Yere Sakızı Attınız..... 1 Ay Sonra Suratınızı Bir Sergide Görmeye Başladınız.....Stranger Visions!!!

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
Amerikalı eğitimci ve sanatçı Heather Dewey-Hagborg New York sokaklarında yerlerden topladığı sigara izmariti;sakız;saç teli gibi objeleri toplayarak;bu objeleri kullanan insanların tahminen nasıl bir görünüşe sahip olduğu bizlere sunuluyor.

Hagborg, topladığı sigara izmaritlerini genomik araştırmalardan geçirip;DNA analizleri yaptı. Elde ettiği verileri bir araya getiren Hagborg, bu kişilerin yüzlerinin yaklaşık olarak neye benzediğini görebilmek amacıyla 3D yazıcılardan çıktılar almaya başladı.

Elde ettiği DNA’lar ile genomik araştırmalar yapıp ve bu kişilerin fiziksel görünüşünü temsil eden 3 boyutlu portreler oluşturdu

Kriminal konularda kullanılması hala tartışmalara sebep olan bu sıradışı teknoloji ile hazırlanan Stranger Visions sizleri bayağı bir düşündürecek.

2-6-600x396.jpg

3-7-600x447.jpg

4-8-600x379.jpg

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610
Eline sağlık abi , yine senin muhteşem konuların🤗

İlgi çekici ve farklıymış. Kriminal suçlar açısından çok iyi , kimin ne yaptıği ortaya çıkar da Dna larımızın böyle ortalıkta kolayca bulunup toplanması ve bizden habersiz bir şekilde araştırmada kullanılması... bilemedim. 😁

Demek teknoloji daha gelişecek.Umarım teknolojiyi hep olumlu tarafa çekenlerden oluruz.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,091
Puanı
1,060
Çok ilginç bir konuymuş ya atılan bir izmaritten sakızdan öğrenilmesi gerçekten çok iyi ya @The_Erinch abi yine ilgi çekici bir konu bulmuşsun emeğine sağlık :D

• Harika

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,638
Puanı
560
İlginç ve heyecan verici bir durum sakız, izmarit ve saç tellerinden DNA analizlerini yapıp portreler oluşturmak emeğine araştırmana sağlık @The_Erinch konuyu okuduğumdan beri keşke bende böyle bir şeyler yapabilsem diye imrenmedim değil hani ;)

Bir de artık bu işlemlerden korkanlar yere izmarit ve sakız atmazlar bir yandan da iyi bir çalışma olmuş çevre açışından ;)

• Harika

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bu yöntemi aslında kazı çalişmalarında filan bulunan insan fosil kalıntıları için de kullanılıyor diye biliyorum(b) yanlişsa düzeltin:X

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,967
Puanı
710
okumaya fırsatım yok ama başlığı okuyarak geldim yere sakız atmak 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,295
Puanı
1,060
@The_Erinch in hazırlayıp sunduğu programlar National Discovery kanalında.National Discovery yakında Fav10 da.Türksat 5A Frekans bilgileri 11907 H 27500 🤣 😂🤪

• Güldürdün