Showtime Your Honor - Dizi Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Your-Honor.jpg

"Kvodo” adlı İsrail dizisinden uyarlanan Your Honor, New Orleans’ta gelişen bir hukuk davasını konu ediniyor. Dizinin başrolünde yer alan “Breaking Bad”in yıldızı Bryan Cranston, oğlu suça bulaşan bir hakimi canlandırıyor. Yıllar boyu adaleti sağlamak için çalışan adam, oğlunun bir suça karışmasının ardından, onu koruyabilmek için kendisini zor bir duruma sokar.

Dizide Bryan Cranston’a Michael Stuhlbarg, Carmen Ejogo, Hunter Doohan, Hope Davis, Isiah Whitlock Jr., Sofia Black-D’Elia, Amy Landecker, Margo Martindale, Lorraine Touaint, Chet Hanks, Lamar Johnson ve Lilli Kay gibi isimler eşlik ediyor. Dizinin senaryosu ise The Night Of’un senaristlerinden Peter Moffat‘a ait.

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Vay eleştirmen yorumları çalkantılı gelince şüphelenmiştim ama IMDb 8.6 :Z

Gerçi Bryan Cranston üstat için 6.6 olsa da şans verirdik. :Z Sezon finaline yakın başlarım. :Z

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Başlıkta etiket yoktu sanırım aramıştım zira :eek: :A Ben de diyorum Heisenberg hakim olmuş kimsenin ses soluğu çıkmıyor.. :A
Yok vardı ama olabilir böyle şeyler. :A Dizi baya iyi duruyor, konusunu açtığım dönem adaşım @MEnes ile haftalık olarak izleme düşüncemiz de vardı ama tabii ki bu düşünce yalan oldu... :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Yok vardı ama olabilir böyle şeyler. :A Dizi baya iyi duruyor, konusunu açtığım dönem adaşım @MEnes ile haftalık olarak izleme düşüncemiz de vardı ama tabii ki bu düşünce yalan oldu... :A
Yakın zamanda başlamayı düşünüyordum ama benim "yakın zaman" kavramım biraz göreceli, fazla hukuka boğmazlar umarım yoksa akmıyor malum. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Yakın zamanda başlamayı düşünüyordum ama benim "yakın zaman" kavramım biraz göreceli, fazla hukuka boğmazlar umarım yoksa akmıyor malum. :A
Her zamanki gibi haftalık izleme işini gerçekleştirmeme kuralını uyguladık... :A
Geç de olsa adaşım ve benim diziyi izleyip izlememe durumumuz ile alakalı güncelleme: Sanırım izlememe kararı aldık @Tolstoyevski, yanıt vermek için dizinin puanının bir tık daha oturmasını bekledik. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

İyi bir açılış oldu. Aşina olduğumuz bir konu ama işin içinde Bryan Cranston usta olunca çok daha ilgi çekici hale geliyor. Üstelik karşı tarafta da Michael Stuhlbarg var...

Devamı da aynı seviyede olur inşallah...

8/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

Bu bölüm de gayet başarılıydı. Dizi ilgi çekici şekilde ilerliyor. Lakin Alex'ti galiba suçlu çocuğun duruşmanın etrafında dolanması gereksizdi, gerçekçilikten uzak bir riskti.

8/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3 1x4

Dünkü bölümlere göre bugünkü bölümler biraz daha zayıftı. Bölüm sürelerinin fazla uzun olması da hoş değil.

Esas çocuğun kötü oyuncu ve itici bir tip olması da bunda büyük etken. Bryan Cranston'ın çocuklardan yana şansı hiç gülmüyor. Malcolm in the Middle'daki Malcolm'ü dışarıda tutacak olursak hepsi sorunlu. :A

7/10 7/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x5 1x6 1x7

Olaylar gelişmeye başladı. Özellikle 6. bölümde çok heyecanlı sahneler vardı.

Dizi aslında işlediği ana karakter açısından Breaking Bad'i andırıyor biraz. Fakat tabii onun klaslığından eser yok. Yeterince sürükleyici de değil, tempo zaman zaman çok düşüyor. Showtime aboneleri uzun süre tutmak için çok bölüm olmasını istedi muhtemelen ama 10 bölüm yerine 6-8 bölüm daha iyi olurmuş gibi...

Alex, örtmeni bırakıp öldürdüğü kızın kardeşiyle birlikte olarak yine sağlam bir gerizekalılık örneği sergiliyor. Baban senin için neler yaşıyor haberin var mı hayırsız evlat... :A

7/10 8/10 7/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x8 1x9

İyi gidiyor dizi. Süreler hala çok uzun ve yer yer sıkıcılaşıyor. Fakat olayların giderek gelişmesi ve sona yaklaşması heyecanı arttırıyor. Yarın finali izleyeceğim kısmetse...

7/10 8/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x10 (Sezon Finali)

Sezon finali dedim ancak çok büyük ihtimal normal final. Bu noktadan sonra uzatmaları yersiz olur.

Bence çok güzel bir finaldi. IMDb puanı en düşük bölüm olmuş ancak bence en iyi bölümdü. Olayları çok iyi bağlamışlar. Soluksuz izledim. Bryan Cranston üstat yönetmiş ayrıca...

Filmdeki herkes yaptıkları için kendince haklıydı. Fakat güçlü olanlar suçlarından bir şekilde yırttılar, olan ise pisi pisine ölen siyahilere oldu, şimdi de o küçük çocuğun başı yanacak kesin...

Adam'ın yanlışlıkla ölümü ise dünyanın adaletsiz adalet düzenine rağmen bir ilahi adalet olduğu düşüncesini savunuyor. Dizi boyunca olan her şey boşu boşuna olmuş oldu ve zarar gören güçsüzler, siyahiler olmuş oldu...

9/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1625989549279.png

Dizinin bu bölümüne bu puan çok bile. Final bölümü resmen hayal kırıklığıydı. Aylar geçti üzerinden izleyeli ama final bölümünü hatırladıkça sinirleniyorum, sanki bütün diziyi boşuna izlemişim gibi geliyor.

• Güldürdün
Reactions: bazinga