaya başlayan Çağatay Ulusoy "Paranoya" adlı 2 dakikalık kısa bir filmde rol aldı.

Çağatay Ulusoy'un esas çıkışı ise başrolünü üstlendiği "Adını Feriha Koydum" dizisi ile olmuştur. Rol aldığı dizide "Emir Sarrafoğlu" karakterine hayat veren yakışıklı oyuncu genç kızların yeni gözdesi olmuş ve "Genç Kızların Sevgilisi" olarak adından söz ettirmiştir. Dizide Vahide Gördüm, Metin Çekmez, Deniz Uğur, Eray Özbal, Esin Eden, Deniz Uğur, Cihan Okan gibi pek çok usta oyuncu ile rol almanın heyecanını yaşarken "Aşk-ı Memnu" dizisinde canlandırdığı "Nihal" karakteri ile adından çok söz ettiren "Hazal Kaya" ile de partner olmuştur.

"Adını Feriha Koydum" dizisinin oyuncularından Vahide Gördüm ve eşi Altan Gördüm'ün sanat okulu Akademi 35 Buçuk'ta oyunculuk dersleri almıştır.

Cagatay-Ulusoy_1337369089.jpg

"Adını Feriha Koydum" dizisinin ilk sezonunun bitmesiyle sinema film tekliflerini değerlendiren yakışıklı oyuncu Fida Film'in yapımcılığını üstlendiği Tük Hava Kuvvetleri'nin 100. yılı şerefine çekilen "Anadolu Kartalları" adlı sinema filminde "Ahmet Onur" karakteri ile rol almıştır. Sinema filminde Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinçci, Şevket Çoruh, Ekin Türkmen, Alper Saldıran gibi isimler eşlik ederken filmdeki esas partneri ise "Hande Subaşı" olmuştur.

%C3%A7a%C4%9Fatay-ulusoy_149783.jpg

Çağatay Ulusoy "Anadolu Kartalları" filminde rol alması nedeniyle "2010 - Best Model Of World"e katılamamıştır.

cagatay-ulusoy-600x404.jpg

Çağatay Ulusoy "Anadolu Kartalları" çekimleri devam ederken giyim markası Ramsey'de bir tişört tasarımında bulundu ve bu tişörtü rol aldığı "Adını Feriha Koydum" dizisinin yeni sezonu bölümünde de giydi.

blog3_cagatay.jpg

Rol aldığı "Adını Feriha Koydum" dizisinin yeni sezona girip yayın hayatına devam ederken yine Medyapım'ın yapımcılığını üstlendiği Nahit Sırrı Örik'in romanından uyarlanarak ve yine Show TV'de ekrana gelen "Eve Düşen Yıldırım"a Adını Feriha Koydum'da canlandırdığı karakter 'Emir Sarrafoğlu' ile konuk olmuştur.

Ekranlara veda etmesi beklenen "Adını Feriha Koydum" dizisi son anda devam etme kararı alınca başka yapım şirketleri ile anlaşan oyuncular diziden ayrıldı ve tüm yük Çağatay Ulusoy'un üzerine bırakıldı.

Adını Feriha Koydum dizisi yeni sezona "Adını Feriha Koydum - Emir'in Yolu" adıyla devam etti. Diziden Vahide Gördüm, Hazal Kaya, Barış Kılıç, Ceyda Ateş ve Melih Selçuk gibi isimler ayrılırken kadroya Zeynep Çamcı, Furkan Andıç ve Beril Kayar gibi isimler katılmıştır. Emir Sarrafoğlu'nun Feriha'sız geçen hayatının bir hiç olduğunu anlatan dizi ilk bölümünde aldığı umut dolu oranları gelecek bölümlere taşıyamadı ve dizi her bölüm kayıp yaşadı.

"Adını Feriha Koydum - Emir'in Yolu" konseptinin tutmaması ve dizinin ağır eleştiriler alması nedeniyle dizi "Adını Feriha Koydum" adını silerek yayın hayatına "Emir'in Yolu" olarak devam etti. "Emir'in Yolu" dizisinden Metin Çekmez, Beril Kayar, Ayşegül Uygurer, Neşem Akhan, Onay Kaya gibi isimler ayrıldı ve Çağatay Ulusoy'a "Eve Düşen Yıldırım" dizisinin Muazzez'i "Gizem Karaca" eşlik etti ve hikaye yeni bir boyut kazanarak hareketli hale geldi.

Dizi "Emir'in Yolu" haliyle inişli çıkışlı oranları ile final bölümü bile çekilmeden 13. bölümde yayından kaldırıldı. Dizinin son sahnesinde Deniz Uğur'un canlandırdığı "Sanem" karakteri hayata gözlerini yumarken Gizem Karaca'nın canlandırdığı "Güneş" karakteri hamile kalır.

"Çağatay Ulusoy" bu sezon yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği The O.C.'den uyarlanarak şu an ki ismi "Aşk Hikayesi" olarak geçen dizide Serenay Sarıkaya ile partner olarak Eylül'de Star'da yeni bir dizi ile ekrana gelecek.

734542_429401530476152_384766186_n.jpg

Çağatay Ulusoy'un Rol Aldığı Yapımlar

YAPIMLARYILÜSTLENDİĞİ ROL
Arka Sokaklar (Dizi)2008-
Recep İvedik 3 (Sinema)2010-
Paranoya (Kısa Film)2010-
Adını Feriha Koydum (Dizi)2011Emir Sarrafoğlu
Anadolu Kartalları (Sinema)2011Ahmet Onur
Eve Düşen Yıldırım (Dizi)2012Emir Sarrafoğlu
Adını Feriha Koydum - Emir'in Yolu (Dizi)2012Emir Sarrafoğlu
Emir'in Yolu (Dizi)2012Emir Sarrafoğlu

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ellerine sağlık. Sevdiğin ünlüyü başarılı bir şekilde tanıtmaya çalışmışsın. O yönden de tebrik ederim. :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,619
Puanı
1,061
söz konusu çağatay olunca abartacağını düşünmüştüm ama öyle olmamış,tebrikler :D

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,164
Puanı
1,061
Biyografi güzel olmus, lakin cok fazla AFK/Emir'in Yolu videosu eklemissin ve cok oraya odaklanmissin. Bunu aslinda tahmin ediyordum ama icimde umut vardi öyle yapmayacagina dair. Diger türlü güzel olmus. Ellerine saglik. :)

dizi kolik

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
Biyografi güzel olmus, lakin cok fazla AFK/Emir'in Yolu videosu eklemissin ve cok oraya odaklanmissin. Bunu aslinda tahmin ediyordum ama icimde umut vardi öyle yapmayacagina dair. Diger türlü güzel olmus. Ellerine saglik. :)

Teşekkür ederim Ömer. :)

Bildiğin üzere rol aldığı tek dizi şu an o. Oraya odaklanmam çok normal ama çok fazlada bahsetmedim. Belki videolar biraz fazla hale getirmiş gibi olur ama dikkat edersen her bahsettiğim bilgide paylaştım mutlaka bir resim veya fotoğraf...:5:

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,164
Puanı
1,061
Teşekkür ederim Ömer. :)

Bildiğin üzere rol aldığı tek dizi şu an o. Oraya odaklanmam çok normal ama çok fazlada bahsetmedim. Belki videolar biraz fazla hale getirmiş gibi olur ama dikkat edersen her bahsettiğim bilgide paylaştım mutlaka bir resim veya fotoğraf...:5:

Evet, o yüzden olabilir. Ekledigin 11 video'dan 8 tanesi AFK/Emir'in Yolu, ki aslinda ikiside ayni kapiya düsüyor sonuc olarak. Yok muydu hic mesela Best Model secildigi an'dan bir video? Veya bir tane AFK yerine 'Anadolu Kartallari' fragmanini ekleyebilirsin veya film'den bir sahne.. Mesela bu;

Neyse :)

dizi kolik

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
Evet, o yüzden olabilir. Ekledigin 11 video'dan 8 tanesi AFK/Emir'in Yolu, ki aslinda ikiside ayni kapiya düsüyor sonuc olarak. Yok muydu hic mesela Best Model secildigi an'dan bir video? Veya bir tane AFK yerine 'Anadolu Kartallari' fragmanini ekleyebilirsin veya film'den bir sahne.. Mesela bu;

Neyse :)
Hepside video olmasın diye resim olarak ekledim onu...

Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Aslında normale göre kısa bir biyografi olmuş ama kariyerinde daha yeni olduğu için normal bir durum. İçerik güzel ancak çok video var :) :)

Figüran haberini daha öncede çok okudum ama nedense her seferinde ilk defa okuyormuş gibi hissediyorum :)

Ellerine sağlık Esra :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Genç kızların gözdesi olduğu kadar erkeklerden de sevenleri çok.Mesela ben Çağatay'ı çok severim. :) Gayet başarılı bir çalışma olmuş,ellerine sağlık.