Star Ömer - Dizi Yorumları

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
403
Puanı
104
Buna RTÜK el atmasi gerek ya. Bu dizi süreleri maksimum 90 dakika olmali. Bu nedir *3 saat film bile izlemiyorum ben.
en son * -bu sure de- bir isi : yuzuklerin efendisi trilogy'si dolayli izlemistim.

dizi baslamadan evvel, diziye dair cast vs baglaminda *omer dizisine kimi kaliteli oyunculuklar izlemek icin baslamayi dusunmustum. ozellikle gokce ve baris'in onceki islerini yakindan izledigim den, oyunculuk performansi dolayli ayni tadi alacagima emin oldugumdan dizi baslar baslamaz her hafta izledim/ yorumlar biraktim. gokce nin eski islerinden ; aramizda kalsin dizisinin suresi 1 saat 30 dakika civari,
baris'in ilk izledigim al yazmalim projesi de yanilmiyorsam 1 saat 40 dakika suren bir isti.

son olarak basa donersek,
cidden su 2.30, 3 saat suren isler izdirap gibi . :(
uzerine bir de hem bu derece uzun absurd *sureleri yetmezmis gibi ,birde yeni modifiye edilmis anlam veremedigim senaryosuyla - cekilecek gibi degil omer dizisi . . .

kaliteli ve etkili dogal oyunculuk performansi beni tamamen kopmam dan alikoydu bugune dek... yoksa ,* 2.sezon *ilk bolumu biter bitmez birakacagima dair hissiyata kapilmistim.... modifiye senaryosu ve son sureleri baglaminda *dedigim bolumden gelinen son bolume bakinca, senaryo daha da anlamsizlasti uzerine tuy dikti.
tanim : keske o gun biraksaymisim........
:(

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Yakamoz-Asi

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
403
Puanı
104
kanimca, son bolumun en iyi yazilmis sahneleri , ne ilginctir ki -

1- gamze nin annesi nin ,gamze&omer ikilisine dair -mantikli konusmalari, tavsiyeleri, serzenisleri.,,,

2- gamze nin oglu tuna nin buyumuste kuculmus cok yerinde olgun ,yetismis bir birey gibi ; omer'e evde ayar cekmesi sahnesi.

velhasil ,iki adet kaliteli yazilan sekanslar , kanimca, benzer goruste olan kimi izleyicilerin -adeta bolumlerdir soylemek isteyip de sesini duyuramadigi kelimelerdi......

< tanim : yazilim olarak her iki sahneyi de oldukca begendik ailecek.

soyleyeceklerim bu kadar.

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Hobbit

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
kanimca, son bolumun en iyi yazilmis sahneleri , ne ilginctir ki -

1- gamze nin annesi nin ,gamze&omer ikilisine dair -mantikli konusmalari, tavsiyeleri, serzenisleri.,,,

2- gamze nin oglu tuna nin buyumuste kuculmus cok yerinde olgun ,yetismis bir birey gibi ; omer'e evde ayar cekmesi sahnesi.

iki kaliteli yazilan sekanslar kanimca bayagi izleyen kitlenin. adeta bolumlerdir soylemek isteyip de sesini duyuramadigi kelimelerdi.

< tanim : yazilim olarak her iki sahneyi de oldukca begendik ailecek.

soyleyeceklerim bu kadar.
Koskoca bölümde, bu kadar mı?😅 Bence biraz kısa olmuş. ☺️

• Güldürdün
Reactions: Dante

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
403
Puanı
104
Koskoca bölümde, bu kadar mı?😅 Bence biraz kısa olmuş. ☺️

merhabalar sevgili hobbit dizidasim ,

bolum de kasvet,dram, gerilim had safhadaydi...
eda, sahneleri ve performansiyla *bolumu sirtladi dersem - yanilgi olmaz.

sayet bolume dair
genel yorumum yapsaydim , gamze omer ikilisi disindaki sahnelere dair aklimda kalan sahneler de ustte belirttigim eda nin konusunun islendigi sahneleri belirtebilirdim. birde tahir'in yeni isi ve dolayli olarak eve haciz gelmesine bir iki kelam yazabilirdim. ancak, gamze omer sahneleri nin(sule ve kankasi ile olan sahneler dahil) yazilim olarak yuzeysel ve sacmalik silsilesi ile ilerlemesi tum hevesimi goturdu malesef.

senin bolume dair genel gorusunu keyifle okumak isterim sayet eklersen.

• Okudum

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
merhabalar sevgili hobbit dizidasim ,

bolum de kasvet,dram, gerilim had safhadaydi...
eda, sahneleri ve performansiyla *bolumu sirtladi dersem - yanilgi olmaz.

sayet bolume dair
genel yorumum yapsaydim , gamze omer ikilisi disindaki sahnelere dair aklimda kalan sahneler de ustte belirttigim eda nin konusunun islendigi sahneleri belirtebilirdim. birde tahir'in yeni isi ve dolayli olarak eve haciz gelmesine bir iki kelam yazabilirdim. ancak, gamze omer sahneleri nin(sule ve kankasi ile olan sahneler dahil) yazilim olarak yuzeysel ve sacmalik silsilesi ile ilerlemesi tum hevesimi goturdu malesef.

senin bolume dair genel gorusunu keyifle okumak isterim sayet eklersen.
Bu bölüme yorum analizi yapmak çok zor. Pazartesiyi, Salıya bağlayan gece biraz bahsetmiştim bölümden çok içine girmeden.

Ama şunu söyleyebilirim; Eda ve Emine'nin kurtulmaya uğraştığı kısımdaki ve Reşat Ademoğlu'nun evinin boşaltılması için sahnede çalan müzikler gayet iyiydi. Sen veya başka birisi bu müzikleri biliyorsa öğrenmek isterim. ☺️

• Okudum
Reactions: Dante

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
403
Puanı
104
Bu bölüme yorum analizi yapmak çok zor*. Pazartesiyi, Salıya bağlayan gece biraz bahsetmiştim bölümden çok içine girmeden.
* . goreceli elbette.

< bende fazla detaya girmedim fark ettiysen. pek icimden gelmedi.

muzik konusun da bir sey ogrenirsem ,guncellerim yorumu.

• Beğendim

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
* . goreceli elbette.

< bende fazla detaya girmedim fark ettiysen. pek icimden gelmedi.

muzik konusun da bir sey ogrenirsem ,guncellerim yorumu.
36 ile 37.bölüm için beraber bir yorum yapmak daha doğru olacak gibi. Fragmanda aslında özellikle Eda olayının devamı niteliğinde olmuş. Nisa'nın boşanma davası için diziye giren, şimdiye kadar güçlü bir avukat izlenimi veren bir karekter ortaya koyan kişi de Eda'nın kurtuluşu adına ışık yakmış olacak görünüyor.

Bu konuyu 40'a kadar devam ettirip kapatırlar gibime geliyor. Çünkü olaylar belgeselde nasıl anlatıldı ise öyle ilerliyor. Tâbi bu durumu beğenen veya beğenmeyen olur o ayrı.

Merak edersen 140 Journos'da belgeseli bulabilirsin. Başta sen olmak üzere, hepinize iyi seyirler. ☺️

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
36 ve 37 karışımlı hatırladığım kadarıyla karekter özelinde yazı yazacağım, bölüm geneli yorumlamaktansa.

ÇİÇEK: 36'da olsun 37'de olsun, Gamze dahil olmak üzere evdeki herkes ile sözlü çatışmalara devam etti. Bazı söylemleri benim dâhi hoşuma gitmiyor. Yani evet iğneleyici özellikle Gamze üzerinden sözleri sanki artık fazlaya kaçıyor gibi. Reşat çok güzel savundu Gamze'yi önceki bölümlerde ve Çiçeğe karşı resmen bu bölümde gözleri ile Gamzeden alttan alması için konuştu diyebilirim. Ancak bu hoşgörü veya alttan alma ne derseniz deyin 38'de özellikle Gamzenin hamile olması ile birlikte değişeceğini düşünüyorum.

TUNA; Benim açımdan en üzüldüğüm karekter. Tam kendi adına rahata kavuştu derken bu sevinci sadece 1 veya 2 gün sürdü.😅 Gülüyorum ama onun adına üzücü bir durum. Gamzeye ve Ömer'e bam güm açık açık herşeyi söylemesi çok hoşuma gitti. Hem Gamze'yi hemde Ömer'i derin düşüncelere itti. Belki de Ömer'in, Şule'ye mesafe koymasına neden oldu. Razıyız. 😊

FATMA; Yukarıki mesajlarda @Dante belirtmiş gerçi ama Gamze'ye bu iki bölümdeki en iyi desteği gerçekten Fatma verdi. Yetmedi bu bölümde de hamilelik durumunu hemen kafasında sorgulayıp hiç bekletmeden Gamze'ye söylemesi gerçekten takdire şayan. Fatma'dan beklenmeyen hareketler. Ekstra bir şey daha söylemem gerekirse Çiçeğin hakkından Fatma gelecek gibi. Bu değişiminin nedeni bence Reşat ile Çiçeğin evlendiğini duymasına bağlıyorum. Reşat ile Fatma ship'i bakalım ilerleyen bölümlerde olur mu göreceğiz. 😊

EDA/EMİNE: 36 ve 37'yi taşıyan iki mihenk taşı oldu resmen. 36'yı birlikte yüklendiler. 37'yi Eda tek başına yüklenip oyuncuların yükünü hafifletmiş. Eda olayı daha önce de dediğim gibi 40'a kadar gider. Eda'nın; baba,anne, dede kime söylenmemesini istediyse sahneden 5 dakika sonra hepsi öğrenmiş oldu. Bir tek anne kaldı bilmeyen. Dolaylı yoldan Hakan dâhi öğrendi diyebiliriz. Bu bölüm özelinde bu kısmın kolay geçildiği kanaatindeyim. 38'de Emine üstünden geçecek. Ben Emine'yi çok karıştırmaz diyordum ama senarist benim adıma ters köşe yaptı. Adliyede oluşan kaos bakalım nasıl son bulacak.

ÖZGÜR ŞEF/ TACİ: Bu ikisine ne oldu ya. İkiside bir anda yine yok oldu. Taci artık hiç yok, çıktı mı hiç bilmiyorum. 35/36/37 özelinde 8 saatlik yayında Özgür'ün toplam 10 dakikası dâhi yok. Evet diyeceksiniz ki konunun onlar ile alakası hiç yok ama en azından Taci hiç merak etmez mi? Sonuçta aynı mahalledeler. Ayrıca Gamzenin ilk sezon restoranı olan bir arkadaşı vardı ne oldu o çıktı mı? Bu dizinin bu sezon arkadaş ortamını yok etmesine çok sinir oluyorum. Rahatlatıcı konuşmaların gerçekleşmesine bir türlü izin vermiyor senarist. Hep olay içinde olan kişiler ile konuşmalar geçiyor. Buna bir çözüm bulunmalı.

TAHİR; Tahir'in 38 ile başlayan süreç ile yükselme gibi görünen, çöküş dönemine geçeceğini düşünüyorum. Olaylar Tahir için hallaç pamuğu gibi gelecek. Hak etti mi? sadece ilk sezonda Şükran'a yaptıkları yüzünden bile hak etti diyebilirim. 36'da gücü eline aldığında Resat'a uyguladığı tarife bile Tahir'in bunları hak ettiğini gösteriyor. Başına gelecek olanlardan zerre üzülmeyeceğim. Her şeyi hak ediyor.

Bu gecelik şimdilik bu kadar, kalan kısmı yarın sabah devam inşallah. Herkese iyi seyirler :)

• Beğendim
Reactions: Yakamoz-Asi

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,183
Puanı
1,061
Dün akṣam ki bölüm, senaristin konuları nasıl sakız gibi uzattığını gösterdi. YÇ dede yapardı zaten, hiç değiṣmiyor tarzı. Alıṣmıṣ öyle yutturuyor izleyiciye. Milleti bu gidiṣ iyice soğutacak.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
Dün akṣam ki bölüm, senaristin konuları nasıl sakız gibi uzattığını gösterdi. YÇ dede yapardı zaten, hiç değiṣmiyor tarzı. Alıṣmıṣ öyle yutturuyor izleyiciye. Milleti bu gidiṣ iyice soğutacak.
Şimdilik herhangi bir sorun yok. Aksine dizi adına yükseliş var. Çok fazla uzatılmadan konu güzelce anlatılıp bitirilir ise dizi adına kâr etmek demektir. :)

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,183
Puanı
1,061
Şimdilik herhangi bir sorun yok. Aksine dizi adına yükseliş var. Çok fazla uzatılmadan konu güzelce anlatılıp bitirilir ise dizi adına kâr etmek demektir. :)

Bizimkiler diziyi bırakır bu gidiṣ ki böyle düṣünen vardır.

Tüm bölüm bir polise gidemediler. Yok babam öğrenmesin falan filan. Ne oldu? Tüm bölüm ağladı babası yine öğrendi. Bu senaristlik mi ṣimdi. :D

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
Bizimkiler diziyi bırakır bu gidiṣ ki böyle düṣünen vardır.

Tüm bölüm bir polise gidemediler. Yok babam öğrenmesin falan filan. Ne oldu? Tüm bölüm ağladı babası yine öğrendi. Bu senaristlik mi ṣimdi. :D
Eda bu bölüm, öğrenmesini istemediği kişilerin adlarını Ömer'e söylüyor sonra şak 5 dakika içinde bir bakmışsın yanında bitivermiş.
Bu bölüm için en sinir olduğum yerlerdendi. Hiç kimse saklayamadı.
Konudan ayrı; Ömer iyi adam dövdü. 😎

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,183
Puanı
1,061
Eda bu bölüm, öğrenmesini istemediği kişilerin adlarını Ömer'e söylüyor sonra şak 5 dakika içinde bir bakmışsın yanında bitivermiş.
Bu bölüm için en sinir olduğum yerlerdendi. Hiç kimse saklayamadı.
Konudan ayrı; Ömer iyi adam dövdü. 😎

İçimin yağları eridi o Atillaya atılan her yumrukla. :Z

• Beğendim
  • Harika
Reactions: Hobbit and 12.Adam

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
36 ve 37 karışımlı hatırladığım kadarıyla karekter özelinde yazı yazacağım, bölüm geneli yorumlamaktansa.

ÇİÇEK: 36'da olsun 37'de olsun, Gamze dahil olmak üzere evdeki herkes ile sözlü çatışmalara devam etti. Bazı söylemleri benim dâhi hoşuma gitmiyor. Yani evet iğneleyici özellikle Gamze üzerinden sözleri sanki artık fazlaya kaçıyor gibi. Reşat çok güzel savundu Gamze'yi önceki bölümlerde ve Çiçeğe karşı resmen bu bölümde gözleri ile Gamzeden alttan alması için konuştu diyebilirim. Ancak bu hoşgörü veya alttan alma ne derseniz deyin 38'de özellikle Gamzenin hamile olması ile birlikte değişeceğini düşünüyorum.

TUNA; Benim açımdan en üzüldüğüm karekter. Tam kendi adına rahata kavuştu derken bu sevinci sadece 1 veya 2 gün sürdü.😅 Gülüyorum ama onun adına üzücü bir durum. Gamzeye ve Ömer'e bam güm açık açık herşeyi söylemesi çok hoşuma gitti. Hem Gamze'yi hemde Ömer'i derin düşüncelere itti. Belki de Ömer'in, Şule'ye mesafe koymasına neden oldu. Razıyız. 😊

FATMA; Yukarıki mesajlarda @Dante belirtmiş gerçi ama Gamze'ye bu iki bölümdeki en iyi desteği gerçekten Fatma verdi. Yetmedi bu bölümde de hamilelik durumunu hemen kafasında sorgulayıp hiç bekletmeden Gamze'ye söylemesi gerçekten takdire şayan. Fatma'dan beklenmeyen hareketler. Ekstra bir şey daha söylemem gerekirse Çiçeğin hakkından Fatma gelecek gibi. Bu değişiminin nedeni bence Reşat ile Çiçeğin evlendiğini duymasına bağlıyorum. Reşat ile Fatma ship'i bakalım ilerleyen bölümlerde olur mu göreceğiz. 😊

EDA/EMİNE: 36 ve 37'yi taşıyan iki mihenk taşı oldu resmen. 36'yı birlikte yüklendiler. 37'yi Eda tek başına yüklenip oyuncuların yükünü hafifletmiş. Eda olayı daha önce de dediğim gibi 40'a kadar gider. Eda'nın; baba,anne, dede kime söylenmemesini istediyse sahneden 5 dakika sonra hepsi öğrenmiş oldu. Bir tek anne kaldı bilmeyen. Dolaylı yoldan Hakan dâhi öğrendi diyebiliriz. Bu bölüm özelinde bu kısmın kolay geçildiği kanaatindeyim. 38'de Emine üstünden geçecek. Ben Emine'yi çok karıştırmaz diyordum ama senarist benim adıma ters köşe yaptı. Adliyede oluşan kaos bakalım nasıl son bulacak.

ÖZGÜR ŞEF/ TACİ: Bu ikisine ne oldu ya. İkiside bir anda yine yok oldu. Taci artık hiç yok, çıktı mı hiç bilmiyorum. 35/36/37 özelinde 8 saatlik yayında Özgür'ün toplam 10 dakikası dâhi yok. Evet diyeceksiniz ki konunun onlar ile alakası hiç yok ama en azından Taci hiç merak etmez mi? Sonuçta aynı mahalledeler. Ayrıca Gamzenin ilk sezon restoranı olan bir arkadaşı vardı ne oldu o çıktı mı? Bu dizinin bu sezon arkadaş ortamını yok etmesine çok sinir oluyorum. Rahatlatıcı konuşmaların gerçekleşmesine bir türlü izin vermiyor senarist. Hep olay içinde olan kişiler ile konuşmalar geçiyor. Buna bir çözüm bulunmalı.

TAHİR; Tahir'in 38 ile başlayan süreç ile yükselme gibi görünen, çöküş dönemine geçeceğini düşünüyorum. Olaylar Tahir için hallaç pamuğu gibi gelecek. Hak etti mi? sadece ilk sezonda Şükran'a yaptıkları yüzünden bile hak etti diyebilirim. 36'da gücü eline aldığında Resat'a uyguladığı tarife bile Tahir'in bunları hak ettiğini gösteriyor. Başına gelecek olanlardan zerre üzülmeyeceğim. Her şeyi hak ediyor.

Bu gecelik şimdilik bu kadar, kalan kısmı yarın sabah devam inşallah. Herkese iyi seyirler :)
Tahir'in Eda'nın durumunu öğrenmesi ile birlikte, Tahir'e ekstra bir parantez daha açmak istiyorum.

TAHİR; Çok masumhane karşılamayacak. İlk sezon Ömer'in Gamze aşkını bir türlü anlamayan ve türlü kötü söz söyleyen, çocuğu olan Eda'ya annesi telefon aldığı için hem Şükran'a hem Eda'ya ceza veren, üstüne onu odaya kapatan, kendi evladıymış gibi Emine'ye zamanında Yaman ile görüşüyor diye okula gitmeyecek artık diyen, Şükran'ı kendisinin kölesi gibi gören, araba kullanmasını istemeyen, işe girer ve kendi ayakları üstünde durur ise benden ayrılır diye yapmadığını bırakmayan, ayrılmasın diye araya adamlar sokarak Şükran ile boşanma sürecini baltalayan, güç/makam/mevki sahibi olduğunda babasına üstten bakan yobaz bir karekterin Eda olayını duyduğunda ona sağ duyulu yaklaşacağını sanmıyorum. Eda'nın bu hale gelmesinde ki sebep'te Tahir'in kendisi. Çıkıpta Reşat'a bunların hepsi senin suçun çünkü sen bana izin vermedin demesi, Tahir'in kötü bir insan olduğunu değiştirmez. Sebeplerinden olabilir ama Tahir sonraki yaşantısında iyilik tarafını değil, kötülük tarafını seçmiş bir insan. Tâbi ki ailesinden istediği gibi bir yaklaşım görmemiş olabilir ancak en azından eşine ve çocuklarına bana böyle yaptılar ama ben böyle davranmayacağım şeklinde gayet takılabilirdi hayatında. Gençlik döneminde olmuş kötü bir olay ama üstünden yıllar geçtikten sonra hayatına giren insanların seneler önceki olay yüzünden resmen cezalandırılmasına kimsenin hakkı yok. Eda ve Şükran'ında mutlu zamanlara hakkı var. Tahir, hödük kötü birisi. Herkesin hayatını mahveden kötü birisi. O yüzden 38.bölüm Tahir'in çöküş döneminin başlangıcı olacak.

• Okudum
Reactions: 12.Adam

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,424
Puanı
280
Bir kerede şaşırtıcı bir hareket yap be Tahir bir kere. Git ölümlerden ölüm beğen sonra da git öl lütfen. Bu kadar kafasının dikine dikine giden ilk defa görüyorum. Körleşmiş resmen.
Ailenin bütün fertleri de sıra ile kaçırılacak sanırım.
Bazen diyorum ki içimden dizide Vicdan acaba Ademoğlu ailesine kızmaktansa, hepsi toplanıp Tahir'e mi sadece kızsa. Zira var olan bütün aileleri yok etmeye çabalamakta üstüne yok.
İyi Seyirler..