Yeni başlayan dizilerden hangileri başarılı olur?

• Canım Babam

Oy: 0 0.0%
  • Hepsi başarılı olur

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    7

Eleştirmen

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
4
Puanı
137

Babam Sağolsun henüz başlamadı ama onu da ekledim.

Son düzenleme:
Bunlar yazında devam edecek yapımlar. Ben uzun vadede Canım Babam' ın orta bir başarı kazanabileceğini düşünüyorum ama şu haliyle kesinlikle olamaz. Üsküdar' a Giderken' in de Kanal D sayesinde başarılı olabileceğini inanıyorum.

Üsküdar'a Giderken başarılı olur.Diğerleri tutmaz.Biri ESBD'nin çakması biri Behzat Ç'nin.

karakolu dün izledim özetine baktım gerçekten çok beğendim keşke 1.kuşakta olsa yinede bana göre o saatte gayret iyi reyting alıyor:)

Karakol'un Muhteşem Yüzyıl sayesinde başarılı olacağı kesin,kaldırılma riski yok, ancak yazın tek kalırsa ne olur bilemem...

Üsküdar'a Giderken tutmadı,çok avantajlı saatine rağmen olmadı,olmaz da bundan sonra ama olabilmesini isterdim,çok doğru proje, hep arkasındayım...

Babam Sağolsun'un işi,saati ve günü itibariyle çok zor,ilk ona giremeyeceğini düşünüyorum, değişiklik yapılacaktır yakında...

Canım babam meçhul...

Karakol çakma falan değil. Ama Babam Sağ Olsun ( Dil kurallarına göre " sağ olsun " diye yazılır. ) başarısız ve tamamen çakma. Çakma dizilerle hiçbir yere varılamaz. En Son Babalar Duyar deyin ismine eski senaryodan bir şey uydurun devam etsin hikaye... Zaten dizi daha ilk bölümünden 3 reytingi zor geçti. İzleyici açıp da merak edip izlememiş bile. Dünkü tekrarı ilk 45'e zor girmiş. Üsküdar'a Giderken de komedi dizisi (Sitcom yerine Türkçemizi tercih ederim.) anlayışını değiştirip değişik bir komedi tarzı oluşturuldu. Reytingleri de 23.15'e göre fena değil. Devam etmesi gereken bir yapım.

Karakol çakma falan değil. Ama Babam Sağ Olsun ( Dil kurallarına göre " sağ olsun " diye yazılır. ) başarısız ve tamamen çakma. Çakma dizilerle hiçbir yere varılamaz. En Son Babalar Duyar deyin ismine eski senaryodan bir şey uydurun devam etsin hikaye... Zaten dizi daha ilk bölümünden 3 reytingi zor geçti. İzleyici açıp da merak edip izlememiş bile. Dünkü tekrarı ilk 45'e zor girmiş. Üsküdar'a Giderken de komedi dizisi (Sitcom yerine Türkçemizi tercih ederim.) anlayışını değiştirip değişik bir komedi tarzı oluşturuldu. Reytingleri de 23.15'e göre fena değil. Devam etmesi gereken bir yapım.
Konu dışı olacak ama Sitcom'un anlamı tam olarak komedi dizisi değildir. Şu an sitcom'u tam olarak karşılayan bir kelime yok. Sitcom sadece birkaç kapalı mekanda çekilen, dış mekan çekimi çok çok az olan dizilerdir. Çocuklar Duymasın, Avrupa Yakası, Yahşi Cazibe gibi...

"Babam Sağolsun" kullanımı da Türkçeye uygundur...

sağ ol
hoşa giden bir davranış için “çok yaşa, teşekkür ederim” anlamlarında söylenen bir söz.
Güncel Türkçe Sözlük
Bunu TDK sitesinden kopyaladım. Senin dediğin durum için de sağ ol- diyor. Teşekkür etmek anlamı da diğer anlamı da her türlü ayrı yazılıyor. Google'da TDK Sözlük yaz. Siteye gir. Gelen sözlüklerden Büyük Türkçe Sözlüğü gir. Sağ ol yaz. Anlamı çıkar. Teşekkür etmek de diğer anlam da ayrı yazılır. Dediğim şekilde TDK'nin sitesine gir görürsün.

O site eski site. 2011'de değişti. Linki kopyalanmıyor. Sen arama motoruna TDK sözlük yaz. Sonra gir. Büyük Türkçe Sözlük seç. Sağ ol yaz. Karşına çıkar. Ayrıca bende yeni imla kılavuzu da var.

TDK ne der bilmem ama bence yaygın ve doğru kullanımı "Sağolsun" şeklindedir.

Google'e "sağ olsun" yazdığında "bunu mu demek istediniz ? sağolsun" diyor :)
Örneğin, Nefes: Vatan Sağolsun şeklinde yazıldı o ünlü filmin adı. O kadar özen gösterilen bir filmde önemli bir hata yapmak istemezlerdi. Gerçekten büyük bir hata olsaydı bu konuda büyük tepki alırlardı.
Ayrıca "Canın Sağolsun" adında da birçok şarkı, albüm adı vs mevcut. Hiçbir önemli yerde "Sağ Olsun" şeklinde kullanıldığını görmedim...

Diyorum ya. Bu karar 2011'de alındı. Google yanlş biliyor çoğu şeyi. ATV Herşeye Rağmen diye yazıyor. Ama onun aslı Her Şey'dir aslında. Hatta Her " Şey " ayrı yazılır deriz. Bir şey, çok şey gibi. Bu karar 2011'de alındı.