Yabancı Dilde Türkçe Şarkılar | Tarkan - Şımarık | 1. Bölüm ( Holly Valance - Kiss Kiss)

Yorumu nasıl buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    13

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
UJfyDF7L.jpg_small.jpg

Merhabalar, müzik sohbet bölümünü aktif tutmak için forumun bu bölümünde farklı programlara yer vereceğim. Açılışı Yabancı Dilde Türkçe Şarkılar ile yapacağız.

Türk pop müziğinin güçlü sesi Tarkan hem Türkiye hem de dünyaya adını duyurmuş değerli bir sanatçımız. Kendisinin Şımarık isimli şarkısı bir çok ülkede Türkçe olarak radyolarda dinlenildi.

Avustralya'nın başarılı oyuncu ve şarkıcısı Holly Valance, Şımarık şarkısını 'Kiss Kiss' ismi ile ingilizce seslendirmiş ve 2002 yılında bir çok ülkede şarkı zirvede yer aldı.

Bir çoğunuz eminim ilk kez dinleyeceksinizdir. Peki sizce güzel bir yorum olmuş mu?

Buyurunuz:

Tarkan

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Hemen orijinalini dinleyin bundan sonra. Kadın güzelim şarkıyı batırmışssssssssssssssssssssssssssssssssss

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Ergenlik yıllarını mı özledin :A
Ozaman dinliyormuydun İngilizcesini? :A
Diğer bölümde sana hitap eden bir şarkı ile geleceğim :A Türkçe versiyonundan daha fazla beğenirsen şaşırmam :A

Anketinde oyla yahu, sayımızı bilelim yani katılım oranı :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Şimdi izledim (dinledim yani.. :A ) ve anket şıklarında neden 'mükemmel' tarzı bir seçenek yok aramadım değil doğrusu. :A @Dosi

Klip oldukça hoşuma gitti (sanatsal yönden), müziğe uyumlu olmuş ve özellikle 2.18'den sonra değişik ve ilginç bir hal alıyor... :A

Uyarlama yönünden ise muhteşem değil ama idare ederin birkaç seviye üstü. Tarkan'ın orijinal versiyonu klip yönüyle olmasa da müzikal olarak daha iyi tabi ki. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Şimdi izledim (dinledim yani.. :A ) ve anket şıklarında neden 'mükemmel' tarzı bir seçenek yok aramadım değil doğrusu. :A @Dosi

Klip oldukça hoşuma gitti (sanatsal yönden), müziğe uyumlu olmuş ve özellikle 2.18'den sonra değişik ve ilginç bir hal alıyor... :A

Uyarlama yönünden ise muhteşem değil ama idare ederin birkaç seviye üstü. Tarkan'ın orijinal versiyonu klip yönüyle olmasa da müzikal olarak daha iyi tabi ki. :A
Oldu olacak
Mükemmel
Çok iyi
İyi
Fena değil
Kötü
Berbat
Diye sıralayalım :A
Analizin ve yorumun için teşekkürler :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Oldu olacak
Mükemmel
Çok iyi
İyi
Fena değil
Kötü
Berbat
Diye sıralayalım :A
Analizin ve yorumun için teşekkürler :A
Gayet mantıklı aslında, tam sistematik değerlendirme sunmuş olursun daha ne olsun. :A Ama bu haliyle de yeterli tabi ki, zaten çoğu klibi oylardı müzikten ziyade olumlu ya da olumsuz anlamda.. :A

Eline sağlık bu arada güzel bir konsept ve konu olmuş devamını da merakla bekliyoruz. :Z

• Harika
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Gayet mantıklı aslında, tam sistematik değerlendirme sunmuş olursun daha ne olsun. :A Ama bu haliyle de yeterli tabi ki, zaten çoğu klibi oylardı müzikten ziyade olumlu ya da olumsuz anlamda.. :A

Eline sağlık bu arada güzel bir konsept ve konu olmuş devamını da merakla bekliyoruz. :Z
Şuan listede geriye 2 veya 3 kaldı, seninde önerin aklımda :A daha da çıkar zaten. Detaylı bakmadım henüz.
Arada Türkçe söylenen yabancı şarkılar olarakta gelir konular :A konsept çok bende :F

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski