eTV Ya Tutarsa - 6. Bölüm | xdragxx vs Tolstoyevski | Sezon Finali

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
YA-TUTARSA.jpg

Önceki Bölümler
Aserat: Ya Tutarsa'da yeni bölüm heyecanı başlıyor! Bu hafta değerli konuklarımız xdragxx ve Tolstoyevski ile 6. kez karşınızdayız. :Z Hoş geldiniz, her zamanki gibi önce yorumları alalım. :A
xdragxx: Güzel bir yarışma olmasını diliyorum, umarım iyi tahminlerde bulunurum. :A
Tolstoyevski: Hoşbulduk, hava çok sıcak ve sıcağa lanetler eşliğinde sıcak çay ile birlikte programa katılmış bulunuyorum, hayırlı olsun. :A
Aserat: O zaman daha fazla bekletmeden başlayalım. İkinize de başarılar. :Z

İlk isim:
Oyuncu DEMET EVGAR
5adfb0f9ae298b8e028d7a1a.jpg

xdragxx: 39 diyeyim, foruma üye olduğum zaman 1E1K'de oynuyordu. O zamanlar 30 desek 39'dur. :A
Tolstoyevski: 30'larında gibi duruyor ve yuvarlak hesap 33 diyorum.

Ve... Cevap... 40 olacaktı! Kendisi 18 Mayıs 1980 doğumlu!

xdragxxTolstoyevski
Aradaki fark: 1 (20 puan)Aradaki fark: 7 (0 puan)
Toplam: 20Toplam: 0

Tolstoyevski: God damn it. :A
xdragxx: Güzel başladık :A Sıradaki gelsinsssssssssss

2. isim:
Oyuncu HALİT ERGENÇ
ba-babil8-1.jpg

xdragxx: Yine forumdan gideyim. :D O zamanlar Muhteşem Yüzyıl'da oynuyordu. Ondan önce binbirgece masalları falan. 54'ü var bu adamın. :A
Tolstoyevski: Binbir Gece döneminde 30'larında olsa, onda önce Aliye vb. derken 2020 itibariyle 50'lerinde olmalı. 53 diyorum çekinerek...

Ve... Cevap... 50 olacaktı! Kendisi 30 Nisan 1970 doğumlu!

xdragxxTolstoyevski
Aradaki fark: 4 (10 puan)Aradaki fark: 3 (10 puan)
Toplam: 30Toplam: 10

xdragxx: Bu sefer iyi değilsss daha fazla odaklanmam lazım. :A
Tolstoyevski: 1970 olduğunu sezmiştim ama olsun bu da olumlu, en azından sıfır çekmeyeceğimiz kesinleşti. :Z

3. isim:
Oyuncu EMMA STONE
emmastone.jpg

Tolstoyevski: 30'larında olduğu kesin 40 çıkarsa iptal olurum... 33 ile 37 arasında kalıp 33 diyorum bu isme de çekinerek...
xdragxx: Yabancı kadın ünlülerin yaşı hakkında bir bilgim yok. Tolsto hocam bu soruda geçer beni. :A Fotoyu incelediğimiz vakit 27-28 duruyor. Fakat bunlar ünlü bir sürü estetik+makyaj falan derken 35'i vardırsssssss

Ve... Cevap... 31 olacaktı! Kendisi 6 Kasım 1988 doğumlu!

xdragxxTolstoyevski
Aradaki fark: 4 (10 puan)Aradaki fark: 2 (20 puan)
Toplam: 40Toplam: 30

Tolstoyevski: Bu sayıyı sevdim, illuminatiye selam olsun. :A
Aserat: Böyle adı gibi STONE olan doğal bir güzelliğe estetikli diyen xdragxx'i kınıyoruz.ss
xdragxx: Yaaa moderatör bey bırakın bu işleri. Estetiği olmayan ünlü bulamayısssss
Aserat: Kıskançlığın alemi yok, böyle elem keder akıtanların sonu hep hüsran. :A

4. isim:
Futbolcu CRISTIANO RONALDO
cristiano_ronaldo_koronovirusten_korunma_icin_ada_aldi_h12720_f1511.jpg

xdragxx: Soru mu bu aşk olsun? :A 35 :D
Tolstoyevski: Futbol olduğu için galiba en yakın tahminde bulunacağım alan diyecektim ama rakibim için de öyledir. :A 34 ile 35 arasında kaldım... 33 değil bu sefer, 35 diyorum...

Ve... Cevap... 35! Kendisi 5 Şubat 1985 doğumlu!

xdragxxTolstoyevski
Aradaki fark: 0 (25 puan)Aradaki fark: 0 (25 puan)
Toplam: 65Toplam: 55

xdragxx: Güzeeeel. Sıradakini alalım :D
Tolstoyevski: Bir Messi değil ama akıyor bu akşam maşallah, kendisinin de ekmeğini yedik hayırlı olsun. :A
Aserat: İkinize de kolaylık olsun diye futboldan sormuştum, neyse ki çuvallamadınız. :A

5. isim:
Oyuncu ÇETİN TEKİNDOR
cetin_tekindor_hz_geylani_roluyle_geri_donuyor_1578292980_6624.jpg

xdragxx: Oooo bak bu zor oldu şimdiii. Aslında çok yaşlı durmuyor bu fotoda. Ama yanlış hatırlamıyorsam 2005 yılı Babam ve Oğlum'da rahat 55 gösteriyordu ya. Aradan 15 sene geçti desek 70. +3 de ben ekleyeyim 73 olsun. :A
Tolstoyevski: Etkinlikte yaş sınırına takılmamıştı... ama o kadınlar etkinliğindeydi galiba, hatlar karıştı. :A Görüntü olarak 70'lerinde duruyor bu yüzden kesin 60'larındadır, yuvarlak hesap 66 diyorum yine çekinerek...

Ve... Cevap... 75 olacaktı! Kendisi 16 Temmuz 1945 doğumlu!

xdragxxTolstoyevski
Aradaki fark: 2 (20 puan)Aradaki fark: 9 (0 puan)
Toplam: 85Toplam: 55

xdragxx: İdare eder gidiyoruz ya neyse fena da değiliz. :A
Tolstoyevski: Çok şükür kötü tahminler geride kaldı... Sırada daha kötü tahminler var....

Aserat: Peki şu ana kadarki performanslarınızdan memnun musunuz? :A
Tolstoyevski: 2 soruda sıfır çektiğim için hayır değilim, sıfır çektiğim sorular bitirecek beni bu gidişle. :A
xdragxx: Daha da iyi olabilirdi. :A Ama puan almadığımız soru yok da ortalama diyelim. :D

6. isim:
Oyuncu JULIA ROBERTS
5e3413be5542811ba49330da.jpg

xdragxx: Baya yaşlı bir ablamız olması lazım bunun da çünkü çocukluğumdan beri duyduğum bir isim. :D Fotoğrafta zaten kırışıklıklardan falan 50'si var yine ünlülük payını hesaba alırsak 56'sı var. :A
Tolstoyevski: Netflix'in sadece ismini duyduğum yeni dizisinden yola çıkarak... 40'larında gözüküyor, 50'lerde de olabilir ama genç olsun bu sefer diyerek 43 diyorum.

Ve... Cevap... 52 olacaktı! Kendisi 28 Ekim 1967 doğumlu!

xdragxxTolstoyevski
Aradaki fark: 4 (10 puan)Aradaki fark: 9 (0 puan)
Toplam: 95Toplam: 55

xdragxx: İyi bari, bir ara 60 falan diyecektim. :A
Tolstoyevski: Magazinle hiç haşır neşir olmamanın azabını çekiyoruz işte... Bekle küme hattı, gümbür gümbür geliyoruz... :/ 50 diyecektim aslında, içimde kaldı...
Aserat: Öğretmenler ne diyor, akla ilk gelen doğrudur. :A

7. isim:
Oyuncu MELEK BAYKAL
5e2b5e0a66a97c544647eb24.jpg

xdragxx: Cennet Mahallesi'nden tanıyoruz kendisini. Yıl 2003 falandı o zamanki halini düşündüğüm vakit rahat bi 50'si vardı. Aradan geçmiş 17 sene bu sferhiç ünlülük payı falan katmadan direkt 67 diyorum. :A
Tolstoyevski: 80 olmadığı kesin. cennet mahallesi döneminde 50'lerinde gibiydi, aradan 15 sene geçtiğine göre 65-70 arasında olmalı ama düz hesap 66 diyorum kesin 70'lerde çıkacağını bilsem de...

Ve... Cevap... 66 olacaktı! Kendisi 7 Ağustos 1954 doğumlu!

xdragxxTolstoyevski
Aradaki fark: 1 (20 puan)Aradaki fark: 0 (25 puan)
Toplam: 115Toplam: 80

xdragxx: İyi iyi, toparladık. :A
Tolstoyevski: Oha beklemiyordum tam 12'den vurmayı. :eek: Ama sevdiğim uğurlu sayılarımdan olduğu için çok şaşırmadım. :A En azından sıfır çektiğimiz soruları bir nebze telafi olur gibi oldu, tabii ileriki sorularda yine uçmazsak. :A

8. isim:
Oyuncu AL PACINO
al-pacino-700x500.jpg

xdragxx: Oooo Al Pacino. Ben de çok severim reisi ama Tolsto hocam Godfather serisi sebebiyle 1 adım önde. :A Şimdi Godfather zamanı Al Pacino'ya 29 yaşında diyeceğim. Godfather'dan günümüze yaklaşık 45 sene geçti desek 74, düz hesap 75 diyeyim hadi. :D
Tolstoyevski: Eyvah... En korktuğum yerden geldi. Zira en hayranı olduğum isimlerin bile kaç yaşında olduğunu tam bilmiyorum. Ama Al Pacino'yu yakından da olsam yaklaşamazsam çok üzülürüm çünkü en sonki doğum gününü forumda kutlama konusu olarak açmıştım doğum günün kutlu olsun Al Pacino diye ve şimdi kaç yaşındaydı tam hatırlamıyorum hafızam sağolsun. :eek: :( Öncelikle 80'lerinde olduğundan emin gibiyim hafızaya rağmen. 70 yapımı Godfather'de 30'larında desek, 1940'larda doğmuş olsa, 80'lerde olmalı. Hafızamda sanki 81 gibi kalmış, 89 de olabilir. 81 ile 89 arasında can çekişiyorum ve 81 diyorum üzülerek...

Ve... Cevap... 80 olacaktı! Kendisi 25 Nisan 1940 doğumlu!

xdragxxTolstoyevski
Aradaki fark: 5 (5 puan)Aradaki fark: 1 (20 puan)
Toplam: 120Toplam: 100

xdragxx: Yaşlanmış baya ya. :A Neyse sağlık olsun, son 2 soruya artık. :D
Aserat: Neyse ki Tolstoyevski rezil olmaktan son anda kurtuldu. :A
Tolstoyevski: İyi ki o konuyu açmışım, ucundan da olsa çağrışım yaptı ve beklenmedik zamanda fayda sağladı. :A Yine de bu ayıp bize 80 yıl yeter...

9. ismimizin vefat yaşını tahmin etmenizi istiyoruz.
MÜNİR ÖZKUL
5992b2dd7af5071e98c75679.jpg

Tolstoyevski: İnternette malum, uzun bir zaman saygısızlık yaptıkları için ister istemez çok geç yaşta vefat ettiği akılda kaldı. 90'ların sonunda olmalı, 94-97 arasında kaldım. 95 diyorum.
xdragxx: Allah bir kez daha rahmet eylesin, büyük ustaydı. Bu tür ustaların hayatını oldukça merak edip Google'dan araştırma yaparım. Halit Akçatepe 1938 doğumlu olması lazım. Münir usta da cumhuriyet kurulduktan 1-2 sene sonra doğdu diye hatırlıyorum. Düz hesap 1925 desem zaten 2018'de öldüğünü de biliyorum. 93 diyeceğim.

Ve... Cevap... 92 olacaktı! Kendisi 5 Ocak 2018'de vefat etmişti!

xdragxxTolstoyevski
Aradaki fark: 1 (20 puan)Aradaki fark: 3 (10 puan)
Toplam: 140Toplam: 110

Tolstoyevski: 94 diyecektim aslında ama son pişmanlık fayda etmez... Huzur içinde yatsın.
xdragxx: Tüh gitti 1 yaşla 5 puan. :A
Aserat: Zaten bir sürü puan aldın be yeter. :A

FİNAL
Son soruya girerken xdragxx 140, Tolstoyevski ise 110 puanda. Fark çok görünebilir ama Ya Tutarsa'da her an her şey olabilir! Finalde son ismimizin gün-ay-yıl olarak doğum tarihini tahmin etmenizi istiyoruz.

GÜN TAHMİNİ
Arada hiç fark yoksa -> 20 puan
1-5 gün fark varsa -> 10 puan
6-10 gün fark varsa -> 5 puan

AY TAHMİNİ

Arada hiç fark yoksa -> 20 puan
1-3 ay fark varsa -> 10 puan
4-6 ay fark varsa -> 5 puan

YIL TAHMİNİ
(Yaş ile aynı)

Oyuncu PERRAN KUTMAN
4097.jpg

xdragxx: Oooo zor soru. Ay konusunda hiçbir tahmin yapamayacağım, kendi doğum ayım olan Mart'ı diyeyim. Doğum tarihi olarak da yarıştığımız günün tarihi olan 6 olsun yani. Yaşına gelecek olursak kendisi daha ilk Hababam'ın sonrasında çekilen Hababam'larda öğretmen rolündeydi. Yani o zamanlar 1980 yılı olsa 1950'si var Perran Kutman'ın. Hayat Bilgisi'nde de rahat 50 üstü duruyordu zaten. 6 Mart 1950 diyorum. :A
Tolstoyevski: Öncelikle yıl olarak başlayayım. Yine Hayat Bilgisi'nde 55-56'larında gözüktüğünü hatırlıyorum, 2005'te öyle olsa 1945-1955 arası yapar. 1949 diyorum hiç de emin olmasam da... Gün ve ay konusu tamamen şans, tahmin yürütme ihtimalim yok :A Nisan olsun ve 27 olsun, 27 Nisan 1949

Ve... Cevap...
Cevap..
Cevap...

[REKLAM]
Yeni dizi #KırmızıOda çok yakında TV8'de!

[REKLAM]

Cevap... 30 Kasım 1949 olacaktı! Kendisi 70 yaşında!

xdragxxTolstoyevski
Gün Farkı: 6 (10 puan)
Ay Farkı: 4 (5 puan)
Yıl/Yaş Farkı: 0 (25 puan)
= 40 puan
Gün Farkı: 3 (10 puan)
Ay Farkı: 5 (5 puan)
Yıl/Yaş Farkı: 1 (20 puan)
= 35 puan
Toplam: 180Toplam: 145

Tolstoyevski: Aklımdan Nisan yerine Kasım demek geçti aslında, 27 ile birlikte özel olduğu için ama sıcak havanın etkisiyle Nisan dedim... Neyse en azından çok yakın bir tahmin ile kapattık, nankörlüğe gerek yok bulduk da bunuyoruz. :Z 27 Kasım 49 deseydim şaibeli de gözükebilirmişim, gerçi baya baya yakın olurmuş. :eek: :A O yüzden hayırlı olsun, kötü başladık ve biraz olsun toparlanma durumu oldu son demde...
xdragxx: Obaaaaaaaaaa 180 puan ettisssssssssss :A Zirveyi ele alamadık ama Tolsto hocamı yenmişimdir inş. :D

Aserat: Aynen öyle! xdragxx 180 puan ile bu haftanın şampiyonu olurken Tolstoyevski ise 145 puanla bölümü tamamlıyor! Son olarak tekrar yorumlarınızı alalım. :A
xdragxx: Keyifli vakit geçirdim, yarışmak zevkliydi. :D Katılmak isteyip çekinenlere de tavsiye edeyim. :A
Tolstoyevski: Hafızamın zayıf olduğu Al Pacino konusunu açmama rağmen tereddütte kalmamdan belli malum. :A O yüzden genel puan tablosunu da geçen görmeme rağmen iyi mi kötü bu puan şimdilik pek bir şey diyemiyorum ama memnunum tabii, hiç yoktan iyidir. :Z Keyifli bir tahmin yarışması oldu, emeklerine sağlık öncelikle. :Z Sıfır çektiğim ve iki şık arasında kalıp önce doğruyu yapıp sonra silip yanlışı işaretlediğinde oluşan ukte ve pişmanlığa benzer duygular yaşamış olsam da en nihai olarak en azından dengede devam etti ve güzel bir yarışma oldu. :A
Aserat: Ve bu haftalık da bizden bu kadar! Haftaya yepyeni konuklarımız ve bölümümüzde tekrar görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın. :Z

ONUR TABLOSU
SıraYarışmacıYarıştığı BölümPUAN
1mrt-062. Bölüm (22.06.2020)190
2xdragxx6. Bölüm (10.08.2020)180
3alperuz3. Bölüm (29.06.2020)165
4kerem1. Bölüm (15.06.2020)145
4Tolstoyevski6. Bölüm (10.08.2020)145
6The_Erinch4. Bölüm (06.07.2020)140
7serhatt3. Bölüm (29.06.2020)135
7Sherlock5. Bölüm (27.07.2020)135
9Yiğitt1. Bölüm (15.06.2020)120
10eskici5. Bölüm (27.07.2020)115
11dreamy4. Bölüm (06.07.2020)110
12xBUGRAx2. Bölüm (22.06.2020)100

#YaTutarsa | YENİ BÖLÜM | 17 Ağustos Pazartesi 22.00

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Güzel oranlar alınmış :eek:
Tebrikler @xdragxx @Tolstoyevski
Daha somr okuyacağım detaylı :Z

@Aserat eline sağlık. Yarışmacı olduğun programda 1 mesajla kalmazsın umarım :A
Etkiye tepki yaparım :A
Daha ben açıklanmadım o yüzden bir şey demiyorum. :A

Sıcak hava ve çayın da etkisiyle amma çenem düşmüş yarışma boyunca :A

Beklediğim gibi o sıfır çekmeler yaktı bizi ama yine de ikimiz de zorlamışız çıtayı, @xdragxx canı gönülden tebrik ediyorum ezip geçmişsin :A
Evet özellikle final etabında @Sherlock 2 olmuşsun. :A

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Hayır :A
Oyuncuların oynadığı önemli dizi, filmlerdeki yaşlarının görünüşü ve ona göre ilave etmek :D
Tolsto hocam da öyle düşünmeye başlayınca tahminleri daha iyi olmuş :A
Biliyorum biliyorum mesaj sayısı artsın diye muhabbeti uzatıyorum sadece. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Hey maşallah, Aykut hocam uçmuş. :A

Sonuç olarak elbette dostluk kazanmış, ikinizi de tebrik ediyorum güzel insanlar. :A @xdragxx @Tolstoyevski

Yalnız Emma Stone hakkında sarfedilen sözler hoşuma gitmedi, kırmızı çizgimdir...

@Aserat eline ve emeğine sağlık, yine eğlenceli bir bölüm olmuş. :Z

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Hey maşallah, Aykut hocam uçmuş. :A

Sonuç olarak elbette dostluk kazanmış, ikinizi de tebrik ediyorum güzel insanlar. :A @xdragxx @Tolstoyevski

Yalnız Emma Stone hakkında sarfedilen sözler hoşuma gitmedi, kırmızı çizgimdir...

@Aserat eline ve emeğine sağlık, yine eğlenceli bir bölüm olmuş. :Z
Az da olsa vardır estetiği :A