YABANCI - 1. Bölüm | YENİ DİZİ -

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
1.BÖLÜM
Kaan, her şeyi geride bırakarak tek başına bir sahil kasabasına gelen, arkasında bıraktığı sırlarıyla dolu bir adam.
Melek, orta halli bir ailenin kızı. Kaan’ı ilk gördüğünde onun bu gizemli, esrarengiz havasıyla kendisini belki de hiç kurtaramayacağı bir bataklığa saplayacak biri.

1.SAHNE
Kaan, elinde sadece bir çantayla her şeyini bırakmış ve kasabaya gelmiştir… Ve yıllar önce ayrıldığı o yıpranmış evine dönmüştür.
Kaan : Ne zormuş be ayrılık, hayatını, yaşadıklarını, aşklarını ve en önemlisi de ….. her neyse bırakıp dönmek çok zormuş be sırdaş (evine sırdaş demektedir)

2.SAHNE
Kaan : Sırdaş seni şöyle bir parlatmak lazım, geçen yıllar sana yaramamış, bir hüzün çökmüş sanki üstüne. Dur bakalım benim takım çantam neredeymiş?
--- O sırada o civarlarda oturan Melek, karşılarında yıllardır boş ve sessiz şekilde duran evin pencerelerinin açık olduğunu gördüğünde şaşırmıştır. Ve Melek o eve doğru endişeli ve ürkek bir şekilde bakmaya gitmektedir.

3.SAHNE
Melek : Kimse yok mu, pardon içeride birisi var mı?
Melek bağırdığında ses veren çıkmamıştır ancak Melek merakına yenik düşmüş ve evin içine girmeye karar vermiştir nihayetinde. Evin içine girdiği sırada hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşmıştır.
Kaan : Sen kimsin, ne arıyorsun evimde bana sormadan nasıl girersin lan sen bu eve.
Melek : Ben şe şeeeyy…
Kaan : Bana bak ne arıyorsun diyorum sana elimde kalacaksın kız kurusu.
Melek : Nasıl konuşuyorsun sen benimle ya. Sadece pencereleri açık gördüm uzun zaman sonra ve merak ettim.
Kaan : Bu eve böyle kafan estiği gibi giremezsin, çünkü burası….
Melek : Ne olmuş burasına cevap vermeyecek misin?
Kaan : Çık git benim asabımı bozma ya akşam akşam.
Melek : Ben karşı evde oturuyorum, komşu sayılırız yani artık.
Kaan : Sana kim olduğunu sormadım, bana komşu falan da lazım değil zaten.
Melek : Ne züppe bir şeysin sen be.
Kaan : Kolundan tutup atayım mı dışarı yoksa kendin çıkacak mısın?
Melek : Aman iyi be bu arada ben Melek, sen?
Kaan : Güle güle…
Ve Melek evden sinirlenerek çıkmıştır, bir yandan söylenerek bir yandan da halâ bir şeyleri merak ede ede evine dönmüştür. Gece boyunca adamı düşünmüştür.

4.SAHNE
Sabah kalktığında yeni komşularının henüz tam yerleşememiş olduğunu düşünerek ona kahvaltı tepsisi götürmeyi düşünmüş ve evine doğru gitmiştir Melek.
O sırada Meleğin annesi Neriman kızını görmüştür.
Neriman : Kız Melek ne yapacaksın o tepsidekileri?
Melek : Anne şu bizim yaşlı Hacer teyze yok mu ona götüreceğim, yazık durumu iyi değil biliyorsun.
Neriman : Kız sabah sabah iyilik meleği oldun, sen niye bana bakmıyorsun da o kör olası Hacer’e bakıyorsun.
Melek : Aman anneeee. Hadi gittim.

5.SAHNE
Melek yine bağırmıştır ismini henüz öğrenemediği adamın kapısından ancak kimse ses vermemiştir yine.
Kahvaltı tepsisiyle içeri giren Melek, tepsiyi masanın üzerine bırakıp etrafta bulunan resimleri falan incelemeye başlamıştır.
Daha sonra yeniden adamı aramaya başladığı sırada evin bir odasının kapısını açtığında gördüğü manzara karşısında şok olmuştur…

1.BÖLÜM SONU
Yapımcı – Senarist : Denizz19
Başroller : Bully (Kaan) – Vadikızı (Melek)

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Son düzenleme:

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
kendisine hakaret eden birine niye kahvaltı götürsün kız ya, orası saçma olmuş onun dışında iyu

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Sırdaş iyiymiş. :D Koptum şu diyaloglarda. :F

Kaan : Sen kimsin, ne arıyorsun evimde bana sormadan nasıl girersin lan sen bu eve.

Beğendim ben ilk bölümü, uzun olmaması da iyi sıkılmadan okudum. Bölümün sonu da merak uyandırıcı bitmiş. :D

Şu yukarıdaki diyaloglar olmasa A/B dizisi olmuş diyecektim ama Deniz içindeki totalliği bastıramamış. :F

Bakalım benim ne sırlarım varmış. :A

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Sırdaş iyiymiş. :D Koptum şu diyaloglarda. :F

Beğendim ben ilk bölümü, uzun olmaması da iyi sıkılmadan okudum. Bölümün sonu da merak uyandırıcı bitmiş. :D

Şu yukarıdaki diyaloglar olmasa A/B dizisi olmuş diyecektim ama Deniz içindeki totalliği bastıramamış. :F

Bakalım benim ne sırlarım varmış. :A
:F Koptum :F Aslında AB dizisi bu ya ulan demem lazımdı dimi hatta bildiğin üzere ulan istanbul dizisi de var :F :F

Bir ilk bölüm için iyi bir başlangıç, bakalım gelecek bölümde neler olacak? Eline sağlık @denizz19. :)
Teşekkürler :D