Netflix You - Dizi Yorumları

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
5. bölüm dahil

1. sezonda Beck & Joe ikilisinin birbirini seven ama uyumlu olmayan bir ikili olduğunu gördük. 2. sezonda Love & Beck ikilisinin birbirini seven ve uyumlu olan bir ikili olduğunu gördük. Pekii 3. sezonda neyi göreceğiz?

2. Sezon finalinde Joe, Love'ı öldürecekken Love "Hamileyim" diyor. Joe'nun öldürmeme sebebi Love'ı sevmesi değil de onun hamile olması. Son sahnede de Joe -3. sezonda Natalie olduğunu öğrendiğimiz- bahçedeki kadına göz koyuyor. Yani yine ve yine en başa dönmüş olduk. Love ve Joe birbirinin sevmiyor, bir bağlılıkları yok, 0 samimiyet. İşin kanlı biteceği belli ama işte, insan bir umut izliyor.

1. bölümü izlerken "tekrara düşecekler galiba" korkusuna kapılmıştım. Son sahnede Love, Natalie'ye baltayı geçirince biraz rahatladım. O sahne olmasa buraya gelip "Arkadaşlar, 1. bölümü izledim, güzel bir şeyler oluyor mu? Devam edeyim mi?" diye soracaktım. Gömme, kızamık, kafes ve uydurma cinayet + intihar derken o hikaye de kapandı. Şimdi Love, Theo ile işi pişiriyor. Muhtemelen birçok kez işi pişirecekler. Joe ise Marianne'ye sarmış durumda. (Dayı bak kafayı yiyeceğim, 1. sezona geri döndük resmen. Aynı şeyleri izletiyorlar.(

Bu durumda neler olabilir:

1- Joe, Marianne + Love + Theo üçlüsünü ortadan kaldırır ve tertemiz 1 sayfa açarak 4. sezona başlarız. Yine sıkıntı var çünkü tekrar tekrar aynı şeyleri izletecekleri en olası senaryo bu.

2- Love, Marianne + Joe + Theo üçlüsünü ortadan kaldırır ve tertemiz bir sayfa açarak, onun gözünden, 4. sezona başlarız.

3- Joe ve Love, Marianne + Theo ikilisinin ortadan kaldırır ve tbsa 4. sezona başlarız. Ee, 4. sezonda ne izletecekler ki?

Şu an bile %20-30 civarında tekrara düşmüş durumdalar. Bayağı iyi şeyler izletemedikleri sürece 1. sezonun yanına bile yaklaşamayacaklar maalesef.
Bahsetmek istediğim şey de buydu. Bu yüzden ilk iki bölümü sıkıla sıkıla izlemiştim. Aslında geçen sezonlara bakarsak dizi tekrara düşmeye devam ediyor. Sadece hikayeler farklı. Beck diziye inanılmaz bir hava katıyordu, keşke ilk sezonda bitseydi veya Beck bu kadar erken ölmeseydi diyorum hep. :X
------

Şuan baktım, 94 doğumluymuş (27) ama dizide 19 olarak gösteriyorlar. :A

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
------

Şuan baktım, 94 doğumluymuş (27) ama dizide 19 olarak gösteriyorlar. :A
Bence spoilere al ilk mesajını ne olur ne olmaz.
Benim istediğim Beck ve Joe oturup meseleleri konuşup kütüphaneden el ele çıkmaları yönündeydi. Bunun için Beck'in de bayağı bir manyak olması lazımdı ama ben yine de bölüm boyunca saf saf beklemiştim mutlu sonla bitsin diye. Sonra Love geldi, onun da deli olduğunu öğrendik falan, bu sefer ruh eşini buldu dedik ama Love'ı öldürmeye teşebbüs etmesi ve bahçedeki kadına göz koyması yine -neredeyse- tüm sezonu çöpe attı. O iki sahnede soğumuştum ben. 3. sezonu iple çekmedim, beklentim olmadan izlemeye başladım. 4. sezon onayı nasıl aldı onu da anlamadım.

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: kerem

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sezonu bitirdim.

6 ve 7 önceki belirttiğim nedenlerden dolayı vasattı. Fakat son 3 bölüm aksiyonun artmasıyla epey iyiydi.

R.I.P. Love :A Rahmetli neredeyse bütün mahalleliyi doğrayacaktı, yufka yürekli katilimiz Joe olmasa gitmişti hepsi. :A

Marienne olayına hiç girmeyeceklerdi bence. Beck ve Love gibi güzel kadınlardan sonra Marienne'e aşık olduğuna doğrusu ben hiç ikna olmadım. Madem Netflix dizisi çekiyoruz o zaman bir sezon da siyahiye aşık olmalı diye zorunluluk hissetmiş herhalde senaristler. :A Oyuncuyu ve hikayesini pek sevmedim. Keşke tamamen banliyö cinayetlerine odaklansaydık. Böylece dizi tekrara düşmekten de kurtulmuş olurdu...

O değil de Victoria Pedretti bu sezon şahane performansıyla büyüledi. Dördüncü sezon da güzel olur inşallah. Sezon sıralaması 1 > 2 > 3 bu arada...

7/10 7/10 8/10 8/10 8/10

• Beğendim
Reactions: baron

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Şükür bitti🥱

Sezon Genel Yorumu

İlk iki bölümden belli etmişti kendini aslında. Birini görüyorlar aşık oluyorlar. Sadece hormanal anlık seks de değil duygusal sekse giriyorlar:F İrite ettiler beni diziden... Eğer sapyoseksüel değilseniz Joe ile kim ne yapmak ister Allah aşkına? Kadınlları da anlamak güç!!!

Sherry ve Cary çifti için ayrı bir yan dizi yapılmalı. Son 2 bölüm aşiri zevk aldım izlerken:F
Theo yazık m**** heycanı yaşamak isterken tahtalı köye yolcuydu. Babası onun öz babası mı yoksa üvey babası mı hala anlamadım. Bİri beni aydınlatsin. Dante körmüymüş? Her gördüğümde aynı şkou yaşadım.

Love gerçekten seni sevemedim bir türlü ama son bölümde yaptiklarınla artık favorim oldu. Sen olmasaydın dizi güme gidiyormuş onu anladık. Joe eziğinin gerçek aşkı sendin kesinlikle.

4.sezonu izleyip izlemeyeceğime kararsızım sezon beni tatmin etmedi. Forumda dolaşarak izledim sezonu. Öyle sıkıcıydı. 4.sezonda belli ki aynı saplantılıkla geçecek gibi.

Son bölüm hatrına 6/10 @kerem @Yiğitt

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
6. bölümün bitmesine 15 dakika kala kapattım, "devam et, farklı şeyler yaşanacak, bambaşka yerlere gidecek dizi" diyor musunuz? @Forumdash @bazinga
Gitmek istediğin yere bağlı. Son 3 bölümde düzlüğe çıktım, soluklanmak için son bölüme kadar izledim. Nefes alıyorsun en azından. Düzlükte gördüğüm manzara beni pek şaşirtmadı. O yuzden yol arkadaşi için birini beklemen gerek yoksa 4.sezon gerçekten tek başina çekilecek yol değil.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
3. SEZON

Dizinin orjinal kanalı Lifetime ilk sezondan iptal etmekle doğru bir karar vermiş keza her sezon kendinden öncekinin bi' tık altında kalıyor...

Dizinin kurtarıcıları Sherry ve Cary idi kesinlikle. Son bölümlerdeki sahnelerini izlerken çok zevk aldım. Joe'nun Marianne'e olan saplantısı çok klişe, yapmacık ve zorlama geldi. O kadar zorlama geldi ki Theo ile Love'ın aralarındaki ilişki bunların yanında dahi daha gerçekçi kaldı. Bu arada Theo, Matthew'ın üvey mi öz oğlu muydu hala anlayamadım. Biri beni aydınlatsın. :A

Seks sahnelerinin artışı insanı cinsellikten soğutan cinsten. Lisesi ergen dizilerinde daha az yavan duracak çünkü en son bi' sakin dedirtti resmen. Başrolleri swinger dahi yapabilen senaristin kafasından istiyorum. Türk dizileri gibi süre derdi de yok aslında. Tek mantıklı açıklama senaristin izleyiciyi aseksüel yapmaya teşvik etmesi olabilir. Aklıma başka bir şey gelmiyor kesinlikle. :A

İzlerken çok sıkıldığım sahneler de oldu. Yükselten sahneler ise bir önceki sezonlara göre daha azdı. 4. sezondan çok umutlu değilim açıkçası.

Sezona Puanım: 7/10
@Forumdash @Yiğitt @phoebebuffay

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
3. SEZON

Dizinin orjinal kanalı Lifetime ilk sezondan iptal etmekle doğru bir karar vermiş keza her sezon kendinden öncekinin bi' tık altında kalıyor...

Dizinin kurtarıcıları Sherry ve Cary idi kesinlikle. Son bölümlerdeki sahnelerini izlerken çok zevk aldım. Joe'nun Marianne'e olan saplantısı çok klişe, yapmacık ve zorlama geldi. O kadar zorlama geldi ki Theo ile Love'ın aralarındaki ilişki bunların yanında dahi daha gerçekçi kaldı. Bu arada Theo, Matthew'ın üvey mi öz oğlu muydu hala anlayamadım. Biri beni aydınlatsın. :A

Seks sahnelerinin artışı insanı cinsellikten soğutan cinsten. Lisesi ergen dizilerinde daha az yavan duracak çünkü en son bi' sakin dedirtti resmen. Başrolleri swinger dahi yapabilen senaristin kafasından istiyorum. Türk dizileri gibi süre derdi de yok aslında. Tek mantıklı açıklama senaristin izleyiciyi aseksüel yapmaya teşvik etmesi olabilir. Aklıma başka bir şey gelmiyor kesinlikle. :A

İzlerken çok sıkıldığım sahneler de oldu. Yükselten sahneler ise bir önceki sezonlara göre daha azdı. 4. sezondan çok umutlu değilim açıkçası.

Spoilerı okumadım ama senin de yorumunla birlikte devam etmeme kararı aldım. Diziyi 1 ve 2. sezonuyla hatırlamak daha iyi olacak.

• İlginç
Reactions: Forumdash

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
6. bölümün bitmesine 15 dakika kala kapattım, "devam et, farklı şeyler yaşanacak, bambaşka yerlere gidecek dizi" diyor musunuz? @Forumdash @bazinga
5 bölümü izlerken diziyi bırakıyorum dedim sonra ilk 2 sezonun hatrına bir 5 bölüm daha izleyeceğim dedim ve pişman olmadım 8-9-10 sezonun en iyi bölümleri.

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
3. SEZON

Kırmızı yeri okuduktan sonra Berlin'in Köpeklerini izleyip birlikte yorumlamak isteme isteğim arttı :Z:Z:Z

• Güldürdün

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
  • Beğendim
Reactions: baron

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Hayır kaybetmezsin. En sıkıcı bölümlerden biriydi. :X
------

Dark dışında diğer bütün diziler ilk sezonundan iptal edildi. Amerikan dizilerine mahkumuz hep. :A
Netflix abd yapımları da ses getirmiyor artık :A Dur DM'den sana video atıcam:A Başka bir dizinin onu da izleyelim:X

• Güldürdün