ÇEYREK FİNAL! İSVEÇ-İNGİLTERE Maç Tahmini ve Yorumları Fav10 Tahmin Yarışması

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ben senin sadece dizi zevkini değil seni de pek anlamıyorum :A
Duygularımız karşılıklı. Bunda en büyük etken ise, her şeye muhalif olmamız ya da birbirimize muhalif olmamız. Haliyle birbirine muhalefet eden iki insanın birbirini anlama şansı yok. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Futbol konusunu siz geyiğe çevirdiniz Yalnız ben sadece ne zaman bitiyor demiştim :A
Google'a yazsan, google sana "15 Temmuz" diye yanıt verecek. Geyiği sen başlattın aslında binevi. Baban maç izliyorsa, sen bilgisayarından "Kırgın Çiçekler" izle, boşver. :A

Babası, oğlunu futbol seven bir birey olarak yetiştirememişsin. :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Google'a yazsan, google sana "15 Temmuz" diye yanıt verecek. Geyiği sen başlattın aslında binevi. Baban maç izliyorsa, sen bilgisayarından "Kırgın Çiçekler" izle, boşver. :A

Babası, oğlunu futbol seven bir birey olarak yetiştirememişsin. :A
Futbolun sevilecek hiçbir yanı yok saçma sapan bir topun peşinde koşup gol atmaya çalışmak aşırı klişe :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
En azından dizilerde ilerleme usulü var bir farklılık var bu ne her maç aynı şeyleri yapıyorlar :F
Futbol dediğin şeyde hedef var, inanç var, azim var. Sahada verilen savaş var. Ekstra sağlık da var. İzlemek ise, bütün bunları görerek "vay be" demek var. Dizi dediğin de, üç saat boyunca (arada reklamlar da giriyor ayrı konu) ekrana aralıksız baktığın bir şey. Yavaşlatılmış sahneler, klişe cümleler ve vakti boşa harcatan saatler. :)

Demem o ki; futbol, yeşil saha üzerinde farklılığın olduğu bir spor dalı. Dizi ise, farklı ortamların ama klişe hareketlerin olduğu bir "sanat". Dizileri genelleme yaptım ama birçoğu böyle oluyor. Ben o klişelerden ayrılan yapımları izlemeyi tercih ediyorum. Velhasıl kelam, dizi izlemeye devam et. Sen kendi klişelerinden uzak dur, ben de kendi klişelerimden. :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Futbol dediğin şeyde hedef var, inanç var, azim var. Sahada verilen savaş var. Ekstra sağlık da var. İzlemek ise, bütün bunları görerek "vay be" demek var. Dizi dediğin de, üç saat boyunca (arada reklamlar da giriyor ayrı konu) ekrana aralıksız baktığın bir şey. Yavaşlatılmış sahneler, klişe cümleler ve vakti boşa harcatan saatler. :)

Demem o ki; futbol, yeşil saha üzerinde farklılığın olduğu bir spor dalı. Dizi ise, farklı ortamların ama klişe hareketlerin olduğu bir "sanat". Dizileri genelleme yaptım ama birçoğu böyle oluyor. Ben o klişelerden ayrılan yapımları izlemeyi tercih ediyorum. Velhasıl kelam, dizi izlemeye devam et. Sen kendi klişelerinden uzak dur, ben de kendi klişelerimden. :A
Üşenmemiş yazmış yine :F

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,180
Puanı
1,061

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
İlkkez zor bir mücadele olacağını kabul ediyorum ama inancımız tam :A
İngiltere'yi sevmiyorum saldırgan taraftarları yüzünden. Ne güzel eleneceklerdi, yine şanslı olmazlar inşallah :A
Hadi hayırlısı ben Arjantin elendiği için takım tutmuyorum ama sen sevin diye İsveç'i tutarım yani. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,000
Puanı
1,060

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Boşver. Bizim diziyi izledikten sonra tüm dünyaları şaşar. Bütün hâl ve hareketleri değişmeye başlar. İzlemedikleri her dakika, her saniye boşlukta hissederler kendilerine. Dram dizisine benzemez ama kral dram yaparlar. Kendine has bir komedi üslubu vardır; gülme efekti olmadan, insanları salak yerine koymadan güldürür. Düşündürür; hem eleştirir, hem de bilgi verir. İsmail Abi üzerinden farkında olmadan ne bilgiler geldi geçti. Burak Aksak inceden hem kitap tanıtımı yaptı, hem tarih tanıtımı yaptı, hem ince mesajlar verdi.

Arkaya yaslanıp kuru kuru izleyeceğin bir dizi değil. Arkana yaslanırsın, bütün dünyan o an bu dizi olur. Yapmacık diyalog sıfır gibi bir şey, doğal diyaloglar var. Kendi kendine konuşma diye bir şey göremezsin ama burada var. Gerçek hayatta ne görüyorsan, kopyasını görürsün. Kendi kendine konuşan ve konuşurken boş konuşan; espri yapan ama yaptığı espriler de iğrenç ve klişe olan. Yapılan o iğrenç esprilerin bile farkındalığını sağlayan bir dizi. TRT payını, TRT'de eleştiren ve neden ödendiğini sorgulatan bir diziydi. Bunu hangi dizi cesaret edebilir ki?

Güldüğün zaman öyle bir gülersin ki; kahkalardan etraf yıkılır. Ağladığın zaman öyle bir ağlarsın ki; gözlerinden yaşlar süzülür. Hep bir umut vaadeder. Çöle bile düşse Mecnun, serap görür ve o serap, bir umuttur. İzlemeyen çok şey kaybeder ama izleyen de çok şey kaybeder; önce kendin kaybeder, sonra boşluğa düşer. İzlemediği her zaman diliminde boşlukta olur. O boşluktan kurtuluş, tekrar tekrar izlemektir. Leyla ile Mecnun'u izlemek başka dünyadır. O dünyaya bir kere girersen, bir daha çıkamazsın.
Her kelimesinin altına imzamı atarım. İşte olmasam bir bu kadar da ben yazardım....