'Yarışma ve Senaryo Etkinlikleri' Genel Kurallar (2019)

mrt-06

Emekli
5 Ocak 2013
88,229
54,539
1,061
Ankara
-Bölüm Genel Kuralları;
 1. Yeni bir dizi senaryosu ve yarışma, etkinlik yapmak istediğinizde önce mrt-06'ya özel mesaja atmanız gerekir. Bu izin moderatörler ve süper moderatörler için dahil değildir.
 2. Bölümde etkinliğiniz yarışma ya da program ise konuyu buraya; https://fav10.net/forum/forums/fav10-yarışma-ve-program-etkinlikleri.825/ dizi senaryosu ise buraya konunuzu açmalısınız; https://fav10.net/forum/forums/fav10-senaryo-etkinlikleri.824/
 3. Yanlış bölüme açılan konular ilk aşamada taşınır, devamı halinde silinir.
 4. Yazdığınız dizilerde sınır ikidir, var olan iki dizinizden birini final ya da sezon finali yaptırdıktan 1 hafta sonra yeni bir diziye başlayabilirsiniz.
 5. Kurallara uymayanlar için bu konuda ceza listesi yer almaktadır; https://fav10.net/forum/threads/fav10-senaryo-program-etkinlikleri-bölümü-uyarı-listesi.263731/ burada belli ceza puanını toplayanlar ilgili cezaları alırlar.
 6. Yayınladığınız dizilerde haftalık kota ikidir, bir haftada en fazla 2 bölüm yayınlayabilirsiniz. Yarışma, etkinliklerde ise bu kota 5 bölümdür. Başkasının projesini yayınlamak yasaktır.
 7. Dizilerinizde gerçek dizi isimlerini kullanmak yasaktır.
 8. Çaylak üyelerin senaryo bölümünde proje yayınlamaları için önce mrt-06'dan izin alması zorundadır.
 9. Dizi/Yarışma gibi etkinliklerin tanıtım konusu dışında yeni bölüme dair fragman konusu açılması yasaktır.
 10. Alakasız konularda, üyelerin profilinde dizi ya da yarışmalarınızın reklamını yapmak yasaktır. Tespit edildiği durumda ilk olarak uyarı daha sonrasında ilgili etkinliğiniz 2 hafta süreyle yayınlanması yasaklanacaktır.
 11. Yayınladığınız etkinliğin başlığını forumumuzun bütün bölümlerinde olduğu gibi tümünü büyük harflerle "AAAAA BBBBB" yazmak yasaktır. Örnek başlık; "Aaaa Bbbb" şeklinde olmalıdır.
 12. Forumda yayınlanan dizilerde aşırı cinsellik, uygunsuz fotoğraflar içeren senaryoların tespiti halinde yayından kaldırma ve konunun kilitlenmesi söz konusudur.
Kanal Kurma ve Kanallarla İlgili Genel Kurallar;
 1. Gerçek kanal ismi ve gerçek kanal logosu kullanmak kesinlikle yasaktır.
 2. Kanal kurmak için daha önce bölümde en az 4 etkinliğe (Dizi, yarışma vs.) imza atmış olmanız yani tecrübeli olmanız gerekir.
 3. Dizi ve etkinliklerinizde kanal ismini başlıkta kullanmak yasaktır.
 4. Her kanalın kendine ait "Senaryo Bölümünde" sabit konusu vardır ve bu bölümde projelerinizi tanıtabilirsiniz.
 5. Var olan kanallarla görüşerek kendi projelerinizi o kanalda ve logosu altında yayınlayabilirsiniz.
 6. Kanalda düzenli içerik yapılmaması veya uygunsuz içeriklerden alınan sık cezalardan dolayı kanal etiketi silinir. Etikete yeniden başvurma süresi ise 3 aydır.
 7. Kanalda yayınlanabilecek max proje sayısı 7'dir.
 

MayısKralı

Emekli
31 Mayıs 2015
14,737
12,869
710
Öncelikle bu kanal kuralını forumun bu bölümünün düzene girmesi ve ilginin artması sebebiyle getirdik. Yoksa kanal başlığı altında yayınlansa ne, yayınlanmasa ne? Umarım sizlerde bu kural doğrultusunda senaryo bölümüne hareketlilik kazandırırsınız, herkese hayırlı olsun :X
 

Aserat

Co-Admin
24 Ağustos 2014
57,122
37,636
1,061
İstanbul
Bilmiyorum ben de kanal kurar mıyım ama umarım bu kurallar forum adına hayırlı olur. Senaryo bölümünün eski canlılığına ulaşmasını en çok isteyenlerden biriyim inşallah bu yaz yarışmalar kadar dizileri de görürüz. :D
 

pompy

Favori Üye
22 Eylül 2012
35,915
18,820
1,061
Bilmiyorum ben de kanal kurar mıyım ama umarım bu kurallar forum adına hayırlı olur. Senaryo bölümünün eski canlılığına ulaşmasını en çok isteyenlerden biriyim inşallah bu yaz yarışmalar kadar dizileri de görürüz. :D
Benim kanala kalabilirsin söylüyorum 6 kanal kurulmasına izin var her altı kanalda yedi proje olucak @Aserat

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi