eTV Ya Tutarsa - 5. Bölüm | eskici vs Sherlock

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
YA-TUTARSA.jpg

Önceki Bölümler

Aserat: İki haftalık aradan sonra Ya Tutarsa'da yeni bölüm heyecanı başlıyor! Biraz dinlenip kendimize gelelim dedik ve artık bomba gibi dönme zamanı. :Z Bu haftaki konuklarımız eskici ve Sherlock. İkiniz de hoş geldiniz, başlamadan önce neler söylemek istersiniz? :A
Sherlock: Biraz klişe bir giriş olacak ama öncelikle merhabalar, beni konuk ettiğin için teşekkür ederim. Yaş tahmini konusunda iddialı değilim açıkçası, rakibim @eskici ve kendisi gördüğüm kadarıyla özellikle reyting tahminleri konusunda çok başarılı. O yüzden muhtemelen kaybedeceğim, hem ona hem de kendime başarılar diliyorum. :A Tahminen benim nickimin hakkını o verecek...
eskici: Öncelikle başta Sherlock bey olmak üzere bütün yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum, iyi olan kazansın. :A Yarışmanın anlam ve önemine uygun olarak da Gülşen’in bu muhteşem şarkısıyla giriş yapmak istiyorum. :A
Aserat: O zaman heyecanınız daha fazla artmadan başlayalım. :Z İkinize de başarılar. :Z

İlk isim:
Oyuncu BURCU BİRİCİK
5e76030518c773155478edc2.jpg

eskici: Senin bir Burcu fanı olarak Burcu’nun yaşından bahsettiğin mesajlarını görmüştüm zaar. :A O yüzden 35 diyorum. :A
Sherlock: Burcu Biricik mi... Oldukça iddialı bir giriş oldu ve sevdim. Son derece genç duruyor ve tabii ki çok güzel. :A 29 diyeyim, inşallah çok yüksekten atmamışımdır. :A

Ve... Cevap... 31 olacaktı! Kendisi 4 Mayıs 1989 doğumlu!

eskiciSherlock
Aradaki fark: 4 (10 puan)Aradaki fark: 2 (20 puan)
Toplam: 10Toplam: 20

Sherlock: 25-35 arasında olduğunu düşünüyordum, ortası olsun ama 30 da yoktur demiştim ama varmış. Kesinlikle daha çok genç gösteriyor... Beklemediğim derecede güzel bir başlangıç oldu. :D
eskici: Kafam yanlış yere gitti galiba. :eek: Ya da sen bizi kekliyorsun. :A Kaç kere 35 dediğini gördüm ya.. :A
Aserat: Fatma dizisinde başrol olduğu açıklandığında karakter 35 yaşında olduğu için Burcu küçük kaçar diye düşünülmüştü ben de 35 gösterir demiştim, sanırım ondan aklın karıştı. :A
eskici: Karakter 31 yaşında, Burcu 35 yaşında diye aklımda kalmış o zaman. :A
Aserat: Neyse, sağlık olsun. :A

2. isim:
Oyuncu-müzisyen-senarist ATA DEMİRER
ata_demirer_kimdir_h362857_e25f1.jpg

Sherlock: Burada da 40-50 arasında bir sayı söyleyeceğim... 50'nin üzerinde yoktur bence, 45 diyorum. İkisinin tam ortası olsun, inşallah çok yüksek olmamıştır. :D
eskici: 50 desen de şaşırmam 30 desen de şaşırmam, o yüzden bu biraz zor geldi zaar. :A Fotoğrafa bakınca 35 gibi duruyor, üzerine 5 koyup 40 diyorum. :A

Ve... Cevap... 48 olacaktı! Kendisi 6 Temmuz 1972 doğumlu!

eskiciSherlock
Aradaki fark: 8 (0 puan)Aradaki fark: 3 (10 puan)
Toplam: 10Toplam: 30

Sherlock: 46 yazmıştım, çok olur diye bir tık düşürüp 45 demiştim keşke hiç değiştirmeseydim. :A Yapacak bir şey yok, beklediğimden hala iyi gidiyorum. :D
eskici: Şaşırmam demiştim, o yüzden şaşırmadım. :A

3. isim:
Oyuncu-müzisyen JOHNNY DEPP
5e98bea02269a2191ce0f02f.jpg

eskici: Johnny abimiz sevdiğimiz bir abimizdir, 55 diyorum. :A
Sherlock: Daha geçenlerde etkinlik kapsamında Ed Wood filmini izlemiştik ve ilk filmlerinden birisiydi. 90'lı yıllarda çekilmiş bir filmdi ve orada 20'li yaşlarındaymış gibi duruyordu. O yüzden 45-50 arası bir şey söyleyeceğim hiç göstermediğini belirterek, umarım yanlış yerden yola çıkmamışımdır... 49 diyorum, daha fazlası yoktur.

Ve... Cevap... 57 olacaktı! Kendisi 9 Haziran 1963 doğumlu!

eskiciSherlock
Aradaki fark: 2 (20 puan)Aradaki fark: 8 (0 puan)
Toplam: 30Toplam: 30

Sherlock: Paramparça olduğumuz noktaya geldik demek. :A Tahmin ettiğimden yaşlıymış, yapacak bir şey yok...
eskici: 2 sene önce 55 yaşındaymış, yani doğru bildim sayılır aslında. :A
Aserat: Şükret. :A

4. isim:
Oyuncu SONGÜL ÖDEN
thumbs_b_c_4d6b1fa72599f821931e51f22ba33c6e.jpg

Sherlock: Gümüş dizisinden beridir kendisine hayranız, şimdi de oradan yola çıkacağım. :A Umarım yanılmam yine, Gümüş yanlış hatırlamıyorsam 2004-2005 yıllarında falan yayınlanmıştı ve orada baya genç gösteriyordu. Orada 25 yaşlarında falandır tahminen, 15 sene geçtiğini düşünürsek aşağı yukarı 35-45 yaşları arasındadır. Yine tam ortası olsun, 40 diyorum...
eskici: Kendisi 4. isim olduğundan mütevellit 44 diyorum. :A

Ve... Cevap... 41 olacaktı! Kendisi 17 Şubat 1979 doğumlu!

eskiciSherlock
Aradaki fark: 4 (10 puan)Aradaki fark: 1 (20 puan)
Toplam: 40Toplam: 50

Sherlock: Paramparça olmuştuk, Gümüş ruhuyla yeniden doğduk...
eskici: 40 diyecektim aslında, niye 44 dediysem.. :A
Aserat: Siyah ve beyaz kadar farklı iki mantık sayesinde puan almak da büyük başarı. :A

5. isim:
Oyuncu JAVIER BARDEM
2035348.jpg

eskici: Bu kim ayoll? :A Çıkaramadım kendisini, yaş 50 yolun yarısı demişler o yüzden 50 diyorum. :A
Sherlock: Yabancılara geçiş yaptık sanırım... Skyfall'un kötü adamı olarak hafızalarımıza kazınmış, çok başarılı bulduğum bir oyuncu olduğunu belirterek tahminimi yapacağım. Bu sefer genç olduğunu ve çok genç gösterdiğini düşünmüyorum. 45-55 arası bir rakam söyleyeceğim ama bu sefer 50'nin üzerine çıkacağım. 52 diyorum ya, çok da çıkamadım yine. :A

Ve... Cevap... 51 olacaktı! Kendisi 1 Mart 1969 doğumlu!

eskiciSherlock
Aradaki fark: 1(20 puan)Aradaki fark: 1 (20 puan)
Toplam: 60Toplam: 70

eskici: Yaşını gösteriyor reyiz, tebrik ediyorum kendisini. :A
Sherlock: Rakibimin çok iyi tahminler yaptığını düşünerek inşallah almış olduğum 0 (sıfır) puanı telafi etmişimdir ve come-back yapmışımdır. :A Ancak kesinlikle yükselmiyoruz, kendimizi en kötüye hazırladık...

Aserat: İlk yarı bitti, performanslarınızdan memnun musunuz? :A
eskici: Pek memnun değilim, 80 puan falan alsaydık bari. :A
Sherlock: Geçmiş programlarda alınan puanları net hatırlamıyorum ama bu soru itibariyle iyi gibi sanki, program sonunda üç haneli bir sayı elde ederiz gibi duruyor. Tabii belli olmaz, üst üste sıfır puanları alıp, yeniden paramparça olabiliriz hiç belli olmaz. :A

6. isim:
Oyuncu NICOLE KIDMAN
58bfab6867b0a92cf4258bf1.jpeg

Sherlock: Çok beğendiğim ve tahminince yaşını hiç göstermeyen bir kişilik. En son Bombshell filminde izledik yanlış hatırlamıyorsam, Margot'a odaklanmıştık o filmde tabii... Neyse konu dağılmasın. :A Bu sefer 50 ve 60 arasında gideceğim. 40'lı yaşlarında olmadığını düşünüyorum. 56 diyeceğim, 55 az olur gibi geldi.
eskici: Fotoğrafa bakınca baya yaşlı gibi duruyor ama çok da yaşlı olmaması lazım ya, 58 diyorum. :A

Ve... Cevap... 53 olacaktı! Kendisi 20 Haziran 1967 doğumlu!

eskiciSherlock
Aradaki fark: 5(5 puan)Aradaki fark: 3 (10 puan)
Toplam: 65Toplam: 80

Sherlock: 2 farktan 3 farka çıktığı an 10 puan birden gitmesi kötü ya, daha derinden üzüyor. :A
eskici: Fotoğrafta 70 yaşında gibi duruyor, niye böyle bir fotoğraf seçtin? :A
Aserat: 70 derken? :eek: Gözün bozulmuş senin. :eek:
eskici: Nebahat Çehre gibi duruyor işte 70’ten fazla değil mi o, sen dua et 70 dedim. :A
Aserat: Pes...

7. isim:
Oyuncu AYŞENİL ŞAMLIOĞLU
5cde741c66a97c95cc8ab3be.jpg

eskici: Bu fotoğraflar yakacak beni, bu hanımefendiye de 58 diyorum. Umarım patlamam. :A
Sherlock: Bu bir tık zor geldi. Saç rengi de sürekli olarak değişen bir isim olduğu için, -yani en azından ben öyle gözlemliyorum- tahmin etmesi zor olacak... Bu sefer yaş aralığı olarak 60-70 civarlarına çıkacağım, daha altında olmadığını düşünüyorum. 65 diyeceğim aslında ama az olur gibi geliyor, çünkü az söylediğim zaman Johnny Depp konusunda yaşadığım kaderi yaşarım gibi geliyor. 67 diyeceğim ya, çok çok yukarı da çıkmak istemedim yine.

Ve... Cevap... 64 olacaktı! Kendisi 20 Mart 1956 doğumlu!

eskiciSherlock
Aradaki fark: 6 (0 puan)Aradaki fark: 3 (10 puan)
Toplam: 65Toplam: 90

eskici: Allah kahretsin ya 65 diyecektim sonradan vazgeçtim, çok fena patladık. :A Bizi bitirdin be. :A
Sherlock: İkidir 3 fark konusunda takıldık kaldık, bu döngüden acilen çıkmalıyım ancak olumlu anlamda tabii. Sıfır puan falan, hiç işimiz olmaz. Call My Agent uyarlamasını da bekliyoruz bu arada. Belirtmeden geçmeyeyim dedim. :A

8. isim:
Oyuncu MORGAN FREEMAN
morgan-freeman2018-05-2723-44-55_2019-03-02_14-59-44.jpg

Sherlock: Çok severiz ustayı, Morgan dedeyi... Bu sefer çok yüksek olduğundan eminim çünkü güncel dönem filmlerinde çok yaşlı olduğunu biliyorum. Fazla düşünmeyeceğim bu sefer. 80 veya 80'in biraz üstü olduğunu düşünüyorum. 82 diyeceğim.
eskici: Bu sefer 65 diyorum. Yeter gali tutsun artık be, moralim bozuldu. :A

Ve... Cevap... 83 olacaktı! Kendisi 1 Haziran 1937 doğumlu!

eskiciSherlock
Aradaki fark: 18(0 puan)Aradaki fark: 1 (20 puan)
Toplam: 65Toplam: 100

Sherlock: Bizlere armağan ettiği güzel filmler için kendisine teşekkürlerimi iletiyorum. Aynı zamanda @bazinga'ya da teşekkür edeyim, her ne kadar Ed Wood filmi bize katkı sağlamamış olsa da Invictus filminin ekmeğini yedik. :A
eskici: 83 ne be, dalga mı geçiyorsun? :eek: Öteki tarafa gidip geri mi gelmiş bu adam. :A
Aserat: Moral bozukluğundan saldın iyice. :A
eskici: Şampiyonluk başka yarınlara kaldı yine. :A Sherlock beyin birinciliğini şimdiden tebrik ediyorum. :A

9. ismimizin vefat yaşını istiyoruz:
Şarkıcı MÜSLÜM GÜRSES
5e5dfa6d55427f0128316e7e.jpg

eskici: Öleli baya oldu, 61 diyorum. :A
Sherlock: Müslüm Gürses demek... Bu soruyla beraber gerçek anlamda paramparça olduk, babayı saygıyla ve özlemle anmış olalım buradan. Tahminime gelecek olursak; çok yaşlı değildi diye hatırlıyorum vefat ettiği zaman. 55-65 arasında gibiydi hatırlıyorum açıkçası. 56 diyorum ya, dediğim gibi yaşlı değildi diye kalmış aklımda o yüzden bu sefer yükseklere çıkmayacağım. Adettendir, çok sevdiğimiz bu parçasını paylaşayım ve kendisini anmış olayım...

Ve... Cevap... 59 olacaktı! Kendisi 3 Mart 2013'te vefat etmişti!

eskiciSherlock
Aradaki fark: 2(20 puan)Aradaki fark: 3 (10 puan)
Toplam: 85Toplam: 110

eskici: Sonunda puan alabildim. :A
Sherlock: Müslüm baba sayesinde 10 puan almış olduk, mekanı cennet olsun ustanın...

FİNAL
Büyük final öncesi Sherlock 110 puanla önde giderken eskici ise 85 puan ile hemen gerisinde! Fark her an kapanabilir veya daha da açılabilir. Bakalım yarışmacılarımızın tahminlerinden sonra zaferi kim tadacak? Son ismin gün-ay-yıl olarak doğum tarihini istiyoruz.

GÜN TAHMİNİ
Arada hiç fark yoksa -> 20 puan
1-5 gün fark varsa -> 10 puan
6-10 gün fark varsa -> 5 puan

AY TAHMİNİ

Arada hiç fark yoksa -> 20 puan
1-3 ay fark varsa -> 10 puan
4-6 ay fark varsa -> 5 puan

YIL TAHMİNİ
(Yaş ile aynı)

Oyuncu-şarkıcı HÜMEYRA
humeyra_16_9_1567239277.jpg

eskici: Biraz beynim yandı ama 29 Mart 1948 diyorum. :A
Sherlock: Hümeyra çok sevdiğim bir isim ve görünüşünü de göz önünde bulundurarak bu sefer 70 yaşının üzerinde olduğuna eminim. Tabii bu sefer sadece yaşını tahmin etmediğim için zor olacak. 7 uğurlu sayım denilebilir, gün o yüzden 7 olsun. :A Aya gelirsek... Ne burcunu biliyorum, ne de doğmuş olabileceği ay hakkında bir fikrim var. :A O yüzden tabii ki tamamen sallayacağım. Burada da sonbahar ve kış mevsimini çok sevdiğim için buradan bir ay seçimi yapacağım... Aralık ayı olsun, iple çektiğimiz soğuk havaların ve şanlı kış mevsiminin başlangıcı olsun. :A Yaşının 70 üzerinde olduğunu düşündüğümü söylemiştim. En başından beri kullandığım taktik üzerinden gideceğim, 70-80 arasını düşüneceğim ve tam olarak ortası olsun. Küsuratsız ve tertemiz bir şekilde bitirmiş olayım yarışmayı. Neyse çok uzattım sanırım: 75 diyorum. :A Yılı buradan doğru sen hesaplarsın sanırım. :A
Aserat: Bayağı bir uzattın, izleyici kanal değiştirmediyse iyidir. :A Doğum yılını direkt söylesen iyi olacak. :A
Sherlock: 2020 - 75 = 1945 çıktı. :A Ben de hesap makinesinin yalancısıyım zaten. :A
Aserat: 7 Aralık 1945 olunca 74 oluyor çünkü daha bu sene o tarihi göremedik. Yaşı 75 olarak alacaksak birini değiştirmen lazım. :A
Sherlock: Nasıl böyle sıkıntılı bir tahmin yapmayı başardım gerçekten anlamadım, kendimi tebrik ediyorum. :A Birini dediysen yıl değişsin ya, 1943 olsun. :A 7 Aralık 1943

Ve... Cevap...
Cevap...
Cevap...

[REKLAM]
Yeni dizi #MenajerimiAra yakında Star'da başlıyor!

[REKLAM]

Cevap... 15 Ekim 1947 olacaktı! Kendisi 72 yaşında!

eskiciSherlock
Gün Farkı: 14 (0 puan)
Ay Farkı: 5 (5 puan)
Yıl/Yaş Farkı: 0 (25 puan)
= 30 puan
Gün Farkı: 8 (5 puan)
Ay Farkı: 2 (10 puan)
Yıl/Yaş Farkı: 4 (10 puan)
= 25 puan
Toplam: 115Toplam: 135

Sherlock: Muhteşem sallama tekniklerim sağ olsun 25 puan almışım, paramparça olmadık bence...
eskici: İyi bari, yıldan kazanmışız yoksa durum kötüydü. :A

Aserat: Böylece Sherlock 135 puanla haftanın kazananı olurken eskici ise 115 puanla yarışmayı tamamlıyor! Son olarak yorumlarınızı alalım. :A
eskici: Benim için kötü bir sonuç oldu. Şampiyonluk hayalleriyle geldik şampuan olduk çıktık, iyi mi.. :A Yine de herkese tebrikler, başarılar diliyorum. :A
Sherlock: Öncelikle beni konuk olarak düşündüğün ve davet ettiğin için bir kez daha teşekkür ederim. Hedefim rezil olmamak ve en azından üç haneli bir puan seviyesine çıkabilmekti. Bu yüzden 135 puan gayet iyi duruyor. Umarım seni memnun edebilmişimdir, bol reytingler dilerim. :A
Aserat: Böylece Ya Tutarsa'da 5. bölümün de sonuna geliyoruz. :Z Gelecek hafta yine bomba gibi bir bölümle buluşmak dileğiyle hoşça kalın. :Z

ONUR TABLOSU
SıraYarışmacıYarıştığı BölümPUAN
1mrt-062. Bölüm (22.06.2020)190
2alperuz3. Bölüm (29.06.2020)165
3kerem1. Bölüm (15.06.2020)145
4The_Erinch4. Bölüm (06.07.2020)140
5serhatt3. Bölüm (29.06.2020)135
5Sherlock5. Bölüm (27.07.2020)135
7Yiğitt1. Bölüm (15.06.2020)120
8eskici5. Bölüm (27.07.2020)115
9dreamy4. Bölüm (06.07.2020)110
10xBUGRAx2. Bölüm (22.06.2020)100

#YaTutarsa | YENİ BÖLÜM | 3 Ağustos Pazartesi 22.00

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
  • Beğendim
Reactions: Turkuazz

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Keyifli bir bölüm olmuş.
Burcu Biricik sırf @Sherlock için sorulmuş ama daha yaşını bilmiyor :A

@eskici kendisine yakışan cevapları vermiş. Gülşen'in şarkı detayı iyi. Eli boş gelmemiş :A

Yakın zamanda JOHNNY DEPP'in doğum günüydü forumda bahsi geçmişti, oyüzden nokta atışı yaptım onda :A Hümeyra'nın da yaşını tam doğru tahmin ettim ama ay olarak tutturamadım. Diğerlerinde de eh işte. Orta şekerli tahminlerim oldu :A
JAVIER BARDEM'ı Necati Şaşmaz sandım ilk bakışta :A
Eline sağlık @Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Keyifli bir bölüm olmuş.
Burcu Biricik sırf @Sherlock için sorulmuş ama daha yaşını bilmiyor :A

@eskici kendisine yakışan cevapları vermiş. Gülşen'in şarkı detayı iyi. Eli boş gelmemiş :A

Yakın zamanda JOHNNY DEPP'in doğum günüydü forumda bahsi geçmişti, oyüzden nokta atışı yaptım onda :A Hümeyra'nın da yaşını tam doğru tahmin ettim ama ay olarak tutturamadım. Diğerlerinde de eh işte. Orta şekerli tahminlerim oldu :A
JAVIER BARDEM'ı Necati Şaşmaz sandım ilk bakışta :A
Eline sağlık @Aserat
Teşekkürler canım. :Z Burcu'yu kendim için sordum yarışmacılar için değil. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Neden şimdi? Neden daha önce değil :A Sherlock'a jest işte :A
Bölümü geç yayınladın.
Başka projelerin de var mı? Bu tarz yarışmaların güzel oluyor hep :A
Yani anca şimdi nasip oldu diyelim. :A

Hayır şimdilik yok bu yarışma da 8. bölümde sezon finali yapacak. :A Kanal Savaşları diye bir dizim vardı ona çok yoğun istek (@alperuz'un isteği diyelim :A) var ama ilham yok yaparsam onu yaparım. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Yani anca şimdi nasip oldu diyelim. :A

Hayır şimdilik yok bu yarışma da 8. bölümde sezon finali yapacak. :A Kanal Savaşları diye bir dizim vardı ona çok yoğun istek (@alperuz'un isteği diyelim :A) var ama ilham yok yaparsam onu yaparım. :A
8e tamamlayacak isimler buldun mu peki? Yarışmalarda aktif olacak okadar isim var mı acaba :A 16 isim oluyor toplam.
Bir yarışman vardı şimdi ismi gelmiyor aklıma. Ben ve MEnes yarışmıştık. O da iyiydi. Yeni isimlerle devam edebilirsin :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
8e tamamlayacak isimler buldun mu peki? Yarışmalarda aktif olacak okadar isim var mı acaba :A 16 isim oluyor toplam.
Bir yarışman vardı şimdi ismi gelmiyor aklıma. Ben ve MEnes yarışmıştık. O da iyiydi. Yeni isimlerle devam edebilirsin :A
Aklımda birkaç isim var hayırlısı. :A

Bu Forum Benim. 22 reytingle zirvede bırakma kararı almıştım ama gelecek yaz olabilir belki. Bu yaz da aklıma gelmişti ama aradan iyice zaman geçsin dedim. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Aklımda birkaç isim var hayırlısı. :A

Bu Forum Benim. 22 reytingle zirvede bırakma kararı almıştım ama gelecek yaz olabilir belki. Bu yaz da aklıma gelmişti ama aradan iyice zaman geçsin dedim. :A
22 reyting benim olduğum zamanmıydı yoksa? :eek:
Kendi sunumun ile olan programların nezaman bitiyor? :A sanki sadece yazları yapmaktasın :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat