Yılmaz Özdil, Sözcü'deki İlk Yazısını Yazdı!

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Kırk yıllık kani olmazmış yahni :) biz böyle bildik böyle gördük atalarımızdan gerisi teferruat.

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
göremiyorsan ya iyi bakmıyorsun ya da görmek istemiyorsun
Ben görüyorum merak etme yoksulluk 10 yıl önceye göre ciddi şekilde azaldı hem yoksul insanlara yardım yapılıyor öğrencilere burs veriliyor onun dışında yardım paketleri falan veriliyor birkaç yıla İnşallah ülkemzide fakir aile kalmayacak İnşallah

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bir ümmet Allah (Azze ve Celle) için ve karşılıksız yardımlaşmayı bilmiyorsa tek vücut olma gibi bir meziyeti kazanamaz. Yine bunun gibi eğer ümmetin bir kısmı sahip olduğu şeylerle sevinirken diğer bir kısmı ağlıyorsa, kendisi tokken komşusu açsa, kendisi içip kanarken yakını susuzluktan kıvranıyorsa ve kendisi giyerken din kardeşi çıplak ise o toplumun refaha, felaha ve huzura kavuşması mümkün değildir.

Şu kısmı oku yeter bence :)

Nerde kendi vatandaşı aç ben aç vatandaş göremiyorum o dediğin 10 yıl önceydi kendini asanlar intihar edenler şimdi öyle birşey yok çok şükür Ak Parti sayesinde

Şuan bu dediğin ülkemizde yok. Tüm herkes müslüman değil herkes yardım etmek istemez herkes Kürtleri sevmez yani zaten yardım için hesap numaraları var isteyen istediği kadar yardım yapsın gelenlere yada oraya ama bunu oraya yardıme tmek istemeyen bir insanın hakkındanda yaparlarsa bu olmaz. İyilik için bile olsa olmaz. Ben bunu savunuyorum diye algılama şimdi sadece buda bir gerçek.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Ben görüyorum merak etme yoksulluk 10 yıl önceye göre ciddi şekilde azaldı hem yoksul insanlara yardım yapılıyor öğrencilere burs veriliyor onun dışında yardım paketleri falan veriliyor birkaç yıla İnşallah ülkemzide fakir aile kalmayacak İnşallah
haklısın paralar ayakkabı kutularından çıkarsa birkaç yıla inşallah ülkemizde fakir aile kalmayacak inşallah

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Şuan bu dediğin ülkemizde yok. Tüm herkes müslüman değil herkes yardım etmek istemez herkes Kürtleri sevmez yani zaten yardım için hesap numaraları var isteyen istediği kadar yardım yapsın gelenlere yada oraya ama bunu oraya yardıme tmek istemeyen bir insanın hakkındanda yaparlarsa bu olmaz. İyilik için bile olsa olmaz. Ben bunu savunuyorum diye algılama şimdi sadece buda bir gerçek.
Onlara kürt olduğu için değil insan olduğu için yardım ediyorsun bunun nesi yanlış devlet onlara yardım etmelidir yani adamalrı bırakalımda ışid kessin mi hem bu olayı karşılıksız yapıyorsun Allah`ın da istediği budur :) Kürtleri sevmez falan bunlar ırkçılığa girer

haklısın paralar ayakkabı kutularından çıkarsa birkaç yıla inşallah ülkemizde fakir aile kalmayacak inşallah
Milyonları ayakkabu kutularına sığdırdıklarına inanıyorsan tartışmaya gerek duymuyorum :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Onlara kürt olduğu için değil insan olduğu için yardım ediyorsun bunun nesi yanlış devlet onlara yardım etmelidir yani adamalrı bırakalımda ışid kessin mi hem bu olayı karşılıksız yapıyorsun Allah`ın da istediği budur :) Kürtleri sevmez falan bunlar ırkçılığa girer

Milyonları ayakkabu kutularına sığdırdıklarına inanıyorsan tartışmaya gerek duymuyorum :)
ayakkabı kutularını bir metafor olarak düşün. bahsettiğim şey halktan alınıp birilerinin cebine giden paralar

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061

Kürt oldukları için değilde Müslüman oldukları için yardım etsek daha doğru bir ikincisi orada Yunanlar olsa bu dediklerin geçerli olurmu diye düşündürdün bak beni.:)

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
ayakkabı kutularını bir metafor olarak düşün. bahsettiğim şey halktan alınıp birilerinin cebine giden paralar
Halktan alınıp yine halka doğru gidiyor hastaneler yollar köprüler otobüsler üniversiteler okullar gelirimiz asıl bu iktidar döneminde yükseldi eskiden ımf ye bağımlı bir ülkeydik şimdi ımf ye borç verir duruma geldik.Birileri kredi ile araba ve ev alıyorsa üstüne üstlük düşük faiz ile bu Ak Parti sayesindedir.Erdoğan ekonomiyi tek başına şaha kaldırdı

Kürt oldukları için değilde Müslüman oldukları için yardım etsek daha doğru bir ikincisi orada Yunanlar olsa bu dediklerin geçerli olurmu diye düşündürdün bak beni.:)
Aynen din dil ırk gözetmeksizin herkese yardım edilmeli.Bu hristiyan da olsa yahudide olsa kim olursa olsun :)

WesTxCoasT

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,448
Puanı
609
Bu adamı Somada maden kazasında hayatını kaybeden işçilerimizi Akpye oy atmakla suçlayıp ölmeyi hak ettiklerini söylediği yazıdan sonra sildim böyle solculara bizim ihtiyacımız yok.