Netflix Jessica Jones 1. Sezon Yorumları

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
2 bölümdün bir gıy gıy sürüyor yahu. :F Jessica'nın bir tribi var ki bir olay için illa onu yapmam diyor aynı Daredevil gibi. Tekrardan başa döndün Jessica al bakalım.:unamused::unamused:

1x9

Bu bölümün en şok edici şeyi Kilgrave'nin Jessicayı etkileyememesi. :D Jessica da öğrendi bunu. :D Bende diyordum aynı evde kalırken neden hiç kilgrave etkilemiyor kızı diye. Meğersem adam çaktırmıyormuş. :F

1x10
Jessica kaç kez eline fırsat geçti ya öldürmek için. Yok o zarar görür yok bu zarar görür. Hope öldü işte onun ölmesi için mi Kilgrave'nin öldürmen lazımdı. :unamused:

Şu diğer poliste zenci polisi öldürdü niye böyle bir şey yaptı anlamadım. Avukat kadında az daha ölüyordu sevgilisi gelmese.:X :A

Trishin kafasına mermi sokma sahnesine güldüm bu arada. :F

2 bölümde aksiyon ve heyecanı boldu beğendim baya.

8.5 iki bölüme de.

Bir sorum var(b)

Hope yani şu kız hemen cezaevinden nasıl çıktı? Kilgrave aldı ama onu oradan hani daha dava görülmedi birde şu avukat kadın neden kabloyu kesti ben onu anlamadım?

@Çiğdem- @Forumdash

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
2 bölümdün bir gıy gıy sürüyor yahu. :F Jessica'nın bir tribi var ki bir olay için illa onu yapmam diyor aynı Daredevil gibi. Tekrardan başa döndün Jessica al bakalım.:unamused::unamused:

1x9

Bu bölümün en şok edici şeyi Kilgrave'nin Jessicayı etkileyememesi. :D Jessica da öğrendi bunu. :D Bende diyordum aynı evde kalırken neden hiç kilgrave etkilemiyor kızı diye. Meğersem adam çaktırmıyormuş. :F

1x10
Jessica kaç kez eline fırsat geçti ya öldürmek için. Yok o zarar görür yok bu zarar görür. Hope öldü işte onun ölmesi için mi Kilgrave'nin öldürmen lazımdı. :unamused:

Şu diğer poliste zenci polisi öldürdü niye böyle bir şey yaptı anlamadım. Avukat kadında az daha ölüyordu sevgilisi gelmese.:X :A

Trishin kafasına mermi sokma sahnesine güldüm bu arada. :F

2 bölümde aksiyon ve heyecanı boldu beğendim baya.

8.5 iki bölüme de.

Bir sorum var(b)

Hope yani şu kız hemen cezaevinden nasıl çıktı? Kilgrave aldı ama onu oradan hani daha dava görülmedi birde şu avukat kadın neden kabloyu kesti ben onu anlamadım?

@Çiğdem- @Forumdash
vlla 1 yıl oldu izleyeli cnm bölüme tekrar bakmadan şuan hatırlayamıyorum :A diğer bölümler cevap blursun inş :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Evet diziyi bitirdim valla. :A @destere

Şöyle 1x13 ( Sezon Finali) hakkında genel bir yorum yapayım.

Kilgrave, Trishi alıp götürünce umarım burada bitmez dedim bitseydi çok pis küfür ederdim. Neyse ki Jessica numara yapmış. Hiç te çaktırmadı. :D Sonunda Kilgrave'yi öldürebildi Jessica. :F

Onun dışında Luke 2-3 bölümdür bomba patlıyordu, silah patlıyordu adam ölmedi bir türlü. :F Jessica ile kavgaların da zorlandı ama. :A

Sezon finalinde birde Daredevilden tanıdığımız hemşirenin konuk gelmesi iyi düşünülmüş rolünü iyi oynamış ama bu kadının tripli halleri sıkıyor beni...

Sezon Finaline 9 Point

Bu sezon hakkında eleştirim.

Dizi aslında 10 bölümde de bitebilirmiş. 13 bölüm olunca biraz uzatmışlar diziyi. Son bölümleri izleyince ya aslında burada Jesssanın eline fırsat geçti yap hadi diyorsunuz ama jeesica ya başka yol deniyor yada birisi engel oluyor.
Özelikle Jessican'ın Kilgrave öldürme isteği ilk başlarda olmaması karakterine de uymuyor. Daredevil'de alıştık ama Jessica sırıtıyor. Jessica süperkahramancılık oynamayan kendi halinde bi insan... Hope ölünce ben Kilgraveyi öldürcem demesi çok saçma daha önceden öldürebilirdi hele o kafese koyduktan sonra. Daha erken öldürmediğin için bir dolu insan öldü pisi pisine.

Dizide birde beğendiğim şey Marvel evrenine göndermeler yapması. Mesela Daredevil'de yok bu. O yüzden aynı Marvel evrende zaten geçtiğini biliyorduk ama bunu açık açık yapmaları süper olmuş. :D

İlk bölümler filan Avengers takımın göndermeler yapılıyor. Yeşil devin takımı filan burada Hulku kastediyorlar. :F
Sonra Trish bir programında uzaylılar saldırdı diyordu. Yine bir kadın bir bölümde Jessica Jonesi öldürmek istemişti. Yani herkes süperkahramanları sevecek diye bir şey yok göndermesi de iyiydi. :X

Beğendiğim bir diğer yerler ise karakterleri oldu. Yan karakterler olsun başroller filan hepsini sevdim. :A Luke'yi bile sevdim. :F

Baya uzun yazdım valla. :A

@Çiğdem- @Forumdash

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Evet diziyi bitirdim valla. :A @destere

Şöyle 1x13 ( Sezon Finali) hakkında genel bir yorum yapayım.

Kilgrave, Trishi alıp götürünce umarım burada bitmez dedim bitseydi çok pis küfür ederdim. Neyse ki Jessica numara yapmış. Hiç te çaktırmadı. :D Sonunda Kilgrave'yi öldürebildi Jessica. :F

Onun dışında Luke 2-3 bölümdür bomba patlıyordu, silah patlıyordu adam ölmedi bir türlü. :F Jessica ile kavgaların da zorlandı ama. :A

Sezon finalinde birde Daredevilden tanıdığımız hemşirenin konuk gelmesi iyi düşünülmüş rolünü iyi oynamış ama bu kadının tripli halleri sıkıyor beni...

Sezon Finaline 9 Point

Bu sezon hakkında eleştirim.

Dizi aslında 10 bölümde de bitebilirmiş. 13 bölüm olunca biraz uzatmışlar diziyi. Son bölümleri izleyince ya aslında burada Jesssanın eline fırsat geçti yap hadi diyorsunuz ama jeesica ya başka yol deniyor yada birisi engel oluyor.
Özelikle Jessican'ın Kilgrave öldürme isteği ilk başlarda olmaması karakterine de uymuyor. Daredevil'de alıştık ama Jessica sırıtıyor. Jessica süperkahramancılık oynamayan kendi halinde bi insan... Hope ölünce ben Kilgraveyi öldürcem demesi çok saçma daha önceden öldürebilirdi hele o kafese koyduktan sonra. Daha erken öldürmediğin için bir dolu insan öldü pisi pisine.

Dizide birde beğendiğim şey Marvel evrenine göndermeler yapması. Mesela Daredevil'de yok bu. O yüzden aynı Marvel evrende zaten geçtiğini biliyorduk ama bunu açık açık yapmaları süper olmuş. :D

İlk bölümler filan Avengers takımın göndermeler yapılıyor. Yeşil devin takımı filan burada Hulku kastediyorlar. :F
Sonra Trish bir programında uzaylılar saldırdı diyordu. Yine bir kadın bir bölümde Jessica Jonesi öldürmek istemişti. Yani herkes süperkahramanları sevecek diye bir şey yok göndermesi de iyiydi. :X

Beğendiğim bir diğer yerler ise karakterleri oldu. Yan karakterler olsun başroller filan hepsini sevdim. :A Luke'yi bile sevdim. :F

Baya uzun yazdım valla. :A

@Çiğdem- @Forumdash
2.sezon lurmu bilmem olucakmıs sanırım ama Kilgrave olmadan daha izlemem :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
2.sezon lurmu bilmem olucakmıs sanırım ama Kilgrave olmadan daha izlemem :A
Olucakmış 2018 diyorlar. :A

Kilgrave yok yani David Tennat daha oynamayacak galiba. The Defenders'te adı yok.. Jessicanın 2.sezonunun castı açıklanmadı ama bilmiyorum adam öldü sonuçta nasıl geri döner meçhul..(b)

İzleyeceksin beni yalnız mı bırakacaksın. :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Olucakmış 2018 diyorlar. :A

Kilgrave yok yani David Tennat daha oynamayacak galiba. The Defenders'te adı yok.. Jessicanın 2.sezonunun castı açıklanmadı ama bilmiyorum adam öldü sonuçta nasıl geri döner meçhul..(b)

İzleyeceksin beni yalnız mı bırakacaksın. :A
İzleriz yinede jessica tek çekilen birisi değilki ama
yeni düşman olur ozaman kurtarırlar 2.sezonu :A Kilgrave yinede ölüp ölmediği bence belli değil diziyi tek basına bu adam götürdü sen akdroyu açıklarsın haber gelince :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
İzleriz yinede jessica tek çekilen birisi değilki ama
yeni düşman olur ozaman kurtarırlar 2.sezonu :A Kilgrave yinede ölüp ölmediği bence belli değil diziyi tek basına bu adam götürdü sen akdroyu açıklarsın haber gelince :A
İron First kaldı sadece. :A Lukeyi burada izledik gerek yok.

İron Firsti nasıl buldun ?

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
İron First kaldı sadece. :A Lukeyi burada izledik gerek yok.

İron Firsti nasıl buldun ?
@destere nin tek bayıla bayıla izlediği olmustu ıron fıst :A

ama gerçekten kaliteli bu adamında özel güçleri var 6.bölümlerde kaldım sanırım vakit bulamadımdan tamamlayamadım bu ramazanda bitiricem :A

tek daredevlin gücü yok batman gibi :F

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061

ama gerçekten kaliteli bu adamında özel güçleri var 6.bölümlerde kaldım sanırım vakit bulamadımdan tamamlayamadım bu ramazanda bitiricem :A

O zaman beraber izleyelim onu . :Z Sen başlamadan 3-4 günce ben başlayacağım de ben 6.bölüme yetişirim olur mu. :F

Daredevil dövüşüyor yine Jessica onu da doğru dürüst yapamadı. :A Çiğdemliğim tutuyor bu kızda. :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
O zaman beraber izleyelim onu . :Z Sen başlamadan 3-4 günce ben başlayacağım de ben 6.bölüme yetişirim olur mu. :F

Daredevil dövüşüyor yine Jessica onu da doğru dürüst yapamadı. :A Çiğdemliğim tutuyor bu kızda. :A
Sen basla cnm bana yetişince birlikte izleriz en son 6.bölm izledim sanırım 7 e gelince söylersin :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059

ramazan başladı işte hogatha neyi bekliyorsun bir an önce bitir :) elektra nın yeni dizisi geliyor ona başlayalım :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x3. Bölüm

üçüncü bölüm harikaydıda ben bu bölümü daha önce izlemiştim yorum yapmamışmıyım acaba :) @Çiğdem- @Harunnn60 @Forumdash
neyse yoralım bölümü :) luke beygiriyle olan münasebetleri hariç jessica muhteşemdi :)
jess trish i ölümden kurtardı kilgrave kazmasının gönderdiği polis, kadını öldürecekti nerdeyse .. jess elinde anestezi ilacıyla deli danalar gibi koşturup durdu ama onu bir türlü kilgrave e saplayamadı gitti :)
bu arada luke danasının eski karısını jess öldürmüş onuda bu bölüm öğrenmiş olduk şimdi sanırım vijdan azabından kurtulmak için her fırsatta luke danasıyla çiftleşip duruyor :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x3. bölüm

başları sıkıcı olmakla devamı güzeldi ..
jessica ve luke ikide bir güreşe tutuşmasa dahada güzel olacak gibi :)
trish in saldırıya uğradığı sahne ve jessica nın müdahalesi , devmında jessica nın adamı takip ederek kilgrave e ulaştığı yerler heyecanlıydı zevkle izledik
jessica nın özel güçlerini görmek istiyoruz artık sadece dövüşteki üstünlüğü veya yataktaki kabiliyetinden çok daha değişik şeyler yapmalı :)
@Harunnn60 @Çiğdem- @vadikızı @cookies
bu arada @cookies sen çok hızlı gitmişsin sana yetişmemiz zor gibi :)
Eski yorumunu üşenmedim buldum @destere farklı düşüncen olmusmu bak bakalım gerçi zenci herif hakkında düşüncen 2 yıldır değişmemiş :A :A :A @Harunnn60

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
Eski yorumunu üşenmedim buldum @destere farklı düşüncen olmusmu bak bakalım gerçi zenci herif hakkında düşüncen 2 yıldır değişmemiş :A :A :A @Harunnn60
harikasın hogatha benim bulamadığım şeyi iki saniyede buldun :)
yorumumda bir fark yok başları sıkıcı dediğim yerler genelde zaten zenci ile olan münasebetleri zenciyi sevemedim bir türlü :) ama luke beygirininde özel güçleri var beton gibi adam ne bıçak işliyor ne balyoz bunun totosunda dinamit patlatmak lazım :) anca öyle kurtuluruz :)

:)))))

@xemrexxxx çiğdemin yorumunu gördünmü :)))

ben bu kadar tatlı yorumlayamazdım ne güzel anlatmış :) zenci süper güçleriyle dayandı kadın anti süpergücüyla dayandı sonunda noldu dersin :)) sırf bu sahne için izlemen lazım çiğdem anlatınca tekrar aynı anı yaşar gibi oldum :))

bu sefer @xemrexxx topacını yanlış etiketlemişim :)) x i kopasıca :)
bu yorumuma daha yeni gülüyor hogatha :) aradan iki yıl geçmiş anca anlayabilmiş espriyi :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
onrada telefonla konuşurken inkar etti ama kandırdım adamı diye yanı tam anlayamadım ama o yattığı zenci adam varya oda üpergüçleri olan bir adam yatakta kırıldınmı diye sormuştuya oan süper gücünden dolayı sert davrandığı için ama kadındada süpergüç olduğundan dayandı tövbe tövbe nerelere geldik yine hahah:F:F:F
:)))))

@xemrexxxx çiğdemin yorumunu gördünmü :)))

ben bu kadar tatlı yorumlayamazdım ne güzel anlatmış :) zenci süper güçleriyle dayandı kadın anti süpergücüyla dayandı sonunda noldu dersin :)) sırf bu sahne için izlemen lazım çiğdem anlatınca tekrar aynı anı yaşar gibi oldum :))

bu sefer @xemrexxx topacını yanlış etiketlemişim :)) x i kopasıca :)
süper bişi çıkmadı demek çiğdem bu ka övüyorsa:A

hhahah aa hiç değişmiyoruz maşallah yaa 2.5 yıl önce falan ne sohbetler yapmısısz yine şu alıntıdakı mesajları hatırlayınca bir gülme geldi :A :A :A @Harunnn60 @destere @xemrexxx

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
aa doğru birşey dedin vlla :A saçımıza ak düşsede zor ciddileşiriz biz :A :A :A
neyse ben dördüncü bölüme devam edeyim bir an önce jessica nın kollarına koşayım :) koşayımda kızı boş bulabilirmiyiz orasıda belli değil? devamlı luke beygiriyle çiftleşiyor :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
neyse ben dördüncü bölüme devam edeyim bir an önce jessica nın kollarına koşayım :) koşayımda kızı boş bulabilirmiyiz orasıda belli değil? devamlı luke beygiriyle çiftleşiyor :)
hhahah aa kingreva gelsinde dertler bitecek ayoll 6.bölümdele birlikte zenci herif gidip o geliyor :A