Yaklaşan Büyük İstanbul Depremi İçin Neler Yapmalıyız ?

bilginbelgin8

Banlı
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
1
Puanı
14
Sürekli olan afetler sonrasında bir İstanbullu olarak yaklaşan büyük İstanbul depremini düşünmeden edemiyorum.

Diğer illerimizde ki özellikle en son ki İzmir’deki depremi büyük örnek. Binlerce vatandaşımızın dışarıda kalması, evinden malından olması çok ürpertici. Bu konuda bazı araştırdığım yardım kuruluşlarının olduğunu görünce örneğin AFAD ve Kızılay. Ve bu kuruluşların afet zamanlarında yaptıkları işleri görünce içim rahatlıyo.

Eğer sizde benim gibi depremi ve oluşabilecek durumları düşününce ürperiyosanız heralde yardım yapmak için en idael yer Kızılay’a çadır bağışı yapmak.

Benim gibi bu büyük depremden çekinen vardır herhalde. Bu konuda bağış yapmak için en ideal yerlerden birinin Kızılay’a çadır bağışı yapmak olduğunu düşünüyorum. Acil afet çadırları bu zamanlarda vatandaşlarımızın işine yarar.

Kızılay çadır bağışına destek vermek isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten yardımlara ulaşabilir

https://www.kizilay.org.tr/Bagis/BagisYap/20/acil-afet-cadiri-bagisi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Kızılay’a bağışta bulunmayı düşünmüyorum bazı sebeplerden dolayı ama yaklaşan deprem cidden tedirgin ediyor. Binaların depremlere dayanıklılığını test ettirmek ve deprem çantasını hazırda tutmak gerekiyor. 2019’dan beri deprem çantası alacaktım güya ama bir türlü fırsat olmadı...

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Aslında bunda daha çok devletin geniş kapsamlı bir çalışma yapması gerek. Bizim yapacağımız kendi evimiz için klasik deprem önlemlerini almak. İmkanı olan isteyen ekstra yardım da yapabilir tabiki

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Nostradamusa inanalı çok oldu bana bu canı verenin dışında hiç kimse geleceği bilmez bilemez, insanoğlu olarak sadece hazırlıklı olmalıyız yoksa başka hiçbir şey elimizde değil.

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,664
Puanı
560
Tabii öyle :bhr: Allah-u Teala ne dilerse o olur ama ahir zamandayız ve hastalıklar felaketler bir sürü şeyler oldu deprem eksik olmaz bence :)
Dua Amin GIF by TRT

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
İstanbul'dan taşınmak.

Üzgünüm ama deprem çantası, el feneri ve benzeri malzemelerin hepsi böylesine yıkıcı bir depremde romantizm unsurları olur. Hele de dilden düşmeyen ilçelerde ve mahallelerde yaşayanların taşınmadıkça bir önlem almalarına pek gerek yok. Realist bir yaklaşım değil çünkü.

On yıllar boyunca hiçbir önlem alınmadı, nüfus arttı, iğrenç binalar dikildi veya yıkılmadı. Depremin yaşandığı andan sonra ilk yapmanız gereken tüm dinlerdeki ritüelleri, ibadetleri gerçekleştirip "malum sürecin" bir an önce bitmesini dilemek.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
Kendimce nedenlerle Kızılaya bağış yapmam.
Kocaeli biri olarak depremi iyi bilen biriyiz. Ama ülkemizde 1999 dan bu yana zerre değişen birşey olduğunu düşünmüyorum..
Herkes kendi. Önlemini almalı.. Başka bir çaba göremiyorum.. Forum kuralları gereği daha fazlada yorum yapmak istemiyorum.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bir deprem ülkesinde depreme hazırlık devletin en temel görevleri arasında. Bağışlara umut bağlanamayacak kadar ciddi bir mesele bu...

Hayattaki en büyük korkularımdan biri. Eğer işim gereği İstanbul'da yaşamak zorunda olmasam sırf bu nedenle bile İstanbul'u terk edebilirdim. :(

• Üzücü
Reactions: DarkLegenD