Yok Öyle Yağma "1. Bölüm" (XanTier ve emreemreu Dizisi)

emreemreu

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,292
Puanı
1,060
Karakter Tanıtımını Okumayanlar İçin:

https://fav10.net/forum/threads/xantier-ve-emreemreudan-yepyeni-bir-dizi.224461/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Saat 07.45, Ev;

Saatler sabahın körünü gösteriyordu. Anne Makbule hanım sofrayı kurmuş, eşini ve çocuklarını sofraya çağırmak için yoğun çaba harcıyordu. Bir oda da bulunan eşine ve ayrı bir oda da bulunan çocuklarına bağırıyordu.

Makbule Hanım: Yataktan kalkın hemen, en sevdiğiniz kahvaltıları koydum sofraya.

28 dakika sonra herkes kalkar ve sofraya oturur.

Makbule Hanım: Sizleri kaldırmak için kullandığım enerjiyi dış ülkelerde kullansaydım enerji patlaması yaşanırdı sanırım.
Halil Bey: Yemin ediyorum bu taatte kalkılır mı ya. Yapma hanım. Bu arada tofrada teker yok. OzaN git al bakalım.
OzaN: Yaşımın karesi neredeyse 1000 oldu, Poyraz dururken ben gitmem. Poyraz yürü git.
Poyraz: Ya ben nasıl taşıyım tekeri abi ya! Git sen işte, yapsana kardeşine bir abilik. Poyraz oraya git Poyraz buraya git, sıkıldım ya ufff.
Halil Bey: Teker değil oğlum, teker teker.
OzaN: Şeker diyor babam Poyrazcım, teker değil.
Halil Bey: OzaN ten ilk göt ağrımıttın, ilk dudak uçuğumuttun, ilk tivilceti çıkan çocuğumuttun. İlk ergen olantın...
Poyraz: (Şaşkın bi şekilde) G.t ağrısı mı?!
OzaN: (Gülümseyerek) Tamam baba, daha falza konuşma bence.ben gidiyorum.
Makbule Hanım: Evin işleri var, sen ev işi nedir bilir misin bey? Ev işi, camların kirleneceğini bile bile onları her gün sıkılmadan, bıkmadan silmektir. Ev işi bulaşıkların pisleneceğini, çamaşırların bitleneceğini bile bile onları her gün yıkamaktır.
Halil Bey: Hadi canım ten de, hepsini makinalar yapıyor timdilerde.
Makbule Hanım: Afedersin ama bizim evde makina mı var? Daha ondan bile haberin yok. Çok önemli kararlar alacağım bugün evde.

Aradan 2 saat geçer. Saat 10'u geçmiştir.

Halil işten çıktığı için gazetelere bakmaktadır.

Makbule hanım ise ev işlerinden ve eşinin evde olmasından oldukça sıkılmıştır ve evlerinin az ilerisinde bulunan kadınlar kahvehanesine gider.

OzaN odasında, Poyraz ise babasının yanındadır. OzaN odasından babasının yanına iner.

OzaN: Annem nerde baba?
Halil: Kahvede.
OzaN: Nasıl?
Halil: Arkadatları çağırdı.
Poyraz: Ne dat?
Halil: Arkadat ulan arkadat, ettek tıpatı!

Ardından OzaN masada duran gazetenin iş ilanları sayfalarını görür.

OzaN: İş ilanları buradaysa sen neye bakıyorsun baba?
Halil: Iı, tey…

O arada Poyraz Babasının elindeki gazeteyi alıp kaçar. Tuvalete saklanır, kapıyı kilitler.

OzaN dışarı çıkar, arkadaşı Murat’la buluşur. Murat olmadık zamanlarda saçma sapan şiirler patlatan birisidir.

OzaN: N’aber?
Murat: Ne olsun be bu beden,
Çıkar silahı belden.
Hiç sorma neden neden
Kaplumbağa deden.
OzaN: Lan olum başlama hemen.
Murat: Ben bilirim seni
Sen de elbet beni
Hiç olur mu böyle
Versene kerpeteni

OzaN Murat’ın boynundan tutup sıkıştırırken öteki arkadaşı ve Erasmus öğrencisi Alman Fabian gelir.

Fabian: Hi guys! Ne yapiyorsunuz bakalim?
OzaN: Ne yapalım? Takılıyoruz işte.

Makbule Hanım eve döner ve hemen odaya girer. Poyraz dış kapının açıldığını duyunca tuvaletin kapısını açar ve babasını karşısında görür.

Halil tuvaletin kapısının açıldığını görünce Poyraz’ın pantolonundan yakalar ve pantolonu elinde kalır.

Poyraz: İmdaaat! Babam pipimi yicek!

Makbule hanım sesleri duyunca Poyraz'ın yanına gider. Poyraz elindeki gazeteyle kaçarken annesinin arkasına saklanır. Makbule gazeteyi alıp bakar.

Ardından Halil’e bakar. Poyraz şaşkın şaşkın ve ağzı ‘o’ biçiminde açık şekilde olanları izler.
------------------------------------------------------------------------------------------

REYTİNG FAVORİFORUMUM'DA İZLENİR...

-------------------------------------------------------------------------------------------

3 saat sonra...

OzaN eve gelir.

OzaN: Annem nerde?
Halil: Gitti.
OzaN: Nereye?
Halil: Terk etti.
OzaN: Ne?

Bir süre duraksarlar ve herkes birbirine bakar. Ve herkes aynı anda;

-Yemek!

Makbule Hanım eve dönecek mi ?

Hepsi ve daha fazlası 2. bölümde! 2. bölüm ilerleyen günlerde sizlerle!

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
ilk bölüm olarak idare eder bence güzel hoşş eğlenceli olmuş :-):-)
pipimi yiyor kısmında kırıze girdim yalnız hahahah fena oldumm yine :F:F

china_shangai

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
31,942
Puanı
859
güzel olmuş emeğinize sağlık bu kadarını beklemiyordum 2. bölümü heyecanla bekleyeceğim :)

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
@emreemreu s yerine t kullanmissin neden mesela sofra yerine tofra yazmissin :)
ANLADIM ;)

Guzel olmus lo

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Elinize sağlık ilk bölüm gayet başarılı ve eğlenceli olmuş. Zamanla daha da güzelleşeceğini düşünüyorum. En çok Murat'ın şiirlerine koptum. :F

emreemreu

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,292
Puanı
1,060
Herkese teşekkürler. :) 2. bölüm yarın ya da ondan sonraki gün sizlerle inşallah ve diğer bölümler daha kısa ve dolu olacak. :D

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Teşekkürler, diğer bölümleri illaki daha oturaklı olacaktır. :)

Tapatalk

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
İlk bölümü çok beğendim,beklediğim kadar varmış.
Ellerinize sağlık arkadaşlar,ikinci bölümü merakla bekliyorum.:)

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Beğedin elinize sağlık t ler baya bir ilgi çekici olmuş komik de sımsıcacık aile dizisi ;)